1

Téma: Presvedčovacie techniky

Chcela by som sa spýtať aké máte presvedčovacie techniky na príslušníkov Vašej rodiny prípadne známych??
Musíte doplnky všemožne maskovať alebo ich ostatní od vás zoberú dobrovoľne?
A čo v prípade, že im niektorí doplnok nechutí? Ako ho spraviť chutnejším?? Napr. mne vôbec nechutí voda s GSE a voda s ester C palmitátom, úplne ma pri pití striasa.



2

Re: Presvedčovacie techniky

Pokiaľ by na to mal peniaze a vedomosť každý, tak by s tým problém až taký nebol.. Lenže ľudia sú pohodlní, nechcú platiť za niečo so svojich, pokiaľ im dá lekár, ktorému veria, liek, ktorý im prepláca poisťovňa.. Zatiaľ je veľa ľudí zdravých, tak poisťovne majú z čoho "žiť".. Ale čím dalej, tým viac ľudí je chorých. Poistné sa bude teda samozrejme zvyšovať. A čo majú ľudia z nižších vrstiev robiť? Určite nemajú peniaze na doplnky a iné účinné veci.
Takto to berie aj moje okolie, ked im "núkam" doplnok. Načo by mi ich "zbytočne míňali"- tak ako to hovoria...
Zrejme by doplnok, zobrali pri ťažšej chorobe, asi.. Našťastie zdravotné problémy v mojej blízkej rodine nikto nemá, alebo aspoň o nich nevedia, neprejavujú sa im.
Ale brata minule bolela hlava tak strašne, že odo mňa niečo predsa vypýtal - dal som mu MSM + vitamín C a bolesť hlavy mu prestala.. Tak teraz vždy odo mňa pýta, ked ho bolí hlava. Ked mal poruchy spánku, nevedel zaspať, tak pýtal melatonín.

Takže je ťažko niekoho presvedčiť, každý o sebe rozhoduje sám a sám by si mal vybrať...

Do toho drinku skús pridať napr. stéviu, inulín, jablkovú šťavu...



3

Re: Presvedčovacie techniky

Ja,co som kedysi nechcel brat ani aspirin dnes beriem doslova za hrste doplnkov. Zialbohu  ich potrebujem, Na travenie, cukrovku, proti jej nasledkom, na riedenie krvi a samozrejme obcas na rozne nakazy. A bezne udrzobne, s ktorymi telo lepsiem pracuje. Tj opakujem
selen,. zinok, jod, vitaminy C,E D-3, rybacie/krill oleje, rozne antioxidanty a samozrejme lecitin na cistenie ciev, mikrovlakniny a obcas si nasadim probiotika, pre istotu.
A dosial mam zly pocit okolo tej hromady kapsul.....
Ale co sa da robit, ked nechcem akceptovat nasledky starnutia , cukrovky, skodlivych liekov a podobne, branim sa , ako viem .



4

Re: Presvedčovacie techniky

Ja znášam všetko dobre, viem zniesť všetky pachute i vo väčších dávkach. Chuťovo "kyslé" doplnky - kys. askorobová vo vode + MSM + lysín + citronová voda + rozpustená ALA + GSE mi vôbec nerobí problém, i ked je to strašne kyslé, horké...
No neviem, ako sa naučiť na spirulinu. Chlorellu (prášková) vydržím celkom v pohode, tak isto aj kelp práškový. Takisto aj oleje ako rybí, ...  Ale spirulina je dosť problém - dokonca ma z nej aj naplo.. lepšie ju znášam ked si pri pití spiruliny rozpustenej vo vode, zapchám nos. Ale i tak je to dosť hnusné.. A obrovské šaláty, kde by nebola až taká koncentrovaná, nemôžem jesť stále. Dať ju do bryndzovej nátierky na chlieb? To pokazí celú chuť.. Dnes ju skúsim v polievke, i ked mi to chuť pokazí, čo už :-)



5

Re: Presvedčovacie techniky

Ja si davam spirulinu, 2 lyzicky do jogurtov. Komercne jogurty, prichutene, napr jahodovy a javorovy sa podla mojej chute s tym celkom dobre znasaju. Ale chute su velmi individualne, musis si to vyskusat sam, co ti s tym najlepsie sedi.
Spirulina, co pouzivam je Spirulina Pacifica, z Hawaii, pestovana v hlbokomorskej vode.
Spiruliny pestovane v sladkej vode sa mozu aj zlozenim aj chutou velmi lisit.