1

Téma: Leukopénia - nízky počet bielych krviniek

Dobrý deň,

chcela by som sa Vás spýtať, či je možné nejakými potravinovými doplnkami zabezpečiť zvýšenie bielych krviniek v tele.
No najprv Vám opíšem situáciu, v ktorej sa nachádzame: moja maminka má chorobu obličiek - polycystické obličky (zdedená chorova). Táto choroba vyústila až do štádia dialýzy. Minulý rok v októbri mala šťastie a bola jej transplantovaná oblička, ktorá sa našťastie ujala. Už sme si prešli niekoľkými peripetiami, no momentálne jej zistili leukopéniu, teda nízky počet bielych krviniek. Na jednej strane berie lieky na potlačenie imunity (imunosupresíva), no na druhej má nízku hladinu bielych krviniek. Je to nejaká možnosť, ako zlepšiť jej zdravotný stav?
Dneska jej dokonca zistili, že má zväčšené prištítne telieska sad

Ďakujem za odpoveď



2

Re: Leukopénia - nízky počet bielych krviniek

Imunosupresiva potlacia vyrobu nasich obrannych latok a teda aj obrannych bielych krviniek. Tu neviem poradit nic, zialbohu, okrem mozno trochu posi;lnujucich doplnkov, nasjma adaptogenov a samozrejme enzymi, lebo tym, ze jej bola odoperovana polycysticka oblicka neznamena, ze sa nevytvaraju v tele nove cysty.
Takze silne enzymi a jod. Prtipadne aj nieco ako GSE na potlacenie cinnosti plesni v tele, co tiez ovplyvnuje tvorenie bielych krviniek.



3

Re: Leukopénia - nízky počet bielych krviniek

Dobrý deň,

mohla by som sa spýtať, čo je to GSE, lebo som si pozerala výrobky a keď som dala tento názov, tak mi tam vyhodilo hneď viacero výrobkov a neviem, ktorý je ten pravý.

Tie plesne asi budeme musieť riešiť.

Ďakujem za odpoveď



4

Re: Leukopénia - nízky počet bielych krviniek

GSE pravy je produkt firmy NutriBiotic vo viacerych formach, od kvapiek po kapsule Ja obvykle odporucam kvapky na vyrobu roztoku(horkac) s obsahom 33% citricidalu, co je vlastne aktivna latka v tomto vyrobku
http://www.iherb.com/NutriBiotic-The-Or … /4215?at=0