1

Téma: Menierov syndrom

Je tato choroba vobec vyliecitelna? alebo existuje nieco co aspon trochu pomaha?



2

Re: Menierov syndrom

Menierov syndrom(tiez tinitus, vertigo) su dosledky zapalov vo vnutornom uchu.
Vsetky zapaly produkuju rozne toxiny a zmeny(degradacie) tkaniv a su adresovatelne roznymi protizapalovymi latkami. Za zapalom je ale obvykle nejaka mikrobialna cinnost, ktora sa tiez da adresovat.
Mnohi lekari dnes problemy vnutorneho ucha adresuju enzymatickym cistenim a chelaciou a tiez branim rozlicnych doplnkov na zvysenie imunit . Casto je to dosledok mykoplaziem alebo nasich "vlastnych" virusov.
Pozri na temu http://rng.nazory.eu/herpes
http://rng.nazory.eu/mykoplazmy

Viac na menierov syndrom mozes najst napr na
http://www.cancertutor.com/Other02/Meni … sease.html



3

Re: Menierov syndrom

ďakujem, pekne za odpoveď len keby to nebolo také drahé, teda selen, zinok, a probiotika nie je problem, ale to ostatne....aspon ze nejde o mna, co sa týka tejto choroby....ale mam na vás aj inú otázku, mám zlatého stafylokoka, co sa s tým dá robit? mám ho vsade kde mi urobia výter, ci z nosa, hrdla, z koze, zo zenských vecí.........momentálne problémy nemám,akurat co mi pomohlo(trochu) je ze mi vybrali mandle, nebyvala som nejak chora, ale aslo som mala 470, teraz som brala luivac v zime tak som ani chora nebola, ale ako som to douživala tak ma vkuse boli hrdlo ale na druhej strane ako nemam manle nemam ani atopicky ekzem(a to som teda mavala od hlavy po päty aj niekolko tyzdnov)(teda len malicko, a ako sa mi to vyhadze tak aj zmizne samé bez masticiek, kortikoidov a podobných hlúposti)........len nedokazem na to  prist preco to so sebou vsetko suvisi a co si mam dat na to hrdlo, lebo antibiotika mi uz nejak nezaberaju, resp. na 2 tyzdne a hluposti typu tantum verde forte tak na par hodin......


Dakujem za odpoveď



4

Re: Menierov syndrom

Na stafylokoka je velmi ucinny roztok citricidalu. Aj na streptokoky(ASLO)
Na imunitu treba brat probiotika, ktore nam v creve vyrobia az 70% 0brannych latok.
Uplne nevyhnutne je ich brat po antibiotikach, lebo tie znicia celu dobru probioticku floru v crevach a tym umoznia premnozenie sa skodlivych bakterii, ktore tam zostali-vsetky tie, na ktore to antibiotikum nepracuje.
Precistenie tela enzymami tiez posilni imunitu, lebo odmorene telo lepsie pracuje.
http://rng.nazory.eu/infekcie

Luivac je vytazok z roznych bakterii, hlavne skodlivych. Posobi teda ako provokacia imunitneho systemu a ucinkuje len po dobu, co ho beries.Toxiny v nom oslabuju telo, ktore sa musi proti nim branit.

Ja osobne preferujem radsej pouzitie betaglukanov, ktore stimuluju aktivitu bielych krviniek a ich tvorenie a tym znacne zvysia celkovu imunitu alebo obranyschopnost tela bez akychkolvek skodlivych ucinkov. Predavkovanie je nemozne, lebo sa jedna komplexne sacharidy, tj potravu.
Udrzobna davka je 2x200 mg, intenzivna 3x400 mg plus.



5

Re: Menierov syndrom

Dobrý deň , to s tym luivacom je zaujimave, ze je to vlastne skodlive,mne ho alergolog predpisuje v zime, a ked ho beriem tak neochoriem celu zimu, ale ako nahle zabudnem zjest jednu tabletku tak ma skriabe v hrdle, preco to tak je?Ak som spravne pochopila on mi tie škodliviny predpsuje preto aby sa imunita vzchopila a branila sa?
A imunoglukan som brala asi dva mesiace cez leto,ale nejake zmeny som nebadala, teda co by som mala badat keby som to uzivala, aby som vedela ci je to pre mna prospesne, ci mi to nejak pomaha?

Ďalej by som sa chcela opýtať môj priatel má niekolko rokov takéto ťažkosti:žltý až oranžový jazyk, bolesti pod pravým rebrovým oblúkom ktoré prechádzajú až do chrbta a žltú stolicu, čo to može byť? ja som už bezradná, chodí darovať krv stým že raz mu niečo zistia, lebo tam musí byť nezávadná krv, ale vždy ju úspešne daruje s tým že je vraj zdravý a všetko je v priadku.jeho lekár mu povedal že ktovie čo zjedol a že to nič nie je.Niekedy neviem prečo mu tieto ťažkosti ustúpia, a to tak že ten jazyk nie je až oranžový ale len žlty a bolesti nema, trva to možno mesiac a potom sa to zase vráti, bud len tak z ničoho nič alebo po fyzickej záťaži alebo po konzumácii čo i len kvapky alkoholu (napr. jedno pivo). Čo sa týka stravy priatel sa stravuje tak striedmo: ryža, zemiaky, kuracie mäso, ryby, ovocie, zelenina, probiotické jogurty, nezje nic mastne ani vyprážané.
ďakujem pekne za vaše doterajšie odpovede........



6

Re: Menierov syndrom

Imunoglukan uvadza primale davky na ucinnost.
Betaglukany intenzivne sa maju brat minimum 3x400 mg denne a viac.

Samozrejme to nie je ziadny zazrak, podpori to najma vytvaranie a aktivitu niektorych bielych krviniek, hlavne NK a tym zvysi ich cinnost v tele. Takze cokolvek NK robia v tele, to sa zlepsi. Najma na niektore bakterialne choroby a rakoviny je to vyborne.

Ale to nie je odpoved na alergie, tam treba ine latky na potlacenie histaminovych reakcii a enzymi na odmorenie tela od alergenov.

Oranzovo zlty jazyk znamena obvykle zamorenie pecene niecim, a bleda stolica znamena, ze sa nevylucuje dost zlce(ta vytvori tmavohnedu stolicu) tj pecen sa mu sama poriadne necisti=neodmoruje. Tak isto pri poskodenej peceni alkohol ma silne zamorujuci ucinok  v tele, lebo zdrava pecen vyraba enzym, ktory alkohol rychle rozklada.
Pozri sa na temu pecen a protokol dr Berksona na regeneraciu pecene
http://rng.nazory.eu/pecen
Pri pretucnenej peceni pomaha tiez brat lecitin(to odporucam inac kazdemu, kto nechce zomriet na nasledok zapchatych ciev, co sposobi zlyhanie roznych organov , najma srdca(infarkt) mozgu(porazky ) a ladvin(zlyhanie), na co zomiera vyse 1/2 ludi.
Tuk z pecene pomaha okrem  lecitinu a protokolu dr Berksona odstranovat  aj calcium-D Glucarate, potravinovy doplnok, davka 1-1.5 gramu denne.



7

Re: Menierov syndrom

No presne, aj ja som mala ten dojem ze to bude nieco s pecenou a žlčníkom, lenže ako je možné že keď ide darovať krv, tak ma vždy všetko v poriadku, veď ak by trpel nejakým ochorením pečene alebo žlčníka tam by to zistili, nie?



8

Re: Menierov syndrom

Zlozenie krvi moze byt v poriadku, trosticku zvysene pecenove enzymi nie su prekazkou na darovanie krvi, ani pretucnena pecen, ani zly zlcotok.



9

Re: Menierov syndrom

je pravda ze oreganovy olej moze pomoct pri menierovom syndrome? je este nieco co moze pomoct?



10

Re: Menierov syndrom

ako sa pouziva roztok citricidal pri menierovom syndrome? niekde som citala ze sa kvapka do usi, niekde ze sa nejak riedi a uziva do ust...



11

Re: Menierov syndrom

Kvapkanie do usi nemoze preniknut do vnutorneho ucha, len ked mas prederaveny usny bubienok.
Oreganovy olej je antifungalny a odhlienujuci. Oboje sa moze nachadzat vo vnutornom uchu pri Menierovom syndrome, takze odporucam brat plnu davku, 3 x 2 kapsule tohoto
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … s/731?at=0
kde je v v kazdej enterickej kapsuli 100 mg carvacrolu. V inych znackach nie je tolko, takze nie su tak ucinne.
Citricidal je silny antimikrobialny prostriedok a pri akejkolvek neznamej nakaze v tele ho odporucam pit.
Bezne dostat najma GSE(33% citricidal) a denna davka roztoku je liter vody so 60 kvapkami citricidalu, pit postupne po malickych glgoch, cely den. Nie vela naraz!