1

Téma: Kyselina Hyalurinova

Ahoj, prosim ta chcel by som kupit nieco na plet co by malo ako taky anti age effect alebo proste aby to zlepsilo stav pleti

Docital som sa tu na fore o ucinkoch kyseliny hyalurinovej, dalej vitamin E, C a plus nejake dalsie tri latky .. a aj o kolagene II .. co si myslis o tomto produkte?

http://www.iherb.com/product-reviews/Do … 23083/?p=1

respektive ktory by si mi v kontexte tohto odporucil? Na co si davat pozor pri kupovani produktov s HA a kolagenom 2?

dakujem



2

Re: Kyselina Hyalurinova

Samozrejme ma kyselina hyaluronicka dobry efekt na kozu, tak isto rozne ine ziviny, najma zdroje kolagenu alebo latok na vyrobu kolagenu, kde treba najma rozne aminokyseliny(L-lysin, arginin, ornitin. niekolko gramov denne dokopy) a dostatok vitaminu C, najmenej 3 gramy denne.
Ale v teme prirodna kozmetika som uz uviedol krem, co si sam miesam, hlavne s obsahom vitaminu E, tukovej formy vitaminu C, zinkovym tienidlom a plno roznymi  antioxidantami.
Zaklad je kozu vyzivujuci a nosny kokosovy olej.

Ja na kolagern jem kozku zo sliepok , pripadne aj bravcocu zriedka, a obhryzam dobre uvarene gliky na kostiach. To je tiez "hydrolyzovane" a obsahuje to aj ten reklamovany Kolagen 2 v neizolovanej forme
Zene som kupil aj extra hyaluronicku kyselinu, ale ju velmi nepouziva.



3

Re: Kyselina Hyalurinova

RNG prosim ta ak si chcem zatial spravit len taky provizorny krem (mam len kokosak a GSE) tak kolko kvapiek GSE na kolko gramov kokosaku?



4

Re: Kyselina Hyalurinova

Bez emulzifikatorov sa ti krem nevytvori, bude to len zmes kokosaku a GSE. Mne sluzi ako emulzifikator prave ester C palmitat a vitamin E.Dokonca aj jojoba olej v tom pomaha aj kyslicnik zinocnaty a MSM. Inac sa voda oddeli
Inac Kokosak s GSE odporucam na rozne kozne problemy, na polievkovu lyzicu kokosaku 3 kvapky GSE, a dobre rozmiesat. Nanasat na mokre telo pom sprche a rozotriet na celkom tenko. Potom si daj kupaci plast a pockaj aspon pol hodinu, nech sa ti to vsiakne, inac si zamastis saty. Najlepsie je to na noc.



5

Re: Kyselina Hyalurinova

Prosim ta RNG chcel som sa spytat na tu tvoju hojivu zmes s cukrom. Co za cukor to je? Praskovy ci krystalovy ci aky vlastne? Lebo skusil som kokosak, krystalovy cukor, GSE podla navodu http://rng.nazory.eu/prirodna-kozmetika ale ten cukor sa nerozpustil big_smile



6

Re: Kyselina Hyalurinova

Musis pouzivat co najjjemnejsie mlety praskovy cukor, a ked to pomiesas, ma to mat konzistenciu husteho blata.
Cukor sa v oleji nerozpusta, len to vyrobi suspenziu ktora stvdne na hustu mast, ked to schladis pod 24 stupnov celzia.Teda na beznu izbovu teplotu



7

Re: Kyselina Hyalurinova

ja som si dal vzdy trosku vody do oleja a potom dal krystalovy cukor.



8

Re: Kyselina Hyalurinova

Voda do toho je skodliva, lebo znizuju vysusujuci ucinok(mumifikaciu) cukru. Len suchy cukor jer schopny vytiahnut telesne tekutiny z mikrobov a tym ich efektivne vytlct z ran.



9

Re: Kyselina Hyalurinova

a aky presne si mam kupit cukor ? nejaky odkaz na cukor ? lebo sa v tom nevyznam odjakziva len jeden cukor mavame.



10

Re: Kyselina Hyalurinova

Nuz co najjemnejsi mletypraskovy, na tom nezalezi, ci je to repny alebo trstinovy, oba pracuju vyborne.



11

Re: Kyselina Hyalurinova

skusil som ten praskovy cukor .. aj tak sa ten prasok vlastne nerozpusti a pri kontakte s kozou sa olej roztopi na uplne tekuty a na povrchu zaschne ten cukor .. ma to tak byt?



12

Re: Kyselina Hyalurinova

Presne tak. Ale to nevyschne, ale sa vstreba do koze, preto ten cukor vytvori taku akoze cukrovu chrasticku.