51

Re: oreganovy olej

Vdaka



52

Re: oreganovy olej

Pozor na to swamsonove Origano X, to nie je oreganovy olej, ale vodny vytazok, koncentrat z oregana a inych bylin, velmi bohaty na rozmarinicku kyselinu(7%) . Tj tam nie je vacsie mnozstvo carvacrolu, co je nie vodna extrakcia, lebo to je olej.
Inac rozmarinicka kyselina je super antioxidant, ktory vie preniknut aj do mozgu a len teraz objavuju rozne pouzitia pre tuto kyselinu. Zatial to je antibakterialna, antiviralna , protizapalova, vraj aj protirakovinna a proti Alzheimerovej chorobe, mna zaujima hlavne antidiabeticka ucinnost. Blizsie informacie zatial ale nemam na davkovanie



53

Re: oreganovy olej

Aha, tak to asi mení situáciu,  lebo ja to chcem mat doma v pripade nejakeho zapalu priedušiek a tak podobne, tak asi bude lepší ten z Now Foods-u -hmm ?

Trosku som sa namotala - že je to z ČR. Ale praveže som to nevedela takto rozobrat "na drobné".



54

Re: oreganovy olej

OK. Zaujimave, ze cesky dovozca volil prave tento uplne novy vyrobok a nie klasicke s obsahom carvacrolu.



55

Re: oreganovy olej

Dakujem velmi pekne za odborné vedenie pri vybere :-)



56

Re: oreganovy olej

OK



57

Re: oreganovy olej

Zdravim RNG chcem sa opytat na Oreganovy olej Kvapky Candimis.

http://www.doplnky-stravy.sk/fin-candim … 17,64.html

Dostane sa to vobec do creva alebo treba na to oreg. olej v kapsule?
Niektory tvrdia ze sa to nedostane do creva 2x2kvapky, ale ze treba na to oreg.olej v kapsuliach.
Je uciny ten candimis aj v crevach?
Dakujem s pozdravom Leung.



58

Re: oreganovy olej

Do creva sa to sice dostane, ale pali to v hrdle a zaludku a ma to primalo carvacrolu na ucinok. Na ucinok proti candide a plesniam treba do criev dostat 3 x 200 mg carvacrolu.
Candimis obsahuje 30% oreganoveho oleja, ktory obsahuje od 50 do 80% carvacrolu. Jedna olejova kvapke je asi 35 mg a ked je v nej 30% oreganoveho oleje aj s najvyssou koncentaraciou (80%) carvacrolu, tak ma ta jedna kvapka dokopy 35 x 0.3 x 0.8 = 8.4 mg  carvacrolu tj na 200 mg carvacrolu by si potreboval 24 kvapiek, nie dve a to 3 x denne.To by si si spalil jazyk aj hrdlo a dogrcal by si sa.
Ale tieto kapsulky, ktore obsaahuju kazda 100 mg carvacrolu prehltnut 3 x 2 s jedlom nie je problem a je to podstatne lacnejsie.A nepalia ani v zaludku, lebo sa rozpustia az v crevach.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731

MUsite sa naucit neverit vyrobcom doplnkov, ale lekarom co s doplnkami pracuju.
Na trhu je stale vyse 90% neucinnych doplnkov, a na  Slovensku ovela viac, ked vobec najdes ucinne.



59

Re: oreganovy olej

hej, na SKK mame akurat psylium,lecitin a inulin..a potom este cecko od chemikov:-) inak nic..



60

Re: oreganovy olej

Nuz za par rokov sa to aj tam dostane, ja som osobne robil dost nakladny pokus na to pred rokmi, ale po privelkych stratach som z toho musel odstupit po par rokoch.



61

Re: oreganovy olej

je to tam uz teraz, lebo nase doplnky,co predavaju obsahuju polovicne davky, napr. som si chcela kupit na SKK vitamin E a zistila som, ze najsilnejsi, dovezeny z USA ma 200IU a selen najsilnejsi ma 100mcg..



62

Re: oreganovy olej

To je vysledok trikov lekarskej schvalovacej komisii a ustavu pre hygienu. Ti sa snazia na silu nedovolit ovela vyssie davky, ako tie stare odporucene denne davky z roku 1948, ktorych sa tak krcovite drzia a nechcu videt novsie vyskumy, ktore dokazuju, ze vyssie davky su pre telo lepsie.



63

Re: oreganovy olej

prosím vás, začala som užívať pred 4 dnami oreganove kapsule od NOW 55% a mám dosť krče v bruchu, nafukuje ma a včera som mala pocit akokeby ma palil žaludok alebo čreva, proste cele brucho. Može to byť nejaka uhynova reakcia?



64

Re: oreganovy olej

a este som zabudla, že je mi stale ako keby na zvracanie a boli ma dolna časť chrbta.



65

Re: oreganovy olej

Moze to byt aj herxheimer, aj reakcia na koreninu. Ber to zasadne len s jedlom



66

Re: oreganovy olej

RNG,

prosim Ta ma zmysel kupa tohto oreganoveho oleja / na folikutitidu / - jedna sa o externu aplikaciu.

http://www.nowfoods.com/Oregano-Oil-2oz.htm

eventualne aky by si odporucal ?



67

Re: oreganovy olej

Fopliculitis je zapal korienkov chlpov.
Kedze je sposobeny velmi roznymi mikrobami a dokonca aj zamorenim, niet nan" jedina zazracna pilulka". Musis si vybrat prostriedok ucinny na to, co ho sposobuje.
Oreganovy olej(zriedeny na 5% ti poriesi fungalne(melasesia) dovody)  Na bakterialne ti mozno pomoze roztok citricidalu alebo koloidne striebro.
Inac je aj viralny dovod na to, pozri sa na temu
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
viac na  tuto temu je napr na
http://en.wikipedia.org/wiki/Folliculitis



68

Re: oreganovy olej

moze ma z oreganoveho oleja nafukovat? uzivany v enterickych kapsliach.
to 2 - 5% na nechty plati aj pre deti? zacat asi lepsie na 2%,
aku dlhu dobu  to treba natierat a ako casto? raz denne staci?
dakujem!



69

Re: oreganovy olej

Nafukovanie nesposobuje orweganovy olej , ale rozne mikroby, co su v crevach. Mikrobialna flora sa v crevach dost rychlo meni, podla toho, ake mikroby sa tam dostanu a akymi jedlami/doplnkami ich podporujes alebo potlacas.
Na dobru mikrofloru odporucam brat aspon 15 gramov zmesi mikrovlaknin a samozrejme si nasadzat kvalitne probiotika, inac sa tam usadia nahodne na jedle pritomne mikroby, ktore zaludocne kyseliny neznicia.
Plesne na nechtoch su dost odolne, preto treba nechty natierat aspon raz denne a to dlhy cas, tiez okolitu kozu, lebo tie a ich vytrusy tam zostavaju pokial koza a necht nevyrastie novy. To moze trvat aj 2 mesiace.
Plesne sa zvyknu vracat, najma ked mas v crevach zlu floru a nemas tam vyse 90% probiotik, ktore vytvaraju proti plesniam protilatky, co telo pouziva vsade. nDobre je si vystriekat vsetku obuv tym roztokom, lebo vytrusy plesni sa vedia zivit aj kozou z topanok alebo zvyskami potu a koze, co telo stale produkuje.
Preto povazujem dnesnu modu nosenia topanok na holych nohach bez ponoziek velmi hlupu a vrcholne nehygienicku.



70

Re: oreganovy olej

Dobry den, chcem objednat oreganovy olej od Now food, odporucate  3 krat 200 mg carvacolu pre dospeleho cloveka. Chcem to pre 30 kg chlapca (kandida, zahlienenie), on by teda mal uzit denne cca 300 mg carvacrolu. Moja otazka: moze teda uzivat 2 krat denne jednu kapsulu tohoto od Now Food?
A este celkom prakticka otazka. Nevie mi niekto, kto to uz uzival povedat, ci su to klasicke kapsule alebo skor take tie male zelatinove priesvitne gulicky? Kapsule neprehltne, tie gulicky by zvladol. Dakujem pekne.

Naposledy upravil: lotika (2014-03-03 10:36:57)



71

Re: oreganovy olej

Oreganove zelatinove tobolky su dost male, take tu spominal jeden z citatelov prehltli jeho deti, mensie, nez 30 kg.
Inac 300 mg carvacrolu je v 3 tobolkach, nie v dvoch.



72

Re: oreganovy olej

No dobre ze to pisete, zle som si to prepocitala, dakujem za upozornenie.



73

Re: oreganovy olej

OK