1

Téma: Karcinom hrubeho creva

Dobry vecer RNG,

nepocul si nahodou o madarskom pripravku CELLADAM? je urceny na prevenciu a liecbu nadorovych ochoreni, dokonca aj v pokrocilom stadiu. mna zaraza fakt, ze na madarskej stranke nikde nie je uvedene zlozenie a teda neviem, ci ide o chemicky pripravok, alebo vytazok z bylin. tiez nie su uvedene kontraindikacie, vedlajsie ucinky, ani interakcie s inymi liekmi.  v rodine sa nam zial vyskytol karcinom hrubeho creva s metastazami v peceni, takze zhaname info o moznostiach pomoct aj alternativnymi sposobmi. odporucili nam prave spominany pripravok, ale nakolko naozaj neviem o co ide, tak mam pochybnosti.
nevies nam nieco odporucit?

dakujem



2

Re: Karcinom hrubeho creva

Akekolvek informacie od vyrobcu alebo distributora su vzdy pochybne.
Na CellAdam su zialbohu len take uvedene na nete, obsah je len naznaceny, ze sa jedna o nejake oleje,,podla jednych zo soje podla druhych zo slnecnice.. Hromada clankov je len v madarcine a to predstavuje trochu problem pre mna.
Nuz ale celkove, kde sa toho este neujali moje zdroje informacii, lekari alternativnej mediciny, ktorych periodika si dlhodobo objednavam, tak sa asi jedna o malo ucinny produkt, inac by sa ho okamzite uchytili.
Inac pozri na temu  http://rng.nazory.eu/rakovina alebo na www.cancertutor.org

Ja osobne odporucam hlavne potravinove doplnky, ako graviola, betaglukany, citral, enzymaticke cistenie a odmorenie tela(chelacia , absorbcia) , protiparaziticke kury, rozne antimikrobialne doplnky(cast rakovin je spojena s nakazami alebo parazitmi.)
Pomocne su aj masivne davky vitaminu C, selen, lapacho, lanovy olej(Pozri na metodu dr Eleny Budwig), rozne silne antioxidanty, ako seanol, krill olej, transresveratrol, chaga,
polyfenoly, antokyanidy a podobne, ktore sa nachadzaju najma v roznych semenach a listoch.

Naposledy upravil: RNG (2010-05-05 23:20:48)



3

Re: Karcinom hrubeho creva

Chcem sa informovat ohladom sylimarinu. Moze sa podavat pacientovi s metastazami v peceni? ak ma regeneracne ucinky na pecenove tkanivo, neposobi podobne aj na metastazy v nom? nebude ich vyzivovat?

dakujem



4

Re: Karcinom hrubeho creva

Sylimarin je silny antioxidant, pri akomkolvek poskodenmi pecene odporucam brat plny protokol dr Berksona  s extra selenom=800 mcg),

Inac pri rakovinach je najdolezitejsie odmorenie tela, tj enzymaticke cistenie, absorbcia a chelacia.
A samozrejme by som bral vyslovene protirakovinne, ako graviolu, lanovy olej(dr Elena Budwig), rozne silne antioxidanty(anto a proantokyanidy), vitaminy C , E a D-3), citral, lapacho, elagicku kyselinu, chagu atd.
Chaga je silne protirakovinna uz len pre to, ze je jeden z najsilnejsich zdrojov antioxidantov, najma polyfenolov. A okrem toho obsahuje az 20% betaglukanov na vahu, tj tych najlepsich, beta 3,vetvene na 6.
Takychto betaglukanov 3x400 mg sa odporuca pri intenzivnej liecbe prakticky kazdeho druhy, lebo zysuju aktivitu a pocet nasej obrannej armady, bielych krviniek.\Napr biele krvinky typu NK, ktore vedia znicit rakovinne bunky a ine  skodlive veci v tele sa po 3 tyzdnoch brania az ztrojnasobnia a ich aktivita az z osemnasobni.
Odporucena davka chagy je zhruba 10 gramov denne, doma je znama ako brezovy parazit, hrdzavec sikmy(inonnotus obliquus), to ma  az dva gramy betaglukanov a hromadu polyfenolov.

Casto su rakoviny sposobene roznymi mikroorganizmami a ich toxickymi a casto karcinogennymi vyluckami. Mozu to byt mikroby alebo aj ovela vacsie crevne, krvne a svalove parazity.
Samozrejme priciny treba adresovat vzdy prislusnymi doplnkami, ktore ich odstania, tj antimikrobialne a paraziticke prostriedky.

Naposledy upravil: RNG (2010-05-08 02:01:02)



5

Re: Karcinom hrubeho creva

RNG poprosim o info davkovania triphaly pri karcinome hrubeho creva, mam tuto od iherb http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Triph … /4546?at=0
vopred srdecna vdaka



6

Re: Karcinom hrubeho creva

Este sa spytam, jedna sa o hrube crevo lV stadium, vraj toho pana uz ani nechcu ozarovat, ze "VRAJ" by ho to mohlo zabit..okrem triphaly, betaglukanov 3x2 ktore doporucujes, dalej odmorovat pancreatinom http://www.iherb.com/Country-Life-Glute … /1718?at=0 3x2 cps 1,5 hod pred jedlom , jog-lugolov roztok, skusime MMS1 aj MMS2. Mojho otca som dostal v marci 2011 s tymito doplnkami+ MMS z rakoviny hr. cr. Co by bolo dobre a prospesne s doplnkov este uzivat??



7

Re: Karcinom hrubeho creva

Napr caj z gravioly, to mam oskusane. A rozne ine, pozri na temu rakovina vseobecne.
Nuz ked je niekto velmi oslabeny, lekari nechcu robit zasahy, ktore by ho na mieste zabili, tak poslu takych ludi umierat domov a tak sa strasu zodpovednosti za nich.



8

Re: Karcinom hrubeho creva

Milan je potom moznost aspon v skratke na tomto mieste informovat ako sa to s tym panom vyvija, nakolko doktori uz rezignovali? Nechcem nikomu zasahovat do sukromia, ale velmi ma to zaujima.



9

Re: Karcinom hrubeho creva

MatusB dam potom priebezne tu na fore vediet, ako ten pan zvlada tu pliagu rakovinu, ale viem len tolko zatial, ze vcera mu dali 1 kv. MMS1, vypil, bol v pohode, ale ked vypil MMS2 1/4 cps rozpustenu vo vode a rychlo vypil, lebo on moze len kasovitu stravu, dokonca ani kapsulu ze nedokaze prehltnut, mu vraj prislo velmi tazko od zaludka a bolo mu potom dost dlho na vracanie, ale nezvracal...Ale on vraj pije len nutricny drink od lekara nic ine, takze kazal som jeho zene, nech mu urobi co ja viem vyvar so zeleninou, nech mu to vsetko rozmixuje a takto skusi po lyzicke ako malemu dietatu davat. Nech skusia radsej este menej MMS2 1/8 z kapulky a ak znesie az potom pomaly postupne navysovat, no uvidime....dam vediet, ci sa nam takto bude darit...



10

Re: Karcinom hrubeho creva

Nuz ma to velmi zanedbane a neviem, ci sa ho podari nejak "rozbehnut". Ja by som mu osobne daval nierkolko dni  vacsie davky collostra(2 x 15 gramov), lebo to neustale zle od zaludka znamena, ze mu netravi, tj cerpa z vlastnych zasob a to sa da len dost kratky cas.



11

Re: Karcinom hrubeho creva

pozor na tie nutridrinky, niektore su s umelymi sladidlami... treba si vypytat aspon tie klasicke - nediabeticke.



12

Re: Karcinom hrubeho creva

Nutridrinky ani infuzie nie su nahrada stravy



13

Re: Karcinom hrubeho creva

Dobry vecer RNG, mala by som par otazok. Mame, 49 rokov, zaciatkom januara na zakl. CT vysetrenia, kolonoskopie a biopsie diagnostikovali rakovinu hr. creva v esovitej casti.  Vysledky Grade 2, T4, N1, M1. Bola odoslana na NOU, kde sa lieci ambulantne. V CT je uvedene, ze ma mts v peceni. Dostava chmt do zili kazde dva tyzdne a uziva aj v tabletkovej forme. Prvy krvny odber je velmi dobry, podla slov lekara. Caka ju aj operacia, este nevieme kedy.
Zo stravy sme uplne vylucili biel. muku, cukor, ml. vyrobky okrem tvarohu. Denne uziva Kolostrum, pije stavu cvikla-jablko-mrkva. Okrem chmt by sme radi skusili aj alternativnu liecbu. Co by ste jej odporucili, pocas chmt, po chmt, po operacii? Zatial je velmi pozitivna, ma plany do buducnosti, verime, ze sa uzdravi. Z chmt tazkosti nema - je unavena, sem tam naladova, je jej zima. Velmi pekne dakujem za odpoved.

Naposledy upravil: nili (2013-01-26 21:56:17)



14

Re: Karcinom hrubeho creva

V prvom rade hodmne mikrovlaknin a enzymy.
Z mikrovlaknin najma arabinogalaktany a modifikovane citrusove pektiny.
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … -8-oz-pwdr
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … grams-pwdr
2 x denne lyzica zo zmesy kopcom s pollitrom vody.
Mozes to brat zaroven s enzymami na cistenie tela, odporucam najma tento silny a entericky pokryty
http://www.iherb.com/Solgar-Pancreatin- … lets/39016
davka 2 x 2 najmenej.
Na zvysenie poctu bielych krviniek poskodenych chemo ,  najma NK, ktore nicia rakovinne nadory, odporucam brat 3 x 500 mg betaglukanov,
http://www.iherb.com/Now-Foods-Beta-Glu … aps/35770.
Na nicenie samotneho nadoru priamo(cytotoxicita) odporucam, brat 6 gramov Gravioly denne, pozri napr
https://www.swansonvitamins.com/swanson … mg-60-caps
Na onkologicke klasicke nastroje sa nevyjadrujem okrem konstatovania, ze maju nizku ucinnost, pozri porovnanie alternativy s klasickou onkologiou z Mexickych nemocnic, kde nemaju alternativu zakazanu, ako to je v USA .
http://www.oasisofhope.com/patient-surv … istics.php
Tam zaroven uvidis realitu mozneho ocakavania prezitia v percentach.

Rakovina akokolvek je este stale smrtelna choroba, nech to beries akokolvek.



15

Re: Karcinom hrubeho creva

rng, článok, ktorý som dnes našla na bbc len potvrdzuje to, čo Ty hovoríš - že rakovinu môžu spôsobovať baktérie.
Tu je:
Vedci tvrdia, že objavili, ako môžu baktérie spustiť reťazovú reakciu vedúcu k rakovine čriev.
Dve americké štúdie dokazujú, že Fusobacteria, ktorá sa bežne vyskytuje v ústach, spôsobuje hyperaktívnu odpoveď imunitného systému a zmení sa na gény rakoviny.

Už dávnejšie sa predpokladalo, že mikróby majú súvis s kolorektálnym karcinómom, ale nebolo známe, či sa priamo podieľajú na raste nádoru.
Odborníci dúfajú, že okrem možných nových spôsobov liečby, objav môže viesť k lepšej včasnej diagnóze a prevencii.
V prvej štúdii realizovanej výskumníkmi Harvard Medical School, sa ukázalo, že fusobacterie boli prítomné vo vysokom počte benígnych črevných nádorov, ktoré sa časom môžu stať zhubnými.
Rovnakí výskumníci tiež vykonali testy na myšiach a ukázalo sa, že baktérie urýchlili vznik kolorektálneho karcinómu získaním špeciálnych imunitných buniek, ktoré napadli a spôsobili zápalovú reakciu, ktorá môže viesť k rakovine.

V druhej štúdii realizovanej výskumníkmi Case Western Reserve University sa preukázalo, že fusobacteria mala na svojom povrchu molekulu, ktorá jej umožnila pripojiť sa k a napadnúť ľudské kolorektálne rakovinové bunky.
Molekula - Fada - potom spustí rast rakovinových génov a stimuluje zápalové reakcie na podporu vzniku nádoru.

Bolo zistené, že syntetická zlúčenina, ktorá zablokuje FADA, bola schopná tento proces úplne zastaviť a toto zvyšuje možnosti, že by raz mohla byť použitá ako preventívna liečba.
Tím Case Western tiež potvrdil, že hladiny Fada boli oveľa vyššie v tkanivách od pacientov s nezhubnými nádormi  a s kolorektálnym karcinómom, v porovnaní so zdravými jedincami.

Dr Wendy Garrett, vedúci autor štúdie z Harvardu, povedal: "Fusobacteria môže poskytnúť nielen nový spôsob ako klasifikovať alebo popísať rakovinu hrubého čreva, ale tiež, čo je dôležitejšie, nový pohľad na to, ako zamerať cesty k zastaveniu rastu nádoru a jeho šíreniu."



16

Re: Karcinom hrubeho creva

Keby nebola dr Wendy Garret zastanca klasickej monopolnej mediciny, uz by davno vedela ze zastavenie sirenia/metastazy sa da dosiahnut posilnenim struktury kolagenov a ze to je mozne dosiahnut napr branim vacsich davok vitaminu C a kolageny tvoriacim L-lysinom, pripadne aj inymi aminokyselinami, ako arginin, ornitin. To nie je nic nove, to hovoril uz Linus Pauling, cest jeho pamiatke a dnes to systematicky tlaci napr Dr Mathias Rath a jeho kolektiv,, ktori jasne experimentalne poukazali, ako sa metastazuju rakoviny a ako tomu predist. Len ich slova padaju na hluche medicke publikum, ktoremu sa sucasne "liecenie" rakovin financne velmi hodi.
Mnohe bakterie a ine mikroby a dokonca parazity vylucuju karcinogenne latky, ktore ked su v dostatocnej koncentracii zmenia normalne bunky na alebo nefunkcne alebo dokonca bujnejuce=karcinogenne.
To nie je zialbohu nic noveho, len to monopolna medicka komunita dosial nechcela priznat.