1

Téma: navykovost organizmu na latky

neviem do akej miery je v kontexte potravinovych doplnkov tato tema potrebna. Ale tak spytam sa...

Napriklad v suvislosti s koenzymom Q10 som pocul, ze raz ked ho clovek zacne brat tak vraj ho "nemoze" uz vysadit. A vraj si v niektorych situaciach telo tak zvykne na prisun latok z vonka, ze prestane produkovat a vykonavat mechanizmy, ktore by za inych okolnosti boli substituciou tymto prijmanym latkam .. konkretne napriklad ma napadli tieto latky:

- kyselinu hyalurinovu
- kolagen typ 2
- doplnky na kosti
- MSM
- enzymy

prosim, co si o tom myslis?



2

Re: navykovost organizmu na latky

Blbost sirena zamerne lekarmi, ktori nechcu prejst na prirodne veci ale tlacia stale skodlive patentovane chemikalie.
Mnohi z nich nevedomo, len ako vysledok svojho jednostranneho vzdelania, ti na vrchu, ktori maju viac informacii to ale robia vedome, na ochranu svojho monopolu, cert zober zdravie pacientov.
Ziviny treba neustale z vonku dodavat, telo ich nevie vyrobit "z luftu".
A aj latky, ktore vie vyrobit  nemusi vyrabat v dostatku a vtedy doplnok je nevyhnutny pre zdravie
Nic z tvrdeneho som nikde nevidel nijak dokazane, to su vsetko len reci zalozene na domnienkach, bez akychkolvek dokazov. A namierene proti "spinavej konkurencii" prirodnych prostriedkov proti patentovanym chemickym liekom.



3

Re: navykovost organizmu na latky

Je toto vsetko pravda o MSM?-www.herboplanet.eu/cgi-bin/img_news/file/pdf_slo/msm_slo.pdf

[PDF]
ZÁZRAK METYLSULFONILMETÁN



4

Re: navykovost organizmu na latky

Vyborny velmi informativny clanok , a ale prosim vynechaj slovo zazrak. A nahrad ho slovom velmi uzitocny doplnok pre telo.
Najma ako silne polarne rozpustidlo(tj odmorovac) ale aj zdroj siry.
Ja som pouzival aj jeho ovela prenikavejsiu formu DMSO, ktoru tento clanok spominal. Ta je natolko rozxpustajuca vsetko, ze si clovek musi davat pozor, aby cez kozu neprepasiroval rozne plasticke latky, co DMSO rozpusta.
Takze pri DMSO len sklenene flase alebo cisty polyethulen, nanasat na cistu kozu, nechat posobyt bez dotyku s hocicim 1/2 hodiny, potom zmyt dobre sistou vodou a az potom utriet do bavlneneho uteraka. Pozor na rozne latky so siat, obsahuju v DMSO rozpustne plasticke latky preto zdoraznuje,m, po aplikacii ziadny dotyk od DMSO vlhkej koze s nicim.

DMSO je v USA zakazane pouzivat ako doplnok pre ludi, len na klbove problemy zvierat.To je vysledok tlaku farmaceutickeho priemyslu cez FDA na doplnkovy priemysel.

Ale farmacia to potichu pouziva na naplasti/patch s roznymi liekmi na transdermalne pouzitie.Je to aj sucast roznych kremov na bolave klby a scaly, napr svajciarsky Sportusal Gel obsahuje 5% DMSO

MSM je podstatne bezpecnejsi a pre svoju neskodnost dovoleny predavat ako potravinovy doplnok.



5

Re: navykovost organizmu na latky

Chcem sa spytat na to davkovanie..je to ok aj 15 gramov MSM denne...Predpokladam ze DMSO sa neda uzivat vnutorne....?

A este otazocka..:je tento selen dobry na vstrebavanie..nechcem totiz z kvasnic..a neviem aka je toto forma...Vdaka  Selenium (As Selenium Monomethionine)

Naposledy upravil: Sisa 24 (2012-05-08 18:07:40)



6

Re: navykovost organizmu na latky

Aj DMSO sa da pouzivat vnutorne, samozrejme znacne zriedene, dokonca aj v infuziach, najma ako rozpustidlo v pripade infuzii amygdalinu(B-17) rakovinnych pacientov.

Su zdroje selenu, ktore su jasne oznacene: nie s kvasnic/no yeast.
Monomethionine je selen viazany v aminokyseline a obvykle bez kvasnic



7

Re: navykovost organizmu na latky

A to davkovanie MSM 15mg denne je ok?



8

Re: navykovost organizmu na latky

Pozor, MSM sa berie v gramoch, nie miligramoch. Na klbove bolesti odporucam 2-4 gramy denne.
15 gramov je uz besna davka, a moze vyvolat tak silny cistiaci efekt v tele, ze sa cast zamorenia zacne vyhadzovat aj cez kozu(vyrazky).
V jednej lekarskej sprave lekar na sebe skusal kazdodenne 10 gramov MSM, po case sa zacal vyhadzovat, vyrazky sa mu presuvali postupne po tele vo flakovh ako dlan, az po pol roku vymizli, tj telo bolo uz natolko precistene, ze stacilo vylucovat zamorenie  normalnymi cestami(moc, zlc, creva)

Naposledy upravil: RNG (2012-05-08 22:39:22)



9

Re: navykovost organizmu na latky

A okrem toho silneho cistenie nema to ziadne vedlajsie ucinky...v takych vysokych davkach?



10

Re: navykovost organizmu na latky

Literatura neuvadza nic o tom, akurat ze je to netoxicka latka. Ked som presiel na priemyselne tabulky(MSDS) tam uvadzaju davku LK50 na potkana 10 000 mg na kg vahy, tj na cloveka 70 kg by to bolo 700 gramov. A od toho sme tu velmi daleko.