1

Téma: vypadávanie vlasov - hľadanie príčiny, candida, viaceré choroby..

Ahoj RNG...
Ani neviem kde začať.. Mám 17 rokov. Dosť sa zaoberám alt. medicínou, som v kontakte s nejakými ľudmi ktorí sa zaoberajú viacerými smermi alt. med., čítam tvoje fórum, stránku veľmi často...
Mám viacero otázok:
- Môžem mať candidu, aj keď testy zo stolice dopadli negatívne? Mám veľmi veľa príznakov candidy..
- Pred 3 a pol mesiacmi som už candidu asi mal (bez testov)... Mal som mykózu (suchú kožu) na mieškoch, pityriasis versicolor,...Mám akné (v poslednej dobe ustúpilo celkom).
Jeden z problémov, ohľadom ktorého sa chcem poradiť, je vypadávanie vlasov
Opíšem ti všetky problémy, čo mám, chcel by som vedieť, čo by mohlo to vypadávanie spôsobiť..
Mám asi tú candidu, mal som HB (možno mám), cukrovka typ 1 (teda slabá imunita a pod.), stravujem sa veľmi zdravo.. mal som mrlu ľudskú, viacero žalúdočných problémov - nepravidelná stolica (aj 4 krát denne), veľká stolica, zápach z úst (zrejme spôsobené žalúdkom - HB, alebo candidou - neviem), mastná pleť, občas veľmi suchá, štípanie očí, veľmi suché pery (natieram si kokosovým olejom, no sú aj tak suché, čo je zaujímavé je, že keď si ho nenatriem, nevysušujú sa až tak veľmi), rezanie pri močení, bolesti brucha, únava, smäd (cukor nie je zvýšený - dobre kompenzovaný), mal som aj hnačky, stolicu rôznych farieb (bledo hnedá, zelená...  niekedy pri jednom "stolení" big_smile bola stolica napr. z polovice - hnedá a z druhej zelená), nestrávené zvyšky potravín.. , biely jazyk ...chudnutie (ale to diétou, a pod..) Momentálne som aj trochu chorý (týždeň)...
Vypadávajú mi aj mihálnice a obočie, keď si ich jemne potiahnem.. (Čo to môže znamenať)

Z tohto komentu môjho možno badať, že sa veľa problémom nerozumiem, neboj RNG, veľmi dobre sa rozumiem aj alt. medicíne všeobecne a aj tomu, čo tieto symptómy naznačujú (akú choroby), len by som chcel vedieť, čo môžu znamenať spolu, zrejme candidu..
Tie vlasy vypadajú húfne, veľmi veľa, aj vyše 200 - 300 denne, len pri očesaní ich padá neuveriteľne veľa..
Trvá to už asi 3 týždne..
Moje "teórie", čo to môže spôsobovať:
- candida
- stres (aj keď žiadny nemám, možno nejaký vnútorný silno potlačený, ale nič sa neudialo, žiadna zmena v mojom živote, ktorá by spôsobila ten stres, teda chcem povedať, že všetko pozorovateľné navonok, je v tom istom stave, ako pred tým vypadávaním)
- anémia - málo železa
- jarné oteplenie (nikdy by ale predtým nevypadávali vlasy pri otepleniach, ani vôbec mi nevypadávali vlastne..)
- nejaký výkyv hormónov spôsobený "sám od seba"

Takže čo tieto príznaky čo som vymenoval akú chorobu môžu signalizovať? 
Aké ďalšie choroby môžu spôsobovať také hromadné vypadávanie vlasov ??



2

Re: vypadávanie vlasov - hľadanie príčiny, candida, viaceré choroby..

Pithyriasis versicolor/tinea versicolor, fungalna infekcia Malassezia globosa tiez  sposobuje vypadavanie vlasov. Podobne aj acne a vseobecne vyssie hladiny hormonu DHT, co ide u chlapov s vekom casto.
Dalsie, co to moze sposobovat je:
Znizena cinnost stitnej zlazy(nedostatok jodu),
oslabene travenie,
znizena cinnost nadoblickovej zlazy,
malokrvnost a
nedostatok vitaminov B-5 a B-12 sa tiez mozu takto prejavit.
A nic z tohoto menovaneho vlastne nie je choroba, ale rozne procesy, co sa v tele odohravaju bezne a daju sa kontrolovat roznymi doplnkami
Pozri na temy
http://rng.nazory.eu/vlasy   tiez
hormony, travenie, jod, stitna zlaza a podobne.

Naposledy upravil: RNG (2012-03-24 19:39:47)



3

Re: vypadávanie vlasov - hľadanie príčiny, candida, viaceré choroby..

Samozrejme o všetkom viem....Len som nechcel na prvý krát toho písať strašne veľa... Ale toto vypadávanie u mňa začalo rýchlo - náhle - takpovediadz zo dňa na deň....takže to asi hormónmi nebude (Alebo môže to byť aj DHT? - keď to začalo tak náhle..)
Takže:
-Jódu mám dosť: Denne beriem prírodný Kelp (200-500 mcg/deň)
-To trávenie - to môže byť.
Ako to riešiť?
   - beriem aj probiotiká - na noc 3x20 miliárd baktérii..., zrejme treba posilniť imunitu však?
- tie obličky - už som si pozeral na nete predtým, viem že to môže byť aj to (je na to dobrý prasličkový čaj, mám ho aj doma, odporúčate mi ho? - ale trvalo asi nevylieči obličky..), aké testy/vyšetrenia treba podstúpiť, aby sme zistili či ide o nejakú chorobu?
- Malokrvnosť- to je myslené ako chudokrvnosť? Chcem si dať urobiť krvný rozbor, môžem mať anémiu, viem...(Nejem mäso, liečim cukrovku alternatívne)
- B5 ? je to možné
  B12 - beriem Bcomplex, v ktorom je B12, to sú vlastne tie pivovarské kvasnice?
Beriem aj zinok, aj prírodný multivitamín...
Takže čo z tohto TO mohlo spôsobiť - NÁHLE, ZO DŇA NA DEŇ..?



4

Re: vypadávanie vlasov - hľadanie príčiny, candida, viaceré choroby..

Čo je to ten pythias? Čítal som že to môže byť aj kožné ochorenia (na tvojej stránke) - demodex foliculorum, na to vraj pomáha čaj z paliny... - Ten čaj to aj vylieči úplne, alebo ho treba piť dlhodobo/stále?



5

Re: vypadávanie vlasov - hľadanie príčiny, candida, viaceré choroby..

Čo teda na tú candidu? Na každej stránke píšu iné.. Niekde píšu, že mliečne nie ani mäso nie, inde píšu, že áno tak ako si vybrať potom? Počul som taký názor: - "Ano, syry môžu byť problém, ale keď k syrom nedodáte aj sacharidy, candida nemá čo jesť, nemá sa ako rozmnožovať."- takže keď budem jesť syry pri tejto mojej protikandidovej diéte nevadí to (platí to isté aj o mäse)? (Už vyše polroka nejem mliečne výrobky, kvôli liečeniu cukrovky)
Už 6. deň som na Atkinsonovej diéte...teda nie celkom na Atkinsovi, ale trochu upravenej:
- veľmi veľa zeleniny, mäsa, takmer nič iné.. okrem toho semená, tekvicové, orechy a pod...
tie probiotiká 4-5 krát denne, zajedám všetko kokosovým olejom,
Nemôže ten multivitamín, ktorý beriem - živiť tú candidu? - pomáhať jej rastu?



6

Re: vypadávanie vlasov - hľadanie príčiny, candida, viaceré choroby..

Veľmi ma aj svrbí pokožka pod vlasmi, nevyriešil by to čiastočne aj nejaký žihľavový šampón? - možno mám len nejaké plesne na pokožke vlasov.. pripomínam, to vypadávanie začalo zo dňa na deň, postupne sa veľmi zhoršuje, deň čo deň padajú viac a viac...
Inak ešte vraj vypadávanie môže byť spôsobené podvýživou (môže sa jednať aj o mňa..)
"Pozor na diéty
To najhoršie, čo môžeme svojim vlasom urobiť, je trápiť sa drastickými diétami. Stravovací režim chudobný na bielkoviny, ktorý obsahuje menej ako 1000 kalórií denne, viditeľne oslabuje vlasové korienky. „Navyše, hladovanie a výrazná redukcia hmotnosti vyvolávajú v organizme stres, ktorý pôsobí negatívne na celé telo, teda aj na vlasy,“ dodáva Eva Smíšková. Nečudo, že anorektici majú väčšinou tenučký a slabý vlasový porast. Podobne postihnutí bývajú aj niektorí pacienti s chronickými črevnými ochoreniami. V črevách sa totiž spracovávajú mikroskopické  látky z potravy, ak je tento proces oslabený,  nedostáva sa dostatok výživy do krvi, čo celkovo oslabuje organizmus a, samozrejme, aj našu vlasovú pokrývku."

A ešte toto:
""Záverom by som rád upozornil na niektoré možné prejavy umierajúcej kandidy, pri ktorých niektorí neinformovaní pacienti spanikária a zbytočne liečbu predčasne prerušia. Pokiaľ je liečba kandidózy naozaj účinná môže sa krátkodobo objaviť vyrážka, hnačka, bolesti hlavy či stav podobný opitosti. Jedná sa o tzv. Herxheimer-Jarischovu reakciu, kedy telo reaguje na toxické látky z rozpadajúcich sa tiel kvasiniek."
- to vypadávanie hromadne môže byť len prechodný stav, keď candida odchádza, však?



7

Re: vypadávanie vlasov - hľadanie príčiny, candida, viaceré choroby..

Herxheimerova uhynova reakcia je vzdy mozna, ked sa privela mikrobov naraz vyhubi a ich obsah zamori docasne telo.



8

Re: vypadávanie vlasov - hľadanie príčiny, candida, viaceré choroby..

Prosím ťa,... vyššie som písal viaceré príspevky - komentáre (otázky 3,4,5) a ešte prvú časť 6teho príspevku, mohol by si na ne odpovedať? smile
Ešte by som sa spýtal, ako riešiť to svrbenie? - je to zrejme len sprievodný príznak candidy alebo môžem fakt na tej pokožke hlavy (v rastovej časti vlasov) mať nejakú pleseň, alebo niečo podobné? Lupiny nemám..
Tú pyrirázu (pyt. versicolor) som už mal liečenú (september-október - jeseň 2011), ale chrbát ma opäť svrbí...takže to by mohlo byť tým, vtedy som ešte nebol "zažratý" do alt. medicíny, ani som sa o ňu veľmi nezaujímal (keďže som si myslel, že som z cukrovky vonku..no nebolo tomu tak, aspoň zatiaľ), takže sa chcem spýtať..- vtedy mi dal na to kožný (obyčajný - moderná, záp., školská medicína*) taký sprej - micetal, mám ho znovu používať (jedná sa o 10-dňové "sprejovanie" postihnutých častí..), o pityriasis versicolor sa všeobecne hovorí len ako o kozmetickom probléme, no podľa mňa (asi aj podľa vás) to nie je len kozmetický problém...
Nemôže ísť aj o keratinomykózy – mykózy vlasov?
Nemôže ísť o  F. capillitii? ("má rôzne stupne procesu: ložiská bez presného ohraničenia, zápal,
suché bielosivé-žltasté šupiny, vlasy spočiatku nevypadávajú; ďalšie šírenie na periférii,
výraznejší zápal, sírovožlté miskovité skutulá – po ich odlúčení vznikajú atrofické jazvy;
splývaním skutúl sa tvoria hrubé „azbestovité“ nánosy (zápach po myšiach), pri impetiginizácii
medovožlté chrasty, vlasy sa odlamujú aj vypadávajú (trvalá alopécia). Žltozelená fluorescencia
infikovaných vlasov (UV) je málo výrazná, často chýba." - ale toto takmer 100%ne vylučujem..tieto príznaky ani nemám)

Naposledy upravil: Delux (2012-03-25 08:33:55)



9

Re: vypadávanie vlasov - hľadanie príčiny, candida, viaceré choroby..

Nuz ja nemam krystalovu gulu, ktora by mi povedala, co ti je, len ked dostanes spravnu diagnozu od kozneho, mozem ti pripadne na to navrhnut doplnok.
Vacsina svrbenia pokozky je sposobena praskamnim pokozky odmastenej prilis mydlami. Preto ja napr nepouzivam mydla na telo, len zriedkavo slaby sampon, a este aj do toho si pridam trochu oleja. Natieraj sa po sprche este na mokre telo tenkou vrstvou kokosoveho oleja, mozno sa ti to cele napravi. Ked sa koza nepraska, ziadna infekcia sa do nej nemoze dostat a aj tie, co v nej su sa vedia vyhojit, ved nase telo ma obranne latky a mensie problemy vie rutinne zlikvidovat.Inac kokosak je protiplesnovy a proticandidovy sam o sebe.
Namastena koza je aj menej citliva na rozne alergeny, od pracich prostriedkov po zmakcovadla, lebo aj tieto sposobuju casto rozne kozne problemy.
Na kozu je dobre jest rozne zelene, odporucam najma prasok zo stavy mladej raznej a jacnennej travy, ale asi najlepsimdoplnok je z mora, ako napr vyrobok pod menom Spirulina Pacifica. A to je samozrejme nie le na kozu, ale mnozstvo inych zdravotnych problemov v davkach okolo 10 gramov(2 kavove lyzicky kopcom)



10

Re: vypadávanie vlasov - hľadanie príčiny, candida, viaceré choroby..

Jasné..ďakujem za odpoveď smile, je mi jasné, že nemôžeš vedieť všetko, samozrejme...Mydlá v našej domácnosti nepožívame. Kokosák používam už asi od decembra/januára (vtedy sa u mňa vyskytovali nejaké kožné mykózy, akné sa mi vyhadzovali na tvári.. takže tam bola zrejme aj candida..) na viaceré účely.
.Po sprche sa natieram vždy kokosákom.. Používam s ním občas aj Tea Tree olej, hlavne na akné (ktoré sa mi už upravilo v poslednej dobe.. bolo veľmi zhoršené candidou, ktorú som mal na prelome decembra a januára, možno aj dávno predtým, len som nemal vonkajšie príznaky, na zákl. ktorých by sa dalo určiť, že išlo o candidu..). Tým, že píšeš "diagnózu od kožného" myslíš, že to bude kožný problém? Podľa mňa (asi aj podľa teba) by malo ísť o vnútorný problém, však? (to vypadávanie začalo akoby zo dňa na deň)
Riasu spirulina(aj chlorella) idem používať, je zahrnutá v liečebnom programe, ktorý mám na cukrovku a idem s ním začať v najbližších dňoch, kde je denná dávka spiruliny 21 gramov...
Candidový test u obvodnej lekárky mi vyšiel negatívne (zo stolice) tak isto ako aj test na parazity + 4 ďalšie candidové testy, ktoré som robil doma (ranný pľuvanec do pohára vody), všetko bolo negatívne (vlasy mi vypadávali už vtedy keď som odovzdával vzorky stolice - 7.3 2012).. je možné, že aj toľkokrát negatívne testy môžu byť milné? resp. neviem, či tú candidu naozaj mám.. Podľa príznakov je jasné, že ju mám (napr. na jednom teste na nete - 14/18 príznakov), ale je aj možné, že ju nemám ? - ja viem blbá otázka, vy viete na ňu odpoveď presne tak isto ako ja..
Idem si dať urobiť krvný rozbor (či nejde o anémiu a pod.), potom nejaké vyšetrenia štítnej žlazy (ak sa bude dať) a aj obličkové vyšetrenia..
Na tie vlasy si idem robiť zábaly z žihl. čaju a z koreňa žihlavy (dobré aj na hormóny a priberanie)

Spýtať by som sa chcel aj na riešenie problému - jazvičky po akné - alternatívne..
Čo viem: stévia je na to dobrá (vyrovnáva jazvy - nevieš ako používať - vnútorne/vonkajšie/obidve - asi oboje, však?), jód je tiež pre kožu dobrý, vitamíny B tiež (mám aj prírodný multivitamín), zrejme aj kokosový olej...
Čo ešte dokáže vyrovnávať jazvy po akné (alt. pohľad) a regenerovať pokožku?

Ešte by som sa spýtal aj na priberanie... ako pribrať pri diéte pri cukrovke? (resp. ako pribrať pri rovnakej strave ako mám? - mám diétu kvôli tej cukrovke, síce už som dosť dosiahol v liečení - úplné vysadenie inzulínu-  a tom som ešte nepodstúpil liečebný program..- neboj, žiadne máchanie rúk, ani šamanstvo.. ale liečenie na základe faktov, doplnkov.. a pod.)
Pomôcť môže cvičenie, proteíny, Bcomplexy, taurín, výťažok z koreňa žihlavy, čo ešte? - Bol si som veľmi, veľmi vďačný za odpoveď.. (metabolizmus by som mal mať OK, pred cukrovkou som nebol chudý, of course ani tučný)

Môžem sa ešte opýtať
- aký typ cukrovky máš RNG?
- koľko rokov máš?
     - koľko rokov už máš cukrovku?
                  - aký dlhý čas z toho, čo ju máš si sa alternatívne neliečil? a aký dlhý čas z toho si sa alt. liečil?
- ako veľmi ti alt. liečba pomohla?
- ak máš typ 1 - máš nejaké podozrenie, vieš aspoň odhadnúť príčinu, prečo si dostal cukrovku? - máš nejaké teórie prečo práve ty?  (of course, ak to nebolo dedičné)
*odpovedaj na otázky, na kt. môžeš...Viem, nemôžem od teba chcieť vek a podobné informácie, ale myslím si, že by mi to dosť pomohlo..
Ak by sa dalo, mohol by si mi dať ešte nejaké typy alt. liečby cukrovky (som typ 1), tvoju stránku som prečítal, aj rubriku cukrovka...po prípade poslať mailom nejaké články, liečebné programy, výskumy, informácie o cukrovke (alt. liečba)? - kľudne môžu byť aj po anglicky..- Veľmi, veľmi by som bol vďačný...
Mám  aj čaj - Gurmar, chcem sa spýtať, je čaj najlepším zdrojom gymnemy sylvestre? (denná dávka v programe  - 140 mg kys. gymnemovej, tj. približne 2 čaje denne - 2 lyžičky sušiny, stačí taká dávka, v inej téme - príspevku si písal, že berieš 4,5 krát väčšiu dávku ako tá pani.. koľko činí tá dávka mg denne?) Nie sú lepšie / účinnejšie tobolky?
Aké produkty/ látky, okrem gymnemy syl., horkej tekvičky, B13, ... ešte dokážu regenerovať (pozor!- nie iba znižovať hladinu cukru, ale hlavne regenerovať) Beta bunky pankreasu?
Vraj veľmi pomáha aj vitamín C (veľmi dobrý článok - http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf )..
Je dávka 12 000 mg denne v poriadku ?- to je v tom liečebnom programe - 12000 mg/deň (dlhodobo by sa vraj nemal brať vo vysokých dávkach..)
Viem, je toho veľa, ale napísal som všetky veci, na kt. som sa chcel momentálne spýtať...
...ďakujem za každú radu

Naposledy upravil: Delux (2012-03-27 22:49:27)



11

Re: vypadávanie vlasov - hľadanie príčiny, candida, viaceré choroby..

delux, prosim ta, kedy ti zistili dm1 (pred akym casom). mas potvrdeny tento typ dm lekarom a ide o "autoimunitny" alebo dedicny typ dm? a kedy si vysadil inzulin, resp. vysadil si uplne vsetok inzulin?

totiz obavam sa, ze v pripade, ze mas klasicku dm1 spojenu s uplnym odumieranim beta buniek a teda postupnym zastavenim tvorby inzulinu, moze byt vylucenie inzulinu zivotu nebezpecne. uvedene doplnky, ktore spominas totiz neprispieavaju priamo k regeneracii beta buniek ale skor k lepsiemu metabolizmu cukrov, cim sa zabezpeci ich vyuzitelnost organmi a svalmi a nebude tak nadbytok cukru kolovat v cievnom systeme a poskodzovat cievy. moze to prispiet k nizsej spotrebe inzulinu, ale inzulin to v tele nenahradi.

v kazom pripade ma zaujima, ako sa ti dari s uvedenymi doplnkami, ci ti subjektivne pomahaju, a ake mavas hodnoty cukru pocas dna a ci nemas v moci aceton...



12

Re: vypadávanie vlasov - hľadanie príčiny, candida, viaceré choroby..

Prepáč, takto verejne sa veľmi nechcem vyjadrovať k tejto veci.. Daj mi na seba osobný kontakt.. Tam by som ti vysvetlil viac. Tu ti poviem, že nič z toho mi neškodí, potravinové doplnky (a byliny) sú najprírodnejší spôsob liečby, nemajú postranné účinky.. Neviem, čo sa ti z toho nezdá. Cukrovka je metabolická choroba, t.j. choroba celého organizmu, nielen pankreasu, preto treba pomôcť aj ostatným orgánom.. Aj RNG by ti zrejme vedel povedať viac..
Je to metabolické ochorenie, preto západná medicína nedosahuje v liečbe cukrovky úspechy.. Ale hlavne preto, že je všetko je veľký biznis, určite majú aj nejaké objavy, väčšie ako si vieme predstaviť, kt. by dokázali liečiť "nevyliečiteľné" choroby, ale všetko je lobbing, zakrývané, utajované, farmaceutické spoločnosti by nemali čo vyrábať, ľudia by prichádzali o robotu.. Preto máš na to zrejme taký názor, veríš všetkému, čo ti povie doktor.. Prečo sa obávaš, máš na to nejaký dôvod, ktorý by si mi mohla dokázať napr. výskumami,.. pošli mi zdroj, odkiaľ máš túto informáciu? Ak to je tvoj subjektívny názor, tak nie je absolútny dôvod na obavy..
Tie doplnky mi veľmi pomáhajú, takže tak..
Acetón som v moči nikdy nezaznamenal, ani keď som si pichal..
A k tomu metabolizmu.. boli aj dni keď som žiadne doplnky nebral, cukry sa vtedy nemenili, hodnoty boli také isté ako inokedy..



13

Re: vypadávanie vlasov - hľadanie príčiny, candida, viaceré choroby..

delux, mozno by si si mal este raz precitat moj prispevok c. 11, pretoze doplnky nezatracujem, prave naopak. upozornujem len na velke rozdiely pri roznych druhoch diabetu!.

kazdy diabetik na doplnky reaguje inak, niekto nezaznamena ziadniu zmenu (t.j. ani zhorsenie ani zlepsenie), inemu sa spotreba inzulinu znizi. aj nizsia spotreba inzulinu je pre diabetika uspech. je zbytocne do seba pchat prebytok synteticky vyrabaneho inzulinu, ked sa to da aj inak...
apropos liecba dm1 klasickou medicinou neexistuje. to, co medicina nazyva liecbou, je kompenzovanie chybajuceho inzulinu, ktory je zivotne dolezity. pricinu to neriesi. vies, mozno ty mas inu formu dm ako je "autoimunitna" dm1 (pisem v uvodzovkach, pretoze ide o lekarsky termin, a aj tu autoimunitu nieco musi spustit). a preto ti ani vysadenie inzulinu neskodi. ale ja si myslim, ze tento postup by inemu diabetikovi prveho typu mohol ublizit (na to nepotrebujem ziadny vyskum, pretoze tu ide o zakladne principy fungovania inzulinu v tele. ked ma niekto nulovu produkciu inzulinu, taketo pokusy s vysadenim inzulinu ho mozu stat zivot. tu nejde o ziadnu vieru v lekarov, ale o rozlisovanie, ze aky diabetes vlastne liecis). ine je to pri dm2, ktora sa da dietou a doplnkami priamo liecit. ale navrat k nespravnemu stravovaniu znamena aj navrat choroby.

narazila som na pripad mladeho muza, kory lieci svoj diabetes raw stravou a uspesne, velmi ma to zaujalo a preto som patrala dalej. vysvitlo, ze u neho nejde o autoimunitny dm1 ale o dedicny typ diabetu, kde nie je uplne vylucena vlastna tvorba inzulinu. preto si to mohol dovolit a liecba mu prospieva.
moju e-mail adresu najdes, ked si kliknes na moj nick.



14

Re: vypadávanie vlasov - hľadanie príčiny, candida, viaceré choroby..

Myslím že DM1 je autoimunné ochorenie u každého diabetika typu 1 - príčina cukrovky sa síce nezistí, ale niečo tento systém musí "spustiť", kvôli niečomu sa to začne.. Ty zrejme nerozlišuješ príčinu cukrovky a autoimunitný systém..Skúsim ti to vysvetliť jednoduchšie:
napr. príčinou cukrovky môže byť: silná chrípka, obrovský stres, dedičnosť, veľmi slabá imunita...
áno aj dedičnosť...-  toto všetko je príčinou, ktorá naštartuje ten imunitný systém aby začal ničiť B-bunky pankreasu - to je môj názor, zrejme to tak aj je.. Takže cukrovka sa nerozlišuje podľa toho či je "autoimúnna" alebo "dedičná"..
A nemyslím si, že by doplnky niekomu zhoršili stav cukrovky. Nikomu. Každému cukrovkárovi môžu byť len prospešné..O tom návrate cukrovky si písala od type 1 alebo 2? Uvidíme, ešte som ani nezačal s tým alt. programom (beriem len niektoré doplnky - dosť málo), potom budem môcť jesť aj viac, samozrejme sladkosti a podobne už nikdy nebudem jesť (načo riskovať?)..



15

Re: vypadávanie vlasov - hľadanie príčiny, candida, viaceré choroby..

mylis sa. relat. nedavno (cca 40 rokov spat) objavili dedicny typ diabetu, ktory sa da potvrdit genetickymi testami. dovtedy lekari radili taketo pripady do skupiny autoimunitneho diabetu (najma z dovodu, ze sa zistil v detskom veku). V tychto pripadoch produkcia inzulinu sice klesa, ale velmi pomaly a tito ludia maju teda pomerne dlho aj vlastnu sekreciu inzulinu, ktora kolise (kym pri klasickej dm1 rychlo pada sekrecia vlastneho inzulinu k nule). Najznamejsi a najcastejsi dedicny typ diabetu je typ MODY, daj si do googlu a uvidis (tento termin sa podla Wiki pouziva od r. 1974).

takze neexistuje len "cista" dm1 a dm2, ale aj podskupiny dm1, ktore boli objavene relat. nedavno. a je dost pravdepodobne, ze tychto podskupin bude pribudat. dedicnymi typmi diabetu sa zaobera aj skupina na SAV a treba povedat, ze este aj dnes, ked sa o nich vie, sa casto diagnostikuju ludia s MODY ako klasicke dm1 a mnohokrat zbytocne tito ludia dostavaju inzulin. takze studuj dalej, oplati sa...



16

Re: vypadávanie vlasov - hľadanie príčiny, candida, viaceré choroby..

Samozrejme, nie som predsa "debil"!!! smile. Viem, že neexistujú len "čisté" typy diabetu, viem čo je napr. MODY alebo LADA diabetes, o tie sa vyskytujú len ojedinele...O typ MODY sa ale jedná v rodinách, ktoré majú veľmi častý výskyt cukrovky (možno aj 50% členov rodiny - neviem presne, vôbec sa tým nezaoberám), u nás cukrovka absulútne nebola, aspoň čo sme pátrali - posledných 5 generácii, takže MODY sa dá vylúčiť, neboj vedel som vždy, čo je MODY. Takže genetické predispozície sa u mňa v tejto oblasti nenachádzajú.. smile
U mňa došlo k postupnému vysadeniu inzulínu (západná medicína tomu hovorí aj "remisia" - tá spravidla končí - tvrdí záp. medicína..ale prečo končí - na to mám zopár teórii, kt. sú dosť dlhé, takže až keď ma o ne požiada RNG ich sem napíšem..), ale remisia bez inzulínu, ktorá trvá vyše roka sa vymyká normálu..Poznám človeka, ktorý inzulín nepichá už 19 rokov (typ 1), potom jedna baba, kt. poznám ju mama (alternatívne) dostala z cukrovky typu 1 a tá si vlastne nikdy ani nepichala - hneď ju liečili alternatívne- a diagnostikovali jej cukrovku pred 10 rokmi.. Takže tak..
Počkajme si, čo na to všetko povie RNG, snáď si prečíta aj príspevky vyššie.



RNG - inak mám aj veľmi suché pery (nepomáha ani kokosový olej)
RNG - týmto by som sa chcel spýtať, ako prinútiť imunitný systém, aby nezačal ničiť B-bunky pankreasu?
Ako predísť ďalšiemu niečeniu? Viem, veľmi ťažké odpovedať..Trebalo by na to zrejme výskumy (veľmi drahé),ktoré klasická medicína v najbližšej dobe určite nepodporí.. a alt. doktori na to peniaze zrejme nemajú..
Preto som sa vyššie pýtal, na tie rady a na to koľko rokov máš cukrovku atď. atď.... Osobne si myslíš- je možné úplne vyliečiť cukrovku typu 1? Keď sa začne liečiť skoro? Aj preto som sa pýtal na tvoj vek, lebo si myslím, že tebe sa ju nepodarilo zatiaľ vyliečiť úplne, lebo už máš staré telo (čítal som niekde, že už nie si najmladší), preto ma to zaujíma, moje telo je mladé zatiaľ má samoregeneračné schopnosti... Čo si o tom všetkom myslíš?
Prosím o odpoveď na všetky otázky.. Je to pre mňa fakt veľmi dôležité.. Odbornejší alternatívny názor ako tvoj nemám možnosť poznať..
Ďakujem za skorú odpoveď smile (viem si odmlčaný teraz - 30.3., tak keď sa vrátiš...)

Naposledy upravil: Delux (2012-03-30 20:07:05)



17

Re: vypadávanie vlasov - hľadanie príčiny, candida, viaceré choroby..

Ja mie som lekar, som ale pacient s diabetes a mal som moznost vselico na to vyskusat, nieco na mne nepracovalo, nieco ano. Najma sa sustredim na boj proti skodlivym nasledkom glykacie, ktorej sa neviem vyhnut pri vysokych hladinach cukru v krvi
Pouzival som(a pouzivam dosial obcas) okrem beznych doplnkov, specigicky na cukrovku,Banabu, gymnena sylvestre, hromadu antioxidantov, najma ubiquinol(200 mg) resveratrol(500mg) karotenoidovu zmes, pozri na silny
http://www.swansonvitamins.com/Search?k … ntk=Level1
a samozrejme L carnosine proti glykacii(2 x 500 mg)
V poslednom case som ale objavil, ze najviac mi poklesol cukor v krvi pouzivanim glucomananu, co som vobec neocakaval. Glucomanan je dost nova zalezitost pri cukrovkach, najma DM2, a tiez sa pouziva v tabletkach na chudnutie(Lipozene)
Kedze DM2 suvisi aj s vahou, tak to ma dvojity uconok pre mna.
Na regeneraciu pankreasu pomaha podobne ako na pecen protokol dr Berksona a tiez sladidlo stevia.
Samozrejme aj odmorovanie tela enzymamy, jod, selen a rozne vitaminy tam hraju tiez ulohu./



18

Re: vypadávanie vlasov - hľadanie príčiny, candida, viaceré choroby..

No na tú otázku, kt. som položil - "ako prinútiť bunky imunitného systému, aby znovu neničili pankreas (T-bunky) ?" - by nevedeli zrejme odpovedať ani lekári, lebo táto oblasť je zrejme neprebádaná
Inak myslím si, že na tú autoimunitu, že treba zlikvidovať všetky L-formy, môj osobný názor je, že práve tie môžu za deštrukciu beta buniek a možno aj podporu alfa buniek, aby uvoľnovali viac cukru..
ďalšia moja teória je, že candida alebo iná pleseň môže spôsobiť deštrukciu beta buniek, tým že možno sa dostane do pankreasu (Lang. ostrovčekov) a tam začne ničiť tie beta bunky.. neviem, či je to možné, že sa dostane do buniek..
ale candida aj inými cestami..

Takže RNG, ty máš typ 2? Ak sa smiem spýtať, ako dlho ju už máš?
Myslíš si že denná dávka vitamínu C 12000 mg nie je príliš vysoká?

potom skopírujem ešte nezodpovedané otázky z minula:
Spýtať by som sa chcel aj na riešenie problému - jazvičky po akné - alternatívne..
Čo viem: stévia je na to dobrá (vyrovnáva jazvy - nevieš ako používať - vnútorne/vonkajšie/obidve - asi oboje, však?), jód je tiež pre kožu dobrý, vitamíny B tiež (mám aj prírodný multivitamín), zrejme aj kokosový olej...
- viem ešte, že skorocel, ľubovník - tinktúry, ľad..
Čo ešte dokáže vyrovnávať jazvy po akné (alt. pohľad) a regenerovať pokožku?


Ešte by som sa spýtal aj na priberanie... ako pribrať pri diéte pri cukrovke? (resp. ako pribrať pri rovnakej strave ako mám? - mám diétu kvôli tej cukrovke, síce už som dosť dosiahol v liečení - úplné vysadenie inzulínu-  a tom som ešte nepodstúpil liečebný program..- neboj, žiadne máchanie rúk, ani šamanstvo.. ale liečenie na základe faktov, doplnkov.. a pod.)
Pomôcť môže cvičenie, proteíny, Bcomplexy, B15, taurín, výťažok z koreňa žihlavy, čo ešte? - Bol si som veľmi, veľmi vďačný za odpoveď..

Naposledy upravil: Delux (2012-04-01 08:36:51)



19

Re: vypadávanie vlasov - hľadanie príčiny, candida, viaceré choroby..

12 gramov vitaminu C sa vidi vela, ale napr pes a prasa si v tele vytvoria ovela viac.
Linus Pauling sam pouzival dlhe roky davku 18 gramov askorbatu sodneho denne.
Autoimunita je nalepka, co lekari nalepia na akekolvek nicenie buniek telesnou obranou, ked nevidia na to ziadny dovod.
A zialbohu ich metody na zistovanie vnutrobunecnych parazitov ci virusov pracujucich "potichu" v tele, dokonca aj roznych plesni, co sa navonok neprejavia su prinajlepsom povedane mizerne.
Takze telo sa moze snazit znicit nakazene bunky a oni to povazuju za autoimunitu, lebo nevedia urcit nic zle s tymi bunkami, aj ked maju v sebe toxiny, virusy ci L-formy a ine vnutrobunecne parazity.
SAtevia na acne je pre mna novost.
Ale podkozne hojenie podporuje napr zmes praskoveho cukru a kokosoveho oleja.
S pridavkom par kvapiek GSE je to dobre aj na zastavenie hnisania v acniach, co zmensi poskodenie hnisanim a tym aj jazvicku.

Pribrat mozes iba zmenou stravy, z "luftu" sa ti nemoze tvorit svalstvo ani tuk v tele. Na to treba extra kalorie a rozne extra ziviny.
A pripadne si napravit travenie(kyseliny enzymi...) aby si vedel z jedla vytazit maximum.

Naposledy upravil: RNG (2012-04-01 16:56:07)



20

Re: vypadávanie vlasov - hľadanie príčiny, candida, viaceré choroby..

Dobry den RNG,
Jedna  uzasna zena ma odporucila na tuto stranku - konkretne na Vas, ze urcite mi nieco poradite.
Moj problem je ze za posledne 3-4 tyzdne  som stratila vela vlasov z vrchu a z predu od cela - mam tam biele miesta.
Este posledne mesiace som mala vela vlasov / jemne ale vela, vraj az na 2 hlavy/ a teraz  mam problem ist von bez dobreho zacesania je to naozaj zle. Vraj testy na stitnu su v poriadku v norme a ani ziadne ine priznaky  choroby stitnej nemam len to vypadavanie/. S kožou taktiez nic nemam ani na hlave - ziadne lupiny a podobne je cista. Jedine com som mavala tak zapal hrdla  - slabsiu imunitu. Chora som bola tak 1-2 do roka a to len vzdy to hrdlo.
Od zacatia vypadavania som zacala brat: kelp, zinok, zelezo, B-komplex, a posledne 4 dni aj tekvicovy olej s jodom.
Avsak ziadne zmeny!  Ta pani ktora ma na vas odporucila vravela ze mozno dajake eznymy chybaju a ze urcite vy budete vediet poradit.  Dakujem Vam za pomoc.



21

Re: vypadávanie vlasov - hľadanie príčiny, candida, viaceré choroby..

Nedostatok jodu a selenu je pre nase generacie systematicky a moze byt pricina nediagnozovatelnych probemov so stitnou zlazou.
Nalozenie tela jodom trva nejaky cas, a pri tom treba pouzivat dost velke davky, nie len tekvicovy olej, ktory ma toho jodu len podla starych archaickych odporucenych dennych davok.  Pozri na
http://eu.iherb.com/Optimox-Corporation … lets/23903, kde 2x 1 tableta denne za 2-3 tyzdne doplni hladinu jodu. Samozrejme pri tom musis brat aj selen, aspon 400 mikrogramov denne.
Vlasy najprv zjemneju a az potom zacnu masove vypadavat.