1

Téma: Testosterón a Zhi Shou Wu

RNG, aky je účinok Zhi Shou Wu na hladinu testosterónu a vitality? A kde sa dá kúpiť dobrý zdroj? Udajne z Indonézie je najlepší. Sú nejaké iné dobré rastliny, ktoré zvyšujú plodnosť a hladinu testosterónu? Počul som o Muira Puama, Cayenne Pepper, Astragalus, Tribulus Terrestris a Nettle Root. Sú podla teba účinné? A vraj Horny Goat Weed a Yohimbe majú nejake vedlajšie účinky a nie su až tak odporúčane.



2

Re: Testosterón a Zhi Shou Wu

Je plno doplnkov, co zvysuju hladinu testosteronu, najucinnejsi je arginin, forskolin, tribulus terestris  a zdroje sterolov.
Tiez zinok, horcik/magnesium a vitamin B-6
Hore menovane su skor na zvysovanie libida, tj sexuality(afrodisiac)
Cinania maju plno roznych tradicnych zmesi, ktore su casto ucinne, len ked v ich ucinok veris(placebo alebo len mierny ucinok)

Vitalita a libido su dve rozdielne veci, ktore sa mozu ale vobec nemusia stotoznovat.
Vitalny moze byt aj kompletne asexualny clovek.
Skor libido a hladina testosteronu suvisia, ale aj to nie je celkom pravda vzdy.



3

Re: Testosterón a Zhi Shou Wu

Takže Zhi Shou Wu nemá účinok? Vraj šedivý človek po ňom opäť nadobudne čierne vlasy? A tiež som myslel, že hladina testosterónu je priamo úmerná libidu a teda aj pohlavnej vitalite a mužnosti. Prečo je v tom nejaký rozdiel?



4

Re: Testosterón a Zhi Shou Wu

Sedive vlasy su pravdepodobne z nedostatku cinu, pripadne selenu. Ale uz som cital viacero doplnkov, kde tvrdili ze odstrania sediny, zatial ale ziadny nepracoval na mne. A nakoniec sediny su statocne vysluzene, clovek ma byt na ne hrdy, nie naopak.
Pohlavna vitalita zavisi aj od cirkulacie, od inych hormonalnych pochodov, nie len testosteronu.



5

Re: Testosterón a Zhi Shou Wu

RNG pises ze zvysovanie libida a testosteron nie vzdy solu suvisia... to znamena, ze existuje nieco co zvysi sexualitu a libido ale nema vplyv na zvysenie testosteronu.. dobre tomu chapem ?



6

Re: Testosterón a Zhi Shou Wu

Asi tak.Niektore byliny maju funkciu afrodiziaku, ale nezvysuju testosteron.



7

Re: Testosterón a Zhi Shou Wu

A ktore prosim ta nezvysuju testosteron ? ... ja som pocul len o tych co zvysuju.



8

Re: Testosterón a Zhi Shou Wu

Avena sativa(ovos zeleny) nezvysuje testosteron, len ho spravi volnejsie viazany.
Horny goat napr ma obsah roznych steolov a podobne nezvysuje testosteron ale tiez zvysuje libido
http://health.howstuffworks.com/sexual- … a-name.htm
Johimbine pracuije najma na mozgu, neurotransmiteroch, tiez nezvysuje testosteron a je aj zdroj alkaloidov.Problem je, ze zvysuje zaroven tlak, co moze byt nebezpecne, hlavne pre starsich s krehkymi cievami. Podobne ako je nebezpecnya viagera a ine chemicke prostriedky na erekciu.
http://en.wikipedia.org/wiki/Yohimbine
Vacsie davky vasodilatacnych aminokyselin zlepsuju erekciu, ako napr 5 gramov argininu.
Tiez ACE efekt napr hlohu(vitexin) tiez zlepsuje tok krvi a rozsiruje cievy, tj zlep[suje erekciu. Doplnok zinku to tiez robi ciastocne,
Ale napr tongkat ali velmi zvysuje testosteron a zaroven ma aj ine ucinky na libido

Dost na tuto temu. Je na to hromady literatury, co nasvecuje tomu, kolko muzov sa snazi nasilu si zlepsit sex, hoci aj za riziko poraziek a oslepnutia, ako sa to stalo uz zopar mojim znamym starsim panom s mladsimi zenami.



9

Re: Testosterón a Zhi Shou Wu

Rng,prosim o radu niekde som citala ,ze si poradil svojmu znamemu pre jeho zenu nejaky doplnok na zvysenie chuti do zivota a malo to aj skvely ucinok na sexualitu tej zeny.Neviem to najst neporadil by si mi ten doplnok?dakujem



10

Re: Testosterón a Zhi Shou Wu

To bude asi Dong Quai=angelica sinensis=cinska angelika. Davka je okolo 2 gramov plus a v cinskom lekarstve to nazyvaju aj "zensky zensen"



11

Re: Testosterón a Zhi Shou Wu

možno si mala namysli tento príspevok, nachádza sa pod kolonkou Depresia:

manzelka mojho suseda, Svajciara trpi uz dost dlho dusevnymi problemami a v poslednom case jej zacal zo zufalosti(konecne ma uposluchol) davat protizapalovy curcumin, krill olej  a riedit krv pre lepsiu cirkulaciu nattokinazou.
Vraj ma s tym vyrazne zlepsenie, zena znovu vari, ma zaujem o sex(65 rocna...?!?)  a nema tie znepokojujuce vizie a miesanie sa snov so skutocnostou, tiez casto aj zdvojenu osobnost.



12

Re: Testosterón a Zhi Shou Wu

Vdaka za pripomenutie, Tam sa jednalo viacmenej o bipolarnu poruchu "liecenu" /potlacanu lithium carbonatom, ktory po rokoch brania musela nakoniec vysadit.
Poradil som im aj L-theanine, ale zatial ho neberie., To je totiz na tu maniakatnu fazu vyborne ukludnovadlo, a ked ta horuckovita/maniakatna  cinnost sa odstrani, tak nie je ani nasledovna depresia z vycerpania neurotransmiterov.



13

Re: Testosterón a Zhi Shou Wu

Co by si odporucil brat na erektilnu dysfunkciu pre mladeho cloveka 20-30 rocneho ? ...



14

Re: Testosterón a Zhi Shou Wu

U 25 rocneho je to velmi nenormalne, definitivne by som si nechal vysetrit hladiny hormonov. A cistil cievy(lecitin, lipaza, hloh).



15

Re: Testosterón a Zhi Shou Wu

Nux u mladeho ano..ale skor by som povedal, ze ide o ciastocnu..ako nedostatocna tvrdost a pod... pomozu nejake doplnky ?



16

Re: Testosterón a Zhi Shou Wu

Nuz tvrdost zavisi od tlaku a privodu krvi, co sa da zlepsit napravenim prostaty(zvacsena prostata priviera tok krvi, na zmensenie pomahaju rozne steroly, najma beta sitosterol a steroly z Saw palmetto, korenov zihlavy, kory stromu Pygeum africanum,   tekvicoveho oleja a inych ),
cistenim ciev(ecitin, lipaza)
a vasorelaxaciou=rozsirovanim ciev napr hlohom, alebo doplnkami ako arginin,
tiez pomahaju rozne afrodiziaky, ako avena sativa, erycoma long john, maca a ine.

Samozrejme pomaha znizovat estrogen a zvysovat testosteron, hlavne ked ti nameraju nizke hladiny testosteronu a vysoke estrogenove, ako mnohym starym chlapom. To moze byt tiez sposobene priverlkym prijmom fytoestrogenov (soja, datelina,...) alebo estrogenom podobnych chemikalii, najma z niektorych  plastickych hmot, ako vystelky konzeriev, a niektore plasticizery, co sa uvolnuju z plastickych latok najma pri vareni, alebo vstupuju do olejov, ked su oleje predavane v plastikovych flasiach tych plastikov, co obsahuju estrogenicke plasticizery.
Niektori lekari tomu hovoria az  "chemicka kastracia"



17

Re: Testosterón a Zhi Shou Wu

dakujem....a este sa chcem spytat, ze bral som velke davky vitaminu A cca 100 000 IU par mesiacov... mohlo mi aj toto zapricinit nejaku nerovnovahu s tymto ? ...



18

Re: Testosterón a Zhi Shou Wu

vysoké dávky vitamínu A zvyšujú hladinu väčšiny hormónov, ale hladinu T naopak znižujú, mal si ED aj predtym?



19

Re: Testosterón a Zhi Shou Wu

100 000 IU vitaminu A je privela, to zastavi uplne mazove bunky, pripadne znizi aj testosteron, definitivne to znizi DHT(dihydrotestosteron). Ale po par mesiacoch sa to z tela dostane von tj nie je to nevratne, teda s prirodnym vitaminom A



20

Re: Testosterón a Zhi Shou Wu

SariN nie predtym som nemal....
Nuz vysoke davky Vitaminu A som zacal uzivat lebo sa mi robilo acne.. pomohlo to vyborne co sa tyka acne... asi 1 za tyzden taky mensi sa mi spravi a predtym aj 5 za den i napriek zdravsiemu stravovaniu. .... tak ja ho vysadim hned a zaraz... som necakal take vedlajsie ucinky az... ... a budem hladat ine riesene co nema take vedlajsie ucinky proti acne bud Borakovym olejom, Omega 3 alebo Pantethine. Inac ked berem pravidelne kazdy den 50mg zinku je v poriadku nie ? http://www.iherb.com/Country-Life-Glute … blets/1753

Naposledy upravil: post5 (2012-08-21 01:15:16)



21

Re: Testosterón a Zhi Shou Wu

Nuz lekari vzdy varovali pred vysokymi davkami vitaminu A, ale pri tom s kludom predpisovali ovela skodlivejsdiu chemikaliu roacutane/isoteretinoin maskujuc to pod menom "formy vitaminu A" co je zrejma loz, lebo definicia vitaminu je, ze je to latka potrebna pre zivot a telo si ju nevie vyrabat. Tak do toho nemozu zapadat ziadne umelo vytvorene chemikalie, ktore pred tym, v prirode nikdy neexistovali.
Ale mozno by ti stacilo aj 20 000 IU?



22

Re: Testosterón a Zhi Shou Wu

No na isty cas prerusim davky vitaminu A a potom skusim v malych ak zas sa vyhadzovat budem... asi si kupim spominany saw palmetto alebo aj zihlavu a budem to brat nech sa mi to vrati do normalu aj so zinkom 50mg co doteraz berem kazdy den uz dlhsie aj s vitaminom D 5000Iu... mozno pridam aj hloh alebo arginin... a snad to bude dobre....



23

Re: Testosterón a Zhi Shou Wu

OK



24

Re: Testosterón a Zhi Shou Wu

dakujem pekne za rady... este by som sa spytal, ze ten Hloh(hawthorn berry) ako zabera s porovnanim s argininom ? ake davky brat a zabera hned jak arginin ci sa musi isty cas brat a az po par dnoch zabere?

Naposledy upravil: post5 (2012-08-22 00:43:56)



25

Re: Testosterón a Zhi Shou Wu

Hloh ma ucinnost ACE vasorelaxacnu, davka potrebna je niekolko gramov suseneho ovocia. Aj listy hlohu maju ucinne latky viac pozri napr na  poznamky dr Saheliana
http://www.raysahelian.com/hawthorn.html
Arginin je vasodilatator(roztahovac ciev) s efektom  zlozky NO na cievy.Davka ucinna je niekolko gramov(az 5 gramov) a ucinok je 4-5 hodin maximalne.
Viac na
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12736155
Viac na vasodilataciu a zdroje vasodilatantov pozri na
http://www.wisegeek.com/what-are-the-di … lators.htm



26

Re: Testosterón a Zhi Shou Wu

Cital som v jednej knihe, ze Zensen a vitamin C by sa nemali brat spolu ale vysvetlenie tam nebolo... RNG vies o tom nieco viac ? dakujem



27

Re: Testosterón a Zhi Shou Wu

Neviem o nicom takom.