1

Téma: ajurvédsky čaj

Kde by sa dal zohnať čaj ktorý sa volá Triphala? prosim

našla som iba kapsule.

Naposledy upravil: Sade (2010-05-23 17:46:31)



2

Re: ajurvédsky čaj

Caje asi nedostanes, lebo naozaj ucinna forma su extrakty s presnym obsahom aktivnych latok, ako napr 40% "trpkeho principu" a najkvalitnejsie su extrahovane CO2, ako ma firma napr firma Tatva
http://www.tattvasherbs.com/triphala.htm
Su to vlastne tri rozne indicke ovocia, amla-amalaki(embilica oficinalis) , harada-haritaki(terminalia chebula) a behada-bhetaki(terminalia belerica.)



3

Re: ajurvédsky čaj

ja som si prednedavnom objednavala Triphala z jedneho bio obchodu tu v Bratislave, sú to kapsulky, neviem kolko % aktivnej latky obsahuju, ale na etikete píšu že v jednej kapsule je 160 mg z kazdeho toho ovocia.  zacala som to uzivat, je to na precistenie zažívacieho ústrojenstva. môžem potvrdiť, že teraz chodim perfektne na zachod ako hodinky :-)



4

Re: ajurvédsky čaj

Triphalu velmi odporucam, nakoniec je to uz vyse 3000 rokov pouzivane s uspechom na precistovanie tela, tj najma traviaceho traktu, co ma samozrejme vplyv na zdravie celeho tela.
Nedavno som cital od jedneho zo znamych alternativnych lekarov, ze ludia pouzivajuci triphalu maju lepsi zrak na starost.
Takze ako vseliako sa to v tele prejavi, ake vseliake procesy to zlepsi, ani si nevieme predstavit. Mna by ani vo sne nenapadlo, ze cistenie a crevna flora maju dosah aj na zrak!!!



5

Re: ajurvédsky čaj

mam otazocku ohladum uzivania byliny astragalus. uz som tu o nom citala ako o vybornom adaptogene, dokonca ze dokaze nadlzovat telomery, len zatial ste povedali ze sa nevedia presne klinicky ucinne latky... nasla som dobru slovensku stranku na predaj bylin a maju tam aj astragalus koren. tam sa pise ze je to mierne laxativum, nic viac.... rada by som vediet, ci ma zmysel to kupovat a varit z toho caj a pit ? ci to ma take ucinky ako keby som kupila doplnky astragalus root. lebo toto je jedina stranka kde som to nasla vo forme nasekaneho korena.



6

Re: ajurvédsky čaj

Neviem presne, ci su tie ucinne latky v astragaluse luhovatelne vo vode, takze odporucam brat kapsule so susenym astragalusovym praskom zatial, davka je 2x1 gram podla toho, ako som to sam bral.Ale iste sa toho da brat aj ovela viac, cim sa iste zvysi aj zelatelna ucinnost.
Na trhu su aj standardizovane vytazky vzhladom na ucinne latky, astragalosidy.
Zatial s nimi nemam osobnu skusenost.

Naposledy upravil: RNG (2010-06-24 22:05:31)