1

Téma: vaginálna infekcia

Dobrý deň.
Po dvoch rokoch trápenia sa so zápalmi pošvy, vybratím nenormálne veľa liekov mi lekár konečne dal spraviť vyšetrenie, ktoré odhalilo prítomnosť nasledujúcich baktérií: ureaplazma, e.coli a enterococcus. Na ureaplazmu som si už všimla, že odporúčate isté prípravky, ale čo ak tam mám takúto kombináciu ...
Horšie je, že za tie dva roky som mala 2 sexuálnych partnerov, pričom som o tejto infekcii netušila. Neviem čo s nimi, mala  by som im to oznámiť, ale bojím sa ako zareagujú.
Ďakujem.



2

Re: vaginálna infekcia

E-coli sa prenasa pradlom. Tak isto je to  mozne u crevnychj enterokokov
Aj nan su uciny najma vyplach roztokom citricidalu, pripadne vyplachy koloidnou striebornou vodou. Samozrejme aj pitie roztoku citricidalu.Tj zautocit znutra aj zvonku
Ako vzdy, odporucam si upravit aj crevnu floru v prospech probiotik, leto to podstatne zvysi imunitu v celom tele.

Aj na crevne infekcie, ako enterococcus faecalis, najma jeho antibioticky rezistentnu formu(VRE) je dobre posilnit probioticku crevnu floru silnymi a obsaznymi probiotikami a pit roztok citricidalu

Ja som si uz davno  prvykrat vsimol spravu o citricidale prave pri tychto antibioticky rezistentnych crevnych infekciach, ako VRE a clostridium difficile, kde zistili jeho ucinnost aj v pripade atb rezistentnych foriem tychto bakterii.

Ureaplazma je mykoplazma, pozri aj na temu mykoplazmy.

Naposledy upravil: RNG (2010-07-02 20:16:11)



3

Re: vaginálna infekcia

Dobrý den.
Prosím vás, chcela by som poradiť .Mám taký dosť zložitý problém, s ktorým si už vážne neviem rady , približne 3 roky ,ma neustále páli v pošve , aj v močovej rúre .Pri plnom močovom mechury pocitujem palenie( skôr obrovskú bolesť , taký tlak ) po vymočení to prejde . Všetky gynekologicke aj urologické  vyšetrenia boli negativne .Neukazalo mi žiadnu bakteriu ani nič podobne. Akurát tak na začiatku pri steroch ukázalo E.coli... ale potom už nie. Skušála som už kadečo , ja už fakt neviem čo by to mohlo byť ?



4

Re: vaginálna infekcia

Nuz nase vzdy pritomne virusy, najma HSV1, HSV2 VZV, CMV, HPV, EBV a ine casto napadaju sliznice, takze ked nemas nic ine v naleze, este vzdy to mozu byt virusy, L-formy a mykoplazmy.
Pozri na temu herpes  http://rng.nazory.eu/herpes



5

Re: vaginálna infekcia

Dakujem velmi pekne za radu..toto mi ešte žiaden lekár nepovedal, Ja som pred 3 romi mala mononukleozu, velmi mi to oslabilo imunitu , brala som jedny antibiotika za druhymi.. onedlho potom sa začali tieto  moje problemy. Lekari nevedia čo somnou  pretože , všetko je negativne, hovoria že si to len vymyšlam. MOžu tie virusy z mononukleozy sposobovať tieto ťažkosti ??Ako by som sa toho vedela zbaviť ? A Chcela by som sa opýtať ešte či to nemože byť plesen ako Candida , alebo niečo také ??  Dakujem velmi pekne



6

Re: vaginálna infekcia

janka urob si nacandidu jednoduchy slinovy test, ktory je dost presny, aby si zistila, ci mas vobec candidu.Tu dam link http://www.candidaalbicans.mypage.cz/th … inovy-test



7

Re: vaginálna infekcia

Tento test je zialbohu velmi nepresny.
Po mononukleoze je poskodena pecen a treba ju regenerovat protokolom dr Berksona, inac ma clovek poskodene zdravie.
Virus EBV z tela nikdy nezmizne, pre to je dobre si zvysovat viralnu imunitu.
Candidu ma v crevach kazdy, problem je len, ked sa premnozi vplyvom potravin bohatych na cukry a jemne skroby a chudobnych na mikrovlakniny, ktore su potrava pre probiotika potlacajuce candidy a plesne a naviac vyrabajuce hromady protilatok proti roznym moznym infekciam.
Radim brat viac mikrovlaknin(psylium, pektiny, arabinogalaktany, inulin, conjac manan...), na noc kvalitne probiotikum s jablkom.
To vlastne je rada vsetkym, co maju rozne imunitne problemy=podporte si probioticku floru!

A nezabudat na viralnu imunitu, aj to sa tyka kazdeho, najma ludi, ktori vedia ze boli poskodeni uz viralnymi nakazami= maju slabu viralnu imunitu. Este raz :
http://rng.nazory.eu/herpes



8

Re: vaginálna infekcia

RNG , Dakujem velmi pekne za pomoc. Idem to vyskušať , len by som sa chcela opýtať kde by sa dalo zohnať napr. conjac manan ?? AKo tu čitam, že v SR je dosť ťažke zohnať tieto výrobky ktoré obsahuju aj dostatočné množstvo učinných látok , mne už o cenu nejde , ja už dám zato čokolkvek aby to prešlo.Ale je zbytočne kupovať tieto produkty , za neskutočne ceny ked nepomožu..Porad mi prosím ťa odkial by som to mala objednávať ?? Dakujeeem



9

Re: vaginálna infekcia

Psylium aj pektiny dostanes na Slovensku, arabinogalaktany ja osobne kupujem zo Swansonvitamins.com, conjac manan je dost novy na trhu tu, okamziter sa ho ujali dietari(drahy vyrobok, lipozene) a nahrada za mnohe vyradene skodlive diabeticke lieky.Ja som ho kupil priamo ako prasok, Glucomanan, z firmy Herbal Advantage, kde firma predava rozne prasky na vahu. Ale najdes ho aj napr na iherb, vyrobok firmy NOW
http://www.iherb.com/Now-Foods-Glucoman … 38548?at=0
Mikrovlakniny sa nedaju velmi svindlovat, ich obsahy su najmenej 80% ucinne latky=mikrovlakniny.



10

Re: vaginálna infekcia

Dobrý den RNG,už tri roky mám pretrvávajúcu infekciu v pošve a taktiež v moči.Jedná sa striedavo o E.coli, enterococcus f., a po novom mám v náleze z pošvy aj streptokoka agalactiae.Moje problémy začali anginou v lete 2008-po ktorej mi zostal streptokok anginozneho typu v hrdle.Mala som dlhotrvajúce a opakujúce sa vysoké horúčky bez iných príznakov a lekár ma liečil asi 10timi druhmi ATB. Až potom sa zistilo,že tieto prob.mi sposobuje streptokok. Avšak dosial mi nan nezabrali žiadne atb a krčná ORL lekárka mi neodporučila vybratie mandlí,lebo podla nej streptokok sa nachádza aj na zadnej stene hrtana-a vybratie mandlí by nič neriešilo-takže som bez liečby. V tom čase sa mi asi aj oslabila imunita a ja mám odvtedy problém s tými vaginálnymi inf. V roku.2009 som bola tehotná- lekár ma liečil, lokálne čipkami, masťami,macmirrorom a  aj ATb-no zas žiadna zmena k lepšiemu. Dokonca som porodila predčasne v 35tt a dcerka mala zápal pluc-napriek podaným atb počas porodu. Teraz sa liečim aj na urologii-brala som biseptol v malých dávkach tri mesiace,potom tri mesiace urovaxom ,potom pauza a zas urovaxom. Po dobratí prveho urovaxomu som mala moč ok. No tento týžden mi gynekolog našiel toho streptokoka a enterokoka. Dodržiavam striktne všetko čo mi odporučili lekári-dlho som brala probiotika,tiež megabrusinky..A z hygienického hladiska :po každej stolici sprcha, na ruky dezinfekčné mydlo atd. no neviem nájsť dovod ako som sa zas mohla nakaziť. Preto by som Vás rada požiadala o pomoc



11

Re: vaginálna infekcia

Rozne mikrovy su neustale okolo nas, takze ked mas nizku imunitu, dostavas neustale nakazy. Antibiotika sice znicia mnozstvo bakterii, ale nie vsetky. A zaroven znicia aj probiotika, ktore nam produkuju az 70% vsetkychb obrannych latok, cim daju zelenu vsetkym atb vzdorujucim mikrobom. Streptokoky su bezne v ustach, na mandliach a najma v prinosnych dutinach, kde sa mozu zdrzobat dlhe roky a ustne brane atb sa tam nedostanu. Zapaly pluc su z roznych mikrobov, od virusov cez bakterie, mykoplazmy, a mykozy. Dokonca aj rozne zamorenia chemikaliami(vcitane chemickych liekov) mozu sposobit zapaly.
Odporucam ti najma pit roztok citricidalu/GSE a ten isty roztok si kvapkat do nosa a pripadne pouzit na vyplachy. A obnovit si probioticku floru, jest plno mikrovlaknin na jej podporu. Ak su creva dostatocne osadene probiotikami, tie ti vyrobia hromady protilatok proti roznym mikrobom, vcitane kvasnych infekcii, streptokokom a podobne.



12

Re: vaginálna infekcia

Dakujem za rýchlu odpoved. Zaujímavé na tom je,že imunologické testy mi vyšli ok. Ako dlho by som mala užívať GSE? a ako ho dávkovať?



13

Re: vaginálna infekcia

Standardne odporucam 60 kvapiek GSE do litra vody, pit po malych glgoch cely den. Dopit pred 6 hodinou vecer a na noc si dat probiotika s jablkom. Pri zapaloch v hlave je dobre brat aj oreganovy olej, 3 x 2 kapsule tohoto silneho s jedlom.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … s/731?at=0
Zialbohu na trhu je plno oreganovuych olejov, ktore nemaju dostatocne davky ucinnej latky, carvacrolu. Ucinna davka je 3 x 200 mg carvacrolu a to dostanes v uvedenom produkte, ale nie v inych.



14

Re: vaginálna infekcia

A môžte mi prosím odporučiť aj konkretne ,ktoré GSE si mám kúpiť?
Takže denne by som brala GSE,potom večer probiotikum ,vlákninu a ešte ten oreganový olej. Ako dlho by mala trvať takáto liečba?



15

Re: vaginálna infekcia

Vlaknina sa da brat aj viacnasobne denne. Ja si davam napr lyzicu + arabinogalaktanu do vody, co popijam pocas dna a do toho roztoku davam aj kvapky GSE, ovocny koncentrat, vitamin C a podobne.
Na GSE pozri na iherb,  tam maju 2 ozs a 4 ozs balenia. Odporucam kupit vacsie, to ti vydrzi dlhsie a nielen tebe.
http://www.rng.nazory.eu/      tam mas uvedeny aj kupon na zlavu.
Tam maju aj kvalitne probiotika, ktore sa neznicia casom teplom a naviac su do znacnej miery kyselinovzdorne, takze sa dostanu zive do criev, na kontrast od inych, co uz mozes kupit mrtve alebo to nepreziju cez zaludocne kyseliny.
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0



16

Re: vaginálna infekcia

Dobrý den RNG, ešte som sa chcela opýtať ako dlho mám zotrvať v odporúčanej liečbe. Teda denne budem brať : 60kvapiek GSE do litra vody, oreganový olej 3x2kapsule, večer probiotikum, plus mikrovlákniny. Mám postupne znižovať dávky? alebo ako dlho brať tieto výživové doplnky?
a ešte jedna otázka: môžu sa tieto doplnky brať počas tehotenstva?
Dakujem



17

Re: vaginálna infekcia

Doplnky sa beru vseobecne pokial ich potrebujes.  Tj pokial sa problem nevyriesi alebo ked ich beriews preventivne, tak je to na to, aby sa zdrvaotny problem vobec nestal.
V tehotenstve sa neodporuca brat silne koreniny, lebo prekrvia exttra maternicu a moze to niekedy zvysit pravdepodobnost sponntanneho potratu.
Tj neber oreganovy olej v tehotenstve, ak nemusis.
Probiotika a mikrovlakniny sa maju stat castou tvojej stravy na cely zivot. To je potrebne na cistenie criev, absorbciu toxinov a vyzivu probiotik, ktore nam vytvaraju az 70% vsetkych obrannych latok pre telo, tj ovela viac, nez je samotne telo schopne produkovat.



18

Re: vaginálna infekcia

Dakujem za rady! a GSE sa v tehotenstve môže? kludne aj v tej koncentrácii 60kvapiek do litra vody?



19

Re: vaginálna infekcia

Citricidal/GSE je OK aj v tehotenstve.  Ani vacsie davky neskodia matke ani plodu.
Nezabudaj brat mineraly na kosti a rybaci alebo este lepsie krill olej. A to nielen pocas tehotenstva, ale aj kojenia. Musis si uvedomit, ze diata si buduje telo z tela matky, tj ju rabuje doslova o mineraly a ine ziviny, casto to vedia az k problemom, ako post partem depresie, osteoporoza atd.
A tomu sa da spravnymi doplnkami velmi lahko vyhnut.
Naviac je to dobre aj pre dieta, lebo ma lepsi zdroj mineralov na kosti a zlozky EPA a DHA na vyvoj nervovej sustavy.



20

Re: vaginálna infekcia

No tehotenstvo zatial len plánujeme,ale dakujem za tipy na doplnky. Len teraz neviem či brať oreganový olej,ked sa snažíme o dieťa,alebo či brať nižšiu dávku,alebo vobec nie?



21

Re: vaginálna infekcia

Pokial nie si tehotna, mozes brat oreganovyu olej bez problemov. Len ked otehotnies sa silne koreniny a hormonalne doplnky neodporucaju brat, lepsie je to vsetko nechat na prirodu. Oregano sa v tele zdrzuje celkom kratko, tj nemusis sa bat o zbytkove hladiny po par dnoch po preruseni brania .



22

Re: vaginálna infekcia

Dobrý den,obraciam sa na Vás opäť pre radu:-) Ako som už spomínala mám opakujúcu sa prítomnosť bakterii(escherichia coli,enterok)v pošve.Teda nielen v kultivácii z pošvy,ale aj v moči.Aj ked podla najnovšieho rozboru sterilného moču v nom tieto bakterie neboli-zato som tam mala stafylokoka species.A v kultiváci z moču aj streptokaka(toho mám dlhodobo v hrdle a pravgdepodobne putuje po tele..) Chcela by som poradiť ktoré výživové doplnky mám brať? Okrem toho som v 5+1tt tehotenstva.
Takže oreganový olej vylučujem.Môžem brať GSE v pomere 60kvapiek do litra vody na den a počas celého tehotenstva?Dalej by som mala brať probiotiká-link ste mi dávali;-) a čo by bolo ešte vhodné pri mojich problémoch? Dakujem



23

Re: vaginálna infekcia

Myslim, ze GSE, probiotika a mikrovlakniny vo vacsom mnozstve(20 gramov + liter vody extra) by to mali dostatocne adresovat.
Nezabudni si kvapkat roztok GSE aj do nosa, kedze v prinosnych dutinach sa zvyknu zdrzovat rozne infekcie aj roky a odtial nakazovat telo.



24

Re: vaginálna infekcia

Ano ,ja som spomínala,že mám streptokoka v hrdle-(ATB nan nezaberajú,vybratie mandlí tiež nezaručuje,že streptokok zmizne)takže ,kedže mi prednedávnom vyšiel streptokok aj v moči,tak predpokladám,že mi putuje po tele.... Len teda ten oreganový olej teraz nemôžem tak budem užívať GSE. Do nosa si ho mám kvapkať ako často a ako dlho? Aj nejak koncentrovaný,alebo napr jednu kvapku do každej nosnej dierky?
A teda GSE môžem brať počas celého tehotenstva v koncentrácii 60 kvapiek do litra vody na den?Trošku sa toho bojím,teda brania tohto doplnku napr. v prvom trimestri.Predpokladám však,že moj gynekolog o tomto doplnku nič nepočul a že by mi ho nedoporučil. Avšak moje problémy sa zhoršili  a už pri prvom tehotenstve som porodila predčasne v 35tt a dcéra mala diagnostikoaný pravdepodobne zápal plúc.Takže teraz by som tehotenstvo rada dotiahla do úspešného konca.
Dakujem velmi pekne za rady a za ochotu. Petra



25

Re: vaginálna infekcia

Vyrob si roztok, 60 kvapiek GSE na liter vody, to jer denna davka, ktoru musis pit ale po malickych glgoch cely den, aby si si nahodou nevynicila aj probioticku crevnu floru. Ten isty roztok si kvapkaj 3 krat denne do nosa, v leze, s hlavou zaklonenou co najviac dozadu, aby sa ti to dostalo aj do celnych dutin.
Mozes pouzivaj aj do oci, aj na vyplachy v tejto koncentracii.
Citricidal/ GSE je na trhu v USA uz od roku 1982 a zatial nikto nemal s nim v tehotenstve ziadny problem, hoci ho pouzili uz desiatky milionov ludi. Takze nemusis mat obavy.
Samozrejme lekari, ktori dodatocne nestuduju potravinove doplnky nemozu o tomto nic vediet, v skole ich to rozhodne nenaucili, tam im trubia do hlav len patentovane chemicke lieky(farmacia ovlada ucebne programy na skolach, monopolne) a umyvaju mozgy proti uzivaniu cohokolvek ineho.

Inac streptokok sa da vymyt z mocoveho ustrojenstva pomerne velmi rychlo, za 3 dni pouzivanim specialneho cukru, D-manozy, 2 gramy(pol lyzicky) kazde 3 hodiny.D-manoza odhakne streptokoky a aj niektore ine bakterie zo sliznic a moc ich splachne. Idealne riesenie na bakterie. Zialbohu nepomnaha na kvasne kultury ako candida.



26

Re: vaginálna infekcia

Dakujem za podrobné vysvetlenie.Tú D-manozu určite vyskúšam.Tá sa tiež objednáva cez i-herb? Zaberá aj na stafylokoka?



27

Re: vaginálna infekcia

A ešte k dávkovaniu tej D-manozy- každé tri hodiny počas celých 24hodín? teda aj počas spánku? Dakujem



28

Re: vaginálna infekcia

Treba to brat kazde 3 hodiny, inac ked urobis pauzu, dovolis tym zvysnym  nevyplachnutym este sa rozmnozit.Spominali pri tom najme streptokoky a escherichie coli, stafylokoky som si nie isty. Ale na tie staci jednoduchy vyplach s roztokom GSE alebo pit roztok GSE kde uz 2 do 6 ppm koncentracie znici stafilokoky bez problemova taka hladina sa da dosiahnut pitim roztoku GSE bez problemov v celom tele.



29

Re: vaginálna infekcia

ok, takže to budem brať celých 24hodín počas troch dní.Tiež to môžem kludne brať v tehotenstve?
Ešte by som poprosila o vysvetlenie brania probiotík spolu s vlákninou. Viem,že štandardne odporúčate brať probiotikum večer s kúskom jablka. Ja má zatial doma psyllium v práškovej forme,ktoré si dávam len ráno do pohára vody. Mám si zohnať aj niečo iné?
Dakujem



30

Re: vaginálna infekcia

D-manoza je len specialny cukor, ktory sa absoprbuje do tela, cast sa spali a cast vyluci v moci. Ziadny problem pre nikoho, vcitane kojencov, tehotnych alebo dokonca aj cukrovkarov.
Jablko je zdroj mikrovlaknin. Jablko je dobry zdroj pektinu=mikrovlaknina.



31

Re: vaginálna infekcia

Dobrý večer RNG, dnes mi prišli doplnky ,ktoré som si objednávala a preto by som sa chcela ešte uistiť v dávkovaní. Zhrniem to teda: Mám pretrvávajúcu vaginálnu infekciu escherichiou coli,plus sem tam enterokoky, a naposledy som mala v kultivácii aj streptokoka-toho mám však aj v hrdle,takže tam bol pravdepodobne zanesený. Momentálne som v 10tom týždni tehotenstva.  Budem brať teda denne 60kvapiek GSE do litra vody, potom večer probiotikum-mám to najsilnejšie,ktoré odporúčate.dalej mám vlákninu:túto: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9670987&tab=9 Len teda tú neviem ako brať.Teda jednu kapsulu si dám ráno a večer si mám dať druhú s probiotikom? Treba si dať potom k probiotiku aj tak ten kúsok jablka?
No a nakoniec mám  D manosu,tú teda budem brať 3dni po dva gramy každé 3 hodiny aj v noci:Dobre?Alebo som to zle pochopila?
Dakujem velmi pekne!



32

Re: vaginálna infekcia

A teda ešte som zabudla,že roztok GSE ste mi odporúčali kvapkať si aj 3krát denne do nosa, čo teda samozrejme tiež budem robiť



33

Re: vaginálna infekcia

A kolko kvapiek si prosím Vás kvapkať do každej nosnej dierky?



34

Re: vaginálna infekcia

Roztok GSE sa vyraba napr 10 kvapiek GSE do deci vody. Vo flasticke s kvapatkom to vydrzi mesiace bez chladenia. A do nosa si davaj 2-3 kvapky do kazdcej dierky, v leze s hlavou zaklonenou co najviac dozadu, aby sa ti to dostalo aj do celnych dutin.
Az 3 x denne



35

Re: vaginálna infekcia

Dakujem RNG, môžem poprosiť ešte o odpoved na otázku,ktorú som mala uvedenú vyššie: ,,Dobrý večer RNG, dnes mi prišli doplnky ,ktoré som si objednávala a preto by som sa chcela ešte uistiť v dávkovaní. Zhrniem to teda: Mám pretrvávajúcu vaginálnu infekciu escherichiou coli,plus sem tam enterokoky, a naposledy som mala v kultivácii aj streptokoka-toho mám však aj v hrdle,takže tam bol pravdepodobne zanesený. Momentálne som v 10tom týždni tehotenstva.  Budem brať teda denne 60kvapiek GSE do litra vody, potom večer probiotikum-mám to najsilnejšie,ktoré odporúčate.dalej mám vlákninu:túto: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9670987&tab=9 Len teda tú neviem ako brať.Teda jednu kapsulu si dám ráno a večer si mám dať druhú s probiotikom? Treba si dať potom k probiotiku aj tak ten kúsok jablka?
No a nakoniec mám  D manosu,tú teda budem brať 3dni po dva gramy každé 3 hodiny aj v noci:Dobre?Alebo som to zle pochopila? Manosu môžem zapíjať vodou?
Dakujem velmi pekne!



36

Re: vaginálna infekcia

Tej vlakniny treba hromada, az 10 gramov denne, nie len 2 kapsule. A na kazdy gram treba minimum 50 gramov vody, inac ta zapecie
Inac ten isty roztok GSE je vhodny aj na pripadny vyplach, co moze urychlit zbavovania sa tych troch menovanych bakterii.



37

Re: vaginálna infekcia

Tak tú vlákninu skúsim navýšiť. Ohladom toho výplachu-ako ho treba aplikovať? teda použijem ten istý roztok GSE ale aké množstvo? treba mi k tomu asi aj nejaký aplikátor,však?
A ešte v uvode témy ste spomínali,že sa escherichia prenáša prádlom. Pri akej teplote ju teda zničím? Teda mám na mysli ak sa prenáša aj praním prádla v práčke na ostatné kusy odevu



38

Re: vaginálna infekcia

Na vyplachy staci obycajny klistir a lezat vo vani, nech to tam zotrva nejaky cas.
Zehli si spodne pradlo, tj gatky. Zehlenie znici escherichiu, candidu a ine bezne nakazy.
A nenos gatky co sa ti zarezavaju do zadku, lebo sa escherichia coli casto z criev dostane do vaginy len posuvom pradla. V crevach totiz   E.coli moze byt kedykolvek(je ich vyse 200 druhov a len niektore su v crevach skodlive ale ovela viac ich skodi vo vagine.



39

Re: vaginálna infekcia

RNG,ked si robim vyplach posvy s GSE, je potrebne uzivat potom vaginalne probioticke capiky, na obnovu posvojej flory, alebo staci oralne uzivat vecer probiotikum? Ma taketo uzivanie ucinok aj tam dole?



40

Re: vaginálna infekcia

Dakujem za radu ohladom výplachu. Spodnú bielizen nosím len bavlnenú,žiadne tangáče atd. A bielizen si žehlím už dlho.K tomu ešte neustále používam intímky,samozrejme neparfemované. Napriek všetkým opatreniam od A po Z sa tejto infekcie nemôžem zbaviť,takže uvidím čo dokáže manosa,GSE a probiotiká s vlákninou.
Ešte k tomu výplachu? Ten je možný aj v prvom trimestri tehotenstva?



41

Re: vaginálna infekcia

60 kvapiek na liter vody potlaci uz aj probiotika. Ale 20-25 kvapiek nie. To sice znici escherichie, streptokoky, stafylokoky ale zialbohu nie candidu. Pri candide treba silnejsi roztok(60 kvapiek do, litra) a potom si treba obnovit vaginalnu floru probiotikami. Ci uz je to cipook,l alebo otvoris nejaku probioticku kapsulu a namiesas si roztok ako na vyplach, to je jedno.
Ked asa nakazis pocas tehotenstva, tak isto sa musis liecit ako netehotna. mikrobom na tom nezalezi, ci si tehotna alebo nie. A vyplach by nemal dojst az k babatku, hoci by mu to nemohlo v pripade GSE nijak uskodit. Nakonic ked ho beries ustne, aj dieta to dostane ciastocne. Tak isto pri kojeni.



42

Re: vaginálna infekcia

Ja kvasinky nemám,ale teda GSE pijem v koncentrácii 60kvapiek na liter vody.Večer pred spaním si dávam probiotikum s vlákninou. Takže ked doberiem gse mám si dať ešte aj nejaké vaginálne probiotikum?



43

Re: vaginálna infekcia

RNG, môžem sa ešte opýtať ako dlho mám piť roztok GSE? teda samozrejme viem,že sa to nedá presne určiť ale aspon približne. Lebo mojim príznakom vaginálnej infekcie je len výtok a ten zatial pretrváva.Zatial pijem GSE cca týžden a pol. A hned po skončení si mám zaviesť aj vaginálne probiotiká?



44

Re: vaginálna infekcia

Pokial si nerobis vyplachu roztokomk GSE, tak si mozes zaviest vaginalne probiotika co najskor.GSE ti ich tam rozhodne neznici, ked ich neznici pri postupnom pomalom piti ani len v crevach.
Brat probiotika odporucam z casu na cas kazdemu, najma ked ma rozne problemy, do coho patri aj vaginalny vytok.



45

Re: vaginálna infekcia

A to probiotikum si mám kúpiť nejaké v čipkovej forme? Môžem to aj počas tehotenstva?
A ešte by ma zaujímalo ako dlho mám piť roztok GSE? teda samozrejme viem,že sa to nedá presne určiť ale aspon približne. Lebo mojim príznakom vaginálnej infekcie je len výtok a ten zatial pretrváva.Zatial pijem GSE cca týžden a pol



46

Re: vaginálna infekcia

Vaginalne probiotika velmi nepoznam, ale pravdepodobne sa mozu pouzivat aj v tehotenstve.
Inac tu velmi nie je co na posudenie, aky je dovod toho vytoku, moze to byt aj alergicka reakcia, reakcia na toxiny roznych mikrobov a podobne.
GSE je velmi sirikospektalny na rozne mikroby, ale nie je to vseliek. Takze ked nepomoze do 2-3 tyzdnov,treba skusit nieco ine. Nie, Ze by ti skodilo pit roztok GSE hoci aj cely zivot, ale doplnky sa maju brat len podla potreby, inac je to zbytocne vyhadzovanie penazi.



47

Re: vaginálna infekcia

No ešte ho budem užívať teda nejaký ten týžden. 15mája idem k dr, tak si nechám spraviť kultiváciu aby som vedela na čom som. Ale tak brala som aj tri dni podctivo manosu tak budem velmi sklamaná ak bude infekcia nadalej pretrvávať.Probiotiká a vlákninu samozrejme ponechám nadalej.
Ešte k tomu výplachu-ten sa robí raz denne? môžem použiť tú koncentráciu 60kvapiek na liter vody a aké množstvo? ešte nemám zakúpený žiadny irigátor ,tak zatial teda pijem gse len vnútorne



48

Re: vaginálna infekcia

Ta koncentracia 60 kvapiek GSE do litra vody je dost univerzalna, je to aj na p[itie, aj na vyplachy, kvapky so nosa aj oci.Manosa odstrani mnohe bakterie, ale nie vsetky mikroby, Ucinna je najma na streptpkoky a escherichiu coli.
Nepotrebujes irigstor syaci ti obycajny domaci krystir, co by kazdy mal mat v pripade zapchy.



49

Re: vaginálna infekcia

Dnes som teda dopila GSE a nasadím si probiotické vaginálne čipky-http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-od-a-po-z/gynolact-8-tbl/. Jedna tableta obsahuje 2miliardy bakterii kys.mliečenej-tak teraz neviem či využívať celé balenie,alebo len napr,jednu.Čo si myslíte? V príbalovom letáku je spomínané,že tehotné len po dohode s lekárom a ja ešte nemám za sebou prvý trimester tak mám obavy



50

Re: vaginálna infekcia

Pouzivaj cipky aspon 2-3 dni, pre istotu, aby sa ti ta probioticka flora zarucene uchytila.

Na vsetkom spominaju, ze sa mas poradit s lekarom, to je len system ako sa vyhnut pripadnym sudom. Totiz aj ked sud doplnkari prakticky vzdy vyhraju, predsa ich to stoji hromadu penazi
To iste robia aj farmaceuti, a aby nemuseli brat zodpovednost za skodlive ucinky liekov, zvalia zodpovednost na uvazenie lekarom. Ti sa zase zbavia zodpovednosti tvrdenim, ze to co urobili bolo spravne a obvykle konanie pri tej diagnoze. A podlozia to mienkou tzv odbornikov, tj vysokotitulovanym lekarom "puncovanym odbornikom", ktorych si pozvu na sud ako rozhodcov. A ti rozhodnu v prospech lekara, ked konal v zmysle beznej praxe, bez ohladu na to, ci je to skodlive alebo nie. Ked ale nekonal v zmysle monopolnej mediciny a dovolil si pouzit neschvalene prostriedky, tak nech mu je Boh milosrdny, utopia ho v lyzicke vody. A vobec im nevadi, ze mal s tou metodou alebo prostriedkom ovela viac uspechov, nez s monopolom odporucenymi prostriedkami.