1

Téma: DERMAROLLER

Nema niekto s tym skusenosti ???

http://dermaroller.meu.zoznam.sk/produc … ma-roller/



2

Re: DERMAROLLER

Pichat stovky drobnych ihliciek do koze sa mi nevidi extra rozumne.
Hlavne ked koza nie je celkom cista.
Ale definitivne to moze vyvolat stimulacnu hojivu reakciu,, podobne ako proloterapie pri slachach, kde sa drobnymi vpichmi s miernym drazdidlo vyvola hojiva a regeneracna reakcia tela, co posilni slachy.
Takze zatial vyckavam, co na to povedia moje lekarske zdroje, ktore na  nic takehoto   zatial nekomentovali.



3

Re: DERMAROLLER

Dobry den,

za tie tri roky neprebehli nejake dalsie studie? Dost ma dermaroller zaujal kedze asi neexistuje nic ine na atroficke jazvy. Ake produkty (lokalne aj vnutorne) by ste odporucili na hojenie raniek po rollovani, a na podporenie tvorby kolagenu?
Zatial dakujem.



4

Re: DERMAROLLER

Na kolagen treba brat najma vitamin C(3-5 gramov) a aminokyseliny, ako L lysin , arginine a ornitine, niekolko gramov denne.
Zvonku si mozes namiesat doma regeneracny a ochranny krem, kde priestupom cez kozu je lokalne podkozne vazivo podporene roznymi zivinami v nom. Na zlozenie pozri
http://www.rng.nazory.eu/prirodna-kozmetika



5

Re: DERMAROLLER

dakujem:)
takze 1 lyzica kokosaku, 1,5  lyzice cukru, 6 kvapiek GSE, mozem tuto zmesku (zatial bez GSE kym mi pride objednavka) pouzit aj pred rollovanim? takto sa vpichmi dostane hlbsie do koze. A co na dezinfekciu/vycistenie pleti pred procedurou?



6

Re: DERMAROLLER

Nuz neviem , ako to je s tymi vpichmi, ci ti to stimuluje hojivu reaqkciu, ale ked je to podobne, ako proloterapia na slachy, tak mozno ano.Tam pouzivajum na ihly najma rybaci olej, co vyvola minizapaly a vyprovokuje hojivu a regeneracnu reakciu.
Ja osobne na tu cukrovu zmes nepouzivam ziadny dezinfekcny prostriedok, samozrejme je dobre si tu oblast vycistit od "hrubej" spiny, tj aspon umyt s mydlom a vysusit.P{ripadne dezinfikovat alkoholom alebo peroxidom, ked tam planujes narobit  mikroranky.

Naposledy upravil: RNG (2012-06-19 18:39:32)



7

Re: DERMAROLLER

fuha, myslis ze by som mohla pouzit ten rybaci olej aj na tvar takto? smile a co takto pridat vit C (kyselinu askorbovu) do kremu? nepomoze na stimulaciu kolagenu? ale hlavne som sa chcela opytat na frekvenciu procedury, resp. ako dlho sa kolagen vytvara.. alebo mozem aj kazdy tyzden. Vdaka ti, si super:)



8

Re: DERMAROLLER

Vitamin C sa dava do kremov vo fornme neutralnej , tukorozpustnej, ako ester C palmitate.
Kyselina by podrazdila plet.
Ja p[ouzivam tento krem na plet
http://rng.nazory.eu/prirodna-kozmetika



9

Re: DERMAROLLER

aha rozumiem, takze kyselina na plet nie, miesto ester c palmitate by mohol byt transdermalne vhodny napridklad prasok Askorbat vapenaty?
a namiesto GSE mozem docasne pouzit do kremu tea tree olej? (kolko kvapiek?), pripadne nieco podobne bezne dostupne na slovensku nez si to vsetko objednam.
Tiez planujem kupit L-lysin, vraj je okrem podpory tvorby kolagenu dobry aj na kyseliny. Pomoze to trochu upravit travenie? ako vlastne clovek zisti ci ma prekysleny organizmus alebo malokysly? smile Snazim sa schudnut (tuk), premyslam nad tymito pricinami.



10

Re: DERMAROLLER

Askorbat vapenatuy je vodorozpustny, na kozu je lepsia tukorozpustne forma, tj viazane na palmiticku mastnu kyselinu.
Tea tree olej smrdi, a neda sa vobec porovnavat s ucinkom citricidalu. Prekysleny organizmus nema nic spolocne s mnozstvom kyselin v zaludku. V zaludku sa tvori rovnake mnozstvo kyselin, ktore idu do zaludka a zasad, ktorew idu do krvi. j vysledne je to neutralne co sa tyka vyroby kyselin a zasad.
Prekyslenie tela je z inych kyselin, najma z tych co sa vytvoria pri traveni bielkovin a cukrov.
Pri dnesnej diete bohatej na sacharidy a bielkoviny je prekyslene telo skor pravidlo, nez vynimka. Preto sa tak zdoraznuje jedenie zasadotvornych zelenin.
Alebo aspon alkalizacia doplnkami.

Najma ked beries doplnky kyseliny, aby si si telo nevyhodil z balancu musis brat aj alkalie(samozrejme v inom case), aby si napodobnil to co zdrave telo robi, tj produkcia rovnakeho mnozstva kyselin a zasad.



11

Re: DERMAROLLER

dobre, dakujem. a ake teda doplnky na alkalizaciu? moze nejak pomoct napriklad lahko dostupny kalinat?



12

Re: DERMAROLLER

dokladnejsie som si presla tvoje prispevky na tomto fore, takze uz viem ze ano smile thank you!
(ak by si sa niekedy docital o ucinnosti dermarolleru a pod. prosim posun info dalej.. atroficke jazvy na tvari su neprijemna vec)



13

Re: DERMAROLLER

OK



14

Re: DERMAROLLER

http://www.protein.sk/e-1982-l-lysine-hcl---stillmass

hey RNG prosim ta co povies na tento l-lysine HCL? mohol by byt dobry na podporu tvorby kolagenu aj na travenie? a je nutne k nemu doplnat arginin a ornitin, alebo si vystaci scasti aj sam (s vitaminom C). ak hej kolko gramov denne, dik.



15

Re: DERMAROLLER

! gram s jedlom ti da pravdepodobne dost kyseliny, tj doplni, na zlepsene travenie.
2 gramy denne je dost na tvorbu kolagenov.
Nezabudas v inom case brat nieco na alkalizaciu, lebo brat len kyseliny vyhodi telo z roznovahy.
Pozor na zuby, ked to beries vo forme prasku



16

Re: DERMAROLLER

rozpustit 2g lysinu s kyselinou askorbovou v troche vody a vypit pred jedlom, moze byt tak? staci si po jedle umyt zuby? trochu mam obavy teraz.



17

Re: DERMAROLLER

Staci ti to zobrat tesne prtd jedlom, a pit cez slamku, aby sa ti to dostaslo co najmenej na zuby.
Ostatne jedlo ti tu trosticku zmyje do zaludka. To som napisal len pre to, aby si si uvedomil, ze ten prasok je korozivny na zuby a preto ho ja berriem vo forme kapsul. Podobne aj betain HCl, Berberine HCl, arginine HCl, ornitine HCl, ...
Dovod pre co sa mnohe latky davaju do kyslej formy je dobra rozpustnost tejto formy vo vode a z toho zlepsena absorbcia. Noi a zaroven je to dobry zdroj HCl pre tych co maju kyseliny malo, co je dnes coraz castejsie aj u mladych s roznymi "zaludocnymi chripkami" ktore poskodia tvorenie kyselin(parietalne bunky) co sa niekedy zregeneruje po case, niekedy nie.
Samozrejme u starsich je to caste, vekom sa vyroba vsetkeho v tele znizuje, to je logicke.



18

Re: DERMAROLLER

Kolko toho Argininu a Ornitinu je ucinna davka??Objednala som si tento..:Country Life, Gluten Free, L-Arginine L-Ornithine Hydrochloride Caps, 1000 mg, 180 Capsules,,,dakujem



19

Re: DERMAROLLER

Bezne sa berie aminokyselin niekolko gramov(tj 2-3)