1

Téma: Swanson - clo

Ahojte vsetci,

chcela by som sa spytat, ci naozaj je pravdou, ze ked si objednam zo Swansonu produkty do 150 eur, tak neplatim ziadne clo?
Platim iba DPH ?

Totiz v Spanielsku, kde zijem, mi pri baliku 100eurovom vyrubali 64 eur clo !!!

Pokial mate skusenosti s objednavanim zo Swansonu, prosim, vyjadrite sa.

Dakujem.

A este otazka pre RNG, su produkty z iherb.com kvalitou porovnatelne s produktami zo Swansonu ?



2

Re: Swanson - clo

Áno neplatíš, ale pozor na to, že si do toho zarátavajú aj cenu prepravy... Vydierači. A to s tou kvalitou. Veď tam prakticky predávajú to isté. Pre slovákov je iherb najlepšia voľba aj keď swanson je lacnejší ale to poštovné...

Naposledy upravil: davoo (2011-09-30 10:02:17)



3

Re: Swanson - clo

ale stale ide o hodnotu 150 eur a nie 150 dolarov, ze ?



4

Re: Swanson - clo

Kazda krajina ma ine colne nariadenia, zialbohu. Ale 64% clo je absurdne vysoke!!!



5

Re: Swanson - clo

Samotne clo v Spanielsku nie je 64%. Ale oni maju system, ze kazdy colny pripad riesi nejaky colnik, ktory tebe vyrubuje tasu, su tam rozne administrativne poplatky, fixne a tak a pri sume 100 eur sa to takto zvysi. Cim vyssia suma, tym mensie % z celkovej hodnoty ako clo.
No ale toto som predtym ani len netusila.



6

Re: Swanson - clo

Áno stále sa jedná o 150 eur.



7

Re: Swanson - clo

Zialbohu ked je v tom zainteresovany colny deklarant, tak aj ten ma svoj zakladny poplatok.
Kedze som pred par rokmi dovazal doplnky na Slovensko vo velkom(tisice dolarov kazda zasielka), musel moj konatel tiez pouzivat sluzbu colnych deklarantov, ktori sice pomohli znizit celkovu colnu sadzbu, ale si za svoje sluzby aj slusne zaratali.
Jedine, ako s tym mozes vybabrat je pouzivat lacne postovne(iherb)a male balicky, ktore prejdu bez cla.. Kazda krajina ma urcite sumy, do ktorych sa neplati ziadne clo.



8

Re: Swanson - clo

na slovensku do 150 eur hodnoty tovaru + postovneho platis iba DPH, nad 150 eur aj clo... treba dat pozor pri objednavani, lebo to postovne je naozaj vysoke, aby si to nepresvihla... ale ved som ti to uz vlastne pisal smile



9

Re: Swanson - clo

Je to svinstvo, ze do DPH a cla zahrnuju aj postovne, to predsa nie je cast tovaru, ale sluzba.



10

Re: Swanson - clo

komu a kde treba uhradiť DPH za balík? oznámia mi z colnice, že mám uhradiť DPH?



11

Re: Swanson - clo

Z www.swanson.cz sa dá niečo objednat, príde to pomerne rýchlo  3 dni a platí sa pri prevzatí balika, len keby rozšírili sortiment.
Dobrý je tam Magnezium chelated, ktorý odporúča aj RNG , teraz pridali Bone Essentiols. Vypíšem tie produkty ktoré odporúča RNG z tejto firmy, keby o tie rozšírili sortiment bolo by to super, možno viacerí keby sme žiadali tie produkty od nich tak ich zaradia do ponuky. No niektoré sa nesmú dovážat do Ciech.



12

Re: Swanson - clo

Problem, ako vzdy je povolovanie dovozu, ktore je zdlhave, casto sa mnohe veci jednoducho neschvalia, je to ciste na osobnom nazore ludi na to urcenych, naviac to stoji pomertne dost.
Takze sa neda len tak lahko sortiment rozsirovat, leda ze by na to dovozca kaslal a jednoducho dovazal a predaval aj bez schvalenia.To je ale riskantne kvoli moznym pokutam a trestom domacich organov.
Nakoniec napr US kontrola bezpecnosti(FDA a nnfa) je velmi dokladna a tresty za pochybny tovar si nikto nemoze dovolit znasat, takze sa doplnkom moze plne doverovat, ze su velmi bezpecne, podla statistiky dokonca bezpecnejsie, ako bezne predavane potraviny.
Ale si musite uvedomit, ze v cene dovozoveho je zaratane aj doprava na import, aj DPH aj clo, naviac su tam zaradene aj operacne naklady a zisk.

Naposledy upravil: RNG (2012-01-19 20:55:41)



13

Re: Swanson - clo

viete mi niekto presne rozpisat, kolko a pri akej vahe sa plati postovne vo Swansone? doteraz som si objednavala z I-herbu, no potrebujem teraz nieco zo Swansonu, ale nemam sajnu ake je tam postovne.
a ci sa zapocitava aj postovne pri plateni DPH, lebo v I-herbe nie, tam sa plati iba do sumy tovaru...teda do 22€ sumy tovaru bez postovneho sa neplati.
dakujem.



14

Re: Swanson - clo

povie ti to sam swanson, ked si nahadzes veci do kosika a ides do checkout. mas tam zakladne postovne cca 5 USD (ak je akcia potom ti ho odpustia, alebo je mensie) a potom additional shipping, ktore si treba pripocitat. to je podla hmotnosti ale nie je nizke, povedala by som ze od 30 usd vyssie... treba vyskusat.

Naposledy upravil: zuzinka (2012-04-23 07:04:34)



15

Re: Swanson - clo

postovne od 30€ vyssie ??? jemine to je vysoke riadne.....



16

Re: Swanson - clo

prepac, pomylila som sa, myslela som USD nie eura... uz je to opravene aj v predoslom prispevku
ale najistejsie je, dat si to do kosika a pozriet presne podla tvojho nakupu.



17

Re: Swanson - clo

zuzinka dakujem...no aj v USD sa mi zda postovne od 30USD velke....



18

Re: Swanson - clo

No mne ukazuje v shipite postovné 7,48 + pripočítaj 8,50= ich poplatok - spolu by to MALO BYŤ 15,98$,  a vo Swansone mi zarátali tých 4,99 (dala som si to poslat do shipita v USA). Mám tam 2 výrobky po 50g za cca 40$.
Shipito este zatial "neprebehlo", tak uvidím, či nebude prekvapko.



19

Re: Swanson - clo

iherb ma teraz akciu ak sa nemylim, ze od 40-80 dolarov ma postovne zdarma,len tam hrozi platenie dph od slovenskych colnikov..



20

Re: Swanson - clo

Akciu má do konca mesiaca. Ak si niekto objedná dva balíky do 22€, tak zaplatí poštovné 12$. Ak si objedná jeden balík nad 40$, poštovné má zdarma. Ak ho colníci neodchytia, ušetrí, ak odchytia, zaplatí 20%DPH, čo je stále menej než poštovné za dva balíky do 22€.



21

Re: Swanson - clo

ja cakam na shipito, mam objednane za 80 eur, celkove naklady postovneho su 30 eur, ale vsetky doplnky boli vo vypredaji za dobru cenu a swansonovske..



22

Re: Swanson - clo

Ja som si prvýkrát objednával minulý týždeň zo Swansonu, dnes mi došiel balík, aj s poštovným niečo cez 60USD, no DPH som nemusel platiť...hoci som to nejak očakával. Ale nesťažujem sa smile



23

Re: Swanson - clo

Ahojte !
   Mám problém s objednávkou so Swansonu, pomôžte ak viete.Objednala som si doplnky v hodnote 160 dolárov, čakala som tri dni, čo sa deje ked mi ju nepotvrdili až dnes som dostala mail zo SWansonu, že sa nemôžu dostať k súhlasu mojej banky, aby si stiahli z môjho účtu patričnú sumu. Mám im zavolať, no ja anglicky neviem. V čom nastala chyba? Má s tým niekto nejaké skúsenosti? Dakujem!!!)



24

Re: Swanson - clo

To nie je zalezitost Swansona, to kwe zalezitost co si musis vykonzultovat so svojou bankou. A potom im staci napisat, Procede with order #..............., bank charging cleared.



25

Re: Swanson - clo

Chcem sa spýtať, objednala som si zo Swansonu YAM ešte v decembri, doteraz mi neprišiel balík.
Informovala som sa nato a odpovedali mi zo swansonu, že sa im balík vrátil, lebo naša krajina má
tieto produkty zakázané a že mi posielajú peniaze naspäť.

Stretli ste sa s tým niekto?
Ďakujem.



26

Re: Swanson - clo

Asi tam bola v colnici nejaka svina, inac sa nemozem slusne vyjadrit.



27

Re: Swanson - clo

Ahojte, prave som si isla objednat doplnky zo swansonu a pri Bone essentials a Herbal extract memory complex mi v objednavke vypisuje "we may not be able to ship this item to your area". Znamena to, ze mi to neposlu alebo len na moje riziko? Zaraza ma hlavne ten mineralovy komplex... Mate s tym niekto skusenost?



28

Re: Swanson - clo

Chcem sa spytat niekoho z fora, ci sa mu stalo niekedy pri objednavaní doplnkov z iherb to co mne....Urobil som obj, odoslal, peniaze sa stiahli z uctu a asi po piatych dnoch v archive objednavok je status REJECTED-cize obj. zamietnuta.....stalo sa mi to pri 7 objednavkach a to v jeden ten isty den.....Samozrejme peniaze na ucet naspat nenabehli,cize kredit 0. Cakam zatial,ale neviem .ci si vobec s tym pomozem.....jedna sa o sumu cca 200 USD.
Tento pristup ma uplne zarazil, kedze sa jedna o kreditnu kartu, na ktorej bola dost vysoka ciastka!
Vie niekto v tomto smere poradit?



29

Re: Swanson - clo

Stary trik firiem, pri objednavani ti okamzite strhnu, a pri vracani spat(credit) im to trva aj 2 mesiace.
Neviem ci mas  kredit kartu alebo  debetnu,lebo  na kreditnej karte staci zavolat a oznamit "dispute" tj odmietnut za to platit. Na debetnej karte je to komplikovanejsie.
Tam ti velmi poradit neviem, lebo ja som debetnu kartu nikdy(teda okrem bankovych kariet) nevlastnil.
A na bankove debetne karty nikdy nic neobjednavam, pouzivam ich len na styk s bankou.

Inac "rejected" znamena, ze nejak nevedeli dostat peniaze z tvojej karty, to si musis vybavit s tvojou bankou.

Naposledy upravil: RNG (2013-03-29 19:08:32)



30

Re: Swanson - clo

Osobne by som to robil asi tak, ze si objednal k nejakej fyzckej osobe (kamarat..) doplnky do USA...

A on by to proste darcekovo zabalil, tj. zakazane veci proste hodil ako vitamin C a podobne.

Ked chce niekto provokovat kobru bosou nohou, prosim..



31

Re: Swanson - clo

RNG teraz som si vsimol, ze obj. z 18 marca , dnes rano bola ako poslana -Shipped Out- samozrejme sumu 24,04 USD stiahli v den obj. a teraz vecer je CANCELLED,cize zrusena...absolutne nechapem,co IHERB tymto sleduje....



32

Re: Swanson - clo

Pytaj si vysvetlenie od Swansona, preco to bolo REJECTED



33

Re: Swanson - clo

Neviete mi poradit k prispevku c. 27?



34

Re: Swanson - clo

Lucide, v tomti neporadim, aj mne to obcas take ukazuje, a ja to ignorujem, ale uz som pocul, ze Slovenski colnici poslali naspat objednavku zo Swansonu, hoci sa mi to zda absurdnost, ved sa jedna o osobnu spotrebu a potravinovy doplnok, ci je povoleny dovazat alebo nie.



35

Re: Swanson - clo

Dakujem, takze budem trpnut a dufat, ze colnici nebudu prezerat prave  moj balik...



36

Re: Swanson - clo

tak ja som cakala na balik z iherb, uz tu mal daavno byt (podla predoslych zasielok). a dnes som si ho vyzdvihla s peciatkou navrchu, ze bol omylom doruceny do singapuru. chudak, zacestoval si.



37

Re: Swanson - clo

s tym singapurom som to mal aj ja...ale balik dosiel normalne, vyse dvoch tyzdnov...ach kde su tie casy ked to chodilo za tyzden



38

Re: Swanson - clo

Staci, ked maju jedneho zamestnanca idiota a ten narobi kopy problemov
A to sa moze stat v kadej vacsej spolocnosti z casu na cas kym ho neobjavia a neykopnu.



39

Re: Swanson - clo

zamestnanca mozno uz vyhodili, balik z 25.3. mi dosiel dnes, co je nejako rychlo.



40

Re: Swanson - clo

Staci len jeden zo stoviek zamestnancov a narobi problemy.



41

Re: Swanson - clo

We may not be able to ship this item to your area. See all shipping restrictions.

obisiel toto niekto?

mam cca 70$ objednavku a hmotnost tak 750g..

ohladom cla - ano iherb je najlepsi, tam nad 60$ mate 5% zlavu, cize defacto od 80$ a vyssie (tusim povolia aj 88-89$) je zlava viac ako 4$ cize posta je zadarmo, a ziadne cla zatial..

mna skor serie to, ze si nejaky politik povie, ze clo/nemozne doviest, tak do prdele, ja tu reprezentujem krajinu a nie nejaky analfabet, ktory si ryzuje na svojich biznosioch a lekariach, toto dost nastve.. ale mozno si to necham poslat do okolitych krajin... neni problem..  ani toto https://www.swansonvitamins.com/swanson … mg-60-caps tj zeleny caj !!! nie je mozne poslat, ale to bude mozno chyba..



42

Re: Swanson - clo

Môžeme byť radi, že na Slovensku sú ešte takéto podmienky pri dovoze balíčkov z iherbu resp. doplnkov výživy z celého sveta, aj rôzne lieky si ľudia objednávajú, čo majú boreliózu, chlamýdie relatívne bez problémov. Čo mám známych v Nemecku, Rakúsku, tam neprejde žiadny balík z iherbu, všetko zadrží colnica a vracia naspäť. Musia si kupovať drahé doplnky v rámci EU.

Pri obmedzení u nejakého produktu sa dá vždy využiť celkom výhodne shipito.cz, teda poslať balík na US adresu a odtiaľ sa to prepošle na SK. Keď sa na shipito aktivuje schránka na mesiac, vychádza to výhodne pri viac zásielkách - dá sa tam aj viac balíkov spájať dokopy a ušetriť na poštovnom.



43

Re: Swanson - clo

nj.. a ze vyspely zapad smile
no comment radsej big_smile



44

Re: Swanson - clo

Ahoj, nenájde sa niekto z Košic, alebo z blízkeho okolia, že by sme urobili spoločnú objednávku zo swansonu prípadne z iherbu.



45

Re: Swanson - clo

Na SWANSON-e sa objavila lacnejšia možnosť doručenia na SVK - služba Landmark International Air Mail za $22.81! smile

Naposledy upravil: graupel (2013-09-19 12:04:32)



46

Re: Swanson - clo

peha napísal(a):

Ahoj, nenájde sa niekto z Košic, alebo z blízkeho okolia, že by sme urobili spoločnú objednávku zo swansonu prípadne z iherbu.

Mal by som záujem. Somz Prešova.
alexa123@seznam.cz



47

Re: Swanson - clo

Ahoj RNG.

Ja som si objednal z iHerbu nejake doplnky v hodnote 29.98$ aj s postovnym a dal poslat do UK a prislo mi platit CLO 12£.
Vsak to je nehorazne zderstvo. Ja som myslel ze to bude bez cla do 35$ ako som kdesi cital na tvojej stranke, ale do UK maju zrejme ine sadzby.
Nevies ako to je?

Dakujem.



48

Re: Swanson - clo

Nemam ani sajnu, ake su colne predpisy v UK.



49

Re: Swanson - clo

vratim sa k teme SHIPITO. Prosim o radu, mam zalozeny ucet na shipito, ale pouzila som ho len raz cca pred rokom a mam tam momentalne nulovy depozit. Je potrebne ten depozit navysit este pred zaslanim balika do zvoleneho skladu v us? alebo sa to vyzaduje len pri prvej zasielke a teraz si kludne mozem nechat poslat balik aj ked mam nulovy depozit - a vsetko sa to spolu zaplati az ked pride balik do ich skladu? nikde som tuto informaciu nenasla. vopred dakujem za radu.



50

Re: Swanson - clo

Tu ti neporadim, ja shipito nepouzivam.