1

Téma: jeden den s RNG

nevidel som tu takuto temu este .. tak ju zakladam smile

co tak keby si tu zhrnul tvoj bezny den a ake vsetky potravinove doplnky alebo ine zdraviu prospesne triky v ramci tvojej dennej rutiny robis? Myslim, ze to bude pre kazdeho nadsenca zdraveho zivotneho stylu velmi fajn .. jednak na porovnanie jednak ako odrazovy mostik ..

malo by to byt nejake take pekne zhrnutie smile verim, ze to vsetci ocenime



2

Re: jeden den s RNG

Ja som extremne neporiadny, zabudam vselico brat pravidelne, co by som mal a casto menim doplnky, kedze citam neustale nove rady alternativnych lekarov. Co beriem ale pravidelne su moje doplnky na cukrovky(to sa sice meni, ale zaklad je Gymnena sylvestre, bababa, alfa lipoicka kyselina a rozne antioxidanty. Beriem obcas vitamin E a selen,  castejsie D-3, obcas jod a zinok, samozrejme vitamin C,krill olej  a moja zena pouziva do varenia lecitin.
Podla potreby beriem kyseliny, enzymi na travenie a cistenie tela, karotenoidy na oci a carnosine na regeneraciu a proti glycosylacii.Obcas beriem aj rozne ine antioxidanty, ako vytazok z cucoriedok(bilberry extract), vytazok z hroznovych semien(Grape seed extract, vinpocetin(zo semienok zimozelene a huperzin A z machy, tie samozrejme striedam, raz jeden raz druhy.
Viem je to hromada, ale ked som to zacal s doplnkami, bol som hrozne nadvahu patdesiatnik  vo velmi zlom zdravotnom stave, s cukrovkou a hrozbou, ze sa dlho nedozijem. Pritom som sledoval , co mi lekari radili a napriek tomu som sa ocitol v tej smutnej situacii.
Dnes som na tom ovela lepsie, hoci som o 15 rokov starsi a cukrovku sa mi nepodarilo prilis potlacit, hoci jej nasledky zatial este nepocitujem ani na koncatinach, ani na srdci ani na zraku.
Takze asi robim nieco dobre....
Ja viem su to hrste doplnkov denne a obcas mam strach, predsa su to priemyselne extrahovane rozne latky a vsade sa mozu urobit rozne chyby. Ved ine potraviny priemyselne vobec neodporucam, ale tu si zatial neviem inej rady.
Miesto pitia cistej vody pijem mixy, kde pridavam trochu dobrych nesladenych ovocnych koncentratov, obcas mikrovlakniny, ako arabinogalaktany, modifikovane citrusove pektiny a najnovsie skusam glucomanan, hoci ten je asi lepsie rozmiesat vc studenej vode a pouzivat na zahustenie polievok.. Nuz a obcas tam dam aloe vera, citral, vitamin C, steviu a podobne Podla chuti a potreby.
Musim konstatovat, ze napriek dobrym cenam v USA miniem na rozne doplnky skoro tolko , ako na potraviny. Pre mnohych z vas je to nepredstavitelne vela, ale ja si hovorim, ze najcennejsie co mam je zdravie.
A v USA su najvacsie naklady na lekarov a poistovne, viac , ako potraviny a doprva(auta, benzin). Takze napriek vsetkemu, este stale usetrim, hoci plateniu poistiek sa nevyhnem(zakon).
Ale lekarov som profesiopnalne nevidel uz vyse 17 rokov, hoci mam viacero lekarov v rodine a medzi priatelmi.



3

Re: jeden den s RNG

no hlavne ta cena .. ale nevadi ono je to vec na ktorej nechcem setrit

ten carnosine je vlastne co? no vidim ze musim doplnit svoje spektrum dopravinovych doplnkov o antioxidanty

este ma napadlo ze v prispevkoch inych tem spominas casto kalinat a draslik, ktory vraj pijes rano na prazdny zaludok?



4

Re: jeden den s RNG

Kalinat je  na Slovensku predavana znacka odkyslovaca vin=alkalizator=KHCO3, tj draselna bikarbona.
L-carnosine je aminokyselina, dost silny antioxidant a podla najnovsich znalosti zabranuje vo vacsich davkach ciastocne glykacii/glycosilacii co je zlucovanie cukrov s biekovinami na vodonerozpustne zluceniny, ktore mozu blokovat tok lymfy a tak nam skodit.
Najma sa to tyka skodenia ludom s vysokym cukrom v krvi=diabetikom tj mna a tiez mnohych starsich ludi, lebo top prispieva ku procesu starnutia.