1

Téma: trpím koprivkov?

Dobrý deň, už pár rokov sa mi na tele robia silnočervené fľaky, ktoré pália a sú na dotyk veľmi horúce...Robia sa mi najmä tesne pod bradou a pod lícami, prípadne aj na lícach, na krku, brade, dekolte, rukách, stehnách a kolenách...robí sa mi to hlavne z tepla, akonáhle mi je teplejšie tak mi naskočia tieto fľaky po tele, neviem to ovládať...ako keby moje telo nevedelo regulovať teplotu, alebo čo...neviem si to inak vysvetliť, nikto koho poznám sa s takýmito problémami nikdy nestretol...trvá to minimálne hodinu, kým mi zmiznú, niekedy aj dve, tri...ale musím sa nejak schladiť, lebo inak mi tie fľaky len pulzujú a nemiznú. Je to veľmi neestetické, keď napríklad niekam cestujem, na nejaké stretnutie, autom alebo autobusom...kým tam prídem, vyzerám hrozne, celá fľakatá a unavená (strašne ma to vyčerpáva a som z toho nešťastná). Neviem si s tým rady, keď som to povedala mojej obvodnej doktorke, tak mi len povedala že mám citlivú pokožku a veľmi tenkú....ale ja neverím že sa s tým nič nedá robiť:( Prosím máte s tým nejaké skúsenosti???...



2

Re: trpím koprivkov?

Zialbohu na to je mozne hromady dovodov.
Od alergii cez hormonalne problemy az po zamorenia a  rozne toxiny v tele, ako napr toxiny z candidy.
Pozri si prislusne temy, ako to adresovat.
Skusil by som najma nejake protizapalove a antihistaminy(curcumin, bromelain, quercitin, vitamin C) a samozrejme enzymaticke a absorbcne cistenie tela.

Skus pripadne nejaku prirodnu kozmetiku, najma kokosovy olej, jojoba,aloe vera a podobne, to trochu tie povrchove zapaly musi ukludnit.

Tiez mozno pomoze yam, St Johns Wort, SAM-e, GABA, pripadne mineraly,zmes vitaminov B zvanu Stress B(tj proti stresu) to vsetko nejak ovplyvnuje nervove procesy, ukludnuje cinnost a mozno ti vyriesi problem. Ludia sa zvyknu totiz cervenat z nahleho nervoveho vypatia a  stresu a ty popisujes vycerpanie, tj nasledok velmi pravdepodobne stresu, dokonca je to mozna nejaka histaminova reakcia ako nasledok hore spomenutych dovodov.

Existuje aj takzvana alergia na chlad alebo teplo, casto som ju videl spominanu,ale neviem ako sama o sebe existuje bez spojenia s inymi problemami,  takze neviem prakticky nic na jej adresovanie ako takej.

Naposledy upravil: RNG (2010-04-09 13:53:03)



3

Re: trpím koprivkov?

Dobrý deň,
12.12.2011 sa mojej dcérke vyhodili veľké červené flaky - najprv na periférnych častiach tela.Neskôr boli aj na brušku, chrbáte aj na tváričke. Do 24 hodín  rovnako ako vznikli aj zanikli a menili svoju lokalitu.
19., 24. 12 aj 4. 1. sme po konzultácii s lekármi dali malej Rectodelt.Nebola som tomu rada, lebo viem svoje o kort. liečbe, no ale prežeili sme:-).
Všetky vyšetrenia má negatívne - krv,moč,stolicu, parazity,...všetko čo sa dá otestovať aj IGe a IGm aj ANA protilátky má ok ..
Boli sme za 10 odborníkmi(alergo, kožné, infekč., decké...), vyskúšali alternatívu(Homeopatia, akupunktúra...)t.č. sme na diéte, stále na každú pridanú potravinu reaguje.Máme už aj výsledky vyšetrenia HIT diag.- má redukovanú - nie zníženú činnosť, tak jej od štvrtka dávame Daosin.Nezdá sa mi, že sa to výrazne zmenilo.
Rôznia sa názory na spúšťač tejto urticárie- ale zatial bez úspešnej liečby. Berie t.č. Xyzal dvojnásobnú dávku. Je to pre nás rodičov nepochopiteľné, lebo 7 a pol roka nemala mala žiadne zdravotné problémy( okrem bežnej nádchy a priedušiek).Veľmi pekne Vám ďakujem za radu:-)



4

Re: trpím koprivkov?

Skuste rozne protizapalove a enzymy
Menujem niektore:quercitin, boswelin, curcumin, dumbier.
Precistenie tela enzymami nemoze uskodit, zapalove reakcie su vzdy prejavom nejakeho zamorenia, ktore sa casto do urcitej miery toleruje a od urcitej hladiny telo reaguje. Ako sa hovori, "pohar pretecie z poslednej kvapky"
Zamorenie moze byt aj z mikrobialnych cinnosti v tele, su mikroby co vyrabaju drazdive latky pre telo, odporucam brat hodne mikrovlaknin(absorbcia, rozmnozenie kvalitnych probiotik)a samozrejme probiotika, aby sa malo co v crevach rozmnozovat a vyrabat ochranne latky.

Potlacanie imunity sice potlaci zapaly, ale aj vystavi cloveka moznosti nakaz, takze to nepovazujem za dobry prostriedok. Naviac lieky na potlacenie imunity, chemicke latky, sami zamoruju telo a maju pre to hromady skodlivych postrannych ucinkov.

Na kozu su dobre topicky kokosovy olej, vnutorne rozne zelene, od vysusenej stavy mladych trav az po riasy spirulinu a chlorellu v dostatocnych mnozstvach.