1

Téma: Kupanie sa, pridavky do kupela

Viem, ze v sucasnosti mame plne regale v obchodoch ledacoho a ledakde na kupanie ... prosim ta co si myslis, co by si nam poradil? Vsimol som si, ze sa obcas nieco v suvislosti s touto "problematikou" spomina tu na fore ale nevsimol som si temu zameranu len nato tak ju vytvaram.

A co napriklad sa da pridavat do vody do kupela? Som si zvykol nato, vnimam to ako prijemnu psychohygienu, tak reku by bolo fajn spojit prijemne s uzitocnym.



2

Re: Kupanie sa, pridavky do kupela

Ja sim pridavam pol lyzicky kyseliny askorbovej, to pohlti chlor vo vode za par minut, niekedy si tam davam aj horku sol/Epsom salt/ siran horecnaty, pol sialky, to dezinfikuje kozu a pri dlhsom kupani sa horcik dostava ciastocne cez kozu, co celkove ukludnuje.
Pridavam si aj zmes esencialnych olejov v alkohole, obcas(vyrabam si ju sam z citronoveho, pomarancoveho, limetkoveho a klincekoveho oleja, vsetko v jedlych kvalitach, a mnozstvo je asi 10% alkoholicky roztok, z ktoreho dam do kupela tak asi menej, nez polievkovu lyzicu)



3

Re: Kupanie sa, pridavky do kupela

niekde som sa tu docital ze na umyvanie odporucas glycerin



4

Re: Kupanie sa, pridavky do kupela

Ako dieta ma  mama umyvala obcas glycerinom.
Teraz to uz nerobim, staci mi sa oplachnut teplou vodou, aby som sa prilis neodmastil