1

Téma: Stránka RNG-depresia

depresia
http://rng.nazory.eu/depresia



2

Re: Stránka RNG-depresia

Dobrý deň. Už asi pol roka mám problémy s trávením, stále som nafúknutá, čo mi spôsobuje veľké kŕče a bolesti. Cca pred troma mesiacmi som bola hospitalizovaná v nemocnici, no lekáry mi vôbec nic nezistili. Všetky výsledky sú ok, takže vznik problémov je pravdepodobne zakorenený v psychike. Za posledné mesiace mi z dlhotrvajúcich zdravotných problémov prepukla až silná depresia, ktorú som momentálne začala riešiť s mojím prychiatrom. Ten mi odporučil antidepresíva SSRI na úpravu vstrebávania serotonínu. Pred týždňom som bola u jednej liečiteľky, ktorá mi taktiež diagnostikovala depresiu, no konštatovala aj to, že mám už úplne zničenú črevnú mikroflóru a tým aj úplne zničenú imunitu. Momentálne mám zapálené hrdlo, občas horúčky, jednoducho moje telo je už veľmi oslabené, som uvavená psychicky i fyzicky. Lekárka tvrdí, že nasadením SSRI sa mi upraví aj trávenie, no ďalšie chemikálie mi opät môžu ohroziť imunitu. A navyse som bola vcera na sone prsnikov a zistili mi nezhubny nador na jednom z nich, cize moje telo je uplne zabite nejakym svinstvom. Neviete mi prosim navrhnut kombinaciu vyzivovych doplnov na vyliecenie depresie no zároveň aj nadobudnutie zdravej crevnej mikroflóry a zlepsenie imunity?? Ďakujem vopred za skorú odpoveď a prajem krásny deň. Lucia



3

Re: Stránka RNG-depresia

Travenie je zavisle od kyselin, enzymov, mikrovlaknin a probiotik.
Ak ti chyba cokolvek z toho, vedie to ku problemom. Nafukovanie v zaludku=nedostatok kyselin, takze sa jedlo nerozklada spravne a mikroby na nom sa neznicia zaludocnymi kyselinami, tj jedlo v zaludku kvasi a hnije a to samozrejme spolu s rozmnozenymi roznymi mikrobami pokracje do criev.To po case znici aj dobru probioticku floru, najma ked mas v diete privela cukrov a primalo mikrovlaknin, ktore nielen ze cistia creva, absorbuju, ale aj krmia probiotika
Nedostatok enzymov znamena slabo stravene jedlo a ked sa enzymi absorbuju do krvi aj cistenie tela od neziaducich latok. Telesne "smetiska" ako cysty, tumory, myomy atd sa tvoria zasadne pri nedostatku enzymov.
Ber enzymy na prazdny zaludok, na cistenie tela aj s jedlom, na lepsie stravenie.
Kvalitne su napr zivocisne
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … s/716?at=0
alebo rastlinne a fungalne mnohozlozkove
http://www.iherb.com/Now-Foods-Digest-P … 21321?at=0
Nezabudaj na branie extra jodu, ktory sa podiela na vyrobe nielen roznych hormonov, ale aj cistiacich enzymov. Pol lyzicky praskoveho kelpu ti da az vyse 6 mg jodu,, tj polovicu toho, co dostava v potrave priemerny Japonec, a 40 -80 krat tolko, co dostavas ty z potravy.
http://www.iherb.com/Starwest-Botanical … 22573?at=0
Zle stravene jedlo ti nevyda niektore ziviny a mineraly a to samozrejme vedie k hromade problemov. Vcitane psychologickych, lebo na rozne nervove pochody v mozgu potrebujes urcite materialy=polotovary, z ktorych sa neurotransmitery vytvaraju. Samozrejme znicena probioticka flora ti miesto 70% obrannych latok, co normalne produkuje  a tym drzi vysoku imunitu tela produkuje s parazitnymi kulturami len rozne toxiny, vcitane aj neurotoxinov.
Jedine, co urobia SSRI je zvysia hladinu serotoninum, tj mozu, ale nemousia ovplyvnit depresie. Ale lekarka urcite nemysli na prirodne upravy s ucinkom SSRI, ale skodlive patentovane chemikalie, a tie casto narobia viac skod, nez uzitku

Takze zaverom, naprav si travenie(doplnok kyselin, enzymov, [probiotik a hodne mikrovlaknin, aby sa tie probiotika mohli dostatocne rozmnozit a osidlit creva) v prvom rade.
A pripadne docasne alebo narazove mozes zobrat sj prirodny SSRI, vytazok z lubovniku bodkovaneho s obsahom na narazovu davku(neodporucam pouzivat ziadny doplnok stale, pokial ho stale nepotrebujes)
3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu, ako to mas napr v  3-4 kapsuliach tohoto
http://www.swansonvitamins.com/SWL009/ItemDetail
Zialbohu, asi pod tlakom farmacie sa stracaju z trhu extrakty z lubovnika obsahujuce tieto obe potrebne zlozky a coraz viac je ich na trhu len s hypericinom, a tie su podstatne menej ucinne.
Aj tento vyzera dobry a setrne vytazeny
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-St- … /4913?at=0

Na infekcie v hrdle je najlepsie,pouzivat kvapky roztoku GSE do nosa, kde sa v prinosnych dutionach casto zdrzuju infekcie zo vzduchu a kedze sa tam nedostavaju obranne biele krvinky(dutina) a telo sa brani len pasivne vylucovanim hlienu, infekcie tam mozu zostat roky dlho a s hlienom v noci  stecu do hrdla, priedusiek a pluc, co vyvola zapaly, kasel a celkove choroby.
Pre horsie pripady odporucam aj pit roztok GSE, aj brat oreganovy olej, tj vlastne jeho zlozku , carvacrol, ktory je silne antimikrobialny a odhlienujuci.
Odporucam pit roztok z 60 kvapiek GSE do litra vody, po malickych glgoch riozdenene na celu den a brat entericky pokryte kapsule oreganoveho oleja s davkou carvacrolu 3 x 200 mg, tj napr 3 x 2 tieto kapsule
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … s/731?at=0

Naposledy upravil: RNG (2012-02-02 17:42:59)



4

Re: Stránka RNG-depresia

Ďakujem krásne za skorú odpoveď. Momentálne ma trápia tie depresie iba ked mám bolesti alebo iné fyzické potiaže. Upadám tak do zúfalstva nakoľko lekári mi nevedia stanoviť diagnózu a som stále unavená a neschopná k bežným aktivitám, potrebujem energiu. Mimochodom ja takmer vôbec nekonzumujem mäso. Môže to byť príčina mojich problémov? Ak áno, čim vitamíny z mäsa doplniť? Na Vašej stránke som čítala aj o tzv. 5 HTP produktoch, mohli by mi pomôcť pri depresii?



5

Re: Stránka RNG-depresia

Nuz serotonin sa vyraba v tele z L tryptophanu a najlepsi zdroj tryptophanu je maso. Ale pri premene L-tryptophanu na serotonin sa to najprv musi zmenit na 5-HTP a az potom na 5-HT=serotonin. Takze miesto zmeny celej diety si mozes jednoducho doplnit 5-HTP, ktore sa dnes vyraba z rastlinnych zdrojov(semena Grifonie simplicifolie, Afrika), takze to ani neporusi vlastne tvoju dietu. Davka je 200 mg denne, neuspava.
Maso a ryby sice obsahuju aj ine ziviny, ale vyse 80% depresii je z nedostatku alebo prilisnej spotreby serotoninu, z ktoreho sa zaroven vyraba melatonin, hormon potrebny na spanok.
Nedostatok serotoninu znamena aj nedostatok melatoninu tj poruchy spanku, co nici telo=neustala unava a neschopnost sa koncentrovat.

Samozrejme to vsetko je za predpokladu, ze je za tym nedostatok serotoninu, ale v 20% pripadoch su za depresie zodpovedne ine neurotransmitery, ako norepinephrine, dopamine, GABA a ine, dokonca aj vitaminy B a mineraly.
Pri strese, bolestiach a silnych emociach sa znacne zvysi spotreba neurotransmiterov a mozu nastat poruchy vyvolane ich prilis nizkymi hladinami.
Stresy treba v kazdom pripade odstranit,
priciny bolesti tak isto a chybajuce si aspon docasne doplnit.

Energia je vec  stravy, travenia,hormonov a mitochondrii. Na stastie toto vsetko sa da ovplyvnovat roznymi potravinovymi doplnkami alebo niekedy aj len potravinami samotnymi.



6

Re: Stránka RNG-depresia

Rng dakujem za vsetky rady..rozhodla som sa teda objednat si tie probiotika, kelp a 5htp. Chcela by som vsak este poznamenat na vaginalnu mykozu,ktora ma trapi niekolko rokov..mozu mi dane pripravky dopomoct aj pri danom probleme,nakolko mi to logicky vychadza,ze moje telo je znacne zamorene. Odporucili by ste mi este nieco naviac na dany problem?dakujem

Moja dalsia otazka smeruje k omega 3, ktore momentalne uzivam v maximalnej dennej davke. mozem v tom pokracovat?

A este jedna "novinka": dnes som bola na kolonoskopii a lekarka mi povedala, ze mam nejaky atypicky tvar hrubeho creva..ze ho mam akesi poklesnute, nevedela sa mi hadicou dostat ani na koniec creva nakolko som ho mala nejake poskrucane. Objednala ma este CT vysetrenie, ci je to drevo v poriadku, no poznamenala, ze s tym tvarom sa neda nic robit. Neviete prosim o tom nieco? Da sa s tym bezne zit? Treba nejak upravit stravu? Ďakujem krasne za odpoved

Naposledy upravil: lulisha (2012-02-13 15:47:48)



7

Re: Stránka RNG-depresia

Odmorovanie pomaha kazdemu.
Na omega 3 neexistuje maximnalna davka, neber odporucania vyrobcov velmi vazne, oni maju svoju agendu, nie tvoje zdravie na mysli.  Neviem aku davku beries a v akej forme=z coho.
Na creva treba hromada mikrovlaknin, a obcas proviotika, to je najlepsia rada, a malo cukrov a jemnych muk.
Kolonoskopia nic neriesi ani nelieci.



8

Re: Stránka RNG-depresia

Mam jednu zavaznu otazku. Je to skutocne 5HTP ta spravna nahrada antidepresiv? Co som sa docitala antidepresiva ucinkuju pomalsie az po asi 3 tyzdnoch, pretoze reguluju prietok serotoninu do mozgu jemne a postupne a pravidelnym uzivanim dosahuju nielen docasny ustup uzkosti, ale tiez dlhodobo pretransformuju mozog tak, aby si sam vytvaral viac serotoninu. Da sa teda povedat, ze problem depresie liecia. 5HTP vsak naopak casom vytvara este väčšie naroky na serotonin, nie je to tak? Nemoze teda z dlhodobeho hladiska pacientovi uskodit tym, ze nedostatok serotoninu sa stane ešte vyraznejsim a telo bude potrebovat stale vyššie davky tejto aminokyseliny. Dakujem za odpoved

Neliecena depresia je velmi nebezpecna preto sa obavam ohrozit si svoje zdravie. Urcite ma chapete, s psychikou by sa clovek nemal zahravat.

A este jednu otazocku mam: Ako dlho (tyzden, mesiac?) by som mala asi uzivat tej jod na odmorenie organizmu a co by este bolo vhodne pridat na boj proti mykozam v tele. Dakujem este raz za uprimnost hlavne.

A este jedno doplnenie k tym omega 3(beriem tri kapsule denne od firmy Walmark)..pisu ze jedna kapsula obsahuje 300 mg omega3 menasytenych mastnych kyselin v 1000mg rybieho oleja.

Naposledy upravil: lulisha (2012-02-15 11:36:23)



9

Re: Stránka RNG-depresia

Rozna chemias robi rozne zmeny v mozgu, ktore nie su prirodzene.
5-HTP je prirodna latka, polotovar, z ktorej si telo vie potrebny serotonin lahko vyrobit.  Ziadne ine zmeny v mozgu nesposobuje. A je to latka, ktoru si sam mozog vyraba z L-tryptophanu v roznych jedlach.
Preto je schvalena ako neskodny potravinovy doplnok lekarskymi komisiami
a lieky su schvalene na baze tvrdenia, ze maju viac uzitku ako skod, co je samozrejme platne len pre niekoho a skody su rozne a napisane na pribalovych listinach jasne, hoci casto podcenovane.

Pod tlakom farmacie sa snazia potlacit vyznam potravin a potravinovych doplnkov v prospech umelych patentovanych chemikalii, ktore su vlastne v tele zamorenie a zmeny co sposobuju su umele a neprirodzene.
5-HTP je sucast vyzivy, podobne ako menej ucinna forma L-tryptophan(toho treba 600 az 1000 mg na vyrobu dostatku serotoninu), z ktorej si telo vyraba 5-HTP, z toho 5-HT(serotonin) a z toho hormon spanku melatonin podla potreby.
Mnozstvo vyrobeneho serotoninu a melatoninu telo reguluje podla potreby. V case stresu je spotreba serotoninu vyssia, pri klude a v tme sa zase vylucuje ukludnujuci a tlmiaci melatonin.

Doplnky potravin nemenia procesy v tele, umele chemicke patentovane lieky ale ano.

Jod telo potrebuje stale, podobne ako vodu, sol, bielkoviny, sacharidy atd.
Podla vyskumov roznych lekarov, povodne vychadzajucich z prikladu Japoncov, ktorych priemerna spotreba jodu v potravinach je vysem 100 nasobok nasej, aj nam sa zide viac jodu v potrave, telo  s vyssim prijmom jodu lepsie pracuje najma pri dnesnom zamoreni chlorom, fluorom a bromom, ktore nas o jod oberaju.
Takze jod je potrebna zivina na cely zivot, to nie je liek, ktory beries len par tyzdnov.

Japonci su v priemere zdravsi a maju dlhsi zivot, ako my, takze je hodne ich nasledovat.



10

Re: Stránka RNG-depresia

Ja chapem len moje problemy su uz take prekombinovane a zlozite ze neviem kde zacat smile. Bola by som Vam nesmierne vdacna keby ste mi odporucil konkretne pripravky, najlepsie z jednej stranky na liecbu mojich problemov: zle travenie, mykozy, cysty na prsnikoch, depresia a uzkost a velka unava. A tiez by som rada upozornila, ze mam zrejme problem so vsetrebavanim zivin z criev, takze by ste mi prosim mohli odporucit aj nieco na tento problem, nakolko bez toho nebudu podavane doplnky ucinne. Viem ze som trochu alibisticka, ale mohli by ste mi prosim aspon odhadom odporucit davkovanie a tiez nejake typy ako zvysit ucinok danych latok. Dakujem velmi pekne za uzitocne rady..som uz skutocne v koncoch najmä z tej unavy a z depresii.



11

Re: Stránka RNG-depresia

Adresuj v prvom rade travenie (kyseliny, enzymi, hromadu mikrovlaknin a obcas probiotika). Ber na cistenie tela nielen enzymi s jedlom, ale aj okrem toho enzymi na prazdny zaludok
Extra plno mikrovlaknin a malicko cukrov a sacharidov podporuje probiotika a vyhladujem plesne a candidy. Zlepsenie travenia ti velmi pravdepodobne vyriesi aj zasobovanie tela materialami potrebnymi na vyrobu neurotransmiterov=proti depresiam. Co odporucijem kazdemu vseobecne si doplnit je selen(400 mcg), zinok(30 az 50 mg) jod(2 az 6 mg), vitaminy C(3 gramy) E(400 IU) a D-3(2000 az 5000 IU, najme v zime, ked si ho telo nevytvara, tj nikoho telo), ktory je niekenze ochranny a zvysuje imunitu, ale aj protidepresny.
No a dalej uvidis, ci ti treba nieco ine doplnit.



12

Re: Stránka RNG-depresia

Dobry den, opät sa prihovaram. Myslim ze uz som si konecne ujasnila, co asi mojmu telu chyba, preto sa Vas chcem posledny krat opytat, ci je mozne toto vsetko kombinovat:
takze na momentalne depresivne stavy: 5HTP - aspon 1 za den
                                                                 alebo 100% Natural Emotional Wellness Pills - od Swanson, neviem co je lepsie.
                                                                dalej Raw Adrenal Glandular - od Swanson
Ked mi pridu doplnky idem sa dat na protiplesnovu dietu a pomocou:
                  Super Strenght Enzyme (2x 2-3 tabletky denne)
                  Now Food Oregano Oil (3x2 kapsule s jedlom)
                  Ultimate Probiotic Formula (1 vecer s kuskom jablka)
                  Roztok GSE (60 kvapiek do litra vody)
                  Psylium (2x1 lyzica)
                  Kokosovy olej (3 lyzice denne)
Dalej este na cysty v prsnikoch:
                 Yam (neviem kolko??)
                 Kelp (pol lyzicky denne)
                 
Okrem ineho chcem este selen a premyslam aj nad MSM a NADH (pod jazyk na energiu).

Myslite ze su pre mna vhodne? mozem to vsetko pokombinovat? Dakujem velmi pekne za skoru odpoved



13

Re: Stránka RNG-depresia

Jam obvykle odporucam 2 gramy.
Napis mi potom, aky si mala s tym uspech tak po 3=4 tyzdnoch, s cystami povedzme po 3 mesiacoch a pol roku. A nezabudaj, ze na lyzicu psylia potrebujes pol litra vody, inac ta zapecie.



14

Re: Stránka RNG-depresia

Dobrý deň, v piatok 24.2. som si objednala produkty zo Swansonu a iHerb. Verim ze mi pridu co najskor. Chcela by som sa vsak opytat, co si myslite o strave podla krvnych skupin??

http://www.moda.sk/Kategorie/Zdravie_a_ … ravec.html

Ja som B+ a podla toho co citam clanky je mozne ze zakazane potraviny na mna skutocne sedia..ja jem napr. denne kuracie mäso a soju a z uvedenych clankov citam ze su pre moju krvnu skupinu uplne tabu. Je mozne ze mi dane (a ine nevhodne potraviny) mozu skutocne sposobovat take velke traviace tazkosti a depresie??

Vcera som mala po dlhom case neskutocny zachvat, kde som myslela, ze mi roztrhne creva, bola som v skole a nemohla som sa ani postavit spoza katedry ako ma bolelo cele telo z toho. Jedla som kuracie prsia. Je mozne, ze typologia podla krvnych skupin funguje?? dakujem



15

Re: Stránka RNG-depresia

Stravovanie podla krvnej skuipiny je znacne pravdive, aj ked nie uplne.Telo vylucuje kyseliny a enzymi podla toho, aku mnohotisicrocnu historiu stravovania zdedilo
Dnes sa to ale da znacne ovplyvnit doplnkom roznych chybajucich enzymov a kyselin, takze to nepredstavuje prilisny problem. Teda az na lepok, na ten sa nenasla este 100% ucinna enzymaticka zmes, ale aj tie co dnes predavaju uz znacne pomahaju .
Strava ma by co najviac pestra a rozmanita, akekolvek obmedzovania su pre telo skodlive a lepsie je telu pomoct stravit rozne potraviny, nez sa im vyhybat.



16

Re: Stránka RNG-depresia

Zdravim.dnes mi prisli pripravky v iherb.na zaklade vasej rady som si kvapla trocha gse do nosa.po chvili mi to stieklo do hrdla,kde mi neskutocne podrazdilo sliznicu..neviem co mam robit,lebo to strasne stipe.ako si sliznicu upokojim?preco mi to sposobilo také problemy??



17

Re: Stránka RNG-depresia

GSE sa pouziva len vo forme roztoku, 3 az 6 kvapiek do deci vody!!!!
Koncentrat spali sliznice!!!
Premy si to okamzite!



18

Re: Stránka RNG-depresia

Moja chyba..clovek sa stale uci..hlavne ked som si neprecitala navod. Teraz si vsak roztok niekolko dní nemozem dat,nakolko mám spalenu sliznicu:). Mohla by som sa este opytat,ci je pri protiplesnovej diete možné jest jogurty,ci acidofilne mlieko?dakujem



19

Re: Stránka RNG-depresia

Kvasnew produkty sa neodporucaju, teda aspon pri tej 2-3 tyzdennej proticandidivej intenzivnej diete, najma nie stare a plesnive syry.. Totiz kvasinky mliecneho kvasenia su vlastne tiez druh kvasiniek, aj ked pre nas uzitocnych, nie ako skodliva candida a rozne jedovate plesne.



20

Re: Stránka RNG-depresia

Dobry den, ozyvam sa po dvoch tyzdnoch. Zatial dva tyzdne uzivam jodovz kelp a Yam. S doplnkami na odburanie candidy a traviacich problemov zatial cakam, nakolko som bola u lekarky /gastroenterogologicky/, ktora uz mala vysledky z krvnych vysetreni a mala som tam velmi vysoke hodnoty intolerancie na lepok, cize mam pravdepodobne celiakiu. O tyzden mam ist vsak na biopsiu, kde mi to maju definitivne potvrdit ci vyvratit. Ci mi to potvrdia alebo nie chcem od buduceho tyzdna prejst na protikvasinkovu dietu. Chcela by som sa vsak opytat na nejake enzymi, ktore by mi pomohli dat do poriadku tenke crevo, ak teda tu celiakiu mam.

A este by som sa Vas chcela opytat, co sa tyka tych cyst na prsniku, uzivam jod a yam, no asi dva dni dozadu ma zacali tie cysty velmi boliet, pichanie ma budi aj v noci. Moze to byt priznak nicenia tychto utvarov, alebo naopak zhorsenie stavu a ich bujnenie, ci rast??

Dakujem velmi pekne za nazor.



21

Re: Stránka RNG-depresia

Enzymi, ktore pomahaju stravit telu lepok/gluten a odmorit telo majma od jeho zlozky, gliadinu, najdes pod menom Gluten e4znymes. Zialbohu nie su u8plne 100% ucinne, preto je lepsie sa lekku vyhybat podla moznosti. A pouzivat tie enzymi, lebo aj pri najlepsej snahe sa nieco toho lepku do cloveka dostane z roznych potravin
Tento vyzera dost silny
http://www.iherb.com/Enzymatic-Therapy- … 15037?at=0
a tento je este silnejsi, lebo uvadza az 1000 DPPU  enzymu na lepok pod menom DPP-IV
http://www.iherb.com/Enzymedica-GlutenE … 38589?at=0
Pomerne dobry a lacnejsi je aj tento
http://www.iherb.com/Now-Foods-Gluten-D … 12364?at=0

Rast a bujnenie su dva rozne vyrazy. Utvary mozu rast bez toho, aby boli bujnejuce=karcinogenne.
Nemam krystalovu gulu, tj moja "diagnoza" na to nie je ziadna, ale ked mas strach aby sa cysty nezvrhli, bral by som preventivne I3C(600 mg) alebo este lepsie, DIM(200 mg)



22

Re: Stránka RNG-depresia

Dobrz den, hlasim sa Vam ynova po urcitom case, kedz bz som s Vami rada skonzultovala moj zdravotny stav, a to aj co sa tyka psychiky. Momentalne som 5ty den na protiplesnovej diete. Neznasam to velmi dobre hlavne co sa tyka unavy a este viac sa prehlbujucej depresie. Je mozne, ze sa mi depresia stupnuje s "nedostatkom" potravy? Tym, ze som presla na tuto dietu zaroven nekonzumujem aj lepok..moze to byt vzhladom na podozrenie na celiakiu nasledkom toho, ze som prestala jest lepok?? Ze sa mi deju rozne metabolicke zmeny v tele, ktore ovplyvnuju aj psychiku??

Dalej by som sa chcela opytat, ci mozem pri protikandidovej diete aspon kusok syra?? Ja si dam kazdy den mozno 5cm kusok parenice, ktora obsahuje 2,3g sacharidov na 100g .. pricom 1 stogramova parenica mi vydrzi aj 4 dni.



23

Re: Stránka RNG-depresia

RNG tu nie je, ja sa ti pokúsim odpovedať aspoň zatiaľ kým príde..
Ja som na tejto diéte už 13. deň, ale až taký oslabený sa necítim, úžívam veľké množstvo kokosového oleja, možno aj preto..
Pri tejto diéte (Atkinonova - úplné vyradenie cukrov) telo pracuje v keto - režime, teda energiu berie z tukov, je to normálne, mozog má nižšiu aktivity, si oslabená v dôsledku candidy, diéty, bezsacharidovej stravy. Môže ísť aj o tzv. úhynovú reakciu, kedy candida "odchádza" z tela..Mozog nie je zvyknutý na využívanie tukov ako zdroj pre fungovanie.
"Pokiaľ je liečba kandidózy naozaj účinná môže sa krátkodobo objaviť vyrážka, hnačka, bolesti hlavy či stav podobný opitosti. Jedná sa o tzv. Herxheimer-Jarischovu reakciu, kedy telo reaguje na toxické látky z rozpadajúcich sa tiel kvasiniek. Týmto reakciám je možné predísť dodržiavaním pitného režimu najmenej 2 litrov tekutín denne, doporučenej fungicídnej diéty či niekoľkými opakovanými klystírmi. "

" Pri liečbe kandidy je taktiež potrebná silná vôľa, pretože kvasinky v ohrození produkujú zvláštne jedovaté mykotoxíny, ktoré pôsobia priamo na mozgové centrá a vyvolávajú apatiu, depresiu, pocity bezmocnosti a nechuť čokoľvek zmeniť či urobiť so sebou. Pri týchto ťažkých stavoch pomáha všetko, čo huby naopak neznášajú: sucho, slnko a čerstvý vzduch."

Takže to nie je nič zlé, tieto tvoje pocity sú v normále.

S tým syrom by som to neriskoval (plesňotvorný), možno je ale plesňotvorný len so spoločným prísunom cukrov, takže sám o sebe možno nie je taký nepriaznivý, no neviem, RNG by ti vedel povedať viac. Možno skôr nejaký kvalitný tvrdý syr, alebo najlepšie ovčí syr.. Inak ja keď som tvrdý syr zaradil do jedálnička počas protikandidovej diéty ("som" na Atkinsonovi), tak na druhý deň mi jazyk dokonca ozelenel !!!
Skús jesť aj viac vajec, mne pomáhajú aj orechy a tekvicové semená.
Na noc užívam probiotiká - teda najprv jablko (1/3 jablka), ktoré stiahne kyslosť + inulín z čakanky rozpustený vo vode, potom rýchlo zajem probiotikami a na záver ešte kúsoček jablka.. (neviem či mám jesť prvé jablko alebo probiotiká preto jem jablko akoby 2 krát)
Otruby by mali vraj pomáhať pri trávení, aj celkovo, ale neviem, včera som objavil jeden článok, čo ma dosť znepokojil..Ale neviem ho momentálne nájsť.. Bolo tam písané o toxických látkach a ďalších nebezpečných, ktoré otruby obsahujú...Keď nájdem dám sem link.



24

Re: Stránka RNG-depresia

Dakujem krasne za odpoved. Ja nemam problem s tym, ze by som nevedela vydrzat bez sladkosti, ci peciva, to vobec nie, to mi nevadi. Lenze dnes som uz v takom stadiu, ze ma od rana strasne napina na zvracanie a uz ani nemam chut do jedla vobec. Rano som si dala rybku so zeleninou, no uz to do mna islo dost tazko. Ja nedrzim dietu preto, lebo chcem schudnut, ale kvoli pretrvavajucim traviacim a psychickym problemom. Ja mam pri vyske 184 cm vahu 67 kg a schudnut nechcem, lebo by som bola len kost a koza. Velmi sa chcem zbavit plesni v organizme, no bojim sa aby som telu neuskodila takto este viac, kedze sa mi trasu ruky aj nohy a tiez ma boli pri srdci.

Ja inac cvicim pravidelne 5krat do tyzdna, co je teraz pre mna absolutne nemozne. Neviem, ako to prezijem, papam aj kokosovy olej aj vsetko predpisane, no je mi zo dna na den horsie.

Chcem v diete pokracovat dalej, no potrebujem radu, ako si dodat chybajuce ziviny, popripade ak to je teda len reakcia tej candidy, neviete prosim ako dlho to bude trvat?? Dakujem krasne za ochotu uz vopred.

PS: citim sa tak zle, zeby som najradsej isla na pohotovost, nech mi pichnu nejake kalcium alebo co. sad. Verim ze neohrozujem svoje zdravie takouto dietou.



25

Re: Stránka RNG-depresia

Môžem sa ťa spýtať, nevypadávajú ti aj vlasy? nemáš podráždenú pokožku na hlave? teda nesvrbí ťa rastová časť hlavy? - ja mám s týmto problém, aj tému som tu založil na fóre (pozri ak chceš)
Skús si pozrieť na http://rng.nazory.eu sekcie ako trávenie, gastritída, žalúdok a podobne..ak máš hnačky tak aj sekciu hnačky... Máš aj nestrávené zvyšky potravín?
Ja už asi 2 dni mám hnačky, ale to môže byť práve tá úhynová reakcia (ako aj to padanie vlasov - tiež to môže byť úhynová reakcia),...Skús sa pozrieť dôkladne na svoj jazyk, ak tam máš ešte povlak (samozrejme iba ak je spôsobený candidou), tak candidu ešte máš.. Ja som napr. len jedno jedlo, kt. obsahovalo sacharidy (asi 3 grah. rožky = asi 70 gramov sacharidov) asi pred týžďnom zjedol a len z tohto jediného zdroja cukru mi obelel ten jazyk riadne, takže preto je veľmi dôležité vydžať.. Podľa mojich vedomostí by som ti poradil ísť aspoň na krvné vyšetrenia - urobiť si rozbor krvi (môže ísť. napr. o málo železa - anémiu a pod..), za to nič nedáš.. Skús si aj odmerať cukor, únava môže byť spôsobená aj vysokým cukrom v krvi, podobne málo spánku, depresie (candida ich ľahko spôsobí), ak je to v candide, myslím si, že tvoj stav by sa mal čo najskôr upraviť.. odchodom candidy sa budeš cítiť oveľa lepšie.
Dnes je BIO záťaž až 4, to je dosť silná záťaž. Počasie nepriaznivé.. U nás v rodine všetkých dnes bolí hlava.
Možno ti chýbajú nejaké vitamíny/dôležité látky, minerály a pod.. Skús si dopĺňať hlavne zinok, možno aj jód.. Skús viacej vlákniny (inulín, napr. vláknina z čakanky, psyllium, a pod.) Na RNGho stránkach to všetko nájdeš..
Veľa šťastia smile



26

Re: Stránka RNG-depresia

Takže tu je ten dokument o tých otrubách:
http://www.slpk.sk/eldo/ax_10/sekcia3/16.pdf
Rád by som vedel aj názor RNG na tieto otruby..



27

Re: Stránka RNG-depresia

Nuz cim viac sacharidov pri tejto diete, tym je menej uspesna
Ale zase do absurdna to nemusi ist, ak sa vam podari drzat sacharidy, najma tie s velmi nizkym glycemickym indexom pod 20 gramov, to hrubo staci.
Co sa tyka toho pocitu oslabenia, to je najma z toxinov, co uvolnuje hynuca candida.
Ale clovek nemusi nijak trpet na nedostatok cukru v krvi, pokial ma dobre travenie(kyseliny, enzymi), lebo nasa pecen je schopna vyrobit aj ovela viac(NEOGLUCOGENESIS), nez je spotreba mozgu.
Ja som si to mal moznost velmi dobre overit, ked som bol kvoli mojej cukrovke na prakticky bezsacharidovej diete skoro 2 roky, a cukor v krvi mi nikdy neklesol pod 11. Takze tam som nazorne videl, ze telo je schopne udrzat dost cukru v krvi, aj ked ziadny neprijima.
Samozrejme na to treba zdravu pecen a a dostatok bielkovin absorbovanych z jedla

Tj odporucam pit dostatok vody, brat odmorujuce enzymi a pre tych co maju problemy stravit tolko bielkovin odporucam brat aj kyseliny a enzymi s jedlom.
Pripadne si precistit pecen protokolom dr Berksona a samozrejme treba brat hromady mikrovlaknin, ktore podporuju rozmnpozovanie probiuotik, co pomozu candidu vytlacit, plus mikrovlakniny absorbuju do seba v crevacxh hromady toxinov z umierajucej candidy a zamorenej zlci pri cisteni pecene.
20 gramov mikrovlaknin je minimum, co odporucam a liter extra vody s nimi, inac ta moze zapiect.



28

Re: Stránka RNG-depresia

RNG: Verim, ze uz bude len lepsie..dnes som nejaka unavena nebola. Mam vsak este jednu otazocku. Asi 3 dni beriem SJW, kokretne tento: http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-St … -Caps/8134 .. uzivam 1 rano a 1 pred spanim. Chcem sa opytat, ci je taketo davkovanie postacujuce.. citim vyrazne zlepsenie, ale mohlo by to byt aj lepsie. Ja chcem vsak tento pripravok uzivat pravidelne min. dva mesiace ako nahradu antidepresiva..verim, ze dlhodobe uzivanie by mohlo zastabilizovat moju psychiku. Prestudovala som si totiz tuto stranku: http://www.sjwinfo.org/ a tam sa pise ze to aj dlhodobo moze byt prospesne. Poprosim Vas teda o nazor. dakujem

Delux: Vlasy mi nevypadavaju, s tymi nemam vobec ziaden problem, aj stolica je uplne v pohode. Problem je skor s tou unavou a depresiami. Tie depresie ma znicia, je to ako mor, co zabija cloveka sad. Aj tebe vela stastia



29

Re: Stránka RNG-depresia

Ja osobne neodporucam pouzivanie SJW pravidelne, len narazove v pripade potreby. Totiz telo nespotrebuva neurotransmitery rovnako stale, zalezi to velmi od zataze. Nuz a ked je zataz velka, tak tam treba pouzir narazovu davku, inac na normalnu spotrebu staci aj telo samotne.
Neber viac, ako 3 denne. Inac ciste na vyrobu serotoninu staci brat 5-HTP, co je polotovar na serotonin
A samozrejme jod, kedze napr v USA ma skutocne nizku funkciu stitnej zlazy(unava, naberanie vahy) az 60% zien ale v krvnych testoch sa to ani malemu zlomku neukaze.

Co sa tyka tych roznych plesni, tie su cely cas okolo nas ako aj tisice inych mikrobov.
Niektore su uzitocne(div sa svete), niektore neskodne ale hodne je ich aj skodlivych a vyrabaju pre nas toxiny.
Preto sa treba starat o to, aby bolo obilie suche, aby ho nekopili do velkych hromad mokre a susili/prevzdusnovali, cim sa zamedzi premnozeniu plesni v nom. V roznych krajinach su aj normy na to, kolko je coho v nom povolene, najma z hladiska aflatoxinov, ktore su pre nas znacne jedovate.
V USA bol okolo toho velky pokryk pred par rokmi, lebo mnohe arasidova masla(peanutbutters) mali tohoto neurotoxinu plno a kedze je to oblubene jedlo deti(peanutbutter and jelly sandwich) viaceri lekari tvrdili, ze im to zamoruje mozog. Samozrejme sa vydali nove normy, sprisnila sa kontrola a zmenili technologie(rychle susenie, prazenie a mletie, arasidov, takze sa nestacie tie plesne rozmnozit a produkovat poznatelne mnozstva aflatoxinov)
Podobne zavadzaju aj na obilniny, lebo niektore z nich tak isto mali zvysene mnozstva aflatoxinov.
Zive kultury su problem len pri nedostatocnych zaludocnych kyselinach a zleu crevnou florou. Inac ich kyseliny znicia a zvysok potlacia nase probiotika.



30

Re: Stránka RNG-depresia

Jod beriem uz minimalne mesiac a takisto YAM 2x denne. Ja verim, ze ked porazim Candidu, pripadne sa zbavim lepku, moj stav sa zastabilizuje, no momentalne to nie je bohvieco a skutocne potrebujem tu psychiku posilnit. Ked vravite o tom 5HTP, to mozem brat aj dlhodobo?? Aky by ste mi odporucil? A preco SJW nie pravidelne? citala som mnoho clankov, kde ludia dokonca tvrdia, ze im to zacalo zaberat az po 6 tyzdnoch .. mne to zabralo okamzite, no chcela by som to brat (alebo 5htp) dlhsie..nechcem si dat pauzu, aby sa mi zas nevratili tie zle myslienky. Dakujem pekne za podporu a pochopenie



31

Re: Stránka RNG-depresia

Serotonin potrebujes v mozgu stale. A ten si telo vyraba najma z L tryptophanu v jedlach, Vyroba je enzymaticka, ma 3 stupne a predposledny stupen je 5-HTP, ktory sa meni na 5-HT=serotonin.
Nevidim ziadny dovod na to, ked mas zle travenie a absorbciu(= nedfostatky kyselin a roznych enzymov, co sa prejavuje aj neschopnostou stravit lepok), aby si si nedodala pravidelne polotovar na potrebny serotonin, rastlinny extrakt 5-HTP.
A pripadne aj kyseliny a najma enzymi, lebo si zrejme po rokoch zamorovania tela potrebujes telo odmorit od lepkovych produkton minimum. Aj to ti zhorsuje travenie a oslabuje ta celkove.
\Byt tebou by som sa nielen enzymaticky odmoroval, ale aj bral enzymi s jedlom, aby si z neho vytazila maximum a nedala moznost roznym mikrobom v crevach z nestravenych jediel zit a vyrabat toxiny.



32

Re: Stránka RNG-depresia

A ake enzymy by sme ti odporucil?? Napr. take najlepsie na stravenie lepku su ktore?? a co myslite, poakom dlhom case na bezlepkovej diete by sa mohol zlepsit moj celkovy zdravotny stav? Ci je to individualne? dakujem



33

Re: Stránka RNG-depresia

Enzymy na lepok najdes pod nazvom Gluten enzymes.
Su to specialne zmesy najma s obsahom  DPP IV.
Zialbohu sice pomahaju hodne, ale ked mas velku alergiu na lepok, , musis sa dozivotne vyhybat vyrobkom s obsahom lepku. Lebo trochu sa do teba predsa len dostane tak ci tak, v restauraciach, v roznych vyrobkoch, kde sa ten lepok "zatula" v malom mnozstve.
Pozri na tento, nie je sice velmi silny, ale pre tych co nie su vyslovenie celiac pacienti na precistenie tela staci
http://www.iherb.com/Now-Foods-Gluten-D … caps/12364

Naposledy upravil: RNG (2012-04-05 17:09:34)



34

Re: Stránka RNG-depresia

V utorok idem volat kvoli vysledkom na tu celiakiu, tak sa uvidi. Co sa tyka bezsacharidovej diety, uz som na nej 11ty den, no mam stale velmi biely jazyk a aj jemny vytok..ale je to lepsie ako to bolo predtym. Teraz cez velku noc je strasne drzat tu dietu, lebo napr. dnes ideme piect 5 druhov kolacov, same rybky a rezne vyprazane a zemiakovy salat. je to o držku vydrzat :]]. S dietou planujem skoncit po velkej noci, tak snad vydrzim. Ako je to vlastne s obdobim po diete? co mozem postupne do jedla pridavat? mozem si dat na 15ty den aj kusok cokolady :]]?



35

Re: Stránka RNG-depresia

Sucitim s tebou. Mala si si to naplanovat az po Velkej noci.
Horka cokolada obsahuje minimum cukru, niektore len 10% na vahu, tj velmi sa s nimi neporusi nizkosacharidova dieta.
Ryby aj rezne mozes jest, najma ked z nich das dole prezlovy  obal.
Zialbohu zemiakovy salat je nono. Ja budem mat napr vajcovy salat, ktory je "mnam" a sunkovy salat(trhana sunka a majoineza) a hribovy salat a tieto mi rozhodne nedaju ziadne sacharidy.



36

Re: Stránka RNG-depresia

No dnes som si dala plnku (tvaroh,cukor,maslo) z jedneho kolaca. To uz sa nedalo,tvaroh zboznujem..a este k tomu som od rána zjedla asi 20dkg tvrdeho syra. Verim ze to neznehodnotilo celu dietu..uz pomaly popustam,tak to snad nevadi.pekne sviatky prajem mimochodom smile)



37

Re: Stránka RNG-depresia

OK.



38

Re: Stránka RNG-depresia

Zdravim. Dnes je 15ty den mojej diety. Mozem uz prest na "beznu" stravu? Alebo aspon pridat nejake tie cukry, ako napr. karamelové burizony, nejakú tú čokoládu, či jogurt? A co ryza, zemiaciky? Uz sa chcem pomaly vratit k normalu, len samozrejme nie tolko sladkeho, to je jasne. Stale s jedlom budem uzivat oreganovy olej, nejake tie enzymy, psylium a vsetko, co mam nakupene..probiotika min. 3 mesiace.

Jazyk mam vsak stale biely, nemoze to byt sposobene aj tym, ze mam to telo zamorene lepkom?? to bude zrejme dlhsie trvat, kym sa toho zbavim. Dakujem za odpoved



39

Re: Stránka RNG-depresia

Opatrne s cukrami.Karamel je len zahriaty cisty cukor.
Skor pozeraj na hnedu ryzu. Yogurt je OK, neprichuteny=biely.



40

Re: Stránka RNG-depresia

Na zaklade biopsie celiakiu nemam. Som z toho aj sklamana, kedze som dufala, ze aspon budem poznat pricinu svojich problemov. Chcem sa opytat, ci je hrozne zle ak zjem za den 1/2 az jeden keksik?? Ja som uz s dietou skoncila a neviem, dokedy sa mam obmedzovat..chcem zit opät normalny zivot, samozrejme neprejedat sa sladkym, ale tak s mierou. Dakujem. Ma oreganovy olej ucinok aj ked zjem sladke? Vdaka



41

Re: Stránka RNG-depresia

Oreganovy olej ma ucinok vzdy.
Nauc sa jest produkty s nizkym glycemickym indexom, tj vyrobene najma z celozrnnych muk, hrubozrnne , namastene a podobne. Tym sa ti zaroven vyrovna hladina cukru v krvi a nebudes mat natolko chut na sladke.Lebo nizky glycemicky index znamena postupne uvolnovasnie cukru, dlhy cas, tj nebudes mat ani privysoku, ani prinizku hladinu v krvi.
Ja som zistil, ze ked zoberiem s jedlom vlakninu glucomanan, tak to sposobi, ze sa cukor zop sacharidov uvolnuje podstatrne pomalsie, tj ako by som zjedol potravinu s nizkym glycemickym indexom.



42

Re: Stránka RNG-depresia

RNG kolko na cukrovku treba denne toho glucomananu zobrat, poprosim este o link na nejaky vhodny na iherb...
Vopred dakujem....



43

Re: Stránka RNG-depresia

Ja sam s tym zatial este len experimentujem, beriem denne niekolko gramov.
Ja som si kupil glucomanan v 2 lb vrecku,to je nepomerne lacnejsie, nez rozne nove kapsule, ktore sa zacinaju na trhu objavovat.Zaplatil som asi 19 dolarov za libru(453 gramov) Iherb ma zatial, jedine toto
http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Gluco … ules/1907, co je ale ovela lacnejsie, nez Lipozene, dieteticky zdroj glucomananu.



44

Re: Stránka RNG-depresia

Dobry vecer RNG, obraciam sa na Vas o pomoc pre moju svokru (70 rokov). Lieci sa na osteoporozu, vysoky tlak. Berie na to lieky + aj na riedenie krvi. Co je vsak najhorsie ma psychicke problemy, depresie. Je smutna, nic ju nebavi a ma aj fyzicke problemy s tym spojene. Vyskusala uz niekolko ATD, ale pri kazdom mala neziaduce ucinky, ktore nezvladla. Momentalne je len na Lexaurine (na tom funguje uz dost dlho a bez neho by asi den nezvladla). Preto Vas chcem poprosit, ktore doplnky mi doporucujete
- na pokoj a klud
- na spanie
- celkovu psychicku kondiciu
dakujem velmi pekne



45

Re: Stránka RNG-depresia

V tom veku je uz poskodene travenie, ludioa sa zacinaju scvrkavat, trakze samozrejme maju rozne problemy, ktore by nemali, keby sa im travenie napravilo.
Medzi ne patri napr tetania a depresie, ktore su casto z nedostatku absorbovanych zivin, potrebnych na vedenie nervovych signalov a neurotransmisie v mozgu.
Okrem kyselin, enzymov, mikrovlaknin a obcas probiotik odporucam aspon docasne, kym sa zasobenie tela zlepsenym travenin nenapravi brat 5-HTP(2 x 100 mg) na serotonin, melatonin tesne pred spankom na zlepsenie spanku az kym sa nedostavi normalny spankovy cyklus. Cez den hodne slnka v noci uplna tma .
Docasne by jej pomohlo brat trochu Jamu(1 gram) a mineraly na kosti spolu s gramom spiruliny, plus extra vitramin D-3(2000 IU plus), ktory je zaroven proti depresiam.
Na riedenie krvi staci bohate nattokinaza, 1 xz 3 x denne 2000FU, podla toho, aky jej to da cas zrazania/koagulacny faktor.
Cievy sa daju rozsirovat(vasodilatacia) aj ovocim hlohu(Hawthorne, 2 x 1 gram sucheho prasku v kapsuliach)
Na ukludnenie pomahaju vitaminy ako D-3, zmes Stress B, L theanine(2 x 200 mg, to je aminokyselina zo zeleneho caju)

Osobne nevidim tu ziadny dovod na chemicke patentovane lieky a ich rozne skodlive mozne ucinky. A rozhodne nie na navykove drogy, ktore casto narobia viac skody, nez l3ekari priznavaju a menej uzitku, nez im pripisuju. Ved to vidite na vysledku pouzivania predpisiovych liekov....
Okrem zlepsenia travenia ju treba nahovorit na pravidelne prechadzky, to robi pre psyche viac, nez mnohe lieky aj doplnky.



46

Re: Stránka RNG-depresia

Ahoj rng,doktorka mi predpísala tieto lieky na depresie a stavy uzkosti:rano isozyloram 10mg,xanax SR 0,5 večer trittico ac150,xanax 1,0mg.Ja som to chcela dnes večer zameniť za melatonin,ktory si mi odporučil,ale dala som si ho o deviatej a o druhej som bola hore ,dala som si další a po hodine a pol som zase hore ,teraz som si dala znova aj s D3.Neviem,či sa nemožem predavkovať?Prečo mi ten spanok neprichádza?

Naposledy upravil: tinapp (2012-04-16 03:39:01)



47

Re: Stránka RNG-depresia

Melatonin ma polcas rozpadu v tele len niekolko hodin, tj ak ti mozog neruvolnuje dalsi, po 4-5 hodinach sa zobudid, ked si pod stresom. Odporucam sa pohybovat cez den na silnom svetle a v noci spat v uplnej tme. A pozri na temu stress a destresuj sa, inac sa na stres doplaca vseliakymi ujmami na zdravi.
Existuje aj melatonin s postupnym uvolnovanim, ktory posobi dlhsie.
Inac ked beries silne antidepresanty, tie sa nedaju len tak lahko zastavit, mnohe z nich maju nasledky trvajuce aj vela tyzdnov.
Odporucam ti brat aj nieco na serotonin, napr 200 mg 5-HTP. a pripadne aj GABA, hoci toto sa do mozgu nedostane, ale aspon ukludni svalstvo. Jedina forma GABA ktora sa dostane cez mozgovu krvnu barieru je jeho zlucenina s vitaminom B-3, predava sa pod menom Picamilon.



48

Re: Stránka RNG-depresia

Dakujem pekne za rady :-)
Poprosila by som ta odkazy na tieto doplnky, ktore si doporucil:
- melatonin
-mineraly na kosti spolu s gramom spiruliny
-nattokinaza, 1 xz 3 x denne 2000FU
-zmes Stress B
-L theanine(2 x 200 mg, to je aminokyselina zo zeleneho caju)
dakujem pekne



49

Re: Stránka RNG-depresia

http://www.iherb.com/Life-Extension-Mel … ules/24757
na kosti
http://www.iherb.com/Now-Foods-Bone-Cal … ablets/439  spolu s
vitamin D-3(extra aspon jednu kazdy druhy den) a so spirulinou
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Vi … ules/22869
na spirulinu pozri cisty prasok, 1 lyzicka je 3 gramy priblizne.
http://www.iherb.com/Nutrex-Spirulina-P … 41-g/10177   alebo aspon tato
http://www.iherb.com/Now-Foods-Certifie … lets/14477

http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … ie-Caps/33

Na B-vitaminy napr toto
http://www.iherb.com/Nature-s-Plus-Mega … lets/41269

http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Th … ules/13640



50

Re: Stránka RNG-depresia

Prosím ťa,objednala som si tento:Now Foods, 5-HTP, Double Strength, 200 mg, 120 Veggie Caps,dal by si mi link aj na dalšie doplnky z iherbu.Nenašla som ten Picamilon a chcela by som všetko postupne nahradiť ,ak sa to dá.