1

Téma: nazor na tieto dva produkty

Ahoj RNG,
uz dlhsie si obzeram tieto dva produkty:
http://www.iherb.com/Madre-Labs-Eureka- … 15890?at=0

a

http://www.iherb.com/Madre-Labs-Midori- … /9093?at=0

Co na ne hovoris ?



2

Re: nazor na tieto dva produkty

Obsahy su dobre, ale cena je hodne vysoka.



3

Re: nazor na tieto dva produkty

Existuje nieco take v iherb ?

Zase na druhej strane vyzeraju byt novsie produkty, takze asi im len treba dat cas, kym cenu znizia.



4

Re: nazor na tieto dva produkty

Madre Labs to vyraba uz nejaky cas.
Ja osobne som skor na morske, lebo tie neviem inac dostat.A more je ovela bohatsie na rozne rastliny, nez zem a podstatne menej zamorene.
Na druhej strane, zmesy roznych ovoci mozu byt chutne a tie morske sa daju jest len s odporom, alebo aspon rozne zamaskovane do potravin.



5

Re: nazor na tieto dva produkty

A ktore morske produkty zvyknes jest resp ktore stoja za to ?



6

Re: nazor na tieto dva produkty

Krill olej , seanol (FibroBoost), Green- lipped mussel (Amino acid & Botanical supply) a kvalitnu v mori pestovanu Spirulina Pacifica, praskovu, bez pridavkov.



7

Re: nazor na tieto dva produkty

Dakujem



8

Re: nazor na tieto dva produkty

Aklurat som zjedol za hrst vsusenych visni v cokolade. Samozrejme tmavej cokolade, s menej nez 10% cukru, bez mlieka, ktora je pomerne velmi zdrava.

Takze aj pomerne chutne veci mozu byt zdrave, hoci nie natolko, ako superjedla.



9

Re: nazor na tieto dva produkty

otazka na RNG: krill olej beries vo vacsom mnozstve od akeho distributora, dodava aj na SKK?? dakujem



10

Re: nazor na tieto dva produkty

Iherb ma napr viacero krill olejov, najlepsie vyzera tento podla popisu
http://www.iherb.com/Olympian-Labs-Inc- … 13873?at=0
Ja pouzivam staru znamu znacku od Everest Nutrition, ktoru objednavam priamo od nich, ale pochybujem, ze zasielaju aj do Europy. Skus...



11

Re: nazor na tieto dva produkty

Ja som objednavala ten krill od everest nutrition najviac baleni, kde jedno vychadza 19,90 $, cez zasielkovu sluzbu www.shipito.cz, pretoze everest nutrition nezasiela na SK. Za 6 bal. krillov ma vyslo postovne 16 $, co je celkom v pohode. A nakoniec som sa potesila, ze mi ani nenaparili dph colnici. smile



12

Re: nazor na tieto dva produkty

Vyborne. To shipito by mali pouzivat viaceri. Mozno maju pre usetrenie casu osobnu dophodu s colnikmi, aby ich obisli, podobne ako ma zrejme polska agencia DOMA, ktoru pouzivam uz vyse 20 rokov, stovky zasielok, a este nikdy na Slovensku neplatili clo za baliky dopravene touto agenciou rovno domov .
Je pravda, ze som tam skoro vzdy uviedol nizsiu cenu, nez bol obsah, ale zdalo sa mi to absurdne, ze by mali ludia, co maju rozne problemy platit extra clo miesto toho, aby im ich vlastna vlada a zdravotnictvo pomohlo dostat to, co by mali oni pre nich zabezpecit.

Krill olej treba objednavat len ked je chladnejsie, ked ho prehrejes, dostane rybaciu vonu. nemyslim, ze by sa tym jeho kvalita prilis zhorsila, ale nie kazdy ma rad, ked sa mu grga rybinou.



13

Re: nazor na tieto dva produkty

Tak ten moj je dost rybaci, ale to len preto, ze niektore flasky su zaspinene od oleja a je to dost citit. Asi sa jedna kapsulka rozpadla a zababrali sa vsetky, aj balenie, ale mne to vobec nevadi. Ostatne necitit vobec. Mohol by si uviest tu polsku stranku? Lebo cez shipito posielam aj swanson, k nam to vyjde lacnejsie ako priamo swanson, ale mozno ta polska je este lacnejsia ako to shipito.



14

Re: nazor na tieto dva produkty

Neviem ci ti poliaci su take nieco ochotni robit, ja tam musim podavat baliky osobne.
Pozri  http://www.domashipping.com/pege%20CONTACT%20US.html



15

Re: nazor na tieto dva produkty

nerozumiem tomu celkom,objednam si doplnky od swansonu,ale nedam si to dopravit cez nich ale cez domashipping???moze niekto poradit ako na to?



16

Re: nazor na tieto dva produkty

oriesok72 napísal(a):

nerozumiem tomu celkom,objednam si doplnky od swansonu,ale nedam si to dopravit cez nich ale cez domashipping???moze niekto poradit ako na to?

Ja napisem, ako to robievam cez to shipito. Zaregistrovala som sa tam a system mi ako kazdemu vygeneroval 4  tzv. virtualne adresy, vsetky s mojim menom, ale dalej je to len adresa ich skladu s cislom mojej schranky, aby balik vedeli  identifikovat. Mam na vyber dve adresy v USA, jednu v Honkongu a jednu v Cine. Ja pouzivam stale Californiu. Ked si posielam balik, tak nezadam svoju adresu, ale tu zo shipito a ked mido ich skladu dorucia balik, v ten den mi napisu email, ze ho mam na sklade a mam si zvolit sposob dorucenia. Je tam vela moznosti, ale ja si volim najlacnejsiu. Zaplatim postovne cez kartu a na druhy den mi balik odoslu domov. Je to proste taky sprostredkovatel, medziclanok.



17

Re: nazor na tieto dva produkty

zuzanaa, prosím Ťa koľko Ťa vyjde poštovné cez shipito na Slovensko, pozerala som tam a píšu, že za balík 8,50 USD+ poštovné mi vychádza asi 40-50 USD+poistné asi 4-14USD , pri hmotnosti asi 2kg a cene doplnkov 200USD, Teba to vychádza lacnejšie? Platila si na Slovensku aj DPH20% alebo clo? Ďakujem za info



18

Re: nazor na tieto dva produkty

Ahoj, no ja som si posielala cez to shipito balík 4 x, z toho dvakrát swanson, raz krill a raz kilovú royal jelly. Clo ani dph som neplatila nikdy, ja tam vždy zaškrtávam, že je to gift. Za ten krill som platila najmenej, 16,56 dolárov, čo je 12,44 €. To bolo také menšie poštovné, že balík nevážil veľa. Za swanson mávam okolo 30 aj niečo. Ale závisí od váhy balíka. Okrem toho mám taký trik, že uvádzam hodnotu balíka buď nula dolárov alebo len nejaké drobné, neviem prečo, ale tiež to znižuje poštovné. Ale ja si vyberám stále tú najlacnejšiu možnosť z tých všetých, takže buď shipito airmail, a raz som mala polonez parcel. Shipito airmail vsak nieje s poistením, je to tak ako balíky z iherb, no je to zas najlacnejšia voľba.

Oni si vždy účtujú manipulačný poplatok pre seba 8,50 dolárov, ale to je zahrnuté už v poštovnom.



19

Re: nazor na tieto dva produkty

Dufam , ze sa viaceri naucia takto kupovat zo zahranicia.



20

Re: nazor na tieto dva produkty

Ved jasne, musime nejak obchadzat to nehorazne dvojite zdanovanie a clo. Clovek si pomaha zdravotne sam ako vie, kupuje drahe doplnky a setri poistovniam peniaze a stat na nas zaraba este viac ako ked kupujeme ich lieky.



21

Re: nazor na tieto dva produkty

Zialbohu, ako vsade prakticky, vlada a politici pracuju pre svoje dobro, nie pre nase.



22

Re: nazor na tieto dva produkty

Dik Zuzka.Ja by som ale chcela objednat vela veci. Zo swansonu potrebujem olive leaf strength na mykoplazmy 9 baleni,to mam na 3 mesiace. Hodnota:90 dolacov.Mozes mi teda poradit ako to presne urobit?Ked to objednam zo swansonu,tak tam napisem miesto dodania adresu skladu shipita v CA. A dalej potom na shipito.cz si vyberiem sposob prepravy shipito airmail a niekde tam zakliknem ze to je gift? kde treba na balik napisat,zer to ma hodnotu O dolacov? A po tomto vsetkom potom zaplatim to postovne,vsak?



23

Re: nazor na tieto dva produkty

No tak v prvom rade sa musis registrovat na tom shipito, kde budes mat potom k dispozicii tie adresy. Ked budes objednavat zo swansonu, zadas adresu zo shipita a ked ti dojde balik do ich skladu, tak ti poslu mail. Ked sa potom prihlasis na svoj ucet, tak si zvolis sposob odoslania, vyplnis colnu deklaraciu a tam uvadzas aj hodnotu balika, aj ci je to gift alebo merchandise. Nasledne zaplatis a balik ti odoslu. Maju aj doplnkove sluzby, ako napriklad 3 fotky obsahu balika za 1 dolar alebo vlastnu virtualnu schranku, kde platis mesacny poplatok namiesto 8,50 za kazdy balik, to je pre tych, co castejsie objednavaju.



24

Re: nazor na tieto dva produkty

Zuzka,kde presne pri registracii na www.shipito.cz budem mat k dispozicii tu adresu v CA?? skusala som sa zaregistrovat,ale najprv si pytal fakturacnu adresu, podom adresu odoslania na CZ a ziadnu adresu v USA mi nepridelil..nieco evidentne nerobim dobre..prosim porad mi co najskor,lebo na swansone je teraz doplnok, ktory si chcem objednat vo vypredaji za 5,49, kolko sa mi najlepsie oplati si objednat do jedneho balika?



25

Re: nazor na tieto dva produkty

Zuzka, ucet na shipito mam vytvoreny, prosim porad mi, z hladiska najvyhodnejsej objednavky cez swanson, do kolko dolarov maximalne by asi mala ist???dik za odpoved vopred, Andrea



26

Re: nazor na tieto dva produkty

Ja viem, ten olive leaf extrakt, ten som si objednala uz aj ja na svoje chlamydie pneumoniae smile Tak to vobec nezalezi na sume, za aku nakupis, hlavne na sume aku uvedies az potom na shipito a od vahy balika. Cim tazsi balik, tym drahsia posta, samozrejme. Ja som minule nahadzala do kosika dost vela doplnkov, lebo to poznas, aj to sa mi hodi, aj hento, aj tamto. A to som mala potom postovne az 40 dolarov, no ale stale je to vyhodnejsie, lebo je to bez cla a stale lacnejsie postvone ako vo swansone. A raz som objednala len sest doplnkov a platila som 16 dolarov vratane toho ich poplatku 8,50. A nakupit mozes hoc aj za 1000 dolarov, ked na shipito, az ti balik pride, uvedies hodnotu 5 dolarov a navyse ze je to gift. Chapes? smile
Len ja presne neviem, ako to funguje, ze mi to colnici este nestopli, lebo ja som takto objednavala tiez este len 5 x, tak to prosim neber ako zarucene rady, ze to takto funguje vzdy. Ja pisem len svoje skusenosti, ako to robim ja. Raz sa mozno stane, ze im nieco bude podozrive a nejaky balik otvoria, aj ked bude pod hodnotou 22 € oficialne. Alebo mozno tie baliky neprechadzaju vobec cez colnicu, co ja viem, ale ja stale radsej pre istotu davam gift.

A mimochodom, uz vidis tie adresy v shipito?

Naposledy upravil: zuzanaaa (2012-04-11 18:05:27)



27

Re: nazor na tieto dva produkty

Nuz treba sa branit, ako sa da.
Povodna funkcia cla je ochranoivat vnutorny trh pred podobnymi zahranicnymi vyrobkami. Nuz tu sa jedna o vyrobky, ktore sa na Slovensku vobec nevyrabaju, tj ochranovanie Slovenskeho trhu je tu vlastne vydieranie vlady, nic ine. A to naviac na prostriedkoch, ktore vlade usetria na zdravotnictve, tj je to uplne nelogicke a ochrana zaujmov  farmaceutov (zahranicnych) , nic viac.
Nuz ale ked nebudete protestovat, tak mozete ocakavat len zhorsenie situacie, nie zlepsenie. Je to na vas a vasej vlade, ktoru si volite alebo aspon odsuhlasujete niekym inym navrhnutu....



28

Re: nazor na tieto dva produkty

Zuzi,tak ja som to uz objednala,no je to sila..zastavila som sa pri 100 dolarov:-) tak uvidim,ake bude postovne..cakam,kedy mi to dojde do CA a potom na shipite kdesi treba zafajknut,ze je to gift???este otazka: overenie uctu na shipite, riesila si to nejako, posielala nejaky podpis postou alebo cosi take??
napis mi prosim kde presne mam zafajknut ten gift...
je to taky adrenalin, uvidim,ako to dopadne:-)
ale robim dobru vec,tak snad to dopadne dobre..
objednala som cca 15 doplnkov..dik za rady, jasne,ze to beriem ako pokus...a este raz dik,ze si ukazala aspon cestu,ako ist dalej..



29

Re: nazor na tieto dva produkty

Nemas zaco. Tak ja som zatial vobec nic neoverovala, nemam nato cas. Ten gift, sumu aj vsetko, az potom, ked ti pride email, ze ti dosiel balik. To budes vyplnat colnu deklaraciu.



30

Re: nazor na tieto dva produkty

Zuzi,na mail mi zatial  prislo,ze swanson vybavuje moju objednavku,a este,ze ked to poslu, tak daju vediet..



31

Re: nazor na tieto dva produkty

To ti este pride zo swansonu, ze ju odoslali a az potom zo shipita, ze im dosiel balik na sklad, ale to az o par dni. Tak to si este pockas smile



32

Re: nazor na tieto dva produkty

Zuzi,dnes mi dosiel mail zo shipita, vyplnila som colnu deklaraciu,ze to ma hodnotu 20 dolarov (ma 80) a ze je to gift.Zial, vzhladom k rozmerom a vahe (4 libry) mi vybralo postovne airmail, ktore ma vyjde 41 dolarov. Co uz...keby som dala mensiu sumu balika,asi by ma to aj tak nezachranilo..ale nemohla som este vyplatit kartou postovne,lebo tam je polnoc..



33

Re: nazor na tieto dva produkty

juchuuú, dievčatá, pozorne Vás tu sledujem a budem kopírovat Vaše kroky - dakujem



34

Re: nazor na tieto dva produkty

snad nam to vyjde:-)



35

Re: nazor na tieto dva produkty

Je tu uplne absurdna situacia, ked sa ludia boja vlady a uradnikov, ktory im maju vlastne sluzit, nie nad nimi panovat. Zialbohu, ked sa ludia nebrasnia, byrokracia si uzurpuje/nasilne privlastni rozne ustavou kazdemu jednotlivcovi garantovane prava a spravaju sa ako nova slachta, a nie sluzobnici naroda.



36

Re: nazor na tieto dva produkty

RNG, mozes mi prosim vysvetlit tuto objednavku zo swansonu, kolko som vlastne platila???

NOW Foods Super Enzymes
Caps 180 Caps
Item # NWF098
1 $13.99 $13.99
Swanson Ultra Albion Complex Selenium
Caps 90 200 mcg Caps
Item # SWU067
1 $.00 $.00
Swanson Ultra Albion Complex Selenium
Caps 90 200 mcg Caps
Item # SWU067
1 $2.79 $2.79
Jason Natural Vitamin E Revitalizing Oil
Liquid 4 fl oz 5,000 IU Liquid
Item # JC033
1 $5.58 $5.58
NutriBiotic GSE Grapefruit Seed Extract Liquid
Liquid 4 fl oz Liquid
Item # NUB003
1 $13.63 $13.63
Swanson Premium Super Stress Vitamin B-Complex
Caps 100 Caps
Item # SW920
1 $5.99 $5.99
Swanson Superior Herbs Olive Leaf Extract Super Strength
Caps 60 750 mg Caps
Item # SWH139
6 $5.49 $32.94
NOW Foods Vitamin D3
Sgels 240 5,000 IU Sgels
Item # NWF391
1 $12.87 $12.87
Swanson Premium Oregano Oil
Sgels 120 150 mg Sgels
Item # SW1016
1 $3.99 $3.99
Swanson Premium Zinc (Gluconate)
Caps 250 50 mg Caps
Item # SW206
1 $3.79 $3.79

Billing Details

Billed To:
Andy Luptáková
Zelený Háj 159
Hurbanovo , 94701 SK
Oriesok72@gmail.com

Payment Method: VISA
Subtotal:$95.57


Coupon/Gift Certificates:-$5.00


Shipping:$4.99



  ORDER TOTAL:$95.56
  Your Savings:$68.19

prosim, napis mi, ci som nakupila dobre produkty za dobru cenu..
mam vycitky..
postovne ma stalo 41 dolarov cez shipito a to sa este modlim za colnu spravu SR, aby ma mali radi..ked je to gift..



37

Re: nazor na tieto dva produkty

no mne to pripadá, že Ti to pošlú zo Swansonu rovno na Slovensko, nevidím tam adresu v USA (aby to preposielalo "shipito") - či ??



38

Re: nazor na tieto dva produkty

No myslím, že to je fakturačná adresa uvedená, takže asi to pôjde cez shipito, ja som tiež zvedavá, či budeš platiť DPH na colnicu, inak mi to poštovné nepríde lacnejšie ako priamo zo Swanson, hlavne niektoré ťažšie veci sa oplatí objednať cez iHerb, lebo váha veľmi zdvíha poštovné, zo Swanson objednávam veci, len ktoré sa nedajú kúpiť inde, teda značky Swanson a sú nepomerne veľmi kvalitné na svoju cenu. Teraz má iHerb znova akciu do konca apríla poštovné zadarmo hodnota 40-80USD a váha do 1840g.



39

Re: nazor na tieto dva produkty

ved hej,ale iherb ma daleko drahsie ceny vyrobkov..a ja som vacsinu vyrobkov objednala na swansone swansonovske..
ano, id emi to cez shipito..adresu som tam neudala..co ked nas cita nejaky colnik?:-)



40

Re: nazor na tieto dva produkty

ja hlavne nerozumiem tomu,kolko ma to vlastne stalo v dolaroch..



41

Re: nazor na tieto dva produkty

asi 95,56, ale preco mi tam pisu to savings 68,19?



42

Re: nazor na tieto dva produkty

takze vlastne 80 eur tovaru ma stalo 33 eur postovneho..



43

Re: nazor na tieto dva produkty

takze som si asi mala odpustit vyrobky od now..



44

Re: nazor na tieto dva produkty

ale tie su na iherbe drahsie--
takze tazko povedat..



45

Re: nazor na tieto dva produkty

68,19 je Tvoja úspora, t.j. zľava, ktoru Ti Swanson pri doplnkoch poskytol



46

Re: nazor na tieto dva produkty

Reklamne triky su postavit cenu ovela vyssie a potom davat zlavy. Zialbohu , to robi kazdy predajca dnes, na ohlupnutie zakaznikov.
Ja si to ani nevsimam, pre mna je dolezity obsah a cena v tom momente, ked to objednavam.



47

Re: nazor na tieto dva produkty

zuzanaaa a oriesok - ako dlho vam isiel ten balicek cez shipito ?(viď.prisp.18-33), mne ho odtial odoslali 30.4. (objednavala som zo swansonu) a furt nič, na shipite píšu, že musím čakat 42 dní - tak dúfam, že este neni stratený - je to fakt napínavé . Uz 3 balíky mi z USA prisli - vyskúšala som iherb, helthdesign aj puritan (hihi).



48

Re: nazor na tieto dva produkty

ahojky, mne to slo najskor do toho skladu v CA, potom,ked to prislo tam, tak cez shipito som si vybrala sposob dopravy airmail a tam je cas dodana 7-14 dni a myslim ze 10 den som dostala balik. Ten sposob mi bol navrhnuty zo shipita asi preto,ze bol balik dost tazky.ako si si to objednavala cez shipito Ty?



49

Re: nazor na tieto dva produkty

Airmail Economy-to bolo myslím najlacnejsie, to som si vybrala a hotovo. Zaplatila som 16,88 , balík vážil 0,85lbs



50

Re: nazor na tieto dva produkty

No hurá, balík je tu - takze mesiac to trvalo, ale nikde ho neodchytili, prisiel na postu.