1

Téma: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Dobry vecer RNG , chcela by som sa s vami poradit ... odhodlala som sa na protikvasinkovu dietu,kvoli roky pretrvavajucim mykozam a chcela by som si objednat GSE a Oreganovy olej kedze som vo viacerych diskusiach citala ze sa maju pri tejto diete brat.
Na Slovensku som sa dopracovala iba k tymto produktom Candimin : http://biocare.sk/eshop/produkt/candimin   ... neviem vsak ci obsahuje dostatocne mnozstvo carvacrolu.
A potom GSE som nasla tu http://www.biozdravie.sk/index1.html    v ponuke na boku vsak maju 2 kolonky  : Citricidal ale aj GSE/Nutribiotic ... co ma trochu pletie a neviem ktory z uvedenych vyrobkov je teda vhodny.
Ak su tieto nase Slovenske zdroje nepostacujuce , chcela by som vas poprosit o konkretne vyrobky zo stranky http://www.healthdesigns.com .
Citricidal mam doma tento  http://www.regeneracetabor.cz/obchod/ci … p-461.html  , z ktoreho ma vsak palilo hrdlo takze asi by som radsej vyskusala vo forme kapsul pre zmenu  .  Dakujem



2

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Pravy citricidal, 60%  firmy Bio chem research je drahsi na objem citricidalu, nez GSE z formy Nutri bioric, co je 33% citricidal.
Ale su to oba spravne vyrobky, kedze GSE(nutribiotic je lacnejsi, odporucam ten.
Ale ako vidim vybehli z originalneho 4 oz balenia a predavaju rozlievany zrejme z galonoveho balenia. Dufam, ze tam nepodvadzaju a dostanes pravy GSE z NutriBiotic, ved zan dost pocitaju, Vo velkom je GSE lacnejsi. Ale osobne by som si radsej objednal zo zahranicia, tak mas istotu, ze dostanes pravy v originalnom baleni, tj 2,a4 ozs alebo viac
Pozri na
http://www.iherb.com/NutriBiotic-GSE-Li … 59-ml/4211
Tu mas aj kapsovu formu, kde ma kazda kapsla obsah 12 kvapiek GSE.

Candimin obsahuje primalo carvacrolu a naviac to je tekuta forma, takze pali v ustach.I kvapka obsahuje asi 40 mg, z coho je 2/3 olivovy olej a teda oreganoveho je tam asi 12 mg  a ked je aj ten najlepsi, nemoze byt carvacxrolu viac, ako 10 mg na kvapku, tj ked odporucam 3 x 200 mg carvacxrolu , tak by si musela zobrat 3 x 20 kvapiek, co by ti vyzralo hrdlo. preto 3 x 2 kapsule tohoto, su ovela vhodnejsie a daleko lacnejsie, bez palenia hrdla a zaludka a tak dostanes ucinnu davku 3 x 200 mg carvacrolu za ovela menej penazi.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731



3

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Dakujem za odkazy, objednala som si to teda cez iHerb . Len sa chcem este opytat na to davkovanie GSE . Vybrala som si ten pripravok 125 mg 100 tabliet ... vzadu je pisane ze jedna tableta 1-3 x denne ... ake davkovanie si mam teda nasadit ?



4

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Vlastne este ako som ratala tak z toho oreganoveho oleja mam brat 6 kapsuliek denne , cize pri baleni 90 kapsul to staci na 15 dni ... bude to stacit na tu protikvasinkovu kuru alebo este bude treba doobjednat ? Ako dlho mam to GSE a Oreganovy olej brat ?



5

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Vyrobci pisu davkovania, na ktere su prinuteni FDA,  alebo z reklamnych dovodov nizke, aby sa produkt videl lacny na pouzitie. Ja odporucam 60 kvapiek GSE na vacsinu problemov, co je ekvivalent 5 kapsul . Samozrejme ich neberies naraz ale  5 x 1 .
Ako rychlo znicis candidu, to ti predpovedat nemozem. Ale v kazdom pripade ti odpoprucam mat aspon jednu flasku kvalitnych kapsul oreganoveho oleja v zasobe, nakazy spojene s kaslom a hlienami su caste a toto je na ne vyborny prostriedok.
Nezabudaj na kokosovy olej a Candex, enzym co rozklada bunkover steny candidy, inac sa jej nezbavis.
A samozrejme na mikrovlakniny a probiotika, lebo tie pomahaju candidu vytlacit a nahradit v crevach, inac sa tam rozmnozi nieco ine, nerzelatelne.



6

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

mila dvojbodka,  dlho som trpela mikozami aj ja, upravila som stravu, mam jedneho partnera, pravidelne cvicila a nic mi nepomahalo. potom som bola u svojej imunologicky a zufalo ju prosila o radu,kedze gynekolog mi taktiez len dokola predpisoval cipky, maste.. a poradila mi uzasne probiotikum SUPER DOPHILLUS. odkedy ho beriem, naozaj mam mikozu velmi zriedka,vňcsinou po antib. liecbe. berem ho uz pol roka kazdy den,musi sa skladovat v chladnicke. stoji 15e,ale za nase zdravie to stoji naozaj zato! poradila mi aj vagin. tab. Maldion,tie uzivam po navsteve sauny, bazenu a tak..preventivne raz za cas. neviem ako je to mozne,ale naozaj mi to pomohlo,vyskusaj aj ty a snad aj tebe pomoze..vela stastia



7

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Nestaci brat nasadu probiotik, parsto miligramov, ale treba ich aj zivit a rozmnozovat az vyse 1000 krat, do vahy 1 kg,co majun spravne osadene creva,  tj treba jest plno mikrovlaknin, vo forme doplnkov, lebo v potrave ich je zialbohu primalo. Odporucam 15 az 20 gramov denne a top rozne, nie len jedno, lebo probiotika, podobne ako my potrebuju pestru stravu = psylium, arabinogalactany, pektiny, inulin, glucomanan...



8

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

RNG, ake su volne dostupne teda mikrovlakniny, ktore zivia probiotika? existuje takyto doplnok aj komplexny? t.j. netreba viacero,ale len jeden druh..



9

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Dostupne je vsetko, podla toho ale kde a za aku cenu.
Na inulin a psylium sa obrat na domaci zdroj, Vermica, tam maju aj dobry a lacny lecitin.
http://www.vemica.eu/eshop/vyrobky-s-vl … -z-cakanky
Arabinogalaktan osobne kupujem odtialto
http://www.swansonvitamins.com/q?kw=ara … n+%28ag%29
Pektinu mas v jablkach a hruskach, len ich jedz dostatok, kazdodenne.

Probiotika potrebuju tiez pestru stravu, tj potrebujes ich zivit nie jednostranne, s jednym doplnkom. A zatial som zmes dostatocne pestriu nevidel, takze si ju musis miesat sam/sama.

Naposledy upravil: RNG (2012-07-30 14:55:05)



10

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

pan rng dnes mi došlo GSE. chcem sa opýtať, tie kvapky maju byť také huste a bielej farby? mam konkretne tieto z tohto inzeratu. vdaka :-)

http://zdravie.bazar.sk/4082557-gse-118 … rapefruitu



11

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Nie biele,,ale priesvitne a samozrejme huste, ved sa jedna o glycerinovy roztok. Na 99% mas prave, nemyslim ze by niekto isiel az do takych problemov, ako falsovat balenie. Povacsine to len objednaju zvonku a s priplatkom predavaju, pozri napr na
http://www.iherb.com/NutriBiotic-GSE-Gr … 18-ml/4215 a keby som chcel,kupovat vo velkom, tak to dostanem mozno aj za 12 dolarov. Takze zarobia na tom slusne, nemusia nijak falsovat.



12

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Ahoj RNG,je spravne davkovanie pre 21 kg dieťa : 1 tableta rozdelena na 4 diely pocas dna z  tohto GSE?

http://www.iherb.com/NutriBiotic-Defens … blets/4728

a 1 kapsula denne Oregano oil?

http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731

este sa chcem opytat na Tvoj nazor na toto,objednala som pre dieťa:

http://www.iherb.com/Sambucol-Black-Eld … lets/16699

Dakujem,Cora



13

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Tak asi, lebo podla vahy potrebuje 1/4 davky dospeleho, zhruba. Kedze ale davka pre dospeleho je 60 kvapiek GSE, tj 2 .5 tabletky a viac, lebo tabletka obsahuje ekvivalent 25 kvapiek GSE, dieta potrebuje zobrat najmenejnstvrtinu z toho, po mensich kuskoch pocas dna.
Na carvacrol, dospela davka 3 x 2 kapsule je 6 kapsul dokopy, tj snad lepsie bude zobrat 2 x 1 kapsulu. Neboj sa predavkovania velmi, ja som napr Zobral ak 3 x 5 kapsul a nic som zvlastne necitil. Samozrejme som zacal ale s malymi davkami, 3 x 1 a vystupnoval som to.

Sambucol, tj vytazok z bazy ciernej je vyborny antiviralny prostriedok, dobry je aj bazovy lekvar a jam. V case epidemii to pouzivam, najma vnucatam to davam, lebo je celkove chutny, takze neprotestuju.



14

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Ahoj RNG,v pondelok som zacala brat Oreganovy olej 3x2 denne a GSE v tabletach s hubami 3 x 1 denne,odkedy to beriem,po urcitom case po zobrani davky dostanem strasne bolesti zaludka,prechadzajuce do krizov,cela sa velmi spotim,aj dlane mam uplne mokre,vzdy to trva cca 10-15 minut,snazim sa vtedy najest alebo napit,robi sa mi to aj v noci,po podvecernej davke,ta silna bolest ma v noci zobudi..Beriem to vzdy na plny zaludok,spolu s lyzicou kokosoveho oleja,ale aj tak mam silny zachvat bolesti..Teraz som si sklonena nad vanou umyvala vlasy a zacala som vypluvat cistu cervenu krv..Z dasien to nebolo,bolo to zvnutra..Ked som si vyfukala nos,krv tam nebola.Som si ista,ze je to z oreganoveho oleja..Co to moze byt,mam vred,alebo co??? Ked neberiem oregano,zaludok ma vobec nebolieva..Uz sa mi to stavalo aj predtym,ze ma bolel pri brani oregana,ale krv som nikdy neplula..Cora



15

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Nuz ked nemas dost zaludocnych kyselin a mas vred , tak je to mozne.Totiz oregano je silna korenina a entericka kapsula sa rozpusti v neutralnom prostredi  nekysleho zaludka.
Takze najprv adresuj helikobakter a vyhoj si zaludok, potom ber kyseliny, lebo ich mas zrejme primalo na travenie a zaludocnu antimikrobialnu barieru. Na vyhojenie zaludka prispieva DGL a PepZin GI., pripadne aj aloe vera.
Krvacanie zaludka je casto aj z aspirinu a inych NSAID.



16

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Dakujem,aspirin,ani ziadne lieky neberiem,pred mesiacom som bola chora a ostal mi tazky,dusivy kasel,taky namahavy,preto som si nasadila oregano a GSE,alez atial ani za tych 5 dni mi to vobec nepomohlo,aj manzel a syn ho ma a davam mu tiez oregano a GSE a tiez stale kaslu rovnako...Kupila som este Solmucol -NAC,ten davam malemu uz 1,5 tyzdna,ale stale nic,nijake zlepsenie,uz aj v skolke povedali,ze mam s nim ist k lekarke,ze strasne kasle a nevezmu ho do skolky,kym nebude zdravy..Nechcem ist k lekarke,da mu ATB..Moze ist teda o nejaku inu bakteriu,na ktoru oregano a gse nezabera?
A GSE by som mohla brat nadalej? nNie te take silne na zaludok?Alebo mam teraz prestat uplne so vsetkym a najprv riesit ten zaludok?
Dakujem Cora



17

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

GSE v odporucenej koncentracii  zatial nerobil nikomu, co poznam problemy.
Kasel moze byt aj z alergii,pozri temu alergie,  nielen z mikrobov. a ked je aj z mikrobov, este to nemusia byt bakterie ani kvasne infekcie, moze to byt aj viralneho povodu posri temu herpes.
GSE a oreganovy olej maju velmi siroky zaber, ovela viac ako atb, ale definitivne  nie na vsetko mozne.

Solmucol obsahuje len malicko NAC, na odmaskovanie napr biofilmov treba ovela viac. A mnohe infekcie horneho dychacieho ustrojenstva tvoria biofilmy a tak sa brania proti telesnej obrane, a roznym antimikrobialnym latkam, vcitane atb.



18

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Maly dlhodobo dostava na alergie Quercetin s Bromelainom,priesvitne sople nemame,kasel mame asi z bakterie,lebo kazdu chvilu vykasliavame huste zelene hlieny uz skoro mesiac..NAC si objednam z iHerbu,ale kym pride,chcela som dat aspon nieco...Predtym co sme boli chori a mali sme tiez taketo hlieny a kasel,vtedy oregano krasne zabralo,do tyzdna sme boli fit,a teraz sa to vlecie bez zlepsenia.. :-(
Cora



19

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Nuz asi ste to trochu zanedbali , staci 2-3 dni, a tie mikroorganizmy sa prilis rozmnozili a vytvorili biofilmy, ktore je ovela  tazsie znicit.



20

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Tak neviem,co dalej,uz ma dost boli zaludok,takze nemozem uz nic,ziadne doplnky a aj maly uz plakal,ze ho boli brusko,tak uz mu nedavam ani oregano,ani GSE..Navyse ma odvcera krvave oci,aj viecka ma silne prekrvene,a celkovo sa mu o dost zmensili oci-to neviem,co ma znamenat,bojim sa mu uz cokolvek dat...Neviem,ci mu to neurobilo to GSE s hubami,ale ciste GSE teraz doma nemam..Cora



21

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Este sa chcem opytat,na ten bolavy zaludok mi pomoze Super enzymes od NOW ?

http://www.iherb.com/Now-Foods-Super-En … psules/857

ine enzymy doma teraz nemam a nemam ani DGL,ani Pepzin..

Dakujem,Cora



22

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Ked mas erozie na zaludku, vredy a pod, tak  mnohi lekari neodporucaju kyseliny, kym sa zaludok nevyhoji.
A Super Enzymes obsahuje kyseliny.
Ked sa malemu bpojis nieco dat, tak mu daj aspon koloidne striebro aj do ociek, aj trochu vypit. Bolenie bruska/zaludku nasvedcuje nejakej infekcii a nieco antimikrobialne teda musi zobrat.



23

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Dakujem za odpoved,objednam si teda DGL,aj ked dojde neviem kedy a zaludok ma boli teraz...Ale ta krv ma poriadne vystrasila,v zivote som krv neplula..O mesiac idem na gastro,(chodim 2x do roka kvoli kontrole celiakie)  mam to spomenut doktorke,ak by sa mi stav nezlepsil? A je mozne,ze po vyhojeni sliznice by som znova mohla zacat kuru Oreganom,alebo je to pre mna uz pasé..Inac,glgla som si koloidne striebro a ulavilo sa mi trochu..Tie enzymy si teda davat nebudem..

Malemu som praveze vytrela oci kol.striebrom,lebo sa mu robi hnis v kutikoch,aj som mu dala glgnut a nasledne potom som zbadala,ze ich ma krvave a take ich ma stale,uz vlastne druhy den,zeby takto zareagoval na KS? Nejde mi to do hlavy,lebo KS mu zvyknem davat aj inokedy a toto nemal este..Ale aj na alergiu alebo podrazdenie uz je to podla mna dlho mat oci ako angorak,normalne mu nevidim zrenice,oci ma cele tmave..Alebo nemoze mat nejaku reakciu na dlhodobe podavanie toho Quercetinu? Ja uz fakt neviem,z coho to ma.. :-(((  Rano dostava Qercetin s Bromelainom, (doteraz dostaval aj Epicor,teraz sa snazim davat toho co najmenej )  ,potom C-vitamin,svistiu mast v tobolkach,ale to berie uz mesiac,Solmucol-ine doma nemam,cez den dostane enzymy Chewyzymes,Solmucol,C-ecko,vecer probiotikum s jablckom.A striekam mu do nosa GSE sprej..Momentalne ma ten dlhodoby kasel,teraz priesvitne sople a krvave oci,ine nic,ani teplota..Ale je nezvycajne unaveny...



24

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Keby mali doplnky skodlive ucinky, tak by ich lekari neschvalili ako neskodne.
Koloidne striebro je velmi ucinne na rozne infekcie, ale nie na vsetky, nie je to vseliek.
Na Quercitin tak isto nemoze mat reakciu, ale napriek tomu moze mat nejaku infekciu, na ktoru nemusi KS zabrat. Teda ked mas kvalitne neznicene KS, co poznas na kovovej chuti.
Jedno som si predtym nevsimol, GSE s hubami je co?
Ked mas roztok GSE(6 kvapiek na deci vody) mozes mu to tak isto kvapkat do oci, to tiez moze zabrat na rozne infekcie.
Ale tzv "Pink eye"/conjuctivitis, tj cervene oci je obvykle viralne a na to by KS malo zabrat. Samozrejme su aj ine priciny, pozri napr na
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMH0002005/
tj od roznych alergii, cez bakterie,mykozy, virusy, chjamidiu, chemikalie, dokonca niekedy aj parazity, hoci to je velmi zriedkave.
A zialbohu nemam krystalovu gulu, tj nezostava ti nic ine, nez skusat a to iste plati pre lekarov, az na to, ze oni skusaju chemicke lieky, nie neskodne potravinove doplnky...

Naposledy upravil: RNG (2012-10-21 21:44:49)



25

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

ahoj rng, rozhodla som sa pre protikvasinkovu dietu ( biely jazyk, nafuknute brucho po jedle, biely povlak na pyskoch) slinovy test ukazal ze kandidu mam aj ked mu moc neverim , pripisujem k nej ak problemy s akne a mastnou pletou a vlasmi.Chcem si len ujasnit ci informacie na jej ostranenie mam spravne a ci som ich aj pochopila.

Takze planujem brat oreganovy olej v tab. -od firmy NOW, vlakninu/inulin,psylium/, GSE-tu si nie som ista, niekde som od teba citala prispevok ze citricidal nie je az tak potrebny skor ten oreg.olej, preto by vadilo keby som pouzivala sice slabsi citrovital ale vo vacsom pomere kvapiek do vody? ak nie tak je lepsi GSE v tabletach-od nutribiotic, alebo citricidal 60% zo stranky regeneracetabor.cz ?

Tiez som bola liecená na H.pylori ale mam stale problem nefukovania takze chcem skusit kuru s koloidnym striebrom to by mi lieceni kandidy nemalo vadit vsak?

Este ohladom mliec.vyrobkov, viem ze  obsahuju cukor takze ich tiez uplne vyradim (aj jogurty,aj tvrde syry)ale nebolo by ucinnejsie namiesto probiotik v tabletkach brat kefir ? aj pri tejto diete? Nasla som este niektore vyrobky proti kandide ako Candida Support od NOW, myslis ze by som mala brat aj toto alebo to vyriesim aj bez toho?Pises ze vecer brat probiotika s jablkom nevadi fruktoza  z ovocia?

Este mam par otazok k strave: cerveny melon(dyna) sa moze? niekto ho povazuje za zeleninu ale je dost sladky. cerv.repu,zeler,mrvku mozem neobmedzene?Takisto oriesky(para,kesu,pistacie,lieskovce,mandle) mozem vsetky druhy alebo mam niektore uprednostnit?Avokado jem kvoli vrzgajucim klbom to mozem? A co Vilcacora? 3

Cele to robim hlavne kvoli akne a zlemu traveniu snad tu kandidu naozaj mam a tieto problemy mam z nej, myslis ze ked ju vyliecim v crevach zmizne aj z pohl.organov? Chcem pouzivat aj volno predajne vaginalne antimykotika ale myslim ze prvorade je vyhubit ju v crevach..

zatial asi vsetko co ma napadlo v com si niesom ista.. ospravedlnujem sa za dlhy prispevok.. za odpoved vopred dakujem smile



26

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Snaz sa nenahradzovat silne produkty pochybnymi, prosim.
GSE dnes vyrabany firmou NutriBiotic niobsahuje ucinny citricidal, tak ako ho neobsahuje ani citrovital, citrogrape a podobne nahrazky. Dnes dostat pravy povodny silny citricidal len od firmy BioChem research a najdes ho na internete (www.Google.com) pod citricidal, profesional formula
Oreganovy polej ma ucinnu latku carvacrol, ktorej treba 3 x 200 mg a dobry zdroj su kapsulky od formyy NOW, entericke(tj rozpustaju sa az v crevach a nepalia hrdlo a zaludok), kde davka je 3 x 2 kapsulky, lebo kazda kapsulka ma 100 mg carvacrolu, zarucene
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731

Zle travenie znamena nedostatok niektoreho z :
kyseliny, enzymy, mikrovlakniny, probiotika. Chybajuce sa da doplnit.
Nedostatok kyselin sa da riesit aj mensimi davkami jedla a hlavne nepitim vody s jedlom, aby sa kyseliny nerozriedili
rozriedenie kyselin porusi aj zaludocnu antimikrobialnu barieru(kyseliny dostatocne silne zabiju mikroby na jedlach) a tym sa rozne skodlive mikroby dostanu do criev a znicia dobru a potrebnu  probioticku floru
Sucast proticandidovej diety je nielen sa vyhybat vserkym cukrom a skrobom, tj opatrne aj s mrkvou,melonom a podobne ale zaroven ich nahradit kokosovym olejom, lebo tento bunky vstrebavaju a pouzivaju dost podobne aj na vyrobu mechjanickej energie, ako cukry, ale pre candidu je skodlivy
V crevach dobre osadenych probiotikami a plesne a kvasne infekcie vytlacene sa vyraba dostatok protilatok aj na boj s roznymi infekciami aj inde v tele, obvykle.



27

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Ahoj RNG,

prosim ako dlho mozem uzivat kapsule oregana .. tych 6 denne? IDe mi o to , ze sa snazim zbavit neustalych gynekologickych vytokov a hoci mi nikdy z kultivacie nevysli kvasinky ( vzdy len nedostatok lactobacilov) mam taky pocit, ze tam nieco s tou candidou predsa bude. Preto som sa odhodlala na dietu... beriem kokosovy olej, spominane oregano, pijem aloe vera gel, pijem caj lapacho a nechtika lekarskeho. Pouzivam specialne cipky z rakytnikoveho oleja ale zatial bez vacsich uspechov. Vraj si candida vie zvyknut na rozne pripravky tak by som potrebovala poznat nejaky nazor ako dlho mozem to oregano uzivat aby som si jednak tymi davkami neublizila a aby som tiez vykynozila pripadnu candidu. Balenie 6O kapsul som uz dobrala ( to bolo na 10 dni).

Vopred dakujem za odpoved.



28

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Nuz ja pouzivam ten oreganovy olej velmi casto, najma pri zahlieneni, o ktore sa ppostaraju moje vnucata, ked sa so mnou podelia o svoje mikroby zo skoly. Neviem, ze by oreganovy olej mal nejaku maximalnu dobu brania alebo ze by niekomu mohol ublizit v tej davke. Vseobecne potravinove doplnky v odporucenych davkach su velmi bezpecne a akykolvek, co ma skodlive postranne ucinky je okamzite z trhu stiahnuty. Lebo podmienka na volnopredajne potravinove doplnky je neskodnost, presne tak isto, ako na potraviny



29

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Ok potom mam este jeden dotaz. JA momentalne asi 2 mesiace bojujem s hlienami denne. Najma rano odpluvam poriadne davky. Mavam vsak aj pocas dna zadnu nadchu. Ocakavala by som teda, ze pri uzivani toho oregana by to malo prejst. Ale mam pocit, ze sa to len zhorsuje. Ako presne funguje oregano pri odhlieneni. Ja nekaslem ani nesmrkam.. mam vsak zadnu nadchu / zatekanie hlienov/ co ma nuti tie hlieny vykasliavat. Nie je to moc prijemne.

Dakujem



30

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

NAX, serrapeptaza a oreganovy olej/carvacrol zvysia tok hlienov tym, ze ich zriedia. Tym sa ale nakaza vyplavi z tela von a potom telo prestane tvorit hlieny, lebo nepotrebuje nakazu dalej odtlacat od sliznic.
Carvacrol naviac zabija rozne mikroby v hliene.



31

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

RNG myslite, ze Candida support je dobry vyrobok, kedze som si vsimla, ze nema entericky pokryte kapsule a tym padol sa zrejme nedostanu ani do criev? Aky vyznam to ma potom brat, ked to je hlavne na candidu, ktora je premnozena v crevach?
Ak to teda nejaky ucinok ma, moze sa to brat spolu s oreganovym olejom od NOW s carvacrolom?
http://www.iherb.com/Now-Foods-Candida- … e-Caps/462



32

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Candida suport neobsahuje nic, co by zaludocne kyseliny znicili, tj dostane sa do criev. Akurat, ze oreganovy olej v nom , kedze sa rozpusti uz v zaludku, moze drazdit zaludok, takze to ber len s jedlom.
obsah carvacrolu tam nie je specifikovany, ale iste tam nejaky je.
Sam vyrobca odporuca to brat aj s kapsulami oregana, kde mas ten obsah carvacrolu garantovany.



33

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Super dakujem, toto som potrebovala vediet. Nevedela som sa rozhodnut, ci kupit Candida support, Capricin alebo len cistu kaprylovu kyselinu. Oreganove kapsule mam.



34

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Cim viac veci beries tym skorej sa dostavi uspech.



35

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Ahoj RNG,potrebovala by som poradit,neustale mavam zlto zelene vytoku,vysledok vyteru candida,beriem jarrow,mikrovlakna,probiotika,oreganove kapsule,,aj probioticke capiky na vkladanie,uz si neviem stym dat rady.zacala som brat aj candex.manzelovi zistili s vyteru s moc.mechura Staphylococcus epidermidis, Enterococcus faecalis samozrejem ze mu dali atb,stym ked mame nechra,pokl.styk ze mi moze stale inf.zanasat,ze treba aby sa preliecil....imunologicke testy mam znizene beriem lieky na podporu imunity,,tiez mam hist.intoleranciu,dr mi povedala ze vsetko je problem z hlavy,ze mam vyhladat psychologicku,,poradt mi co mam robit,,dik
este som chcela ten candex zabera aj na posvove kvasinky?

Naposledy upravil: handmade (2015-03-23 17:11:29)



36

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Candex je enzym, co rozklada celulozu a hemicelulozu, z coho sa skladaju bunkove steny candid a plesni povacsine. Ci ke to vhodne na vaginalne pouzitie ti nepovoem, ale rozriedene mozno  ano.
Mozno by si mala brat aj Berberine, co je tiez proticandidove a na rozne urinarne a crevne infekcie. Davka je 2 x 1 gram.

Najviac pre nasu imunitu urobi dobre osadena crevna flora probiotikami. A zialbohu tie znicia atb, takze potom mas znizenu imunitu, pokial si ju znova nevybudujes  .
Samozrejme co sa tyka teba sa tyka aj partnera, lebo urinarne sa pohlave prenasaju.



37

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Hodis mi link na ten berberne?..u muza je ten problem ze ako sofer ma slaby pitny rezim,moc vody nevypije...daj mi link aj na dobre probiotika a nieco na posilnenie imunity....bola som aj na cytosteroch,je to dobre ale odporucaju mi kotrolny ster o 6m a nie po 12m,zacinam mat strach aby sa mi tam cosi nerozbehlo...moze byt muzov nalez pre mna obnovujucich zapalov?dr.moc neverim
vyplachy z gse som este neskusaka

Naposledy upravil: handmade (2015-03-23 21:16:10)



38

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Iherb ma tieto
http://www.iherb.com/Thorne-Research-Be … l&ic=1
ja kupujem zo Swansonvitamins tieto
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … mg-60-caps
Probiotika pozri napr tieto
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=1 a nezabudaj, ze to je len malicka nasada a ze ich treba rozmnozit najmenej 10 000 krat na obsadenie criev a na to potrebujes brat (cely zivot) doplnok zmesi roznych mikrovlaknin, 15 gramov a viac. Pozri na firmu Vemica, ta ma inulin, psylium a  ovsennu vlakninu pomerne lacno a je to domaci zdroj. Viac mikrovlaknin ma napr swansonvitamins, kde najdes arabinogalactany, glucomannan, a tiez najjemnejsiu mikrovlakninu Modified citrus pectines.

Naposledy upravil: RNG (2015-03-23 21:57:01)



39

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

A ten candex mam kolko denne a ako dlho brat?



40

Re: Candida, GSE , Oreganovy olej.

Candex musis brat s jedlami neobsahujucimi vlakniny, lebo sa inac spotrebuje na tie vlakniny. Davka je az 2 x 4 kapsule