1

Téma: oči

Zdravim RNG,

mozno si pamatate moje problemy s ocami, ktore uz riesim dlhsie. len v kratkosti pripomeniem, ze v oblasti ocnej strbiny na okraji rohovky /pod nou je duhovka/, vo vnutornej casti/smerom k nosu/ mam take belave az zlte skvrny, nazivane aj pingvekula alebo pinquencuja. podla ocnej lekarky to nie je tukoveho povodu, ale zhrubnutie spojovky a podspojovkového tkaniva, v dosledku castych zapalov spojoviek. Da sa adresovat nieco na to zhrubnute tkanivo v oku ? Uzivam dlhodobo lecitin, enzymy, probiotika, jod, precistovala som pecen, skusala som zelene zmesi, aj chagu, vsetko mozne asi.... nemoze to suvisiet s amalgamom alebo ortutou ? dakujem za odpoved.



2

Re: oči

RNG, mam tiez na Teba jednu otazku ohladne zraku.
Manzela v poslednej dobe bolia oci, ma akoby zle, nie na 100% zaostrene videnie.
Co mu na to odporucas brat? Citam o doplnku OSTROVIDKY, mohlo by to byt? Alebo mam doma aj extrakt z hroznovych semienok v kapsulkach ods Swansonu, alebo?.....
A ked su dobre tieto doplnky, kolko ma brat denne?
Dakujem.



3

Re: oči

Casto su problemy so zahmlenym videnim zo suchych oci, co je nasledok herpesom sposobenehoo zapalu slznych kanalikov, kde oci svrbia a clovek si ich brhli a nanasa dalsie nakazy do nich.
Mne to vyriesili kvapky striebornej koloidnej vody do oci, ktore pouzivam uz dlhe roky.
Ine dovody na neostre videnie su rozne usadeniny v oku, ktore odrazaju luce ako napr katarakt(bielkovinne usadeniny v sosovke) , floaters(zrazene ciastocky v sklovci) tiez makularna degeneracia, tj nedozivene nervy zapchatymi vlasocnicami v sietnici odumieraju.

Mnohe antioxidanty udrzuju ciste cievy a dobru cirkulaciu a zabranuju degradacii(starnutiu) v tele.
Ostrovidky su vyrobok , vytazok z semienok zimozelene(vinca minor=vinpocetine) , ktory je dost silny antioxidant. Ja som ich pouzival v zmesi vinpocetine+ huperzine B(vytazok z machu) v davkovani 10 mg + 100 mcg a za par tyzdnov mi to natolko sposobilo prekrvernie v hlave, ze som zacal ovela rychlejsie mysliet a rozpravat, na co mi zena povedala, ze ma prestava rozumiet(prirychla rec) a tak som ich prestal pouzivat.

Na oci specificky su dobre rozne karotenoidy, pozri napr na tento silny vyrobok:
http://www.swansonvitamins.com/SWU260/ItemDetail?n=0



4

Re: oči

Dobry den, rng.
Chcem poprosit o radu pre moju znamu. V decembri prestala náhle vidiet na lave oko a diagnostikovali jej odlucovanie sietnice. riesili to operacne, aplikovali jej tam nejaky plyn, ktory prilepi sietnicu. Zostala jej tam vsak jazva a videnie ma akoby lamane. Teraz po troch mesiacoch jej diagnostikovali kataraktu na druhom oku a zacinajuce odlucovanie sietnice a jej degeneraciu. Da sa tento stav nejako zastavit, liecit to jazvovatenie a zachranit zrak? Okrem toho mava aj bolesti kolien najma po zatazi.
Vies mi prosim pre nu doporucit konkretne pripravky aj s davkovanim?
Dakujem pekne.



5

Re: oči

Odlucovanie sietnice a odumieranie nervov na nej je dosledok zlej cirkulacie krvi  v oku a teda zlej vyzivy a regeneracie tkaniv po celom tele, celkove, Tj to nie je len problem oci.
Cievy si treba cistit lecitinom, lipazou spruznovat antioxidantami a riedit krv nattokinazou pre lepsie prudenie.
Stav oci je vysledok ich udrzby dlhe roky, tj ked to neudrzujes menovanymi prostriedkami , tak sa ti postupne zdegeneruju. Ziadne "zazracne" zachrany na to neexistuju
Na makularnu degeneraciu spominaju ciastocne ucinne kazdodenne  elektromasaze na zlepsenie cirkulacie, silne zmesy karotenoidov , ako napr tato
http://www.swansonvitamins.com/Search?k … tk=Level1, tiez vinpocetine(20 mg) huperzine A(200 mikrogramov) a z jediel je uvadzana korenina safran, kde je ucinna davka denne 100 mg.



6

Re: oči

dakujem pekne



7

Re: oči

OK



8

Re: oči

OK



9

Re: oči

Ahoj Rng,
chcem ta poprosit ci nevies nieco o moznosti liecby choroby oci - retinoblastóm.
Jedna sa o nasho dobreho znameho. Jeho malemu syncekovi tuto chorobu diagnostikovali vo veku 2,5 roka na jednom ocku. Kedze to bolo pokrocile stadium, oko mu okamzite vyoperovali. Pri kontrole bolo vraj druhe oko zdrave. O necele dva mesiace ale zistili ze je postihnute aj druhe oko, tak mu teraz nasadzuju chemoterapiu. Nevies poradit, ako by sm mu mohli pomoct?
Vopred dakujem.



10

Re: oči

Vsetky nespravne pre funkciu tela tkaniva a rozne smetne kose sa daju odburat silnymi enzymami. Ked je v tele niekde zistena rakovina, tj najdu viditelnu velkost nadoru, na inych miestach su velmi opravdepodobne uz rozsirene rakovinne bunky, lebo ked na jednom mieste sa telo nevie ubranit, ani na druhych sa neubrani. Inac pozri na temy tykajuce sa rakovin, tam je toho uz dost napisane.
Chybne bunky sa v tele tvoria neustale a pokial je telesna obrana dostatocne alebo sa ich netvori privela, tak ich telo zlikviduje. Ale ked je telo zamorene alebo ma rozne zdroje zamoreni(mikrovy, parazity), tak sa tvori tych chybnych buniek ovela viac, nez je telo schopne znicit a tak vytvoria tumory/nadory, hrcky atd, ktorym lekari davaju rozne nazvy podla miesta a tvaru. To, ze jeden nador znicis neznamena, ze nie su uz stovky dalsich miniaturnych v tele vytvorene, len nie su este viditelne navonok.
Chemoterapia sice znici nadory dost casto, ale nie vzdy a naviac podkodi a zamori teo este viac, tj dalsi sa zacnu tvorit ovela rychlejsie, nez dovtedy. Tj nie je to spravna cesta proti rakovinam.
Tam treba telo cistit/odmorovat v prvom rade a posilnit v boji, nie oslabit.



11

Re: oči

ahoj, RNG,,
nevies mi poradit? od stvrtka mi zacalo opuchat jedno oko, dnes uz je uplne opuchnute zacervenane, hrozne to svrbi. z vnutra mam taku zdureninku. mohlo by sa to podobat na jacmen alebo to vlcie zrno. cim by som si to vedela vyliecit? zatial si davam len kvapky citricidalu, ale neviem kolko si ich mozem dat. a este harmancekovy odvar. dakujem



12

Re: oči

Roztok citricidalu je 35 kvapiek na liter vody, alebo v mensom 4 kvapky na deci vody. Vyssie koncentracie ani neodporucam , ani nie su potrebne na bezne nakazy, ako stafylokoky a kvasne infekcie, co sposobuju jacmen v oku.
Mozes to striedat aj s koloidnou striebornou vodou, co je ucinne aj na pripadne virusy.staci dat medzi ne pauzu 1/2 hodiny
A aplikuj to aspon 3 x denne

Naposledy upravil: RNG (2013-10-21 10:22:32)



13

Re: oči

dakujem,
a je vhodne to aj nejako prepichnut u ocneho?
moze mi toto trochu pomoct, aby ma to tak nerezalo a nestipalo?
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/de … 18925.html

Naposledy upravil: TaRa (2013-10-21 10:33:27)



14

Re: oči

benzododecíniumbromid, kyselina boritá su oba mierne antisepticke, ale ani zdaleka nie tak ako roztok citricidalu alebo koloidne striebro.
Prepichavanie osobne  neodporucam
Ak chces brat aj nieco ustne, odporucam pit roztok citricidalu, brat NAC a oreganovy olej.



15

Re: oči

Ok, dakujem. smile



16

Re: oči

OK



17

Re: oči

Sprava pre RNG
Chcem Vas poziadat o Vas nazor na tento problem :
Jedna sa o zenu, ktora  má strabizmus .Uteká jej jedno oko. 2X ju operovali,skrátili jej očný sval a vôbec jej nepomohli.Da sa s tym nieco urobit?
Vopred dakujem za Vas nazor.



18

Re: oči

Nuz na to nepoznam nic z doplnkov, snad len zinok, zialbohu. Snad za detstva sa specialnymi okuliarmi da prirodzene natrenovat ocne svaly na to, ja som to mal tiez ako dieta, tj skulil som a za par mesiacov som si to takto "odtrenoval. Ale v dospelosti to asi bude tazsie...



19

Re: oči

Vdaka za Vas nazor.



20

Re: oči

OK



21

Re: oči

Sprava pre RNG
Chcem Vas poziadat o Vas nazor na tento problem :
Jedna sa o zenu /67r./, ktora ma na sietnici  druzy.Kvapká si 6 týždnov denne
DMSO 25 percentné.Co navrhujete Vy?
Vopred dakujem za Vas nazor.



22

Re: oči

Nuz druzy su nahromadenie zamorujuceho materialu na nervove zakoncenia, a mozno na to pomoze polarne rozpustidlo, ako DMSO. Ja s tym nemam ziadnu skusenost ani som dosial o tom nepocul. Ale tvrdia, ze to postihne aj 1.1 % starsich ludi.
http://www.zzz.sk/?clanok=5031
Ja vseobecne na rozne zamorenia v tele  odporucam enzymy, jod a selen
Na take radikalne silne rozpustidlo ako je 25% DMSO rovno do oci  by som sa asi neodvazil.
Nablizsie od oka som pouzil DMSO(70%)tesne pod okom  a na obrvy.



23

Re: oči

Vdaka za Vas nazor.



24

Re: oči

Ahoj Rng. Spravil sa mi jacmen na lavom viecku. Co si mam nato dat? Mozem si to potierat kokosakom s citricidalom alebo radsej KS kvapkat? Poradis mi nieco prosim?



25

Re: oči

Jacmenu treba najma predist, ked zacina len viecko cerveniet a svrbiet.
Nakaza co to sposobuje je obvykle niekltopry zo stafylokokov, ktory prenikne do tela cez mikropprasklinu.
Citricidal je na stafylokoky velmi ucinny. Ci uz vo forme roztoku vo vode, alebo kokosaku s citricidalom.
Ja ked na mna take nieco lezie, tak beriem velke davky roztoku citricidalu aj ustne, aby som cele telo zbavil streptokokov