1

Téma: Kožné roztoče?

Dobrý deň pán RNG. Mám 26 rokov a chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám seboroickú dermatitídu a rosaceu a taktiež som alergická na roztoče. (reakcia na roztoče sa mi prejavuje iba u priateľových rodičov ak som u nich dlhší čas ako napr. na víkend)
Už pár rokov bojujem so seberou a rosaceou, ale neúspešne. Na internete som čítala že cesnak lieči všeličo  tak som si predvčerom dala strúčik cesnaku a do 10-15 minúť mi tvár sčervenala a veľmi ma štípala a svrbela. Hneď som išla na internet a som sa dočítala že kožné roztoče neznášajú cesnak a začnú sa aktivizovať ihneď ako zacítia cesnak v tkanivách. To je cca po 10 minútach po jedle. Je možné že mám kožné roztoče? Nikdy by ma to ani len nenapadlo. Taktiež som sa od vás dočítala že na kožne roztoče je dobrý kokosový olej. Tak som si večer tvar potrela kokosovým olejom ale ma to svrbelo aj štípalo. Je to dobrá reakcia? Mam si tvár naďalej potierať kokosovým olejom? A ak áno tak ako často?
Veľmi pekne vám ďakujem za radu



2

Re: Kožné roztoče?

Kozne roztoce ma kazdy, je ich aspon 20 roznych druhov v kozi, pomahaju nam postupne v drobnych fliackoch kozu zhadzovat. Ked sa premnozia alebo chytia do svojho crevneho systemu nejake mikroby, co produkuju pre nas drazdive alebo toxicke latky. mozu byt pricinou koznych problemov ako rosacea, acne a seborhea.
Cesnak na kozu je prilis agresivny, mozno znici rostoce, ale rozlepta aj kozu. Ake je bezpecne zriedenie neviem.
Skor by som skusil ich pridusit kokosovym olejom s par kvapkami citricidalu, co im(roztocom) tu crevnu infekciu moze potlacit.
Pouzivaj ho pravidelne na noc, nanasaj si tenku vrstvu na mokru tvar.