1

Téma: hernia a jej dôsledky

Poprosila by som ťa RNg o radu, čo je vhodné užívať pri poškodení nervu v dôsledku tlaku vyklenutej platničky. Už som to raz mala, pred pár rokmi a vtedy som našla tvoje odporúčanie na užívanie vzšších dávok omega kyselín/rybieho oleja. To mi vtedy pomohlo a zostal mi len veľmi slabý pocit určitej meravosti v dolnej končatine.
Teraz mám obdobné problémy, ale dosť výrazne vnímam , že nerv je viac poškodený, neviem vedome ohnúť chodidlo. Dá sa to niečim ovplyvniť?



2

Re: hernia a jej dôsledky

Poskodenie nervovych obalov treba vyhojit a na to su potrebne EPA a DHA zlozky omega 3 olejov.
Najucinnejsie na trhu su dnes Krill Oleje, odporucam 2 gramy denne(az vyse 5 krat tak ucinne, ako rybacie oleje co sa tyka zabudovania a absorbcie)



3

Re: hernia a jej dôsledky

Ďakujem ti za promptnú odpoveď.
Idem si hneď objednať a nakoľko si často objednávam na i-herb, idem pozrieť tam.
Čo tento : Nature's Bounty, Triple Strength Red Krill Oil, Omega-3, 1000 mg, 30 Softgels (11, 95 ).
Kým mi to príde, budem si dávať väčšie dávky omega kyselín. Užívam ešte 3x 1000mg pupalky (na iné problémy), nebude tých olejov príliž veľa?
Ako asi dlho má trvať kúra s krill oil?



4

Re: hernia a jej dôsledky

A ešte jedna otázka, vieš mi  poradiť vhodný enzymatycký prípravok (na i-herb)  použiteľný ako Wobenzym?



5

Re: hernia a jej dôsledky

Nie zialbohu. Uz nikto nevyraba take ubohe slabe zlozenie , ako povodny wobenzyme.
Novy Wobenzyme N je ovela silnejsi, ale v zrovnani so spickovymi enzymatickymi zmesami na trhu nie je ani len priemerny.
Osobne dnes radim najma mnohozlozkovy rastlinny a fungalny Digest Platinum(firma NOW),
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … ps/12?at=0
  zivocisny Pancreatin  4 x 500 mg(firma NOW) ,
http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … s/716?at=0
a druhy mnohozlozkovy zmesovy
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … ps/12?at=0

Uvedom si, ze rozpravame o potravinovych doplnkoch, tie oleje su len specialne jedle oleje, aj desatnasobok z nich ti nemoze uskodit telu, len penazenke.

Nemam krystalovu  gulu, takze ti neviem povedat, ako rychlo sa ti vyhoja nervove obaly, ale je to aspon 3 tyzdne, niekedy aj dlhsie. Najma ked tam mas dalsiu moznost poskodenia



6

Re: hernia a jej dôsledky

Našla som ešte doplnok APO-Curenzym cps 220, výrobce Deerland Enzymes, Kennesaw, USA. Predáva sa v ČR, neviem či aj na Slovensku. Tuším si musím spraviť nejakú porovnávaciu tatuľku a nahádzať tam viac doplnkov ktoré sa zdajú kvalitné a potom vyberaľ. Keď to pozerám jeden za druhým , za chvíľu mám z toho v hlave mišung a to nehovorím o rôznych jednotkách, ktoré sa používajú.

Ešte jedna otázka: je jedno, či sa na liečebné (nie tráviace) účely (užívané nalačno pred jedlom) užívajú zmesi tráviacich enzýmov alebo je vhodnejšie používať proteolytické emnýmy. Tento Curenzym je taký, aj Wobenzym.



7

Re: hernia a jej dôsledky

Curenzyme je este slabsi niez archaicky a slaby povodny wobenzyme.
Obsahuje len 100 mg pancreatinu.
Ked ja hovorim o pancreatine, hovorim o 2000 mg ekvivalente viackrat denne.
Pozri napr na http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … /716?at=0, kde mas v kazdej kapsuli 4 x 500=2000 mg ekvivalent pancreatinu.



8

Re: hernia a jej dôsledky

A čo tento: Michael's Naturopathic, W-Zymes Xtra, Recovery Zymes, 180 Enteric-Coated Tablets (i-herb). Môžem ho kombinovať s tým Now Foods Pancreatinom?



9

Re: hernia a jej dôsledky

Kombinovat ho sice kludne mozes, ale nevidim dovod. Oba su najma zlozene z pankreatinu, ale MIchaels ma entericky pokryty pankreatin, tj sa neznici v zaludku a vhodnejsi na cistenie tela, nez produkt NOW, ktory nie je entericky pokryty.
Ale pre mna za mna, mozes ich striedat.



10

Re: hernia a jej dôsledky

Nakoniec som objednala toto:
Doctor's Best, Best High Potency Serrapeptase, 120,000 SPUs, 90 Enteric Coated Veggie Caps.



11

Re: hernia a jej dôsledky

OK, Nezabudni na EPA a DHA, najlepsie vo forme krill oleja



12

Re: hernia a jej dôsledky

Krill oil som objednala už včera: Now Foods, Neptune Krill Oil, 500 mg, 60 Softgels. Myslím, že toto by mohla byť. dobrá kombinácia.

Zdravím a ďakujem.



13

Re: hernia a jej dôsledky

OK