1

Téma: nafúknutý žalúdok alebo brucho

Dobrý deň RNG,

mohol by si mi poradiť? Brat má už dlhšie stavy, kedy má nafúknutý žalúdok alebo brucho. Väčšinou keď dlho stojí na nohách, tak je mu úplne na prd - celkovo sa čudne cíti. Vtedy si potrebuje ľahnúť, aby sa to dostalo do poriadku... Prosím ťa, nevieš čo to môže byť?

Ďakujem.



2

Re: nafúknutý žalúdok alebo brucho

Najskor problemy s travenim pre nedostatok kyselin, enzymov vlaknin a probiotik
Nedostatky sa daju doplnit bez problemov.
Pozri na temu travenie, enzymy , cistenie...



3

Re: nafúknutý žalúdok alebo brucho

Zdravim,

mam 21 rokov a narastlo mi brucho,ktore som take velke nemal..je to asi 2 roky dozadu!skusam brusaky to nepomaha.no viditelne to je asi tuk(alebo roztiahnuty zaludok?,kazdopadne je to neprijemne)...lebo tie svaly,ktore citim napr.aj pri cviceni su pod tym tukom.priznam sa ze sa malo pohybujem,lebo moj zivotny styl je zamerany na minimum pohybu.a tiez aj problem s jedlom.na obed sa zvyknem riadne najesť a rano alebo vecer uz velmi vela nejem...po najedeny sa citim nafuknuty...snazim sa teda jest viac krat denne ale po malych davkach.je to spravne?co by ste mi poradili?tiez to iste ako kolegyne v prvej správe?som chudy a nevypada to pekne ked mam vacsie brucho..a ked aj pijem vela vody niekedy som aj z toho nafuknuty..neviem ci su to len take prvotne signaly,a nemal by som ju pit castejšie...

dakujem za radu!!



4

Re: nafúknutý žalúdok alebo brucho

Ked mas malo kyselin a z toho nie je potlacene  kvasenie v zaludku, snaz sa jest a nepit naraz, tj neried si kyseliny v zaludku. Pi az 3 hodiny po jedle, ked je jedlo v zaludku uz dostatrocne natravene a vsetky mikroby na nom znicene.
Tak sa ti dostane natravene jedlo do criev, bez mikrobov a travenie a absorbcia mozu pokracovat bez problemov.
Pri malo kyselinach alebo prilis rozriedenych sa dostane jedlo do criev plne mikrobov, kvasiace sa a hnuijuce, co v crevach dalej pokracuje. Takze sa nediv tym extra plynom , pripadne palam a bolestiam brucha.



5

Re: nafúknutý žalúdok alebo brucho

dakujem za radu...
ale mohli by ste mi to v konkretnych prikladoch vysvetlit?
co to znamena ze malo kyselin?comu by som sa mal vyhybat?akym jedlam?napojom?
tedy podla vas je chyba len v stravovaní?a spôsobe stravovania?
dakujem



6

Re: nafúknutý žalúdok alebo brucho

Niektorym ludom , najma starsim alebo takym, co mali napr zaludocnu chripku sa vytvara menej kyselin.
Pri prilis malo kyslom zaludku v nom kvasi a hnije jedlo.
Da sa tomu zabranit jedenim bez pitia, aby si clovek nerozriedil; kyseliny pod ucinnu hladinu. Pit az po 3 hodinach, ked je uz jedlo dostatocne natravene a mikroby na nom znicene.
V pripade ze takyto trik nepracuje dostatocne  treba si chybajuce kyseliny a enzymi doplnit, inac smerujes k stovkam zdravotnych problemov ako dosledok nedostatocnej absorbcie stoviek roznych zivin.



7

Re: nafúknutý žalúdok alebo brucho

dakujem pekne!
niekde som cital ze by som mal praveze pit vela vela vody...
skusim pit po 3 hodinach....v malych davkach?alebo vo väčších??
po akom case je tento ,,trik" účinný(cca),po akom čase je to viditelne?viete mi povedať?
a teda ako sa daju chybajuce kyseliny doplnit?



8

Re: nafúknutý žalúdok alebo brucho

Al sa nenapijes s jedlom a prilis si nerozriedis kyseliny, tak to poznas za par hodin, ze ta nebude nafukovat ani nedostanes palu.
Ak sa ale na maso a syry hodne napijes, pripadne zjes hodne polievky a das si za tym mucnik, tak mas zarucene kvasenie a hnitie v zaludku a samozrejme palu.
Po 3 hodinach je v zaludku jedlo dost natravene a znicene prakticky vsetky mikroby donesene zo stravou alebo prehltnutymi hlienami.
Potom mozes pit do sytosti, telo potrebuje plno vody na vymytie/odmorenie roznych neziaducich a inych prebytocnych  latok  z tela
Kyseliny sa daju doplnit priamo pitim rozriedenej HCl, co je dost nebezpecne, bezpecnejsie su tabletky a kapsule doplnkov s obsahom tejto kyseliny, ako napr Betain HCl, pepsin HCl, L-lysin HCl, L-arginine HCl  a podobne.
Ja som pouzuival kombinaciu Betain/pepsin HCl, dnes pouzivam L-lysin HCl, lebo lysin zvysuje zaroven viralnu imunitu, co je v sezone epidemii napomocne.



9

Re: nafúknutý žalúdok alebo brucho

aky by mal byt vysledok tohto dodržiavania?
po akom čase tobude viditelne,da sa to takto povedat?



10

Re: nafúknutý žalúdok alebo brucho

Ako som povedal, silne kyseliny v zaludku znamenaju ziadna pala ani za viac hodin, slabe a prilis rozriedene a mas palu za par hodin naisto.
Takze jedna sa o ucinok skoro okamzite. No a samozrejme lepsie travenie sa prejavi na roznych zdravotnych indikatoroch, lebo od zasoby zivin zavisi kazdy telesny proces.