101

Re: vaginálna infekcia

to vobec nepijem nic take..
ani nahodou..iba voda s citronom, melta a caje, a este denne 0,5 l jablkovej stavy.Ovocie nam postupne dozrieva v zahradke,vcera 0,5 kg jahod na ranajky,dnes 0,5 kg visni..ale vidis,ten cholesterol nie je ok..z tukov pouzivam iba panensky olivovy olej a obycajne maslo..ale mozno aj mlieko od susedovej kravy, ktore davam do kase a robim z nej aj domaci kefir je pritucne..Skusim si teraz kupit inulin,ten sa uziva v akom mnozstve?A objednam si v iherbe ten policosanol.



102

Re: vaginálna infekcia

Inulin je vlaknina z korenov cakanky, nasladla, takze ju mozes pouzivat na sladenie, ale nepodporuje candidu, ale len probiotika.
Polievkova lyzica kopcom je 10 az 15 gramov, podla toho, ako jemne je to mlete. Tolko ti odporucam brat kazdodenne.



103

Re: vaginálna infekcia

Dobrý deň, chcela by som Vás tiež poprosiť o radu mám v pošve už veľmi dlho baktériu Streptococcus agalactiae a neviem s ním dať rady a som už zúfalá. Vopred ďakujem za radu.



104

Re: vaginálna infekcia

Strep.Agalactiae sa znicit citricidalom/GSE , 60 vapiek na liter vody.
http://rng.nazory.eu/citricidal
Ak by to nebolo dost, zozen si tabletkovu formu a ber ekvivalent 120 kvapiek denne.
Inac ten roztok sa da pouzit aj na vyplachy na urychlenie znicenia tej pliagy.



105

Re: vaginálna infekcia

A tych 60 kvapiek denne do litra vody, to mam pit, ci si mam z toho robit vyplachy?



106

Re: vaginálna infekcia

60 az 120 kvapiek denne je denna davka na pitie, ked chces zvnutra dosiahnut koncentraciu citricidalu v tele nad 60 ppm(tj 60 mg na kilogram vahy,) co by podla tabuliek malo znicit vsade v tele toho s. agalactie.
Koncentracia 60 kvapiek GSE na liter vody je zaroven dezinfekcny prostriedok, ktory mozes pouzivat aj ma vyplachy, na kvapky do nosa, usi a oci.



107

Re: vaginálna infekcia

Rng,naposledy ked som sem písala,ste mi odporučil brať GSE v kapsuliach na vyhubenie streptokoka-toho som mala v kultivácii z pošvy,konkrétne agalticae.Okrem toho mám však aj streptokoka v hrdle-to je strptokok betahemolytický-anginozny typ-toho tam mám už skoro 4roky a pravdepodobne je rezistentný voči ATB. Tó GSE v kapsuliach som ešte nezačala brať,nakolko som ho nemala objednané-avšak teraz mám nález v pošve negatívny-takže mi asi zabrali vaginálne čipky od dr.Avšak už 3dni sa trápim s nádchou,mám zaslzené oči a som strašne zahlienená-teda všetko sú to zatekajúce hlieny z nosa. Začalo to bolesťou mandlí a hrdla-(po vypití chladnej minerálky) to som rozohnala ´dávkami Cečka-avšak nadalej mi pretŕváva neuveritelná nádcha a kopec hlienov-začala som si dávať GSE do nosa a od dnes som si nasadila aj gse na pitie v koncentracii 60kvapiek na liter vody. Len by som chcela poradiť kolko dní ho piť ? Som tehotná v 18tt tehotenstva.Tak nerada by som ho brala dlhšie ako je nutné. Dakujem



108

Re: vaginálna infekcia

Atb brane ustne nemozu vyhubit nic v dutinach, lebo tam sa nedostane krv a teda ani antibiotika v nej. Preto to treba riesit kvapkami a radin v leze, 3 x denne sa hlavou zaklonenou co najviac dozadu. To tie potvory beta hemolyticke vyhubi pomerne rychlo a ucinne.

Ale hlieny mozu byt aj z roznych alergii a to sa moze kombinovat aj s roznymi mikrobami, v praxi to nie je nikdy len jedna pricina a jeden mikrob, ale kombinacie. Takze by som radil brat zaroven aj NAC(2 x 500 mg)  a protialergicky quercitin(3 x 500 mg)
a toto by malo vlastne pokryt vsetko co sa tyka hlienov, nakaz v prinosnych dutinach a odtial sa siriaci do celeho tela.
Zialbohu v tehotenstve nemozes brat najucinnejsi prostriedok proti hlienom, koreninu oreganovy olej s jeho ucinnou zlozkou carvacrolom.

Ja pijem roztok GSE casto, som velmi nachylny na rozne ochorenia horneho dychacieho traktu uz od mala, ked citim prve priznaky, nezavaham a nasadim vsetko spomenute, A potlacim to v zarodku, skor nez by to malo moznost poskodit telo.



109

Re: vaginálna infekcia

Dakujem a tie dva prípravky môžem brať aj v tehotenstve?teda okrem oreganového oleja? . A ako dlho mám piť to GSE? Bude stačiť týžden? A kvapkať do nosa si ho mám tiež cca ako dlho?



110

Re: vaginálna infekcia

Tyzden by mal stacit, myslim na antimikrobialne.

Ale ked je zahlienenie zo vzdusnych  alergii, tak treba brat tie proti alergiam dlhodobo.

Alebo odstranit alergeny(filtre na pel, plesnove vytrusy a odpad od roztocov)



111

Re: vaginálna infekcia

No povodcu je veru ťažko určiť. Vlastne mi to začalo,bolesťou hrdla a z chytených mandlí mi to prešlo do brutálnej nádchy-pričom sekrét je vodnatý a biely-len ráno je zelený. Tak vyskúšam zatial týžden,aj ked teda po troch dnoch nádchy by som sa už potešila aj skor zlepšeniu.Zial zatial zostanem len na GSE,kedže tie dva prípravky doma nemám a musím si ich teda objednať.
Inak rozmýšlam že povodcom -teda alergenom by mohla byť aj klimatizácia v aute,hm?



112

Re: vaginálna infekcia

A ešte som zabudla,že teda okrem nádchy ma trápi aj kýchanie,čo ale asi ide ruka v ruke s tou nadchou



113

Re: vaginálna infekcia

Staci trochu vlhkeho pocasia a vysoke pocty plesnovych vytrusov a mas to. V aute su aj ine zdroje, ako ked sa auto na slnku prehreje, uvolnuiju sa rozne plasticizery do vzduchu, ktore tiez mozu sposobovat alergicke reakcie.Quercitin sa nachadza aj v cibuli, stredne velka cibula ma okolo 500 mg quercitinu.



114

Re: vaginálna infekcia

Super.dakujem za rady.Este k tomu Gse.kedze mam rizikove tehotenstvo.tak sa nejak vsetkeho bojim.Ono neovplyvnuje nijak plod.ked k nemu prejde cez placentu?ja som uz brala gse v prvom trimestri ale vtedy bol plod este zasobovany zltkovym vakom



115

Re: vaginálna infekcia

Nepocul som o ziadnych zlych nasledkoch GSE v tehotenstve a ked  potrebujes nieco antimikrobialne, tak rozhodne davam prednost, neskodnemu doplnku pred liekmi s hromadou skodlivych  postrannych ucinkov.



116

Re: vaginálna infekcia

Dakujem. Takže v tehotenstve by som kludne mohla aj tú vysokú dávku GSE v kapsuliach? Pýtam sa,lebo v krátkom čase sa chystám na krčné a predpokladám,že v kultivácii bude i nadalej streptokok(teda pokial nan nezabrala tá koncentrácia 60kvapiek GSE na liter vody) Tá by ho mohla vyhubiť?



117

Re: vaginálna infekcia

Mohla, ale je to na hranici, lebo steptokoky na potlacenie potrebuju koncentraciu v mieste kde sa nachadzaju az 60 ppm, co sa da dosiahnut v krku,nose , zaludku, crevach ale cim dalej to ide v tele, tym je to viac rozriedene.



118

Re: vaginálna infekcia

no ja mám toho streptokoka v hrdle-teda na mandliach,ale aj na zadnej strane hrtana.A GSE som si kvapkala a teraz opäť kvapkám aj do nosa v leže so zaklonenou hlavou-tak uvidím-či sa tam ešte bude nachádzať



119

Re: vaginálna infekcia

OK. le nezabudni, ze ten streptokok je aj inde v tele



120

Re: vaginálna infekcia

Dobrý den,RNG-poprosila by som o radu. Vo vaginálnej kultivácii mám nález streptococcus agalactiae a staphylococcus epidermis. Gynekolog mi predpísal ampicilinové čipky-čiže lokálne vklady. Avšak tento nález mám aj v moči. Toho streptokoka v koncentrácii 10 na 3/1ml, čo urolog považuje za nevýznamnú infekciu.(samozrejme ja si to nemyslím) Takže tieto vklady mi pravdepodobne nezaberú,kedže inf.je aj v moči. Som v 22týždni tehotenstva a streptokoka mám v kultivácii už po druhýkrát. Čo by ste mi poradili na liečbu? Piť roztok GSE alebo si dať manosu? Už som GSE počas tohto tehotenstva brala aj manosu-neviem či mi nezabrali ,alebo sa len infekcia zopakovala. Bojím sa aj tej silnejšej koncentracie GSE v kapsuliach,kedže tehotenstvo mám rizikové, hrozí mi predčasný porod a aj prvé tehotenstvo skončilo pravdepodopne kvoli vag.inf.predčasne ,pričom dcera mala prenatalne ziskaný zapal pluc



121

Re: vaginálna infekcia

Ber oboje, aj GSE aj D-manozu. Tiez plno roznych mikrovlaknin a probiotika, to zvysuje celkove imunitu.
Mozes brat aj betaglukany, 3 x 500 mg, to tak isto zvysi imunitu znatelne tym, ze podpori tvorenie a aktivitu bielych krviniek.
Bran sa, nevyckavaj.



122

Re: vaginálna infekcia

Dakujem. A dávkovanie môže byť takéto:teda kopec tých mikrovláknin,Manosu 3dni po 2gramy každé tri hodiny a  GSE 60kvapiek do litra vody počas dna a večer probiotikum s kúskom jablka .Ako dlho to GSE-týžden alebo dva? Bude to stačiť ?
Ešte by som sa chcela spýtať aký je účinok toho GSE na plod,kedže určite preniká placentou. Nijak to neovplyvnuje jeho vývoj?



123

Re: vaginálna infekcia

GSE nema ziadny vplyv na plod, nanajvys moze potlacit infekcie v krvi.
Za tyzden budes mat velmi pravdepodobne pokoj. Ja by som ti odporucil brat aj extra vlakniny, 15 gramov denne, na Slovensku maju aj psylium aj lacny a kvalitny inulin, pozri na
http://www.vemica.eu/eshop/inulin-vlaknina-z-cakanky
Tam dostanes aj lacny a kvalitny lecitin, co tiez odporucam kazdemu pouzivat aspon raz tyzdenne na cistenie ciev, naviac je to aj zivina pre mozog  aj pre plod, a uzitocna je aj na odtucnovanie.



124

Re: vaginálna infekcia

Tak si nasadím liečbu GSE na týžden a tú manosu na tie tri dni,plus teda tie probiotiká a vlákniny dlhodobo.Pozriem aj ten lecitín. Ešte ohladom tej manosy-tá sa tiež smie v tehotenstve-len by ma zaujímalo či nejak neovplyvnuje hladinu cukru? Za nejaký čas mám ísť totiž aj na záťažový glukozový test,kt. sa v tehotenstve robí na vylúčenie alebo potvrdenie tehotenskej cukrovky-tak či mi ho branie manosy neovplyvní?



125

Re: vaginálna infekcia

2 gramy cukru ti nemoze ovplyvnit nijak zvlast hladinu cukru v krvi, vlastne nijak, lebo cukor v krvi sa mera len glukoza a manoza nie je glukoza ani sa na nu nemoze zmenit.
Ja by som si v tehotenstve nenechal robit ziadne testy, ktore nie su potrebne, tj ani len zatazovy test na glukozu.Aj tak je to v tehotenstve pochybne a vysledky z neho nie su pre zdraveho netehotneho neskor  aj tak nie smerodajne. Trochu zvysena hladina nie je ziadny problem. Ja som cukrovkar DM2 a neznervoznujem sa ani ked mam cukor 15 na par hodin, vsak dost rychle klesne.
Aj tak by som ziadne chemikalie/lieky  a ani inzulin na cukrovku nebral, mne staci to upravovat doplnkami a dietou, plus cvicenim.



126

Re: vaginálna infekcia

Dakujem za podrobné vysvetlenie. Tak ešte musím počkať kým mi prídu probiotiká(lebo žial momentálne ich nemám doma) a potom sa vrhnem na kúru s manosou a gse. Lebo teda asi bude účinnejšie brať manosu spolu s gse ako keby som ju teraz brala samotnú a potom si nasadila gse?



127

Re: vaginálna infekcia

Najlepsie je nasadit vsetko odrazu a zautocit na tie potvory zo vsetkych stran, zmyt manozou, vykynozit GSE a zatlacit a nahradit probiotikami. Nezabudni na rozne mikrovlakniny, probiotika sa musia rozmnozit aspon 1000 nasobne, z malej kapsulky az na 1 kg, co normalne zdtrave creva obsahuju. Takze potrebuju byt dobre a pestro zivene hromadou mikrovlaknin. A probiotika treba zivit cely zivot, aj cistit si creva tymi mikrovlakninami, ked chces, aby ti produkovali rozne ziviny a ochranne latky.
Zle zivene alebo znicene antibiotikami sa mozu uplne v crevach znicit a to pomerne rychle,aj  za par dni s "pomocou" atb.



128

Re: vaginálna infekcia

no musím si teda ešte objednať okrem vlákniny aj mikrovlákniny.U mna možno problém s týmito uroinfektmi má príčinu v črevách.Kedže mám od detstva diagnostikovaný chronický obstipačný syndrom- k tomu hypogangliozu-čiže malo buniek,ktoré posúvajú potravu črevom a zúžené hrubé črevo. A strava bohatá na vlákninu mi moc nepomáha a teraz v tehotenstve je to občas ešte aj horšie,dokonca sa mi spravili vonkajšie hemoroidy



129

Re: vaginálna infekcia

Nehovborim vlakniny ale specificky mikrovlakniny.
Tak ako sa buduju cvicenim svaly, tak sa buduju crevne svaly extra vlakninami, lebo sa crevo moze do nich zapierat=cvicit.
Hemoroidy su krcove zily v crevach a tiez sa daju "odmasazovat" vlakninami a kremovanim, dokonalym, cistenim tej oblasti.



130

Re: vaginálna infekcia

A mozem poprosit o nejaky link na konkretne mikrovlakniny.dakujem



131

Re: vaginálna infekcia

Psylium a inulin dostanes aj na Slovensku a to dost lacno.
Pozri napr na inulin (a tam maju aj lacny lecitin na cistenie ciev, co odporucam kazdemu aspon raz do tyzdna)
http://www.vemica.eu/eshop/inulin-vlaknina-z-cakanky
Pektiny mas z jablk a hrusiek, 1 jablko ma 3 gramy pektinov
arabinogalaktan kupujem odtialto
http://www.swansonvitamins.com/SWU508/ItemDetail



132

Re: vaginálna infekcia

dakujem. Ten lecitín si zaiste tiež kúpim-dokonca som čítala,že pomáha počas dojčenia proti upchávaniu mliekovodov. Ešte by som sa chcela spýtať, dlhodobo som mala vo výtere z hrdla prítomného streptokoka anginozneho typu.ATB mi nan nezaberali. No asi GSE nan zaučinkoval a teraz tam prítomný nie je,ale mám tam klebsiellu(neviem či je to teda ono,lebo pred chvilkou som si volala o vysledky a moc dobre som nepočula a doktorka mi povedala,že tam ,,klebsialis") a že je to bakteria pritomna pri chronickom zápale mandlí. Že ak mám s nimi problémy tak jedine ich vybrať a ak nemávam často problémy tak že sa vyvarovať pitiu bublinkových nápojov, koreneným jedlám atd. Kedže som tehotná tak vybratie mandlí neprichádza teraz do uvahy. Vedeli by ste mi poradiť či sa dá tej bakterie nejak zbaviť?



133

Re: vaginálna infekcia

Klebsiela sa da velmi lahko znicit roztokom GSE, tabulky udavaju , ze ju znici uz 6 ppm, tj 6 mg na kg/liter
http://www.rng.nazory.eu/citricidal



134

Re: vaginálna infekcia

Dobrý den RNG,ako som v predchádzajúcich príspevkoch písala tak v moči som mala streptokoka plus aj v kultivácii z pošvy a najnovšie som mala opäť v moči escherichiu coli-ale v slabej koncentrácii,ku podivu streptokoka nie,aj ked som na neho nič nebrala. Tak som sa chcela opýtať či bude stačiť ked si nasadím manosu na tri dni a kúru s gse na týžden.Bude ten týžden stačiť? Dakujem



135

Re: vaginálna infekcia

Tyzden na to definitivne staci.



136

Re: vaginálna infekcia

A moc sa nevyznam v tych ppm jednotkach ale aku koncentraciu gse si mam nasadit aby bola ucinna na e.coli.streptokoka agalticae,popripade clebsielu.Bue stacit 60kvapiek do litra vody na den?momentalne mam vahu cca 62kg-(to je vsak moja vaha v terajsom 25tt tehotenstva)takze sa mi to trosku meni



137

Re: vaginálna infekcia

RNG a prosím Vás, čo viac odporúčate na výplach pri opakujúcich sa infekciách, GSE alebo je lepšie koloidné striebro?



138

Re: vaginálna infekcia

GSE potlaca rozne mikroby, koloidne striebro tiez, ale nie vsetky roznako. Preto ich odporucam striedat, nech zachytis tych mikrobov co  najviac, kedze nevies, ktore to vlastne su(virusy, kvasne infekcie, bakterie, mykoplazmy...).



139

Re: vaginálna infekcia

RNG : moc sa nevyznam v tych ppm jednotkach ale aku koncentraciu gse si mam nasadit aby bola ucinna na e.coli.streptokoka agalticae,popripade clebsielu.Bue stacit 60kvapiek do litra vody na den?momentalne mam vahu cca 62kg-(to je vsak moja vaha v terajsom 25tt tehotenstva)takze sa mi to trosku meni



140

Re: vaginálna infekcia

Takže dajme tomu, že by som si na týždeň dala liečbu GSE a zároveň aj koloidným striebrom, ako často to potom striedať? Jeden deň výplach z toho a druhý deň zase z toho? A kedy je najvhodnejšie robiť výplach s probiotikami, počas liečby, alebo až po nej? Probiotiká samozrejme beriem aj každý večer s kúskom jablka + mikrovlákniny počas dňa. Ďakujem.



141

Re: vaginálna infekcia

Rano jeden, vecer druhy
60 kvapiek do litra vody je koncentracia zhruba 720 ppm
V priamom kontakte, bez rozriedenia to nici mikroby , pozri na tabulky
http://www.rng.nazory.eu/citricidal
kde na escherichie staci aj 20 ppm a na s.agalactiae 60 ppm. Tj je to dost na znicenie oboch, ked to s nimi pride do styku na niekolko minut.



142

Re: vaginálna infekcia

Dakujem za odpoved!Viem,že ste mi už písali,že tá koncentrácia 60kvapiek do litra vody je v tehotenstve bezpečná-takže to nemá žiadny vplyv na plod ani plodové obaly? A neovplyvní branie GSE a manosy výsledky z krvi?



143

Re: vaginálna infekcia

Ziadne strachy, nie si prva, co berie GSE alebo manozu v tehotenstve.
Samozrejme pytat sa na to bezneho lekasra je zbytocne, pretoze toto na medickych fakultach este neprednasaju. Prave opak, broja proti doplnkom a snazia sa ich nejak ociernit, hoci su to prave lekarske komisie, ktore potravinove doplnky schvalia na predaj, lebo nemaju ziadne skodlive ucinky, podobne ako schvaluju nezavadnost potravin.



144

Re: vaginálna infekcia

No to viem,ze lekari o tom nemaju ani sajnu,kedze to nespada  pod Atb . Este by som sa chcela spytat na probiotika-mam brat jednu kapsulu denne alebo po dobrati gse by stacilo napr.kazdy druhy den?



145

Re: vaginálna infekcia

U probiotik je dolezite si nasadit kvalitne a potom ich rozmnozovat tym, ze ich krmis mikrovlakninami. A to hodne, lebo ta malicka kapsulka sa musi rozmnopzit az na 1 kg, teda aspon tisicnasobne aj z toho najsilnejsieho probiotickeho doplnku,
totiz tolko probiotik ma v sebe dobre kultivovane crevo. Teda prva davka je najdolezitejsia a potom krmenie tych probiotik mikrovlakninami. Takze netreba brat probiotika stale, len obcas. A vzdy po hnacke alebo atb, dokonca aj po niektorych antimikrobialnych doplnkoch vo vacsich davkach.
Ale stale ich treba zivit, kazdodenne.



146

Re: vaginálna infekcia

Ano mikrovlakniny k probiotikám brať budem. Ešte som chcela vedieť či bratie GSE a manosy neovplyvní výsledky krvi kedže akurát v čase užívania mám ísť na odber?



147

Re: vaginálna infekcia

Nevidim ziadny dovod na zmenu krvneho obrazu z tych doplnkov.



148

Re: vaginálna infekcia

Ok, dakujem a po dobratí si mám nasadiť aj vaginálne probiotiká pre istotu?



149

Re: vaginálna infekcia

Nuz to je vzdy dobry napad.Totiz aj roztok GSE moze znicit cast probiotik, najma tak koncentrovany a aj ked menej, ako antibiotika, predsa len su take propiotika, ktore sa daju znicit aj 100 ppm koncenraciou, niektore znesu az 300 ppm, ale tvoj roztok na vyplach bez zriedenia je 720 ppm....Takze kym sa zriedi, tak moze dost aj dobrych probiotik vychlostit.



150

Re: vaginálna infekcia

koloidne striebro sa na vyplachy moze pouzivat nezriedene? dakujem