1

Téma: bolesť

Prosím Rng,
chcem sa opýtať, či existuje nejaký prírodný preparát, ktorý by tlmil bolesť tak, ako analgetiká, ale pritom by nebol tak toxický a nespôsoboval tolko nežiadúcich účinkov, ako analgetiká. Moja mama je po operácií chrbtice pre herniu platničky a dlhodobo trpi bolesťami, preto ma to veľmi zaujíma. Viem, že je treba liečiť príčinu, napr.zápal curcuminom (teda to viem od teba), ale predsa len rýchle tlmenie bolesti je pre mnohých trpiacich jedinou záchranou.
Ďakujem.



2

Re: bolesť

Zialbohu vsetky prirodne analgetika patria medzi zakazane drogy dnes. Kedysi bolo v drogeriach(predchodcovia lekarni) dostat opiovy roztok  v alkohole, predavany pod menom Laudanum(latinsky laudare = chvalit) tento ucinne potlacal bolesti aspon 2 000 rokov a keby ludia nezneuzivali opium na fajcenie a nebol by zakazany v tejto forme, dodnes by sme mali neskodne a velmi ucinne analgetikum. Inac opium je prirodna latka a dokonca mozog si ju v malych mnozstvach sam vyraba na tlmenie bolesti.
Odporucam si zvysit viralnu imunitu a brat hodne rybacich olejov(10 gramov) alebo 2 gramy ovela ucinnejsieho krill oleja na vyhojenie poskodenych nervovych obalov. Vysledok sa dostavi za niekolko tyzdnov.

Potlacenie zapalu je potlacanie symptomov, co sice pomoze, ale nevyriesi situaciu vyhojenia nervov.
Niekedy su bolesti okolo chrbtice sposobene unikom tekutin z miechy cez mikropraskliny(osteoporoza) do okolia chrbtice, poznas to pod drobnymi opuchlinami okolo chrbtice.
Vtedy treba napravit travenie(kyseliny, enzymi,hodne mikrovlaknin a probiotika, podla potreby),
hormony, aby telo spravne hospodarilo s mineralmi(yam, 2 gramy)) pripadne brat docasne mineralove doplnky navrhnute na kosti a samozrejme vitaminy D-3 a K-2.

Ak ta hernia bola sposobena nedostatkom klbovych materialov, mozno by pomohlo brat urcity cas aj doplnky na klby(zelatina, huspenina,dobre uvarene  gliky, alebo doplnky ako glukosamin, MSM, hyaluronicka kyselina, bromelain, serrapeptaza)



3

Re: bolesť

dakujem. Da sa viralna imunita zvyšit aj koloidnym striebrom, chaparralom. dragonś blood, alebo inak? Čo je ešte účinné proti vírusom?
Ked napises enzymy, myslis vtedy vzdy traviace enzymy, ako napr.super.enzymy ?
vďaka.



4

Re: bolesť

Selen zinok, jod, vitamin D-3, vitamin C, to je zaklad. Potom rozne ine, pozri temu
http://rng.nazory.eu/herpes
kam mozem pridat aj uz spomenute Sangre de Grado, monolaurin a citral.

Enzymov na trhu je dnes hromada, delia sa na zivocisne(pancreatin) a rozne rastlinne, fungalne a bakterialne vytazky.
Tu vzdy hovorime o traviacich enzymoch, tj takych co rozkladaju rozne zlozky potravy v crevach, alebo absorbovane z prazdneho zaludka do krvi cistia telo od roznych zamorenie a zhlukov.



5

Re: bolesť

dakujem, dakujem, dakujem.



6

Re: bolesť

OK



7

Re: bolesť

Dobrý večer Rng. Mám taký problém. Mala som problém s krčnou chrbticou. Potom to bolo ok. Teraz cítim bolesť v ľavej ruke akoby bola presilena, na prstoch cítim mravencenie. Mám pocit že to ide aj hore pri srdci taká bolesť ako svalovica. V poslednej dobe mám aj zvýšený tep 100. Beriem 150mg L-thyroxin na zníženú funkciu štítnej žľazy. Neviem možno je to veľká dávka a pôjdem na kontrolu alebo to súvisí s tou rukou. Viete mi poradiť ďakujem pekne



8

Re: bolesť

Znova opakujem, dop[lnujte si selen, zinok  JOD  vitaminy C E D-3, berte hromadu mikrovlaknin, obcas probiotika, cistite si cievy lecitinom, a pre stredoeuropanov, co maju"hustu"krv(tj vysoku zrazanlivost) si treba krv rioedit nattokinazou, aby predisli porazkam a infarktom. Mravencenie v ruke moze byt zo slej cirkulacie kvoli zapchatym ciavam, ale aj z privretych nervov, ako je to pri karpalovom tuneli, kde na roznych miestach mozu bit nervy "priskripnute " tlakom sliach.
To sa da zmakcit pouzivanim DMSO lokalne alebo aspon roztoku MSM.

Zvyseny tep je z roznych dovodov, moze suvisiet aj s liekmi ako Levothyroxine, roznymi hormonalnymi, pripadne aj so zapchatymi cievami a stresom
Stress je nieco, co moze sposobit stovky zdravotnych problemov, preto ho treba co najskor odstranit  Pozri na temu stres a spanok.