1

Téma: Alternatívne spôsoby znižovania horúčky

RNG, prosím ťa, nemáš radu  ako znížiť vysoké horúčky , okrem liekov a zábalov?
Ďakujem.



2

Re: Alternatívne spôsoby znižovania horúčky

Prirodna forma , z ktorej sa vyvinul dnesny salicyl a aspirin je vytazok z kory vrby(salix alba) a aj inych stromov, SALICIN.
V prirodnej forme sa postupne uvolnuje z vazby v kore, takze nespodobuje skody na zaludku(erozie) ako a salicylaty vseobecne, vcitane aspirinu, ale zialbohu kedze je to menej koncentrovana forma, treba z nej viac, tj niekolko gramov a ucinok je pomalsi az za 3-4 hodiny zacne.
Ked clovek adresuje nakazy vcas a pouzije proti nim viacero prostriedkov, horucky sa nedostavia, lebo mikrob nedostane moznost sa premnozit natolko, zaroven aj poskodenie tela je o to nizsie a rekonvalescvencia o to kratsia.
Ja som nemal horucku uz dlhe roky, ale samozrejme pri najmensom priznaku(skrabanie bv hrdle, kasel,zvacsene lymfaticke uzliny na krku...)beriem niekolko obrannych prostriedkov, vcitane velkych daviek vitaminu C, NAC, a antimikrobialne ako GSE/citricidal, oreganovy olej a na posilnenie imunity aj betaglukany popri ostatnych doplnkoch a to niekolko dni, pre istotu.

Inac vsetky protizapalove zaroven znizuju teplotu, (curcumin, dumbier, boswelin, vitamin C a rozne enzymi, ktore odmoria telo od toxinov sposobujucich zapaly a histaminove reakcie a tym aj horucky)

Osobne si myslim, ze potlacanie horucky je potrebne len pri extremne vysokych teplotach a treba skor adresovat pricinu horucky tj mikroby a zamorenie

Naposledy upravil: RNG (2010-10-17 00:48:35)



3

Re: Alternatívne spôsoby znižovania horúčky

tu vidim koren dumbiera
http://www.iherb.com/Now-Foods-Ginger-R … s/592?at=0

a tu zase jeho extrakt...
http://www.iherb.com/Now-Foods-Ginger-R … s/597?at=0

Oplati sa kupit extrakt ? Na hmotnost ide o polovicne mnozstvo a je to este drahsie .. Len ci je to extrakt silny a uciny ... (5 % gingeroly)



4

Re: Alternatívne spôsoby znižovania horúčky

Ja pouzivam dumbier len do varenia a nakolko je silny 5% gingerolovy extrakt,neviem. Pokusy boli robene z 1.5% suseneho dumbieru co je ekvivalent vraj 125 mg vytazku, ale nie je to zo zaruceneho zdroja, takze neviem.
5% gingerolove standardizovane vytazky spomina viacero znamych  lekarov, takze sa zrejme jedna o ucinnu koncentraciu, pravdepodobne.



5

Re: Alternatívne spôsoby znižovania horúčky

Ďakujem za odpoveď. Už som nebola schopná si ju prísť prečítať iba mi ju deti vytlačili. Dnes je štvrtý deň čo mám horúčky cez 39 stupňov. Už som z nich poriadne vyčerpaná. Na pohotovosti povedali, že je to viróza, mám aj herpes, pre prípad mi ale dali ATB. Bojím sa však premnoženia candidy, lebo s ňou mávam problémy, ak mám v strave cukor. Bola som teraz na ovocí, neviem čo jesť. Už som rozmýšľala  aj o držaní hladovky, ale bojím sa, aby som nezoslabla ešte viac pri tých horúčkach. Dnes mi manžel kúpil koreň zázvora. RNG môže herpetický vírus vyvolať také horúčky a tak dlho? Beriem aj enzýmy a vysoké dávky vitamínu C, ale už som po ňom dostala hnačky. Mám s céčkom teda prestať?

Naposledy upravil: Silvia (2010-10-18 07:27:28)



6

Re: Alternatívne spôsoby znižovania horúčky

Je lepšie piť zázvorový čaj alebo jesť surový zázvor?



7

Re: Alternatívne spôsoby znižovania horúčky

Vyssie davky vitaminu C nie su vhodne vo forme kyseliny askorbovej, ta okysli creva a sposobi hnacku, ale v neutralnej forme askorbatov, sodny, draselny, vapenary..
Ja beriem 1-1.5 gramu kazdu  hodinu  pri virozach neutralnej ucinnej formy esteru C. Je to specialna forma askorbatu vapenateho, ktora sa v tele zdrzi az 5 krat dlhsie, ako kyselina askorbova. takze vybuduje v krvi ovela vyssie hladiny. Viriozy som zatial takto vzdy potlacil do 48 hodin, bez nastupu horucky.
Samozrejme  beriem pri tom aj plno ineho, ldebo telo je oslabeme a v tom case moze lahko dostat ine nakazy, takze beriem aj roztok GSE/citricidal, oreganovy olej, extrakt z olivovych listov, NAC a samozrejme betaglukany.Ak to neprejde do 24 hodin, pridam aj 2x1 gram chapoaralum pre istotu.
V pripade hnacky a oslabenia je dobre zobrat vacsie davky kollostra(5-10 gramov) a samozrejme vzdy pri hnackach silne probiotika, najma ked beries zaroven atb. ktore znicia probiotika a tak znacne oslabia obranu tela.

Mozna sa ti to zda privela doplnkov, ale ja som nemal vaznejsie ochorenie uz vyse 17 rokov(s vynimkou vysokohorskeho v Peru," sorocha" kombinovana so zapalom priedusiek, lebo som si omylom  zabudol zobrat so sebou doplnky),
pricom som od mala nachylny na choroby horneho dychacieho traktu a trpel som pred tym viackrat rocne na to a aJ napriek lekarmi predpisanych liekov ako atb a antipyretika, zakazdym som bol aspon na tyzden v horuckach.
Toto je jeden z dovodov, preco natolko verim tym doplnkom, lebo mne osobne velmi pomahaju.



8

Re: Alternatívne spôsoby znižovania horúčky

Tak z virózy sa vykľul zápal pľúc. Včera  večer som to už aj sama cítila. V noci som ešte mala horúčku, no po nej som sa poriadne potila.



9

Re: Alternatívne spôsoby znižovania horúčky

Zapal pluc je nasledok zamorenie pluc toxinami, mozu to byt toxiny z roznych mikrobialnych zdrojov, niekedy aj v kombinacii, ked povodne virami oslabene telo podlahne utoku inych mikrobov.
Samozrejme vsetky mikroby, ktore nam skodia treba najprv znicit
a potom regenerovat poskodene pluca.
Pomoc pri tom je viacero adaptogenov, najma cordyceps sinensis.



10

Re: Alternatívne spôsoby znižovania horúčky

taketo nieco je dobra zmeska na  bezne ochorenia, virozy, baktericidne ?

http://www.iherb.com/Now-Foods-Beta-1-3 … s/406?at=0



11

Re: Alternatívne spôsoby znižovania horúčky

Beta glukany zvysuju pocet a aktivitu niektorych bielych krviniek, co je dobre na zvysenie imunity najma proti bakteriam a rakovine.
Klinicky ucinna davka je ale 3x400 mg, takze uvedeny produkt je zatial dost slaby, prave som pisal na betaglukany prispevok
Odporucam silnejsi
http://www.swansonvitamins.com/SWH122/ItemDetail?n=0
http://www.swansonvitamins.com/SWU187/ItemDetail?n=0
http://www.worldwide-supplements.com/pr … ucts_id=37



12

Re: Alternatívne spôsoby znižovania horúčky

Dobrý deň,

nie je horúčka/teplota prirodzenou reakciou tela v boji proti organizmom spôsobujúcich ochorenie a nie je práve preto jej potlačenie nežiaduce?? Ďakujem za odpoveď



13

Re: Alternatívne spôsoby znižovania horúčky

Telo sa brani zvysenim teploty, co znevyhodni niektore mikroby a zaroven to zvysi cirkulaciu, co zlepsi obranyschopnost. Zrejme su s tym spojene aj ine procesy v tele. Takze potlacanie horucky, pokial nedosiahne hladinu, kde moze byt mozog poskodeny(41 stupnov celzia) nema velmi velky vyznam, dokonca moze byt aj skodlive.