1

Téma: Strácam zrak na ľavom oku - mrtvy zub + borelioza?

Prosim Vas o radu, ake potravinove doplnky mam uzivat.
Priebeh mojho zdravotneho problemu:
september 2011    prvé príznaky – videnie na ľavom oku ako cez zacapkané okuliare
Očná lekárka:    zmena okuliarov, vitamíny Avilut dlhodobo

Apríl 2012 – vidím zreteľne len pravý horný kvadrant, ostatné zahmlené
vyšetrenie v očnom centre, podozrenie na zápal očného nervu
hospitalizácia v nemocnici: Infúzie Solumedrol 500 (4x)

Po prepustení z nemocnice predpísaný Prednison – 3 kusy, postupne po 3 dnoch znizovat dávku o pol
tabletky
Na 5. den od zaciatku uzívania Prednisonu sa mi stav rapídne zhoršil, nevidím ľavým okom (vidím len
šedú plochu)!!!
V očnom centre mi naordinovali vrátiť sa späť k počiatočnej dávke 3 tabletky Prednisonu denne (ale neurologička povedala, že užívať len 2)

Začiatok mája 2012 hospitalizácia v nemocnici na neurológii - Lumbálna punkcia
Nie je rozdiel vo videní otvoreným a zatvoreným okom, vidím čiernu plochu
Zapal nepotvrdený.
Nález borélií v krvi (nie v moku).

Presvedčila som lekárku na postupné vysadenie Prednisonu - treba znižovať po pol tabletky vždy po 3
dňoch.

Pocas pobytu v nemocnici som nadobudla presvedcenie, kedze vysledky testov vychadzali negativne, ze pricina moze byt v zuboch.
cca 1,5 roka mám problém so zubom vľavo hore – neviem identifikovať miesto, zub nebolí, len cítim,
že tam niečo nie je v poriadku,
Opakované návštevy u zubára asi 7x (vrátane 5x RTG ľavej strany), výmena blomby, ošetrenie zubných
kanálikov.
Všetky zuby od očného až dozadu sú blombované (očný je v poriadku)
Zub 7 je mŕtvy bez nervu, vraj si treba zvyknúť, že sa správa ináč ako živé zuby

Hneď po prepustení z nemocnice som išla k zubárovi a presvedčila som ho, aby mi vytrhol posledné 2
zuby (zub múdrosti 8 s blombou a mrtvy zub 7).

Ešte v ten deň (znížená dávka Prednisonu a vytrhnuté zuby) začínam okom vidieť rozmazane.

Myslím, že mi nasadili zlé lieky Prednison, ktoré mi rapídne zhoršili stav oka.
Teraz po znížení dávky sa mi stav čiastočne zlepšil.

Dnes som bola na infekčnom. Lekárka povedala, že príčinou straty zraku je zrejme kombinácia borélií
ešte s niečim iným, môže to byť aj ten zub.
Ešte sa čaká na kompletné výsledky z lumbálky a na budúci týždeň idem na magnetickú rezonanciu.
Nasadili mi antibiotiká Doxyhexal 100 (2x denne 1 tableta) 1 mesiac + dokúpila som si Laktobacily s
prebiotikami FORTE.

RNG, prosím, poradíte mi, čo užívať na boreliózu a na obnovenie činnosti oka?
Prosím poradiť aj v dávkovaní.
Ďakujem.



2

Re: Strácam zrak na ľavom oku - mrtvy zub + borelioza?

Divny pripad. Tazko uhadnut, z coho to bolo Takze treba adresivat co najviac.
Na boreliozu pozri na  http://rng.nazory.eu/borelioza
Osobne by som pouzival najma extrakt z olivovych listov v davkach obsahujucich 3 x 300 mg oleuropeinu dl;hodobo, po par mesiacoch sa to moze znizit na 2 x 150 mg oleuropeinu.
Na cirkulaciu(lebo moze to byt zalezitost cirkulacie krvi, ktora bola priskrtena, by sam bral nattokinazu (3 x 2000 FU).
Proti zapalom, ktore tam mohli byt a opuchliny uzavreli privod krvi treba brat curcumin(3 x 1500 mg) alebo boswelin(2 x 600 mg), pripadne aj niektore enzymy.
Na regeneraciu poskodenych nervov treba brat rybacie oleje(10 gramov), alebo este lepsie krill olej(2 gramy plus).
Ich zlozky EPA a DHA su materialy potrebne pri obnoveni nervovej izolacie, myelinu

Borelioza znacne znizuje imunitu, preto sa mnohe sekundarne infekcie objavia a lekari casto vidia len sekundarne, nie primarnu boreliozu.Ale aj tak, clovek musi adresovat aj tie sekundarne infekcie.
Ta pod zubom mohla byt steptokokova ci stafylokokova, kde pomoze citricidal/
Oslabene telo mozu napadnut aj virusy, ktore nosime cely cas v tele(HSV1 a 2, EBV, CMV, VZV, rozne HPV atd) takze ako kazdemu radim si zvysovat viralnu imunitu
http://rng.nazory.eu/herpes

Naposledy upravil: RNG (2012-05-04 22:40:58)



3

Re: Strácam zrak na ľavom oku - mrtvy zub + borelioza?

RNG, dakujem, ze ste sa tak rychlo ozvali.
Zial, s tym okom to NEBOLO, ono to stale trva. Ja lavym okom vidim uplne rozmazane, takmer nic.
Idem si hned objednat pripravky, aby som to tu mala co najskor.
Chcem sa opytat, ako ich mam uzivat? Nikdy som nic neuzivala a zda sa mi toho strasne vela.
Myslim ako to mam davkovat rano, na obed, vecer - ci je to jedno alebo ako to mam kombinovat.
Este raz dakujem.



4

Re: Strácam zrak na ľavom oku - mrtvy zub + borelioza?

Ono je dost tazko povedat, co mas pouzivat, ked nevies pricinu. pre to som sa snazil zahrnut co najviac roznych moznych pricin a ako na ne.
Ber to postupne, kym zistis, co ti vlastne pomoze. Ale extrakt z olivovych listovc uz naisto potrebujes, kedze ti zistili boreliozu, teda vlastne pri strate zraku je to specificky neuroborelioza podla lekarov.
A kedze to su jasne poskodene nervy, treba brat aj tie rybacie ci krill oleje, inac sa tie nervy nemozu vyhojit.
Dalej uvidis, ci musis nieco pridat z dalsich menovanych, podla potreby.



5

Re: Strácam zrak na ľavom oku - mrtvy zub + borelioza?

Elen mala y si v pripade boreliozy, ale i inych problemov zacat s uzivanim MMS-www.emms.cz, ja mam tiez problem aj s rozmazanym videnim, ci bolesti klbov, unava a vela inych problemov, ktore su spojene s tou pliagou-boreliozou. Sam uzivam uz vyse roka s malymi prestavkami MMS1 + MMS2 a vysledky konecne prichadzaju, len trea byt trpezlivy....borelioza napacha vela pre lekarov neidentifikovatelnych problemov a preto si ich musime riesit takymto sposobom...
drzim palce..



6

Re: Strácam zrak na ľavom oku - mrtvy zub + borelioza?

MilanDr dakujem za radu, prestudujem MMS.
Nic ine mi neostava ako studovat materialy na forach a rozhodnut sa pre vhodnu liecbu.



7

Re: Strácam zrak na ľavom oku - mrtvy zub + borelioza?

Je tu niekto s boreliozou, kto ma podobne problemy so zrakom ako ja?
Myslite, ze je sanca, aby sa mi to videnie zlepsilo?



8

Re: Strácam zrak na ľavom oku - mrtvy zub + borelioza?

Nuz ja mam viaceri pribuznych, ktori mali boreliozu, dvom to islo najma na klby, jednej na nervy a dnes su po rokoch vporiadku. A okrem atb od lekarov , ktore im nepomohli uzivali len extrakt z olivovych listov.



9

Re: Strácam zrak na ľavom oku - mrtvy zub + borelioza?

RNG, este od Vas potrebujem dalsiu radu.
Zahajila som protikandidoznu dietu (zatial len 5 dni).
Zatial sa mi podarilo zohnat len GSE roztok, ostatne produkty mam objednane.
Zacala som 30 kvapiek GSE na 1 l vody, postupne som zvysovala na 50-60 kvapiek.
Beriem silne antibiotika na boreliozu a laktobacily.
Otazka: ako to mam uzivat? Neznici GSE aj antibiotika?
Radite laktobacily co najneskor po GSE ale co antibiotika?
Antibiotika beriem 2x denne.
Co sa tyka stravy, zelenina moze byt aj vo forme stavy? Je to ovela jednoduchsie dostat do seba.
Mozem jest domaci pohankovy chlieb a domace celozrnne rozky?
Maso nejem :-(
Dakujem
Elen

Naposledy upravil: elen (2012-05-08 17:29:11)



10

Re: Strácam zrak na ľavom oku - mrtvy zub + borelioza?

Pohanka a ine skrobovite zrniny su zdroje sacharidov, tj pri bezsacharidovej diete su nono.

Antibiotika znicia probiotika a podporia tym rast candidy a plesni. Takze rob proticandidovu diety podla moznosti inokedy.
Nuz teda ti na protikandidovu diety zostava dost malo, len zeleniny, nesladke ovocia, vajcia, trochu cerstvych syrov(nie odstarnute)ryby a orechy a rozne olejnate semena. A kokosovy olej.
A oreganovy olej, GSE a Candex, ktore nicia candidu. A samozrejme ked prestanes brat atb  zacni brat probiotika a hodne mikrovlaknin, aby si nasadila a podporila ich rozmnozovanie.



11

Re: Strácam zrak na ľavom oku - mrtvy zub + borelioza?

Dakujem. Takze tu dietu asi inokedy. Myslela som, ze to pomoze zbavit sa borelii.
Viem, ze GSE nici probiotika aj ze antibitika nicia probiotika.
Ale nie je mi jasne, co GSE a antibiotika.
Mozu alebo sa nemozu uzivat spolu?
Dakujem



12

Re: Strácam zrak na ľavom oku - mrtvy zub + borelioza?

GSE v davkach 60 kvapiek do litra vody, ked ho pijes po cely den v malych glgoch neznici probioticku floru v crevach, To je jeho velmi velka prednost pred atb. Naviac znici aj mnohe ie skodlive bakterie a plesne, tiez kvasne mikroby, na ktore su atb neucinne.
Nevidim dovod, pre co by sa nemali pouzivat atb a GSE spolu, ale nevidim ani ziadny dovod, ked pouzivas silne prirodne antimikrobialne pouzivat chemicke antibiotika
Ja napriklad, za detsta aj v dospelosti velmi casto chory najma na horne dychacie, po objaveni lekarov co mi odporucili najma citricidal/GSE, oregasnovy olej a extrakt z olivovych listov som uz vyse 17 rokov nemusel pouzit ziadny liek, dokonca nechodim ani k lekarom a za poslednych 17 rokov, hoci sa ma nakazy chytaju rovnako casto ich zdolam,   "za behu", bez horuciek, bez lezania, za par dni, prave najma tymi menovanymi. Horuicky som mal prvykrat(37.5) tento januar, ked som sa zanedbal a zabudol pri prvych priznakoch brat doplnky a dal som tomu extra 2 dni sa vyvijat.Aj zbavit sa toho uplne nebola potom vec 2-3 dni, ale vyse 10 dni, co som kaslal a musel brat oreganovy olej na precistenie pluc.



13

Re: Strácam zrak na ľavom oku - mrtvy zub + borelioza?

Aha, takze atb a GSE spolu mozem a zvysok diety radsej az po atb.
Chemicke antibiotika mi predpisala lekarka, teraz ich musim uzivat kvoli tomu, aby mi zlikvidovali tie borelie.
Potom nasadim tie prirodne. Zatial ich mam objednane ale nejaky cas bude trvat, kym mi to pride.
Dakujem



14

Re: Strácam zrak na ľavom oku - mrtvy zub + borelioza?

Nezabudni brat kopu mikrovlaknin aspon 10-20 gramov denne, aby si si precistila creva(absorbent toxinov) a podporila rozmnozovanie probiotik, ktore z male kapsulky musia vyrast az na 1 kg, lebo tolko vazi probioticka flora dobre osidlenych criev.

A tie mikrovlakniny je dobre brat cely zivot, lebo ked si clovek neda pozor a nepodpori probiotika, raz dva sa mu moze crevna flora spluhacit.
A dobre nasadena
(vyse 90%mikroorganizmov v crevach musia byt ucitocne probiotika))
probioticka crevna flora je zodpovedna za vyrobu vyse 70% obrannych latok, tj tvori viac, nez je samo telo schopne vytvorit.

Naposledy upravil: RNG (2012-05-08 21:16:26)



15

Re: Strácam zrak na ľavom oku - mrtvy zub + borelioza?

elen skus aj kolidne striebro do oči kvapkat mne trošku pomohlo.. prestali ma tak bolet oči, tiez mam boreliu a vytvorili sa mi mušky a take machulky mazance priesvitne v zornom poli



16

Re: Strácam zrak na ľavom oku - mrtvy zub + borelioza?

RNG brni mi v nohe a mam pocit ze vnej začinam stracat akoby cit tiez mam boreliu vtomto pripade tiez treba na obnovu nervov brat tie rybie oleje ?? dakujem



17

Re: Strácam zrak na ľavom oku - mrtvy zub + borelioza?

Koloidne striebro pomaha miestne, ale neadresuje dostatrocne boreliu v celom tele. Opakujem na boreliu treba brat dlhodobo extrakt z olivovych listov(3 x 300 mg oleuropeinu intenzivne, 2 x 150 mg oleuropeinu dlhodobo)
a samento/prima una de gato najmenej 2 x 15 kvapiek, taktiez dlhodobo.
Pod dlhodobo myslim aspon pol roka.

Borelioza znizuje imunitu a preto clovek moze dostat hromady sekundarnych infekcii rozneho druhu. Aj take co utocia na nervy, ako napr nase vlastne virusy sa pri znizenej imunite mozu premnozit a napadat nervove obaly, teda okrem ineho v tele.

Akl sa chcete zbavit toho velkeho problemu, co mate s imunitou, musite bojovat proti boreliam a inym zdrojom L-foriem.