1

Téma: angina pectoris

Co odporucate na liečbu ischemickej choroby srdca a anginy pectoris,da sa to zvladnut aj bez liekov?Vdaka...



2

Re: angina pectoris

Ischemicka choroba srdca je velmi siroky pojem, ale casto je ti problem s cirkulaciou v srdecnom svale, nedostatkom kyslika a postupnou degeneraciou z toho.
Takze odporucam cistenie si ciev lecitinom
rozsirovanie ciev(vasodilataci,( hlohom /Hawthorne, 2 gramy plus denne, pracuje na efekte ACE)
Riedenie krvi a rozpustanie fibrinov nattokinazou( 3 x 2000 FU, fibriny spomaluju priestup kyslika z cievok do svalstva alebo roznych organov, co vedie k ich degeneracii
A spruznovanie cievok roznymi antioxidantami.
Nuz a priamo na zvysenie vyroby energie v srdci pomoze braT UBIQUINOLE (2 x 1 gram), pripadne aj ATP(2x150 mg)  a PQQ(2 x 50 mg), ktore zvysuje aktivitu a pocet mitochondrii v bunkach, lebo tieto su pramo zodpovedne za vyrobu energie.

Inac bezna udrzba, ktotu odporucam kazdemu je pouzivanie lecitinu, aby sa nam cievy nezapchavali vekom coraz viac, spruznovanie roznymi antioxidantami, tj minimum vitamin C a E, ktore spolu s aminokyselinami ako l=lysin, arginin a ornitin posilnuju noznu konstrukciu vsetkych organov, najma srdca, pred roznymi rozpadmi vekom.Samozrejme aj ine antioxidanty pomahaju znacne, spomeniem napr curcuminoidy, vinpocetine, huperzine a podobne, ktore su znacne ucinne proti stasrnutiu a s tym spojenymi oslabeniami organov.
Najlepsie na srdce a proti jeho chorobam je udrzba tvorby kolagenovych vlakien, ako to hlasal uz pred vyse 30 rokmi dvojnasobny nositel Nobelovej ceny, Linus Pauling, ktory odporucal vsetkym brat aspon 3 gramy vitaminu C a 200 az 400 IU vitaminu E, spolu s niekolkymi gramami spomenutych aminokyselin.



3

Re: angina pectoris

Je toto vsetko pravda o Reservatrole?

Účinky resveratrolu

chráni srdcovo-cievny systém, okrem iného tým, že znižuje tvorbu "zlého" LDL-cholesterolu a zvyšuje tvorbu "dobrého" HDL-cholesterolu
má kladný vplyv aj na pľúca, predovšetkým v prípade chronickej obštrukčnej chorobe pľúc, ale aj pri astme
bráni nadmernej zrážanlivosti krvi, je teda prevenciou trombózy

má protirakovinové účinky, spomaľuje rast rakovinových buniek, je schopný ich aj ničiť, aktivizuje schopnosť regenerácie zdravých buniek
má protizápalové, antibakteriálne a protiplesňové účinky
má antialergické účinky, pretože neutralizuje vylučovanie histamínu
znižuje riziko demencie, teda aj riziko vypuknutia Alzheimerovej choroby
je efektívnym kozmetickým prostriedkom, pretože bráni predčasnému starnutiu, obnovuje kolagénové vlákna, udržuje hladkosť a pružnosť pokožky
zvyšuje odolnosť organizmu proti stresu
je veľmi efektívny pri retinopatii (poškodenie sietnice oka) u cukrovkárov a hypertonikov, má blahodarný vplyv na zrak



Ktory doplnok je ucinnejsi na srdce..Reservatrol,alebo Grape seeds extract?Dakujem...



4

Re: angina pectoris

Tie viacnasobne kopie  mozes kludne vymazat.

Ta reklama na resveratrol je prioptimisticka, je tam vsetko, co aj celkom minimalne resveratrol robi, samozrejme vo velkych davkach, tj aspon gram denne.

Ja pouzivam resveratrol len ako jeden z antioxidantov, na ine funkcie pouzivam ine doplnky.
Napr pri vysokej zrazanlivoisti krvi(rychlke zrazanie) pouzivam nattokinazu, ktora nielenze bezpecne riedi krv, ale rozbija krvne zrazeniny(fibriny, tromby)
Na zapaly pouzivam najma curcumin a Boswelin s bioperinom pre zlepsenu absorbciu.
Na kolagen su vyssie davky vitaminu C a L-lysinu , proti plesniam oregsnovy olej, GSE a kokosovy olej atd.
Proste sustredim sa na velmi silne a ucinne prostriedky, nespolieham sa na okrajove jemne ucinky vselicoho.

Naposledy upravil: RNG (2012-05-25 17:54:33)



5

Re: angina pectoris

Zdravim RNG,

Chcel by som poprosit o radu ohladom problemov so srdcom a cievami u mojho otca. Otec mal 1.infarkt v Januari 1995. Po nom mu ostala na srdci 9mm jazva. V roku 1996 mu operovali 4 bypassy. Po mesiaci sa vratil domov a pri 1.kontrole u lekara mu zistili dalsi slabsi IM. Pred operaciou mal 1 cievu upchatu na 95%. Bolo otazkou casu, ci prezije, kym sa dostane na operaciu. Potom bol trosku pokoj asi do 99r. a hned nato dostal dalsi slabsi IM. V roku 2003 po dovolenke na jesen zacali poruchy srdcoveho rytmu a potom mu voperovali kardiostimulator. Vlani v septembri po necelych 10. rokoch mu ho menili.  Diagnostikovali mu ischemicku chorobu srdca. Od septembra 2006 do septembra 2007 bol 3x operovany na Neurinom-Shwanom pre vytekanie liquoru a nasledkom toho dostal meningitidu. Po 3. operacii vytekanie prestalo, ale ochrnul licny nerv. V 2009 sa stav zhorsoval dostal asi 2 stenty, potom asi 1 rok pokoj, potom dalsie stenty, chvilu pokoj a v roku 2012 2 x stenty, kazdy vydrzal asi 2 mesiace. V Septembri treti krat ten specialny stent napusteny nejakou latkou ktora lieci cievu. Z tych 4 bypassov mu ostal len jeden na ktorom zije pravdepodobne 4 roky.
Takze je toho dost a ked sme sa rozpravali s doktormi tak kazdy nam hovoril, ze aj tak si uz dlho pozil lebo zivotnost bypassu je vraj okolo 10 rokov a ze to srdce uz kolabuje a nie je velmi co by sa s tym dalo robit. Spominali ako poslednu moznost transplantaciu srdca ale otec uz ma 65 rokov takze sa im ani poistovniam do toho nechce ist... Napriek vsetkym uvedenym chorobam je culy, zvlada robotu v zahrade, tanec aj behanie okolo vnucat. Mava vsak dobre dni, ktore sa striedaju s horsimi a vtedy ma problem aj prejst do nedalekeho obchodu.
Vopred vdaka za radu.

Naposledy upravil: manovid (2014-10-28 22:06:59)



6

Re: angina pectoris

Telo netreba rezat, pokilal sa vyslovene nerozpada,  ale regenerovat.
Cievy sa daju cistit lecitinom a lipazou, nepotrebujes na to ziadne stenty, krv sa da riedit a krvne zrazeniny rozpustat fibrinolytickymi enzymami. Cievu nsa daju aj spruznovat roznymi antioxidantami.
Srdce samotne sa da regenerovat branim vitaminu C(5 gramov plus) a L-lysinu, co vytvara silne nosne kolagenove struktury v tele
Ked ma srdce malo energie, treba brat ubiquinol(200 mg) PQQ(2 x 20 mg ) a ATP, 300 az 500 mg.
Ale po tolkych operaciach neviem ci je vobec nejaka nadej na regeneraciu, nanajvys len udrzbu-predlzenie zivota,  na co su uvedene doplnky aspon ciastocne ucinne.