1

Téma: Akútna pankreatitída

Dobrý deň,
chcela by som sa s Vami poradiť ohľadom liečby. Som cca. 2 mesiace po pôrode, zápalom som zrejme trpela ešte počas tehotenstva, žiaľ, moje nevoľnosti pripisovali len tehotenstvu. Po pôrode sa to zvrhlo a záchvatovité bolesti som mala každý deň. Dávali mi len injekcie proti bolesti. Až po mesiaci na základe krvného rozboru mi diagnostikovali akútnu pankreatitídu. Na základe výsledkov z magnetickej rezonancie s opuchom chvosta pankreasu a už aj s nej. tekutinami. Prijali ma do nemocnice, po 3 dňoch ma však prepustili s tým, že amylázy mi poklesli. Bolesti však trvajú naďalej. Zistili mi žlčník plný kamienkov a tak pred 2 týždňami šiel celý von. Teraz držím veľmi prísnu diétu, popritom kojím s dokrmovaním, beriem 3 pancreolany forte s každým jedlom, jem len diétne sucháre, ľahké zel. vývary, napriek tomu však bolesti neustupujú a už som opäť mala aj záchvatovité bolesti. Poraďte mi prosím, ako si čo najskôr vyliečiť pankreas a kde nájdem produkty, čo k tomu potrebujem. Ďakujem! smile



2

Re: Akútna pankreatitída

Zapal sa da potlacit lahko branim 3 x 1500 mg curcuminu s bioperinom.
Ale to potlaci len zapal, a nie pricinu za  im. A nemam ani sajnu, co ti ten zapal sposobuje, ked uz zlcnik to nemoze byt, leda ak by si dostala pri operacii nejaku infekciu v nemocnici, ako napr MRSA a ine, ktore su nasledky brania antibiotik, ktore potlacia nielen nieltore bakterie, ale aj znicia nase uzitocne probiotika a tym daju zelenu infekciam, ktore by tie probiotika znicili.Na mnohe z nich je ucinny
Takze  odporucam najma hromadu mikrovlaknin a vody a nasadit kvalitne probiotika a mikrovlakninami ich ucinne rozmnozovat.
Mozno su tvoje bolesti nasledok hiatalneho GERD-u, co je ked sa ti z dvanastornika vrati potrava spolu so zlcou pod tlakom plynov spat do zaludka. To je vlastne tiez nasledok nedostatku kyselin, ked sa do criev dostanu nedostatocne natravene latky a tam kvasia a hniju a vytvoria plyny, ktore idu nielen dole, ale niekedy aj hore=spat do zaludka a to zaludok samozrejme neznesie. Ten je obrneny voci kyselinam, ale nie voci zlci.Tam je samozrejma naprava mikrovlakniny, co tu zlc odnesu spravnym smerom von.A kyseliny, co zlepsia travenie, tj nielen enzymy, ako slaby pancreolan, napriek impresivnej pripone FORTE.
Ked ja totiz odporucam enzymy, davka je ekvivalent 3 x 2 gramy pancreatinu.....

Jablka obsahuju mikrovlakniny(pektiny) co ti moze tiez pomoct, najma na noc.