1

Téma: doplnky na pribratie tuku

Pri poslednom merani mi bolo zistene, ze mam velmi malo tuku v tele, aj okolo organov mam velmi malo tuku.

Bolo mi odporucene pribrat tuky. Ale ako ?

Mam svalnatejsi typ postavy, objem tuku v tele mi vysiel 16% a mala by som mat aspon 21%. Aspon takto podla jednej dieteticky.

Vies mi nieco poradit ? Dakujem



2

Re: doplnky na pribratie tuku

Zmen dieteticku.
Obsah tukov v tele je velmi individualna zalezitost. Obvykle maju zeny dnes privela tuku, co je nezdrave, ale 16% je OK.
Pribrat nie je problem, prave naopak. Staci jest viac , nez telo spotrebuje.
Ja som osobne za trochu viac tuku u zien, vyhladi to vrasky a robi zeny poritazlivejsie. Co sa tyka rezervy pre pripad chorob, este moja mama kedysi davno hovorila prislovie   "pokial tlsty schudne, chudy zdochne" co sa zakladalo na starociach skusenosti pri epidemiach.
Tuk sluzi aj na tlmenie narazov na organy pri sporte, preto spickovi sportovci si davaju pozor na to, aby prilis neschudli.
Viac o tom najdes na
http://en.wikipedia.org/wiki/Body_fat_percentage 
kde tvrdia, ze zdravotne potrebne(essential fat) je od 8 do 12 % pre zeny a vyslovene skodlive je az 32% plus=obezita.



3

Re: doplnky na pribratie tuku

Dakujem velmi pekne za odpoved. V rodine sme viac svalnatejsi, mame to v genoch.
Dieteticka ma skor vystrasila, ked mi povedala, ze mam prilis malo tuku. Chcem tak postupne sa zaokruhlit, aj ked len minimum, lebo sa chrbtica lepsie citi v takomto vysportovanejsom tele.
Teda staci len zakladna matematicka formulka, aby prijem kalorii bol vyssi ako ich spotreba.
Dakujem velmi pekne za odpoved.



4

Re: doplnky na pribratie tuku

Inak, este jedna otazka, dieteticka mi merala tuk cez isty japonsky pristroj, na ktory sa clovek postavi bosy a do ruk su mu vlozene dve kvazi diody. Cez telo zrejme prebehnu nejake vlny a meraju zlozenie tela podla vody, mineralov, svalov a tak.

Mne napriklad vyslo, ze pri vahe 56kg mam 44 kg svalovej hmoty. Taktiez mi vyslo, ze mam 16% tuku.
Podla netu v podstate ma kazde meranie tukov svoje obmedzenia.

Aky mas nazor na dany pristroj ?



5

Re: doplnky na pribratie tuku

Neviem, co za pristroj pouzivala, ale kazdy z nich ma pomerne znacne chyby, ked tuto nepresnu metodu porovnas s presnejsimi metodami vyhodnocovanim podkozneho tuku a dokonca nadlahcovania vo vode. Ale 5% chyba nie je neobvykla.Meranie odporu tela totiz zavisi od odporu pokozky, od vodivosti lymfy, od mnozstva mineralov a vody v tele a podobne.
Nielen od izolacie tuku, co je jedine, co berie tato vodivostna metoda do uvahy.
Ja mam doma taku vahu, co to tiez urcuje a dava mi "hausnumera" a nie naozajstne udaje. Tiez prqacuje ne principoe vodivosti.
Inac mozes si tie data od tej lekarky spocitat
Ked mas 44 kg svalstva a 16% tuku, zostava ti 56-44-56x 0 ,16= 3.04 kg na kosti, co je blbost.



6

Re: doplnky na pribratie tuku

ahoj RNG. Priatel ma poprosil aby som ti napisala. Uz dlhsie chce pribrat ale nedari sa mu. Meria  200cm a vazi 80 kg, uz od detstva je chudej postavy. Co by si mu odporucil na priberanie. Existuju nejake doplnky?Strava specialna?Dik za odpoved



7

Re: doplnky na pribratie tuku

B-vitsmkiny podporuju chut a travenie,ako mas napr prirodzene v pivovorskych kvasniciach(panganaty) enzymy tak isto. Priberanie je vec kalorickej hodnoty potravy a travenia



8

Re: doplnky na pribratie tuku

pan RNG mám 24 rokov, 172 cm a 53 kg :-( chcem pribrať no nedari sa mi to aj ked jem dost vela. tak som sa rozhodla si kupiť B-komplex tento je ok?

http://www.magister.sk/produkt/detail/p … iva-30tbl/



9

Re: doplnky na pribratie tuku

Slaby, ako "lipovy caj"
Pozri napr
http://www.iherb.com/Nature-s-Way-B-Str … sules/1813