1

Téma: bolavy zub v tehotenstve :/

ahoj RNG, dufam, ze mi aj teraz dobre poradis smile som v 4mes. tehotenstva a rozbolel ma zub zaplombovany amalgamovou plombou sad bola som u zubara, ktory povedal, ze to nie je akutne, ale ak to bude boliet-mam prist.. vyvrta a dam si tam jasne ze bielu plombu.. akurat,ze teraz mi nemoze robit RNG a ja neviem,ktory zub z dvoch pri sebe ma boli sad aj ten druhy je zaplombovany amalgamovou plombou,ktore tam mam uz dlhe roky ;-)
viem,ze pocas vrtania sa z plomby uvolnuje ortut,ale chcem sa poradit, ci je to az take mnozstvo, ktore moze ohrozit moje babatko???
viem,ze kopec zien si nechava vrtat,plombovat-amalgamovymi plombami a trhat zuby pocas tehotenstva a maju zdrave deturence,ale chcem "pocut" tvoj nazor na moju blbu situaciu hmm
vopred dakujem smile
marissa smile



2

Re: bolavy zub v tehotenstve :/

Nuz vyse 100 rokov sa plombovalo ortutovym amalgamom, a autisticke deti sa zacali objavovat vo velkom az v poslednych 30 rokoch,
tj hoci ortut je jedovata, zrejme velkej vacsine ludi extra neuskodila vo forme plomb, ale zrejme ze skodi ako konzervant v detskych multivakcinach.
Takze az na niektorych ludi, co maju poskodeny normalny proces odmorovania, drvivej vacsine to az na tolko neskodi.



3

Re: bolavy zub v tehotenstve :/

dakujem RNG smile ukludnil si ma smile



4

Re: bolavy zub v tehotenstve :/

OK