51

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Do kolostra mozes dat cokolvek, len ho do nej dostan v co najvacsom mnozstve. Nikto totiz nemoze zit a fungovat bez potravy. Telesne rezervy sa dost rychlo vycerpavaju a telo bez prisunu zivin sa nevie branit.



52

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

ok, cim viac, uz mame aj praskove konecne, toho tekuteho mamka pila cca 0,5- 0,7 dcl 3x denne doteraz. Mam dojem ze do takeho stavu sa dostala po graviole, lebo ju akurat brala- celkom  dva tyzdne, treti tyzden uz nie , museli sme to znizit a stopnut, tak rapidne zo dna na den sa stav zhorsil. Ci nahodou nedoslo aj  reakcii Hexheimerovej, lebo sa velmi prizvukuje na prisun tekutin, co ona len ztazka dodrziavala. Co okrem kolostra este mozeme urobit teraz? je schopna trosicku prijat jedlo, v mini davkach, ale ziadne tabletky nechce hltat. Ani pocut o nich. Jej vedomie je niekedy pritomne, inokedy zas akoby mimo. Aj spanok je minimalny, je uz velmi ubolena z lezania...otec sa ju snazi neustle polohovat...



53

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

to ze zje nejake mini jedlo znamena par bobuliek ciernych ribezli,  maly kusok jablka, dva kusocky zemiaku. A samozrejma mame problem aj so zapchou, kedze nechcela dlhsie ziadnu vlakninu uz jest, vsetko len bud odstavene alebo kysle mlieko, v totalne minimalnych zalostnych mnozstvach, a ani kolostrum na nu neposobi prehanavo.



54

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Enzymy a vodu musi brat, inac sa ani cistenie ani odmorovanie ani travenie v tele nedeje.
Ked nie v kapsulovej forme, tak zamiesane do jedla ale nejak to do nej musiote dostat, inac je to beznadejne. Aj betaglukany sa daju zamiesat do jedla, nemaju prakticky ziadnu chut.
Ale aj to pracuuje len vtedy, ked telo tvori este dostatok bielych krviniek, tj dostavas dost zivin z potravy.
Zialbohu aj z osobnych skusenosti viem, ze ked cloveka opusti sila zit, tak sa tam neda nic urobit, aj ked je clovek este relativne zdravy, pri tazkych chorobach to je samozrejme ovela horsia situacia. Takze si myslim, ze v sucastnosti asi najvacsi preoblem je ta vola zit a to jej moze dat len rodinny kruh.

A samozrejme vacsie davky colostra tiez pomozu, niekolko lyzic denne prasku.
Najlepsie prijatelna vlaknina je vo forme kompletne vodorozpustnej, ako mas napr v arabinogalaktanoch alebo roznych prostriedkov pre seniorov prave na tento ucel. Skuste aspon varene pasirovane jablka, tak dostane do tela nejake tie pektiny, co ju moze precistit.Jablcny pretlak(s trochu cukrom, skoricou a klincekami) je lahkostravitelna a chutna vyziva. A do nej by sa dokonca dali schovat aj betaglukany v prasku.



55

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

ok, zial betaglukany nemame, hoci ste to radili uz davno. Ale mame stale enzymy - Digest platinum, aj Superenzymes Now dnes akurat prisli. Takze aj vo vode by to mohla prip. vypit. a teda aj do jedla. Dakujem velmi za rady, velmi si to vazim. Zial vsetko zvestujem len cez telefon..hoci teraz tam aj kazdy den chodievame (nebyvam  uz s rodicmi). Co sa vlakniny tyka- netusim co to su arabinogalaktany. Kupila som ovsenu vlakninu zatial, psyllium v obchode nemali. Skusime urcite jablka, mama chce vsetko take kysle- ked uz nieco. S volou zit - to mate velku pravdu, a cim je clovek bolestnejsi tym skor to vzdava.



56

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

ozaj a trochu vody mineralnej je ochotna pit, je to ok? Ale nie sytenej CO2, ale takej priamo z pramena, mame tu moznost jej nosit.



57

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

pokusim sa zajtra aspon nejake betaglukany kupit v lekarni a ake by ste mi odporucili objednat, najlepsie a najrychlejsie asi z iherb?



58

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Z iherb je to
http://www.iherb.com/search?kw=beta%20glucans%20now.
Davky co odporucam su 3 x 500 mg betaglukanov v pripade rakovin.
Na Slovensku mas aj domaci vyrobok s 250 mg Beta1,3  1,6  glukanov
http://www.pharmaactiv.sk/sk/produkt.php?id=10
a slabsi od firmy Pleuran, 100 mg
http://www.mojalekaren.sk/imunoglukan-100-60-cps/

Nedaj sa pomylit odporuceniami vyrobcov, drz sa davok, ktore su podla mojich lekarov ucinne. Vyrobcovia rutinne cigania okolo davok a predavaju casto nizke davky s popisom ucinkov dosiahnutych ovela vyssimi davkami v praxi.



59

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

dobry vecer RNG, dnes sme zohnali v lekarni betaglukany 500mg, v kapsulkach, v co som ani nedufala a taktiez aj jod (najprv sa to bali vydat smile.
Co nam poradite s jodom? ako to rozrobit a ako casto davat na kozu, alebo aj oralne? mame krystalicky jod, lekarnicka radila zrnko jodu rozpustit v liehu, mame k tomu lieh 85 %, netusim ako to ma byt "silne", ako to proste nariedit, ze potom to mozeme nariedit so slabsim liehom,  ale zas nech je to ucinne a nedrazdi kozu. Prosim poradte, dakujem.



60

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Ze sa lekarnicka odvazila dat jod von!!!. Normalne sa robi roztok jodu a KJ v 50% alkohole(silna vodka), kde na vahu je 2% jodu a 2.5 % KJ. Oba su potrebne, inac sa jod nerozpusta dobre. Tak sa vyse 100 rokov vyrabala lacna jodova tinktura, ktoru sa zrejme na Slovensku snazia nepredavat  a nahradit slabsiou a ovela drahsiu ,iodovanym povidonom, tj 1% a menej jodu viazaneho na polymer.
Kolko je zrnko, to ti neviem povedat, ale myslim, ze lekarnik ti to moze velmi lahko namiesat, ved maju mikrovahy k dispozicii. Ale KJ tam musi byt, alebo aspon jodid amoniaku, to obvykle pouzivaju na kozne jodove skusky.
Cez kozu je dodavka postupna a velmi bezpecna, davka v priemere na den by mala byt normalne 2 az 6 mg, ale v pripade rakovin sa pouzivali aj vyssie, az 10 mg jodu a 50 mg KJ
Inac KJ je bezpecne aj v davkach stovky miligramov, tak sa totiz pouziva pri radiacnom ohrozeni.
Mozna maju v lekarni radiacne pilulky, tu su napr 65 miligramove KJ a odporucene denne ich zobrat 2.

KJ nie je drazdive na kozu, ale jod cisty je, preto nie je dobre na kozu aplikovat ani 5% roztok jodu, radsej pod 2.5%. Radsej slabsi roztok a natriet vacsiu plochu.



61

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Nuz oni to aj chceli namiesat ale nevedeli sme do akej koncentracie... A vydali nam akurat k tomu ten cisty lieh, ze to postaci. Odvazit by sme si to mozno aj my vedeli, mame k dispozicii lekarenske vahy, akurat som nie mudra z toho. Mozno teda zas zbehneme do lekarne. A teda pouziva sa to na odmorovanie? 
Inak mamka bola viacej pri pozornosti dnes, kolostrum je naozaj uzasna vec!!! Hoci uz to tiez nerada vidi, nechce, ale musime ju postavit na nohy, lebo vobec nevladze, ani sa posadit, velmi je schudnuta, ubolena, a takto nema vela vole dalej zit. Ale sem tam ma take napady ochutnat nieco co davno nejedla- nepila...tak to by mohol byt aj dobry signal. Ved uz v sobotu sme sa bali ze naozaj uz neprezije noc.



62

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Ako som povedal na vahu 2% jodu, 2.5 % KJ a ostatok(95.5%J je alkoholicku roztok, povedzme 50% etylalkohol.. Ale moze byt aj 40%, co je obycajna vodka.
Takze zhruba 2 gramy jodu, 2.5 gramov KJ a 95 gramov(asi deci)vodky.
Dat do flasky a dobre pretrepat a mas zhruba deci jodovej tinktury, kde v kazdej kvapke(35 az 60 mg) je   1.4 do 2.4 mg jodu dokopy. Samozrejme cisty jod je ovela ucinnejsi, ako KJ, lebo napr pri natreti na kozu sa dostane do tukov pod kozou a naviaze sa na ne=zabuduje, kdezto KJ ako mala molekula, neutralna vypadne cez ladviny z tela pomerne rychlo

Max davka cisteho jodu preto nema byt nad 10 mg, ale KJ telo znesie aj stovky miligramov.
Jod sa v tele zabudovava postupne az vytvori optimalnu nasytenu hladinu, kde telo operuje najlepsie.
MSM roztok mozno natierat na bolave miesta, znizuje zapaly a ako univerzalne rozpustidlo pomaha telo cistit. Je vodorozpustny az do 15% na vahu, dobry roztok ci krem by mal mat okolo 10% MSM.
MSM je podobny DMSO,ale podstatne menej ucinny. A DMSO najdes medzi prostriedkami na liecenie rakovin, pozri na www.cancertutor.org
Odmorovanie je totiz najdolezitejsie pri rakovinach, hned za zabijanim rakovinnych buniek. Lebo bez odmorenia sa tvoria v tele stale nove a nove.

Zialbohu infuzna forma collostra neexistuje na trhu, infuzne sa nemozu podavat potravinove doplnky, len schvalene lieky a colostrum za liek nikdy neschvalia, aj keby hned robil zazraky.
O to sa postaraju autority, ktore schvaluju lieky a su uplne pod kontrolou farmaceutickeho priemyslu
Takze je na vas, aby ste nejak do nej dopravili tie 2 -3 lyzice praskoveho kolostra pocas dna, aby mohla znova "nastartovat" organizmus, ktory je zrejme uz prakticky stojaci.

Naposledy upravil: RNG (2012-04-20 01:48:56)



63

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

ok, dakujem este raz za rady



64

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

OK. Drzim palce. A nezabudajte na ten optimizmus, to ju posilni viac, nez vsetko ostatne. Spominajte na dobre casy, budte veseli okolo nej, mozno sa na nu nieco nalepi. Nic horsie nie je, ako pacienta lutovat.

A na bolesti rybaci/krill olej, silne  enzymi a protizapalovy curcumin.



65

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Tento clanok o ucinkoch ostropestreca na rakovinu som nasiel na nete, len ci to tak vsetko funguje, neviem..
Výtažek z bodláku dokáže „vyhladovět“ rakovinu

Ten bodlák roste na kdejakém rumišti, ale už středověké kořenářky věděly, že ostropestřec mariánský pomáhá nemocným lidem. Nad léčivými vlastnostmi této rostliny nyní bádají čeští vědci. Ze semínek získávají substanci silybin, kterou pak přetvářejí do mimořádně nadějného léku na rakovinu.
Obrázek
Tento bodlákový výtažek nyní v laboratořích zdokonaluje tým profesora Vladimíra Křena z Mikrobiologického ústavu Akademie věd ve spolupráci s odborníky z olomoucké Univerzity Palackého.
Princip spočívá v tom, že silybin nádor doslova vyhladoví. Jinak řečeno: zabrání vývoji cév, které tumor vyživují. "Cévy zaniknou anebo se vůbec nevyvinou, takže nádor odumře," vysvětlil Vladimír Křen.
Rakovinný nádor už v raném stadiu vysílá do okolí "hladové" stresové signály. Ty pak tělo donutí, aby k nádoru vystavěl vyživovací cévní cestu.
"Nádor si prostě na organismu vynutí, aby ho živil. A když tomu zamezíme, může tumor už v raném stadiu odumřít. Jinak po vzniku vyživovacího cévního řečiště začne rychle růst, a může dokonce do krevního oběhu pouštět své buňky. Nádor tak metastázuje," říká Křen.
Vědci dokončují testy svých bodlákových substancí na buňkách. A protože jsou mimořádně slibné, chtějí ještě letos přejít k ověřování léčivých účinků preparátu na myších zasažených rakovinou.
"Ke zkouškám na nemocných lidech a k hotovému léku bychom se mohli dopracovat, pokud půjde vše dobře, asi tak do deseti let. Je to ještě dlouhá, ale velmi nadějná cesta," upozorňuje Křen.
Již teď je však jasné, že jde o ryze českou, šetrnou metodu léčby pevných typů nádorů s minimálními či nulovými vedlejšími účinky. S jedinou výjimkou - silybin nezabírá na leukemii. A ještě v něčem je tato metoda výjimečná. Může doplňovat klasickou chemoterapii, která sice nádor zabíjí, ale oslabuje zároveň imunitu člověka. Silybin nádor oslabí a chemoterapie jej dorazí.
Roubování čaje na bodlák
Experti z Mikrobiologického ústavu prověřují i další nadějné cesty, jak zvýšit účinnost protirakovinné substance z ostropestřce. Například zelený čaj obsahuje velmi podobné protirakovinné látky.
"Snažíme se molekuly zeleného čaje kombinovat s těmi bodlákovými. Pokud se tento štěp při roubování uchytí, může náš lék působit na rakovinu účinněji," vysvětluje šéf laboratoře.
Výzkum českých badatelů má v zahraničí natolik velký ohlas, že se koncem tohoto týdne v Praze bude konat mezinárodní konference o substancích, jejichž léčivé vlastnosti jsou podobné bodláku ostropestřci mariánskému.
Mnozí z pozvaných expertů spolupracují s Mikrobiologickým ústavem, jako například ti z Francie či Španělska. A Čechům se hlásí i další vědci, kteří chtějí jejich nové nadějné látky testovat.
--------------------------------------------------------------------------------------

Jestli je nějaký rozdíl mezi olejem (kaší), tabletami a semenami nevím, ale myslím si, že olejnatá kaše se nejrychleji vstřebá.
Moje osobní zkušenost s ostropestřecovou kaší: chutná výborně, je to poměrně drahá záležitost a je to na dlouhodobé užívání, ale jak praví autor: je to zatím nejúčinnější věc na játra a detoxikaci.


Nahoru    
Profil 

Jarda    
Předmět příspěvku: Re: Ostropestřec
PříspěvekNapsal: úte lis 24, 2009 8:44 pm
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 14095
Bydliště: Poděbrady    
fdh píše:



66

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Obsah sylibinu v sylimarine je znacne ppercento,  a obsah sylimarinu v semienkach ostropestreca je je od 1 az do 6%  v specialnych hybridoch. Takze jest len mletu kasu zo semien ti asi neda dost silimarinu na pozadovany ucinok.
http://www.salamresearch.com/html/milk_ … oduct.html
Pokusy a vysledky s detoxifikaciou pecene boli zistene uz pred hodne davnom , najma dr Berksonom, tj ten prof Kren tu "znovuobjavuje".
Forma patentovaneho Syliphos je udajbe ovela lepsie vstrebatelna, ale vyskum bol robeny so sylimarinom, praskovym, nie s inymi formami, takze osobne sa radsej drzim dokazaneho v praxi.

Naposledy upravil: RNG (2012-04-20 17:16:23)



67

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

snazime sa o megadavky, samostatne prasok kolostrum sa mamke vidi horke, otec jej to vsak dava priamo do tekuteho kolostra este a tak toto vypije. Vcera ked som bola pri nej tak normalne komunikovala,  dnes zas udajne cely den rozpravala "bludy".  V pondelok by mal byt rozbor krvi.
Polkial ide o ostropestrec, nasi maju k dispozicii prave toto, ,mamka to aj trochu uz uzivala pocas uzivania gravioly:
http://www.jamiesonvitamins.sk/produkty … factor_80/



68

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

ale enzymy ked vidi ci proste akukolvek tobolku tak to je na hodinove presviedcania....
RNG, este sa chcem opytat na yuccu - co sa tyka detoxikacie...kdesi som citala ze precistuje tkaniva, aj  pecen, ale ucinky su vraj badatelne az pri dlhodobejsom uzivani?. A podmienka je tam asi vypit velmi velky obsah vody.  A bolo by toto vobec vhodne ak by sa nejak mamka stabilizovala, zacalo by jej byt lepsie a zacala by jest? potrebuje zosilniet, neviem ci yucca neodburava tuky. dakujem. Inak skusili sme predvcerom nasypat superenzymes do tekutiny ale bolo to neprijemne ostrokysle.



69

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Nuz ja sa spolieham radsej na vyrobky, ktore presne oznacuju, kolko maju ucinnej latky, sylimarinu, nie na nejake take, co to neuvadzaju, lebo asi na to maju dovod=spravidla nizky obsah ucinnej latky.
Superenzymes obsahuju kyselinu, tj nie su vhodne na rozpustanie v jedle alebo vode.
Ale napr Digest Platinum je na to vhodny a aby som to dokazal prave som si nasypal 2 kapsule do flasky s asi 1 dl vody, pretrepal a da sa to normalne pit, akurat na konceku jazyka je to trosticku trpke, velmi slabo, nakoniec aj musi byt, lebo enzymi, ktore to obsahuje musia aspon trosku napadnut sliznicu, tj pokusit sa ju natravit a to je na chuti poznat. Ale ani zdaleka to nie je tak silne, ako ked jes ananas a vystipe ti usta.



70

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

super, skusime to s  Digest Platinum.



71

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

OK. To je zmes rastlinnych a fungalnych enzymov, co sa kyselinami v zaludku nici velmi malo, tj ak ho zoberies bez jedla, vacsina sa dostane do krvi a cisti telo.



72

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Napriklad ja mam s Digest platinum dobru skusenost. Moja mama mala 4 mesiace opuchnute chodidlo. Antibiotika je pomohli na chvilu a vratilo sa to. A kedze ja som uz teraz viac menej chodiaci sklad doplnkov som jej odsypal enzymi, 2 tablety rano na lacno. Po 2 tyzdnoch mi mama volala, ze sa mi musi pochvalit, ze jej ten opuch zmizol. To ma velmi povzbudilo, dalsi ukol mam znizit jej vysoky krvny tlak koli ktoremu zacala brat chemiu.



73

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Dobra sprava, mamka sa zacala snazit hltat enzymy a trosku prijimat potravu. Dostava nadalej aj kolostrum, vsade kde sa len da vopchat, lebo pit ho nechce uz. Dufam nech cim skor zosilnie!
RNG prosim vas, mame konecne  namiesanu tinkturu podla vasho receptu, poradte ako casto pocas dna to treba natierat? staci pod pazuchy alebo tiez pod kolena (nad lytka do kolennych jamôk?).



74

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

prosim este rng, chcela som z iherb objednat tie betaglukany ale tie od Now nemaju na sklade. Nasla som tu na sk take cosi, co na nich povies? podla obsahu v 3 kapsulach by v 1 malobyt tych 500mg, len tie pomocne latky sa mi nepozdavaju.
http://www.protein.sk/e-1813-beta-glucan---weider

zatial mame taketo, ale cena je dost vysoka:
http://www.natures.sk/produkty/beta-glucan-500.html

A ako to vlastne je  s betaglukanmi - niekde sa pise ze je to z kvasnic, inde ze z hlivy ustricovej, maju potom rovnake ucinky?



75

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Nejake betaglukany su lepsie, ako ziadne. Tie pridavne e-cka nie su priam velmi vhodne, ale nemozno povedat, ze by boli velmi skodlive.
Betaglukany su specialne polysacharidym ktore tvoria bunecne steny mnohych bakterii, kvasiniek aj plesni a samozrejme hub.
Najucinnejsie su Beta 1.3 1 6 glukany a takzvana D-frakcia s hub.
Dolezite je, aby mali malu molekulu, inac sa nemozu absorbovat. Niekltori vyrobcimich dokonca enzymaticky "postrihaju" na mensie=mikronizuju.

Naposledy upravil: RNG (2012-04-23 23:09:26)



76

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

dakujem vam za objasnenie a velmi tiez za vas cas! dakujem.



77

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

OK



78

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

RNG - dobry vecer, mame vysledky krvi, vsetko ma mamka zle okrem hladiny cukru a cholesterolu. Nemam ich tu priamo ale vraj ma velmi vysoky obsah vapnika v krvi. Bratia isli s vysledkom na onkologiu, dr. sa vyjadrila ze to moze signalizovat ze su uz metastazy v kostiach (s tym aj suvisiace bolesti ruky a nohy). Bohuzial mamka uz nevladze zit. sad Ak dozije rana, zrejmä pojde do nemocnice aspon na podrobnejsiu diagnostiku stavu. Ak sa podari presvedcit rodicov, pretoze mamka to odmieta.



79

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

a tiez ten vapnik ze suvisi aj s halucinaciami



80

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Kazdy kov, najma sodik, draslik vapnik magnezium a dokonca aj zinok je v nervoch pouzivany ako ionovy vodic. A porucha vodenia=strata citu, tetania alebo mozgove poruchy.
Privysoke hladiny su tiez skodlive, samozrejme.
Nuz co sa da robit, v takom stave je len mala nadej, skoro vzdy.
Vykolajene hladiny mineralov su priznak ze rozne organy uz nepracvuju dobre. Najma pecen a ladviny.
Rakovina vyvolava kysle telo vseobecne a to odburava vapnik z kosti, asi pre to je ta hladina vapnika tak vysoka.
Na to by mohla pomoct alkalizacia, co je zaroven na potlacanie cinnosti rakovin, lebo rakovinne bunky "nelubia " alkalicke prostredie. Prerto,mnohi lekari odporucaju odstavovanie zelenin, surovych, ktoree su bohate na prirodne enzymi, mineraly a su zaroven alkalizujuce telo.
Alkalizovat sa da aj inac, napr tu casto spominam KHCO3, odkyslovac vin pod menom Kalinat na Slovensku. Da sa davat aj do infuzii, ale bezni onkologovia to iste nepoznaju a daju do infuzie len sol, NaCl, ktora nealkalizuje. Pripadne glukozu, co moze byt pri rakovinach skodlive, lebo rakovinne bunky "lubia" cukor. Lepsia by bola emulzia kokosoveho oleja, lebo ten rakovinne bunky nevedia spracovat, ale zdrave bunky ano.
Ale ani to sa do infuzii bezne nepridava, zialbohu.

Naposledy upravil: RNG (2012-04-23 23:18:49)



81

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

ano, to odburavanie vapnika z kosti spominala aj dr. Mamka az prakticky donedavna dodrziavala zasadito posobiacu stravu...ale samozrejme len toto nestaci .... a v poslednych dnoch zeleninu uz ani vidiet, este na ranajky pila aj odstavenu zeleninu kazde rano, ale par poslednych dni uz ani to nie...

o.k., dakujem



82

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Pri rakovinach je alkalizacia nevyhnutnost. Inac sa zacnu erodovat/rozpadat sa  velmi rychlo aj zdrave kosti.
Ja osobne pouzivam KHCO3 (na Slovensku dostanes ako odkyslovac vin, napr pod menom Kalinat vo vinarskych potrebach)kazde rano skoro, pol lyzicky do teplej vody alebo caju(1/2 litra) precisti zaludok a cele telo a zarovenho alkalizuje a doda potrebny draslik, ktoreho mame dnes povacsine primalo. Jem az 3 hodiny neskor, lebo do odkysleneho zaludka nie je dobre davat jedlo. Totiz tam by bez kyselin kvasilo a hnilo.



83

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Rng: a preco prave alkalizacia rano? alebo je to jedno a moze sa aj vecer?
Mamka je v nemocnici, budu sa snazit zrazit jej hladinu vapnika nadol a  samozrejmä zistit pricinu. Ak budu metastazy, a mamku vezme otec opat domov, moze alkalizacia este pomoct? alebo aspon zmiernit utrpenie? Urcite chapete, ona uz len opakovala ze chce a musi uz zomriet.  Pol litra kalinatu, ani nicoho ineho urcite nevypije, mozno tak 1,5 dcl naraz  (teda za par minut). Citime sa bezmocní, chceli by sme pomoct ale nie predlzovat utrpenie.

Naposledy upravil: simjuli (2012-04-25 11:42:35)



84

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

dali jej samozrejme glukozu, vraj ani nedufali ze dozije dorana. Potom jej tam tieklo nieco ako KCL, ani neviem pritom vsetkom. Rtg jej ani robit neplanuju, maju rozbory krvi a caka sa vlastne len na odchod. Mamka je pri vedomí. Ani vzatie domov nejak neodporucuju (samozrejme je to na nas) lebo teraz jej tam davaju do infuzii aj nejake analgetika, co by vraj mohol raz za cas niekto mamke vpichnut aj oma ale v nie takej sile. Takze take cosi je velmi tazko prijat, vyrovnat sa, hlavne uz teraz ked je v nemocnici - tam kde nechcela od zaciatku vobec ist a ani teraz tam nechce byt, akurat ze nikto sa nemoze vyjadrit ako dlho by zas trpela doma a bez tisenia bolesti. Skoda ze som tuto vasu  "poradnu" nasla tak neskoro, a od sameho zaciatku ked ste radili prioritne doplnky sme neisli striktne po vasich radach  Neviem ako by som sa zachovala keby nedajboze vazne ochorelo moje dieta alebo ja, ci by som sa dala na samoliecbu...ale mam tiez kopec svojich problemov zdavotnych a v rodine par ludi tiez, tak vas budem este aspon citat tu v dalsich  temach. Velmi vam dakujem za vasu velku ochotu pomoct. Nech sa vam dari a nadalej mozete pomahat tu dalsim ludom.



85

Re: rakovina pľúc siahajúca k hrtanu v kombinácii s rakovinou prsníka

Tu sa casto zostava len modlit, zialbohu. Na tak doriadeny organizmus je len malo nadeje.