101

Re: Multivitaminy a mineraly, silne probiotika

Ja zase mozem povedat, ze mam ten herpes(HSV1) tak tvrdohlavy, ze selen, monolaurin a dokonca obcas brany citral mi nestacia, dnes som si ho zase musel potlacat iontoforezou striebra.
Staci jeden den menej spat, trochu stresu a bum, uz je to tu.
Este stastie, ze to viem potlacit v zarodku, pokial je na pere len maly cerveny fliacik a len to zacne malicko navierat. Po iontoforeze sa tam vytvori take stvrdnutejsie miesto, akoby tenka chrasticka par milimetrov velka a aj ta zmizne (osupe sa) za par dni.

Herpes HSV1 ale nie je to, coho sa obavam, ja mam strach pred VZV(varicela zostrix), tiez zvany pasovy herpes u strasich, u deti su to ovcie kiahne. Tento je nebezpecny, lebo nie je len na povrchu, ale napada hodne aj  nervy a moze napadnut aj mozog.
A nizka imunita na HSV1 znamena velmi pravdepodobne aj znizena imunita na VZV. A v poslednom case som sa stykal z viacerymi ludmi s prejavom VZV.
Nuz musim sa branir, pokial nechcem , aby sa tato a ine nakazy u mna nevyvinili z vnutornych zdrojov, lebo rozne virusy nosime dozivotne v tele.

Naposledy upravil: RNG (2011-06-23 18:38:10)



102

Re: Multivitaminy a mineraly, silne probiotika

Chcem len doplnit INFO ohladne nahrady kuchynskej soli za sol s obsahom cca 40 % KCl a 4 % MgSO4.
Ako RNG spominal, ze v Bille dostat take nieco kupit, ale pre tych co nemaju Bulli poruke,teraz pribudla aj Jednota. Ma to nazov tusim Presovska Kardio Sol.
Je sice niekoko nasobne drahsia od klasickej NaCl, ale clovek za rok tej soli vela neminie smile)



103

Re: Multivitaminy a mineraly, silne probiotika

Kedze neviem, kolko je v tych tabletach ucinnej latky, carvacrolu, tazko mi je poradit.Ale neboj sa toho, jedine, co predavkovanie urobi, ze to dieta vyvrati, ziadne poskodenie z oregana nie je. Ale nezabudaj na to, ze je to korenina
Nutribiotic GSE maximum ma 60% citricidalu, tj treba pre dospeleho 35 kvapiek na liter vody. Dietatu podla vahy v pomere menej, samozrejme.Takze ked si rozrobis do litrovej flasky,tak to dietatu staci na niekolko dni.
Olivovy list ma ucinnu latku oleuropein. Dospela davka oleuropeinu je 3 x 300 mg, detska podla pomeru vahy menej. Napr 20 kg dieta=asi 1/4 dospelej vahy potrebuje len 1/4 toho oleuropeinu.

Naposledy upravil: RNG (2011-07-03 00:02:31)



104

Re: Multivitaminy a mineraly, silne probiotika

RNG pls ta ktory Multivitamin by si mi odporucil na Iherbe ? nejaky do 22eur... je ich tam dost vela... dakujem



105

Re: Multivitaminy a mineraly, silne probiotika

Ja neberiem multivitaminy, lebo v jednej pilulke nemoze byt vsetko.Napr len z cecka beriem niekolko kapsul, ved odporucene 3 gramy sa nemozu napratat do 1 gramovej pilulky. Tiez beriem velku kapsulu karotenoidov, kapsulu D-3, obcas kapsulu stress B atd.



106

Re: Multivitaminy a mineraly, silne probiotika

Ahoj RNG,viem,ze nie si zastanca multivitaminov v jednej tabletke,ale predsa by som Ta poprosila,ci by si mi mohol nejaky pripravok multivitaminov s mineralmi zo stranky iHerb odporucit,lebo sice dlhodobo beriem Tebou odporucane zinok,selen,atd.. ,ale lepsie sa necitim a ked som kedysi bravala  multivitaminy kupovane na SK,byvalo mi lepsie..Mam celiakiu,uz roky,dietu dodrzujem,ale stale som unavena a mam pocit,akoby to vsetko cezo mna len preletelo a urcite mi toho chyba viac ,ako len ta zakladna skupina,ktoru odporucas..Dakujem velmi pekne,Cora.



107

Re: Multivitaminy a mineraly, silne probiotika

Nuz dodrzovanie diety pri nedostatku enzymov nestaci, treba telo aj extra cistit a napomahat mu travit rozne jedla branim enzymov aj na prazdny zaludok, aj s jedlom.
Celiakia je choroba nedostatku spravnych enzymov, prejavuje sa najma na lepku, ale bielkovinne enzymi su casto potrebne aj na travenie inych jediel, nielen lepku.
To "preletenie cez telo" je vysledok zleho travenia a nevytazenia vsetkych potrebnych zivin. Takze telo je slabe, zle sa regeneruje, ma ubohu imunitu a podobne.
Preto si treba travenie napravit v prvom rade, lebo vsetky potrebne ziviny sa nedaju doplnat.
Musis drvivu vacsinu dostat z jedla a doplnat len tie, co v jedle nie su v dostatocnych mnozstvach
http://rng.nazory.eu/travenie

Inac zle travenie sa prejavuje postupnym upadkom celeho zdravia



108

Re: Multivitaminy a mineraly, silne probiotika

Cca tristvrte roka beriem kazde rano nalacno Super enzymy od Now,a teraz mi este pride aj zvlast samotna Serrapeptaza (kvoli artroze mandibularneho klbu),cize enzymy si davam,i ked neviem,ci nie malo,lebo sa mi roky tvoria malinke vyrazky na tvari,a priblizne rok uz aj na krku a na hrudi a stale ich pribuda,nie ubuda,dost som sa spoliehala na precistenie enzymami.. :-((

A tie multivitaminy s mineralmi mi mozes prosim nejake odporucit? Lebo mam aj tetaniu,syndrom nepokojnych noh,tak nech beriem aspon nieco,miesto nicoho...Dakujem Cora



109

Re: Multivitaminy a mineraly, silne probiotika

Super Enzymi nie su vhodne na branie na lacno, lebo obsahuju kyselinu. Inac nie su extra silne, a odporucam ich najma brat s jedlom, podla potreby.
Porovnaj ich napr s Digest Platinum alebo Pancreatin 4 x 500 mg, tiez z firmy NOW.
Inac odmorovanie tela dlhe roky zamorovaneho trva samozrejme dlhsi cas.
Ked mas zle travenie, telo sa ti neustale zamoruje, na to nesmies zabudnut.

Z mineralovych doplnkov najviac odporucam uz roky tento na kosti
http://www.swansonvitamins.com/SWC037/ItemDetail?n=0
brat spolu so spirulinou na zlepsenu absorbciu a zabudovanie v tele.



110

Re: Multivitaminy a mineraly, silne probiotika

A ten mineralovy doplnok zo Swansonu ma nejaku alternativu na iHerbe? Lebo zo Swansonu si bohuzial neobjednavam...
Dakujem,Cora



111

Re: Multivitaminy a mineraly, silne probiotika

Dost tazko najst podobnu nahradu, snad tento
http://www.iherb.com/Country-Life-Glute … /1658?at=0  spolu s tymto
http://www.iherb.com/Now-Foods-Cal-Mag- … 10461?at=0



112

Re: Multivitaminy a mineraly, silne probiotika

Dakujem..
Nasla som aj stranku
http://www.swanson.cz/
tam maju  http://www.swanson.cz/bone-essentials-120pcs
tak objednam asi odtial...Cora



113

Re: Multivitaminy a mineraly, silne probiotika

OK



114

Re: Multivitaminy a mineraly, silne probiotika

RNG,

chelatovane formy mineralov su ucinnejsie ako ine. Tiez denna davka zinku by mala byt 35-50mg. Znamena to, ze zink chelatu nemozem brat napr 50g lebo je silny a prekrocila by som dennu davku? Mam Zinc (from Zinc Glycinate) (Amino Acid Chelate) (TRAACS).

Naposledy upravil: Yannie (2012-01-20 16:52:55)



115

Re: Multivitaminy a mineraly, silne probiotika

Zatial nepoznam nikoho, co by sa tym predavkoval. Jediny pripad predavkovania poznam od jednej znamej, ktora zula cely den tabletky zinc gluconatu(15 mg zinku, na potlacenie skrabania v hrdle) ako cukriky.
Ked som jej vysvetlil, ze ma brat mac 3 denne, tak sa zhrozila, lebo ona si ich hadzala do pusy ako cukriky. Dodnes nesmie brat doplnok zinku, lebo dostane nan  miernu alergicku reakciu.

Inac ked mas obavy, ber ich len obden. Aj to je lepsie, ako nic, lebo z potravy dostanes zialbohu primalo.



116

Re: Multivitaminy a mineraly, silne probiotika

Ja kludne aj kazdy den, len som sa chcela uistit ci mozem aj ten zinc glycinat brat 50mg.



117

Re: Multivitaminy a mineraly, silne probiotika

OK, opatrnost je matka mudrosti. Radsej sa 2 krat spytaj, nez raz urobis chybu....



118

Re: Multivitaminy a mineraly, silne probiotika

Áno RNG, ďakujem.



119

Re: Multivitaminy a mineraly, silne probiotika

RNG:
clovek berie dost tabletiek cez den, vitamin C, A, D, E, zinok, lecitin, nie je lepsie uzivat multivitaminy ak je clovek relativne zdravy? Napr. taketo nieco? http://www.iherb.com/Now-Foods-Total-We … 39118?at=0

Nie je to praktickejsie?



120

Re: Multivitaminy a mineraly, silne probiotika

Mozno je to vhodne pre zdraveho, ale koho poznas bez akychkolvek problemov?
Ja musim brat hromadu doplnkov silnejsich na udrzbu zdravia. Taketo vseobecne s malymi obsahmi by mi nestacili.
TJe tam zo vselicoho nieco, nic ale v dostatocnych davkach na ucinnost, a je tam napr umely "vitamin" D, ergokalciferol= "vitamin" D-2

Doplnky treba brat nie ako jedlo, ale podla potreby. A ked mas z niecoho potrebu, tak musis brat ucinne davky, nie male zlomky z nich.



121

Re: Multivitaminy a mineraly, silne probiotika

RNG:
Suhlasim, kazdy mame nejaky problemy, ale niekedy berieme vitaminy zo strachu pred chorobou (ako prevenciu), napr. chripkou, aj ked v case ked ich berieme ziadnu potrebu nemame a citime sa fajn.



122

Re: Multivitaminy a mineraly, silne probiotika

Nuz to je vyhoda doplnkov, ze aj ked ich berieme zbytocne, neskodia.



123

Re: Multivitaminy a mineraly, silne probiotika

hladam probiotika na iherbe, ktore obsahuju lact. bulgaricus, ktore to su



124

Re: Multivitaminy a mineraly, silne probiotika

Nuz moj zdroj lactobacilu Bulgaricus je najma yogurt, co si sam doma vyrabam. Zacinam z jogutrovymi kvasnicami s obsahom L.b okrem inych , pozri napr na
http://www.iherb.com/Yogourmet-Freeze-D … 11770?at=0
V balicku su miliardy, v mileku sa este znacne rozmnozia
Zakvasam to v 2 litrovej flasi, zakladam do teplej vody v izolovanom hrnci, ked sa to za 36 az 48 hodin dokvasi do pozadovanej hustoty, zakladam to do ladnicky, kde to vydrzi aj tyzden v teplote 2-3 stupone celzia.
Spotrebujem obsah az do poslednej sialky, na to nalejem vlazne mlieko znova a toto opakujem aj zo 10 krat niekedy aj viac, kym sa mi kultura nezdegeneruje a chut zhorsi. Vtedy zacnem odznova , s  novou praskovou kulturou.

Probioticke kvasinky su povacsine dost tepelne lahko znicitelne, preto na predlzenie zivotnosti pomoze ich chladit, aj ked to priamo vyrobca netvrdi. Vyrobcovi je vhodne predat co najviac, preto chce, aby sa kultura po case znicila.

Osobne v mojom veku uz neznasam laktozu, telo ju nevie spracovat, tak si musim "pozvat" na pomoc tieto uzitocne probiotika, ktore ju premenia na kyselinu mliecnu, tak velmi potrebnu pre telo kazdeho.



125

Re: Multivitaminy a mineraly, silne probiotika

ahoj RNG, som sa docitala o celkom zaujimavych vlastnostiach mineralu indium. hovoria o nom, ze jeho uzivanim sa zlepsuje absorcia inych mineralov. ze niektorym ludom sa dokonca obnovila farba vlasov. je to asi pomerne novy mineral ? zvazujem ze by som vyskusala kvoli vlasom, len neviem ci to nie je nadnesene.....

http://www.iherb.com/Indiumease-The-Sil … ode=CUX171



126

Re: Multivitaminy a mineraly, silne probiotika

Nuz niekomu to zrejme pomoze.
Su desiatky stopovych prvkov, ktore mozu jednotlivcom pomoct, preto je dobre pouzivat napr nerqafinovanu morsku sol, ktora ich mnozstvo obsahuje.Co sa v tele odohrava a ako, to je zatial este velmi malo prebadane.Velka vacsina penzi na vyskum sa dava na patentovane chemicke lieky, na potraviny, ziviny a procesy v tele ide relativne dost malo z toho.
Prekvapive vysledky dosiahli najma s jodom,selenom, borom, stronciom, chromom a vanadiom, indium je zatial len okrajova zalezitost, ale nemozno povedat, ze by nepracovala, najma na niektore endokrinne zlazy(hormonalne)
Najviac ma uistilo, ze to asi pracuje, ked to vo viacerych krajinach zakazali a to bez akehokolvek vyskumu dokazujuceho skodlivost odporucenych davok, s ktorymi viaceri dosiahli pozitivne vysledky.
Skus a napis.
Ja som osobne pouzival indium vo vyskume(1968 na SAV), ako polovodic vo forme naparenych amorfnych vrstiev  indium antimonidu a tiez ako kontaktny material.
SamoZrejme v literature ho popisuju ako jedovaty, samozrejme bez uvedenia hodnot napr LD50, takze neviem posudit, co je naozaj skodlive a ake je z neho predavkovanie. Nakoniec aj na jodovu tinkturu, co bezne pouzivam kreslia smrtky, co samozrejme neznamena, ze jodu nepotrebujeme ovela viac, nez oficialne odporucene denne davky
Reklamne popisy hovoria asi toto
http://www.nutritional-supplements-heal … ement.html
vysvetlenia zase
http://www.essense-of-life.com/product_A-209/.htm
http://www.essense-of-life.com/moreinfo … QAodQx9BBg
A na trhu je aj supement obsahujuci az 24 mg indium sulfatu
http://www.amazon.com/Indium-Energy-90- … B000BKKUE0
ktory by uz davno stiahli z trhu, keby niekto nasiel co en jedneho cloveka, ktoremu by to uskodilo. Ale nakolko to pomaha a komu, na to je primalo udajov zatial.
Mozno aj ja by som to vyskusal, kedze som stary a mam iste problemy s vyrobou energie, ale zatial to riesim uspesne inymi doplnkami.
A sedive vlasy nosim hrdo ako znak pokrocilosti, cochvila ma budu moct nazyvat staroslovansky, "kmet"



127

Re: Multivitaminy a mineraly, silne probiotika

Normalna spotreba priemerneho cloveka je okolo 1600 mg draslika pri spravnej diete.
Podla mnohych lekarov zelatelne je az 4000 mg, a domorodci v amazonskom pralese maju prijem z ovocia a korienkov az 7600 mg.
Takze hovorit o predavkovani draslikom je len bezne bububu proti potravinam a potravinovym doplnkom, ktore systematicky prameni z farmaceutickeho a lekarskeho priemyslu na podporu svojich liekov a ziskavanie co najviac zakaznikov.
Ja osobne pouzivam zmes, co si sam miesam, pol a pol KCl a nerafinovanu morsku sol, na to aby som dostal viac draslika, nemusel setrit solou zo zdravotnych dovodov, ako to odporucaju lekari dnes, a dostal aj rozne stopove prvky, ktore su dnes intenzivnym obhospodarovanim pody z nej vytiahnute alebo zmyte do mori.