1

Téma: odlúpnutá sietnica

Vie mi niekto poradit, co je este vhodne pri tejto diagnoze uzivat ?

Zatial uzivam toto :

- karotenoidy : lutein, zeaxantin, astaxantin, betakaroten
- antokyaniny a ine tmavofialove anto-zluceniny, farbiva : billberries, plody ciernej bazy, fialova zelenina
- antioxidacne vitaminy : C, E, + B  + stopove prvky Zn, Se, I
- ginkgo - prekrvuje mozog, hlavu a tak aj sietnicovy aparat, kam je tym padom dopravenych viac zivin
- citrus bioflavonoidy
- Eyebright Erb
- Safran
- nechtik
- nattokinazu pre pripadne rozustenie usad

Naposledy upravil: petela (2010-11-11 17:59:06)



2

Re: odlúpnutá sietnica

no pridal som teda dalsie, podla skumani, co obsahuju ine pripravky na prekrvenie sietnice :

- kompexne enzymy, vratane celulazy a invertazy, co bolo pri viacerych vyrobkoch na siernicu zdoraznene
- grape seed ectract
- green tea extract EGCg
- vysdie davky DHA
- kyselina listova az 2,5 mg denne
- vit.B12 az 1mg denne (16tisic % ODD) - ale zda sa mi to dost vela na cyanocobalamin

Dufam, ze si tou B12 a kys.listovou zase nezhorsim nieco ine



3

Re: odlúpnutá sietnica

Osobne by som neodporucal kyselinu listovu nad 800 mcg, ved nakoniec ju dostavame aj zo zeleniny.
Co sa tyka toho vitaminu B-12, este stale nechapem kolko sa vlastne absorbuje pri roznych doplnkoch a ci cisla, ktore boli v roku 1948 dane ako odporucene denne davky maju aj u tohoto vitaminu, ako aj mnohychn inych mylne urcenu hladinu.
Vo vitamine C sa sekli 50 krat, vo vitamine E 30 krat, v selene 5-6 krat, v jode najmenej 20 krat.....
Takze pes vie a oni si tie hodnoty z roku 1948 tvrdohlavo brania aj napriek roznym vyskumom-tisicom, co dokazali nedostatocne ODD na mnohe z nich.



4

Re: odlúpnutá sietnica

OK...
Zase som cital o uzitocnosti safranu pri prekrveni sietnice, takze nieco na tom bude...
Zaregistroval som sa na niektorych strankach, ze chcem dostavat nove info, co je fajn vec.
Zatial som registrovany tu :

Healthiertalk a
Newsmax health ...

Odporucis mi este  dalsie registracie na odoberanie roznych news ?



5

Re: odlúpnutá sietnica

Moja zena pouziva safran prakticky do vsetkeho. V masom veku je makularna degeneracie velmi casta, a my by sme nechceli byt jej obete.Nie je to pravbe najlacnejsie, 28 gramova(1 ozs) krabicka stoji vyse 100 dolarov, ale to vydrzi aj pri intenzivnom pouzivani aspion 1/2 roka a na ociach by som nerad setril.



6

Re: odlúpnutá sietnica

trapi ma, ze ta sietnica sa stale nezlepsuje .. a po alkohole clovek vzdy vidi horsie a vtedy vidim tym okom naozaj este horsie ...
Ale ma zase skusenost, ze po obrovskej alkoholovej party som naraz zistil, ze bublina splaskla a ja som videl z dialky na telke precitat uplne ostro aj tie najmensie pismenka a bolo mi do placu .. a po nejakej hodinko sa to vratilo naspat...
Toto bola pre mna aspon mala nadej, ze je to vratny proces, len neviem kedy mi uz co zaberie ...



7

Re: odlúpnutá sietnica

Dovodov na odlupenie sietnice(retinal detachment) je viacero
Prvy je mala trhlina na sietnici vytvorena prirodzene, cez ktoru sa pretlaci sklovec a odtlaci sietnicu. Moze sa vytvorit ako nasledok urazu, uderu a podobne.
Druha je ked nejaka cievka praskne a vytvori haematom, ktory tu sietnicu miestne odtlaci. Ten druhy pripad sa snad da liecit pouzivanim fibrinolytickych enzymov ale na prvy pripad literatura uvadza len rozne operacie, najma "privarenie" sietnice laserom po zatlaceni  na miesto injektovanou vzduchovou bublinou
http://www.medicinenet.com/retinal_detachment/page5.htm

Nuz neviem, z literatury alternativnych lekarov som na to ziadnu zmienku nevidel.

Naposledy upravil: RNG (2010-11-14 22:06:41)



8

Re: odlúpnutá sietnica

No udajne mam ablatio retinea bez perforacie... to mi aj vraveli, ze pokial by som to mal pretrhnute,
tak to operuju.
Aj druha operacia, ze to pritavia laserom je riesenie, no s tym, ze laser spali kvantum citlivich tyčiniek a čapíkov,
čo je údajne v mojich kristovych rokoch velmi nevyhodne, nakolko sa mi to moze opakovat a pred 50-kou mozem
mat dost slusne od tych operacii pokazene videnie, samozrejme uz bez mojnej napravy. Keby ze som mal 60 rokov,
asi idem pod laser.
Ak by mali enzymy pomoct, myslis, ze postaci komplex enzymov raz ndenne rano nalacno ?
Lebo uz nikdy pocas dna ani vecer nemam zaludok uplne prazdny a enzymy by asi rozkladali potraviny v zaludku a nesli by tak do krvi...



9

Re: odlúpnutá sietnica

Pekne latinske pomenovanie, ale nehovori to pricinu, ci je to prienik sklovca pod retinu, ci nejaka oedema plna lymfy  alebo miniaturny haematom(krvny vacok ci zrazenina)
V kazdom pripade by som to pre istotu adresoval enzymami, hlavne fibrinolytickymi a prestal si prilisne riedit krv chemikaliami. tam totiz moze byt problem s miniaturnymi haematomami a aj ovela vacsimi inde v tele.
Krv totiz sa nesmie zrazat ani prilisne ani prislabo a to zialbohu je s chemikaliami velmi tazko dosiahnut, ale s enzymami a vitaminom K pomerne lahko, najma vitaminom K-2, ktory len velmi mierne zvysuje zrazanlivost a dobre balancuje zrazanlivost spolu s nattokinazou.
Natto obsahuje totiz oboje, vitamin K-2 aj nattokinazu. V prirode je to vyborne zariadene, ked to clovek pozna.



10

Re: odlúpnutá sietnica

nie je to na zavadu, ked mam tento lurein a obsahuje sojovy olej ?

http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Lu … s/139?at=0

Celkove nechcem mat so sojou radsej nic spolocne a uz uzivam obcas sojovy lecitin ...

Naposledy upravil: petela (2010-11-17 18:49:17)



11

Re: odlúpnutá sietnica

Vzdy pozeraj na kvantitu, Ta mala kvapka sojoveho oleja ta nemoze poskodit, jedine ze by soja vyvolavala anafylakticku alergenicku reakciu(prudku). Ale to by si poznal aj na mnohych inych produktoch kde pridavaju rozne sojove produkty ako lecitin v cokolade, lecitin ako emulzifikator pri roznych keksoch a napolitankach, chutoviny ako monosodium glutamate a rozne ine vyrobene zo soje.
Sesternicin syn na taku pliagu alergiu na soju, vzdy sa velmi pozorne pozera na rozne obsahy, podla moznosti ani nemeni znacky a vyrobky zo strachu, ze tam nieco pridaju a nenapisu na obsah, lebo to bude pod 0.1% obsahu a to podla sucasneho  zakona nemusia ani napisat.

Naposledy upravil: RNG (2010-11-17 21:35:55)



12

Re: odlúpnutá sietnica

Dobry den rng.
Pri odlucovani sietnice pises, ako vhodné natto, ktoré obsahuje aj vit.K2 aj nattokinazu. Mozes mi prosim odporucit konkretny pripravok, najlepsie zo Swansonu?  Alebo sa musia objednat dva pripravky? nie je to v jednom?
Okrem tohto je vhodne brat karotenoidy, vinpocetin a huperzine. Je este nieco nevyhnutne brat pri tejto dg?
Ďakujem.



13

Re: odlúpnutá sietnica

Odlupovanie sietnice ma vzdy nieco spolocne z mikrocirkulaciou krvi v oku, tj adresovat to ako zlepsenie cirkulacie je asi najvhodnejsie. A to je tu uz zahrnute v tych roznych karotenoidoch a riedenia krvi nattokinazou.
Doplnky sa predavaju zasadne odlucene, su ludia, ktori by protestovali na pouzitie nattokinazy v prirodnom stave, kedze ich lekari zastrasuju proti pouzivaniu vitaminu K, lebo si potrebuju krv riedit.
Ja pouzivam tuto vybornu zmes(objednaj si ju co najskor, pokial je na nu este vypredaj/sale
http://www.swansonvitamins.com/SWU260/ItemDetail
Tiez toto
http://www.swansonvitamins.com/SWU188/ItemDetail
ktore mavaju zriedka, lebo sa to velmi rychlo vypreda



14

Re: odlúpnutá sietnica

Ďakujem velmi pekne !!



15

Re: odlúpnutá sietnica

OK. Dufam, ze ti to aspon ciastocne pomoze.
Lez hodne na chrbte, za dlhe hodiny moze gravitacia tu sietnicu pritlacit spat na miesto



16

Re: odlúpnutá sietnica

dakujem este raz