1

Téma: problemy z vysadenia antikoncepcie

dobry den
pred dvoma tyzdnami som vysadila antikoncepciu s nazvom Cerazette, ide o cisto progesteronovu antikoncepciu.
Spozorovala som dost rychly prirastok na vahe - za necely rok 23 kil - okrem toho mam pocit, ze som svojmu organizmu navodila stav ako mavaju zeny v prechode - ja mam 27 rokov. Citim sa neprijemne a s tou vahou sa to nechce hybat aj napriek tomu ze cvicim, uzivam LKVB aj bromelain s vinny octom, okrem toho multivitaminy, kde je obsiahnute aj PABA a kopec dalsich veci.
Neviem ci mam zacat brat nejake prirodne pripravky s obsahom len estrogenu, kedze zrejme budem mat hladinu progesteronu vysoku, aby sa estrogen dotiahol na rovnaku vysku ako progesteron, alebo len nejake pripravky na komplexne vyvazenie hormonov, alebo ako mam postupovat..... Bude to stacit?
Je mozne, ze sa nehybem s vahou smerom dole prave pre vysoky obsah progesteronu? Na forach sa pise vsade nieco ine. Pripada mi to dost divne, lebo niekde pisu, ze estrogen je zodpovedny za priberanie, nachylnost na rakovinu prsnika, maternice, sposobuje problemy s tlakom srdcom, krvne zrazeniny a co ja viem co vsetko este, ale na druhej strane pisu, ze ked je zena v prechode treba dodat estrogen na vyvazenie hladin, lebo porgesteron sposobuje priberanie, potenie, navaly, problemy so srdcom, cievami a podobne a este som dokonca citala ze v prechode je hladina estrogenu na urovni 40 - 60 % a progesteron je na nule....tak neviem co si mam vybrat teraz....
Na gynekologiu nechcem ist, lebo ten lekar je asi taky odbornik ako ja a bude presadzovat svoje dookola a hlavne by som nechcela dalsie hormonalne tabletky.
Aky postup mi doporucite, dorovnat hladiny vseobecne, alebo len ten estrogen a akymi pripravkami.
Dakujem
Eva



2

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Mas znizenu funkciu stitnej zlazy a z toho je ten cely cirkus s hormanami a vahou a ktoviecim inym.
Na napravu ber jod a yam, to ti moze celu situaciu napravit po case.

Desogestrel v Cerazette nie je progesteron, len jeho chemicka, podla lekarov nahrada, ze vraj.
Takze samozrejme ze mas problemy, ked beries telu neprirodzene chemikalie so silnymi hormonalnymi efektmi.
Odporucam si dobre precistit pecen protokolom dr Berksona, lebo tam sa casto nachadza rozne zamorenie so syntetickych chemickychj liekov.



3

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

rng
pred 2tyzdnami som vysadila HAK a teraz mam bolesti brucha, bolia ma prsia(zatial, mozno pridu aj ine problemy), je nieco co tieto neziaduce ucinky potlaci?Citam tu ten DIM, ten by mi pomohol?Zatial uzivam enzymy(pancreatin) a kelp-koli fibroadenomom.Dakujem.



4

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Odporucam na hormonalne upravy yam, pupalkovy olej,  damianu, dong quai, black cohosh.
DIM a I3C potlacaju estrogenicku cinnost, ale proti PMS je najma yam(2 gramy) a pupalkovy olej(2-3 gramy, je zaroven protizapalovy),
Niekomu pomozu ciastocne aj ine spomenute.



5

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Mozes mi prosim ta poslat link na konkretny yam, ktory je dobry?A staci napr.pupalka kapsle z walmarku?



6

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Ja neviem co Walmark predava a aka je ich kvalita. Iste kupuju lacne znacky a znacneich predrazia.
Poviem ti, co objednavam ja.Na yam  ja a najma moja zenapouzivali tento standardizovany yam s garantovanym obsahom 10% Diosgeninu, 2 x 2 kapsule.
http://www.swansonvitamins.com/SWH152/ItemDetail?n=0
a na pupalkovy olej 2-3 kapsule tohoto
http://www.swansonvitamins.com/SWE010/ItemDetail?n=0



7

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Prosim ta , neni nieco na iherb?Lebo na swanson mi nauctovali az 25 dolarov dodatkove postovne, to je dost...



8

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Ono samozrejme aj Iherb predava nieco pripadne podobne, ale ja som ti tam napisal to co ja sam pouzivam a co poznam.
Iherb nie je najlacnejsi, niekedy sa oplati zaplatit aj to extra postovne zo Swansonu.
Pozri napr na toto, kde je polovica na kapsulu a vyssia cena
http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-Wi … /5178?at=0
Pupalkovy olej maju znesitelny
http://www.iherb.com/Natural-Factors-Ev … 16865?at=0



9

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

a co vravis na tento? http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Wild- … /2059?at=0



10

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

OK, ale tam nevidim garantovane mnozstvo aktivnej latky, Diosgeninu
Ja osobne beriem veci s garantovanymi obsahmi aktivnych latok(standardized)podla moznosti



11

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

a naco je dobra ta latka Diosgenin?



12

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Diosgenin ja polotovar na rozne hormony v tele



13

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

rng
uz asi mesiac uzivam ten yam, som myslela ze mi pomoze na vyrazky ,ktore sa mi zacali objavovat po vysadeni HAK, no nie sad som ako pubiska a cim dalej tym mam viac vyhadzanu plet...nevies preco?A este sa chcem opytat, ci yam nejak zadrziava vodu v organizme, lebo mam dake tazke nohy, take opuchnute , dakujem



14

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Yam nema nic spolocne s vyrazkami, je to len hormonalny polotovar/jedlo, ktore nezamoruje telo ani neovplyvnuje hladinu DHT, co je spojenie s acnami, ale nie vyrazkami.
Odporucam ti precistit si creva, pecen a pripadne aj cele telo enzymami.Pozri na prislusne temy. Ked je totiz telo zamorene prilis , snazi sa vyhadzovat neziaduce latky aj cez kozu. Odmotrenie pomoze zlepsit aj lymfaticky tok, tj predide edemam(opuchy)
Na noc si daj pod nohy vankus, aby boli vyssie ako ostatne telo a lymfa v nich sa ti doslova odleje.



15

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

rng
ved uzivam tie enzymy koli hrckam v prsnikoch, uzivam aj pupalku a kelp...



16

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Cistenie criev sa prevadza vlakninami, absorbentmi a podobne. Na cistenie pecene je protokol dr Berksona.
Dlhe roky zamorovania tela sa nedaju za par dni odstranit.
Niekedy je aj reakcia, ked enzymi uvolnia privela zamorenych tukov v tele naraz, a telo sa ich snazi co najrychlejsie vyhodit, vcitane cez kozu.
Natieraj sa kokosovym olejom s pridavkom citricidalu(GSE) To sice nezabrani vytvaraniu vyraziek, ale nedovoli im sa zahnisat a zapalit.
Hnisanie je sposobene priestupom mikrobov z povrchu tela do vyraziek, takze sterilizovanie pokozky je ziaduce, najlepsie na noc.Inac kokosovy olej je vyborny na plet, natieraj si ho na mokru plet.



17

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

moze byt tento?  http://www.iherb.com/NutriBiotic-The-Or … /4211?at=0



18

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

To je ten pravy  a originalny(33% citricidalu)

Je este jeden, najoriginalnejsi,priamo od povodneho vyrobcu BioChem Research Co pod menom Citricidal(60% citricidalu), ale ten je obvykle ovela tazsie najst a na obsah je aj drahsi.
http://compare.ebay.com/like/3602909450 … p;_lwgsi=y



19

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

rng
beriem pupalku aj yam a aj napriek tomu mam menzes hociak, stale sa mi to posuva na skorsi datum, teraz som dostala uz na 20den, co mam robit?



20

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Hormonalne upravy trvaju niekolko mesiacov, nemozes ocakavat okamzite vysledky.



21

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Dobry den,

Planujem vysadit antikoncepciu niekedy v septembri. Chcela by som sa co najucinnejsie vyhnut problemom spojenymi s vysadenim. Kedy by som mala zacat uzivat rastlinne doplnky?

Taktiez predpokladam ze nie je vhodne brat vsetky naraz (tym myslim damianu, yam, black cohosh, dong quai aj pupalku), aky "mix" je najlepsi? Yam a pupalka?

A este, antikoncepciu beriem nieco malo cez dva roky.



22

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Obvykle yam (2 gramy) staci. druhe som tam uviedol len ked yam samotny  nezaberie,
a adaprogen Dong Quai je skor na povzbudenie zenskych organov, v Cine ho nazyvaju aj "zensky zensen". V Juznej amerike tvrdia , ze aj damiana je ciastocne afrodiziakum, preto je nazyvana aj turnera aphrodisiaca.
Pupalka je tiez protizapalova a spolu s Black Cohosh sa pouzivaju najma pri PMS a prilisnych bolestiach pri menstruacii, ktore niekedy yam  u niektorej nezvladne na 100%.

Naposledy upravil: RNG (2011-07-23 14:52:39)



23

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Dobrý deň,

viem, že to bolo všade spomínané X krát, ale odhodlala som sa k vysadeniu HAK a preto by som sa chcela spýtať, čo by ste mi doporučili, aby sa organizmus spamätal a vyčistil (vyčistil celkovo, keďže HAK okrem iného pomáha udržiavať pleť umelo bez akné a vyrážok, vlasy sa menej mastia atď. - treba sa k čistej pokožke a vlasom dopracovať vyčistením organizmu), čo najefektívnejšie a najrýchlejšie?
doplnky, ktoré spomínate vo všetkých svojich príspevkoch (mám poctivo preštudované fóra týkajúce sa tejto témy) ako Yam alebo Pupalku už poznám, čo by ste odporučili ďalej? začať pred vysadením alebo po? nesmierne sa chcem dostať z tohto bludného kruhu a preto ocením každú Vašu radu čo sa týka pomoci telu po vysadení a pri čistení. pevne verím, že telo môže pracovať a vyzerať zdravo oveľa viac aj bez HAK. dúfam, že to tak je...

za odpoveď vopred ďakujem



24

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Zvysena hladina DHT zvysuje vylucovanie tukov a tukovych latok(sebum) cez tukove zlazy a ked mas v tele znicene/tuhnuce tuky, najma hydrogenizovane rastlinne oleje, vytvoria sa ti acne, lebo sa tymi tvrdnucimi tukmi(kedysi nazyvane vysychave) zapchaju pory mazovych zliaz a extra vylucovany maz sa zacne zhromazdovat pod kozou=acne.
Na znizenie hladiny DHT pomahaju I3C, DIM, zinok, a rozne steroly, napr vytazok z korenov zihlavy, steroly napr z plodov palmicky  Saw Palmetto, z panenskeho tekvicoveho oleja  atd. Pomaha aj brat dlhodobo jod.
Cistenie tela sa prevadza najma enzymami, pozri aj na cistenie pecene protokolom dr Berksona, aj to je vlastne pre kazdeho dobra rada, lebo pecen je nas velky filter neziaducich latok a po case sa zanesie.



25

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

pokiaľ by som sa rozhodla pre protokol dr. Berksona, je možné bez problémov všetky jeho komponenty zapojiť súčasne aj pokial budem užívať Yam resp. iné doplnky? nechcem totiž, aby sa efekt čistenia tela a zoslabil na úkor vyrovnávania hormónov alebo naopak.



26

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Doplnky zriedkavo jeden druhy potlacaju, vynimky su napr probiotika a antimikrobioalne latky a podobne.
Hormony a cistenie pecene vzajomne nijak nesuvisia, pokial viem.



27

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Ahoj RNG,chcem sa opytat,objednala som si z iHerbu na PMS Yam,ten slabsi :-(  treba ho brat stale,alebo len nejaky cas pred alebo pocas menzesu,aby sa mi zmiernili priznaky PMS? Ako mladsia som s PMS vobec nemala problemy,teraz to mam cca 2 roky (mam 38 rokov),a dost brutalne ma uz 2 tyzdne pred bolia prsia..Pripadne je este nieco dobre na endometriozu -okrem enzymov,ktore beriem? Lebo lekari ma chcu rezat,mavam obrovske bolesti pri styku, a po nom dlho krvacam a mam otocenu maternicu,tak chcu robit laparoskopiu a "kuknut" sa tam.. :-(( Dakujem,Cora



28

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Bolesti su zo zapalov, tam skor pomaha pupalkovy olej, resp jeho zlozka GLA(gama linolenicka kyselina), ale casto pomoze aj yam.Najma na endometriozu, Tiez DIM znizuje skodlive vysoke hladiny estrogenov a zabranuje vzniku rakovin z cyst.



29

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Dobry den, manzelka pred 4 mesiacmi vysadila HAK a odvtedy ma problem s vyrazkami na tvari a chrbte a vypadavaju jej vlasy. Mohol by ste mi poradit nejake doplnky ktore budu bezpecne  kedze sa pokusame o dieta?

Dakujem.



30

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Zinok, rozne rastlinne steroly a DIM a I3C pomahaju znizit hladinu DHT.
Ale acne sa tvoria len vtedy, ked sa mazovy kanalik zapcha skodlivym tvrdnucim tukom. Trva roky telo od tychto znicenych tukov ocistit, pomahaju pri tom lecitin, lipaza no a samozrejme jedenie len panenskych olejov, neznicenych.



31

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Dakujem za odpoved. Ake rastlinne steroly by ste odporucil ?

Nasiel som DIM od Nature's Way, ale pisu ze nebrat ak je zena tehotna. Nie je to nebezpecne, manzelka moze otehotniet a pritom nemusi vediet ze je tehotna ... ?

Naposledy upravil: sabikeuk (2012-05-01 15:24:09)



32

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

V USA nasa FDA nuti kazdeho doplnkara pisat, ze je to nevhodne pre deti a tehotne zeny, aj kebi ti nebola hned pravda.  Kto ma odvahu sa parat s vsemoznou vladnou organizaciou, ako je FDA.
DIM je vytazok z kapustovin, presnejsie pravdepobobne z ruzickoveho kewlu, a nepamatam sa, ze by som videl niekoho rozpravat, ze ruzickovy kel nie je vhodny pre tehotne zeny. Alebo ine kapustoviny.
Vobec doplnky potravin nemaju ziadne skodlive postranne ucinky pre tehotne, pokial nemaju silne prekrvujuce ucinky(zvysenie rizika potratu) alebo nemenia hormonalne hladiny prilis.
Takze sa zbytocne obavas.
Samozrejme ked zena otehotnie, podla moznosti by nemala brat dlhodobo ani DIM, ani Yam ani rozne fytohormony 
Niekedy sa tomu ale neda vyhnut, napr aj lekari pri krvacaniach v tehotenstve predpisuju umele progesterony, tj brat prirodny je definitivne menej nebezpecne.
Zo zdrojov sterolov su rastlinne, alo Saw palmetto, tekvicovy olej(panensky), pygeum, vytazok z korenov zihlavy,  steroly z roznych zelenin, najma beta-sitosterol, ktory sa bezne berie aj na problemy so srdcom.

Naposledy upravil: RNG (2012-05-01 15:42:00)



33

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

dobrý den, viem my niekto poradiť?

Minulý rok som začala s antikoncepciou /tabletky / niekedy sa mi stalo že som zabudla zobrať tak som prestala brať uplne, neskor som šla k lekárovi ktorý mi dal antikoncepciu /injekciu / ktora ma učinok 3mes. , po tomto case som sa mala rozhodnut ci chcem alebo nechcem opäť tuto injekciu, keďze som mala aj menstruaciu hoci kedy tak som to vysadila uplne, potom som mala asi 5mes. nonstop silnu menstruaciu, lenže hlavnym problemom ktory ma momentalne trapy ze za necely rok som pribrala 10kg. Mám zdravu stravu stravu a pohyb kazdy den  takze nemoze to byt prejedanim alebo lenivostou....vie my niekto poradit co mam robit? ako zastavit to priberanie ? dakujem velmi pekne



34

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Zahravanie sa z hormonmi a potlacanie ich prirodnych hladin chemikaliami je nebezpecne pre zdravie.
Priberanie je casto vysledok poskodenych hormonalnych hladin. Zrejme ti to zasiahlo aj stitnu zlazu, pre to ti odporucam brat nielen yam, ale aj jod. nakoniec jod odporucam brat kazdemu, lebo ho mame v potrave zalostne malo a este nas on oberraju chlor, fluor a brom, ktorych je v nasom prostredi(voda, vzduch potraviny) coraz viac.
S tymi injekciami ma smutnu skusenost aj dnes manzelka mojho syna, kde za 5 rokov pribrala vyse 20 kg a az teraz po 6 rokoch snazenia sa schudnut sa jej cast z toho podarilo zhodit. Samozrejme uz nepouziva tuto antikoncepciu, obom som im poriadne precistil zaludok, ako mozu byt taki hlupi.
Ved existuje aj nehormonalna ovela bezpecnejsia antikoncepuia, ktopry si davas tesne pred . Mozno je to trochu nepohodlnne, ale je to prakticky neskodne a dostatocne ucinne.



35

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

ďakujem vam velmi pekne za odpoved,

a čo sa tyka Jod a Yam odporucate mi nejake konkretne alebo si  vseobecne mozem zakupit v lekarni,
a ako dlho sa to ma uzivat? Asi mi neviete poradit ci casom sa mi poradi schudnut alebo to bude len horsie priberanie,



36

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

pozri do tem jod, v lekarnach ti mozu namiesat jodovu tinkturu napr s 2% jodu a 2.5% KJ(jodid draselny) v 50% alkohole, co je stary osveceny dezinfekcny prostiedok.  1 kvapka potom obsahuje asi 2 mg jodu dokopyYam treba kupovat s garantovanym obsahom Diosgeninu, obvykle 10%, lebo to je ucinna latka v nom a zialbohu v yame sa moze nachadzat cokolvek od 1% do 16%, preto si treba pytat standardizovany, ako mas napr tu
http://www.swansonvitamins.com/SWH152/ItemDetail
Chudnuitie zavisi od vselicoho, nielen od hormonov, ale ked budes jest spravne a cvicit, iste sa ti podari schudnut.



37

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Ahoj RNG,kvoli PMS som zacala brat tento Yam:

http://www.iherb.com/Nature-s-Answer-Wi … -Caps/5178

Zacal zaberat koncom druheho mesiaca od zacatia pouzivania.Potom zaberal 2 mesiace-nemala som ziadne bolesti prs,atd ... A teraz uz zase nezabera,uz druhy mesiac nic..Cize pocas polrocneho uzivania zaberal 2 mesiace..

Mam zly vyrobok?  Alebo zle si to davkujem? Najprv som ho brala v kuse,potom som zacala vynechavat 1 tyzden pocas menzesu-citala som,ze je to aj podpora otehotnenia-co urcite uz nemozem a nechcem-a ze ked sa berie ako HAK,ze ma aj podobny ucinok ako HAK..

Dakujem za radu,Cora



38

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Na ucinok potrebujes najmenej 200 mg diosgeninu, tj najmenej 10 tych kapsuli denne.
Diosgenin nema antikoncepcne vlastnosti, to je rozsirovany blud.
Na PMS su aj pupalkovy olej, damiana, black cohosh a pripadne aj dong quai a Sangre de Grado a curcuminoidy/boswelin  pracuje u niekoho.
Ale v prvom rade radim yam, lebo s tym je najvyssie percento uspechu.



39

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Tak to som si asi zle objednala,ked tam je pisane 200 mg 10% diosgeninu..Je teda na iHerbe lepsi Yam?
Dakujem,Cora



40

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Zialbohu nie, najlrepsi ma podla mojich informacii Swanson
https://www.swansonvitamins.com/swanson … g-100-caps
ale kvoli vysokemu postovnemu sa to oplati len na vacsie objednavky. Kedze ale potrebujes az 5 kapsul z toho denne, za pol roka mozes spotrebovat aj 15 flasiek a vtedy sa to oplati odtial objednat aj napriek vysokemu postovnemu.



41

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Na Slovensku mozno kupit tento Wild Yam  od Swanson
http://www.swanson.sk/p/363/wild-yam



42

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Full Spectrum je len mlety suchy pakoren, Zialbohu obsah diosgeninu sa pohybuje od 2 do 16%, tj odporucam kupovat len standarsizovany, aby si vedel, aku davku Diosgeninu naozaj dostanes.



43

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

RNG napísal(a):

Na ucinok potrebujes najmenej 200 mg diosgeninu, tj najmenej 10 tych kapsuli denne.
Diosgenin nema antikoncepcne vlastnosti, to je rozsirovany blud.
Na PMS su aj pupalkovy olej, damiana, black cohosh a pripadne aj dong quai a Sangre de Grado a curcuminoidy/boswelin  pracuje u niekoho.
Ale v prvom rade radim yam, lebo s tym je najvyssie percento uspechu.

ahoj RNG, mohlo by niečo z tohto pomôcť aj na bolestivú ovuláciu? mávam ju už cca. 8 rokov - od vtedy ako som vysadila HAK. predtým cca. 6 rokov som mala menzes a nikdy som ovuláciu necítila, skôr som mala PMS. Za tie roky od vysadenia sa to ako tak upravilo, že ju zvyknem cítiť len na jednom vaječníku a to len nejaký 1-2 dni. No v tomto cykle ma už bolelo brucho vyše týždňa (a stále bolí). bola som u gynekologa, urobil mi sono aj krv zobral a vyzerá to tak, že to nie zápal, len ovulácia, a mám v bruchu tekutinu, ktorá sa uvoľnila pri ovulácii a asi tú bolesť spôsobuje. Neviem, čo mi to mohlo takto zhoršiť zrazu a dúfam, že je to len výnimka a nebude to takto pravidelne teraz :-/ Lekár má jedniný "liek" - HAK, čo ja nechcem. Ak máš nejaký typ na niečo čo sa dá kúpiť aj na Slovnesku a mohlo by pomôcť vstrebať tú tekutiny, budem rada. Z toho čo tam spomínaš, jedine pupalkový olej tu dostať myslím. ďakujem



44

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Nuz zrejme si budes muset potrebne objednat zo zahranicia, alebo trpiet.Odporucam najma Swanson, kde je to silnejsie a lacnejsie a kedze to zrejme potrebujes dlho v zivote a stale, tak sa ti oplati objednat viacm, takze sa to vysoke postovne zo Svansona pre[pocita na viac produktov.
https://www.swansonvitamins.com/swanson … g-100-caps
https://www.swansonvitamins.com/swanson … -100-sgels
pripadne aj
https://www.swansonvitamins.com/swanson … g-120-caps
alebo
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … ;csp=SW533
co je vyborny adaptogen pre zeny, nazyvany niekedy aj zensky zensen.

Inac protizapalove su napr curcuminoidy,boswelin,  dumbier, serrapeptaza atd



45

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Ďakujem.



46

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

OK



47

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

ahoj RNG, viem, že odporúčaš štandarizované produkty, no naozaj teraz nemám peniaze na také vysoké poštovné ako má swanson. preto sa ťa chcem opýtať, ktorú z týchto variant by si mi odporučil viac: buď tento z iherb http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Wild- … Vcaps/2059 (prípadne iný z iherb) alebo toto majú na Slovensku http://swanson.sk/p/363/wild-yam Tam majú ešte aj toto http://swanson.sk/p/341/kore%C5%88-dong-quai ďakujem



48

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Nuz ako mam odporucat doplnky, kde nie je obsah ucinnej latky uvedeny? A podla literatury moze byt od 3 az do 16%?!?
Nuz skus a uvidis....
Dong Quai sa este pouziva ako mleta bylina, bez vytazovania, preto ina forma tu nie je.



49

Re: problemy z vysadenia antikoncepcie

Ďakujem, ok, skúsim teda a uvidím...