101

Re: Pálenie pri močení

no ale ked mi citron vytahuje z tela Ca2+, co urcite robi, telo ho zoberie z casti z tkaniv a nanosov a z casti z kosti.
Ale do kosti sa mi bez vitaminu K zapracovat uz nevie.
Vitamin K brat nemozem, nakolko ma opozitny ucinok warfarinu, ktory uzivat prestat nemozem, kedze sa jedna o analyzou
potvrdene geneticke vlohy ako aj silne trombofilie, pricom uz pri vynechani warfarinu 1-2 x zacinaju sa tvorit zapaly zil s upchatim
a nepomaha ani preventivne, ani liecebne nattokinaza ani v mnozstve 10 x 2000 jednotiek 2-3 x denne.
Myslis ze ten vitamin K2 (MK7) taktiez posobi zrazanlivo ako klasicke K-cko ?



102

Re: Pálenie pri močení

MK7(menoquinone, zivocisny K-2) je podstatne menej podporujuci koagulaciu, ako K-1(phytoquinone=rastlinny K-1)
Nechapem, ako moze byt nattokinaza neucinna na riedenie krvi?!?
Ved predsa je schopna aj rozpustat krvne zrazeniny, nieto im zabranovat.
Zapaly zil sa mozu tvorit vplyvom roznych mikrobov, najpravdepodobnejsie podla mna asi virusami, ktore ma kazdy v tele. Samozrejme pri zapale je zvysena moznost tvorenia zrazenin.
Ale zvysenim viralnej imunity a branim nejakych protizapalovych(najma curcumin) a samozrejme nattokinazy na riedenie krvi a rozbijanie pripadne vzniknutych fibrinov(mas zrejme stredoeuropsky syndrom prilisnej zrazanlivosti krvi a to velmi silny pripad, ja mam tiez, ale ovela slabsi) by sa to malo dat napravit.

Naposledy upravil: RNG (2011-12-20 19:09:00)



103

Re: Pálenie pri močení

Pan RNG, je http://www.swansonvitamins.com/SWU326/ItemDetail silnejsie ako nattokinaza?



104

Re: Pálenie pri močení

Ucinnost je uvedena ako 6 750 FU, co je viac, ako vacsina kapsul nattokinazy, ktora dochadza najma ako 2000 FU na kapsulu. Ale kedze na nattozyme nie je tolko vyskumu a nie som si isty, ci rozbija rovnako ucinne krvne zrazeniny(trojrozmerne trombusy) pre istotu este stale beriem nattokinazu, hoci som uz nattozyme vyskusal tiez.



105

Re: Pálenie pri močení

RNG, rada by som poznala tvoj nazor na.....
V rodine mame chlapceka,ma 6 rokov a takmer nerozprava, aj ked nieco hovori, nikto mu nerozumie. Prakticky uz mal by t prvakom, no dali mu odklad. Ale stav sa nezlepsuje, tak neviem, coto bude v septembri, ako vobec nastupi do skoly.
Narodil sa ako zdrave dieta, teraz chodi uz par rokov na logopediu, no nic sa nedeje. Autista nie je. Vysetrenia na neurologii neviem ake ma, pretoze rodicia o tom nechcu rozpravat a mne je tym padom neprijemne z nich tahat info. Ale tvaria sa aspon podla mojho nazoru ze je vsetko OK. No OK mi to nepripada. On zvykne mat aj usta casto otvorene, ked je, tak jazykom tak divne robi, akoby ho vysuval dopredu.....
Viem, ze doplnky na to nepomozu, to od teba ani necakam,ze poradis, chcem iba tvoj nazor na vec, co by mohlo byt pricinou, ja tipujem ze je to z ockovania. Myslis, ze zacne rozpravat? Vsetci dufaju kazdy rok ze sa tak stane, aj teraz si myslia, ze ked uz pojde do skoly, tak dovtedy zacne. Ja neverim. Ked uz doteraz nic, tak zeby odrazu? 
Viem, ze jasnovidec nie si, mozno ani nevies povedat co a ako, ale skusam sa ta opytat.
Dakujem vopred za odpoved.



106

Re: Pálenie pri močení

Nuz ockovania dokazatelne sposobuju aj taketo nervove problemy a degeneracie v mozgu. Mozne su aj ine nbeurotoxiny, ako napr aflatoxiny z plesni na potravinach(chlieb v igelite, syry,arasidy, zaplesnene zrno zomlete na muky...), ortut v potravinach, kadmium, olovo atd.
Ja by som chlapca odmoroval minimalne modifikovanymi citrusovymi pektinami , tekutymi zeolitmi, cilantrom a spirulinou. A pridal nejake silne enzymi a precistenie pecene protokolom dr Berksona. To nikomu nezaskodi v dnesnom zamorenom svete.
A samozrejme Krill olej na rozvoj mozgu a nervovych obalov.
Rybacie oleje, najma z dravych ryb obsahuju casto privela ortuti, naproti tomu krill z polarnych mori je velmi cisty a aj tak aspon 5 az 8 krat tak biologicky ucinnejsi.



107

Re: Pálenie pri močení

Ahoj RNG.
Zelam Tebe a celej Tvojej rodinke krasne a vesele Vianoce, bohateho Jeziska . Uzi si ich v zdravi, laske a pohode v kruhu najblizsich.
Dakujem Ti za vsetko co robis pre nas, za cenne rady , trpezlivost a ochotu , ktoru prejavujes voci nam. Si vzacny clovek a velmi, velmi si Ta vazim. Pre mna si moj rodinny lekar, ktory mi uz velakrat pomohol. Zelam Ti pevne zdravie a vela sil a trpezlivosti , ktoru musis mat s nami. Zahrname ta denne mnozstvom roznych otazok, niekedy aj smiesnymi, mozno pre Teba, no Ty si nikdy nikoho nezhodil a nezosmiesnil a vzdy si pekne a slusne odpovedal.
Snimam pred Tebou klobuk. 
V mene mojej celej rodiny Ti za vsetko dakujeme.
Prijemne sviatky.



108

Re: Pálenie pri močení

Ja uz som svoj Vianocny stedry darcek dostal vo forme novonarodeneho vnucika, zdraveho (aj jeho mamicka, moja "adoptovana" dcerka) , budeme travit dnesny vecer u nich, moja mensia/lepsia  polovicka navarila, a maju tam aj svokrovcov na navsteve z Georgie, vcera v noci som ich bol na letisku vyzdvihnut a zaniest k synovi.
Je to symbolicke, k jezuliatku v jaslickach pribudol aj nas Eliasko.
Deti si zvolili toto velmi silne a dnes uz malo pouzivane meno naschval .Zrejme ho ale budu volat skratkou Eli  (vyslov iilaaj ,  nemam diakritiku=dlzne , tak som to" i "zdvojil, akoze dlhe i to iste s "a")
(Meno je z Hebrejciny a Grectiny, povodne El i Yahu, tj pan je moj Boh/ Boh je moj pan)

Naposledy upravil: RNG (2011-12-24 15:45:25)



109

Re: Pálenie pri močení

Pripajam sa k podakovaniu a k prianiu od 959touareg a plne sa s nim stotoznujem.Zostante aj nadalej takym aky ste.Potrebujeme Vas !!!
Hodne zdravia a stastia praje uzivatel tohto fora
                                                                             Julius.



110

Re: Pálenie pri močení

Aj ja som toho isteho nazoru.... Mozno ani neviete, ako velmi nam pomahate. Vase rady a prispevky som citavala uz pred par rokmi na inom fore, ked ste este nemali toto a velakrat som sa uz vtedy Vasimi radami riadila. Velka vdaka za vsetko.



111

Re: Pálenie pri močení

RNG chcem sa aj ja takto na dialku podakovat za vsetok Tvoj drahocenny cas, straveny tu medzi nami, nechcem sa zbytocne opakovat. Chcem Tebe aj celej rodinke zazelat vela zdravia , pokojne vianocne sviatky a stastlivy Novy rok 2012
S pozdravom
                          MilanDr



112

Re: Pálenie pri močení

Detto spat.



113

Re: Pálenie pri močení

Aj ja sa pripájam a prajem ešte veľa šťastných chvíl s Eliaskom /nádherné meno,ja som chcela Emanuela,ale manžel sa nedal presvedčiť:) /a veľa zdravia celej Tvojej rodinke.



114

Re: Pálenie pri močení

Ahoj RNG.
Chcem sa Ta opytat, ked si objednam praskovy, cisty KELP z i-Herbu, mozem ho pouzivat namiesto spiruliny vecer s minerlmi na kosti? Nahradi to spirulinu?
Ak ano, tak to si mam dat do pahara s vodou? Alebo ako ho uzivat? A kolko si ho dat?
Dakujem.



115

Re: Pálenie pri močení

Zlozenie kelpu a spiruliny je velmi rozdielne. Spirulina ma bohaty obsah aninokyselin, karotenoidov a nukleotickych kyselin.
Kelp je hlavne zdroj mineralov. Davka kelpu na jod je 1/4 az pol lyzicky.. Ale neboj sa predavkovania ani z trochu vacsej davky. Je to len susena morska zelenina.



116

Re: Pálenie pri močení

Takze spolu s mineralmi na kosti vecer ten kelp nemam brat?

A kedze si davam jodovu tinkturu 1-2x tyzdenne na pupok, tak uzivat aj ten kelp? Alebo nie je uz potrebny?



117

Re: Pálenie pri močení

Podla novsich udajov treba toho jodu aj viac, nez dostavaju v priemere japonci, najma pri roznych chorobach a problemoch s pletou.
Japonci podla ich statistik maju priemernu celostatnu spotrebu kelpu 4.6 gramov denne na osobu a ja odporucam s obavami pol lyzicky tj 1.5 gramu??
Viete, ja som dost konzervativny, a hrozne , az prilis opatrny.



118

Re: Pálenie pri močení

RNG, kupila som si od firmy NOW HCL , ale nie vo forme Betainu, ale L-lysinu. Pre zmenu. Betain som uzivala roky a bolo OK. Teraz ako uzivam L-lysin, asi 3 dni, vzdy si dam po obede 2 tablety / jedna ma obsah 500mg/, tak asi tak po pol hodine az hodine uzitia mam hnacku. Prezenie ma iba raz, no je to neprijemne. Teraz som doma, no co ak pojdem niekam von,mimo domu....Mozte to byt z toho, ze na nieco co je v tablete zle reaguje telo? Alebo ze by nahoda? No obedujem stale ine, takze ako nahoda sa mi to nezda.



119

Re: Pálenie pri močení

959 touareg aj ja mam L-lysin 500 mg 250 cps od source naturals, ale tiez ak zoberem 2 cps po obede nestalo sa mi zatial, ze by ma prehnalo...ci to nebude len cisto nahoda...



120

Re: Pálenie pri močení

Je to forma L-Lysin HCL, ktora teda obsahuje kysielinu chlorovodikovu. Pre tych co maju dost kyseliny prebytocna kyselina okysli creva, podrazdi a moze sposobit u citlivejsichj hnacky.
Inac berie sa tesne pred alebo s jedlom, nie po jedle.
Kedze L-lysin je zakladna zivina, neviem si predstavit na nu ziadnu alergicku reakciu. Nuz ale mozne je vselico, hlavne ked telo nie je zvykle na tento doplnok v takych davkach.



121

Re: Pálenie pri močení

Tak ja neviem.Uz asi 4 roky uzivam Betain HCL a beriem ho tesne , hned po jedle. V nom som mala obsah 400mg a zvykla som brat 2 tbl., takze 800mg a nic som nepozorovala.
Tento L-lysin uzivam asi 3 dni v davke 1 000mg, tak neviem.
A teda po jedle tesne sa nesmie brat?
Ja dost kyselin nemam, kvoli tomu to uzivam. Mam z neho brat pre zaciatok radsej iba 1tbl., teda tych 500mg?

Naposledy upravil: 959touareg (2012-01-22 23:51:56)



122

Re: Pálenie pri močení

Zasadne ber nove veci v mensich davkach a len casom ich stupnuj, podla potreby. Daj telu cas si privyknut.
Tesne po jedle, tj povedzme 15 minut je OK. Ale najlepsie je to brat spolu s jedlom tj niekedy v strede jedenia

Naposledy upravil: RNG (2012-01-23 15:45:43)



123

Re: Pálenie pri močení

Dakujem za odpoved.
Chcem sa este opytat..mozem uzivat spolu povedzme GSE a Colostrum, alebo GSE a oregano?



124

Re: Pálenie pri močení

Kludne, nevidim ziadny problem v tom, ja ich kludne beriem naraz, ked na mna nieco lezie. Este pridam aj extrakt z olivovych listov a dokonca chaparal, pes vie, aka je pricina, tak treba adresovat podla moznosti vsetky pravdepodobne. A dam si do  toho ja par kvapiek citralu a Sangre de Grado. Takze je to komplexny utok, na vsetko mozne. Predsa nebudem vyckavat, az sa to rozmnozi a poskodi ma, nech je to cokolvek.



125

Re: Pálenie pri močení

Dobry vecer, dnes som prv krat natrafila na tuto stranku a zablyslo vo mne svetielko nadeje, ze by ste mi mozno vedel a bol ochotny poradit ... Obraciam sa na Vas s prosbou o pomoc co sa tyka rady, ake potravinove doplnky mam uzivat alebo co by mi pomohlo v liecbe autoimunnej choroby pod nazvom sclerodermia circupscripta. Uz 7 rokov omietam kortikoidy a teraz mi doktori v NURCH Piestany odporucili uzivat cytostatikum Imuran, comu sa samozrejme branim este viac a patram po vsetkych inych moznostiach. Preto Vam budem velmi, velmi vdacna, ak mi poradite co mam uzivat na podporu imunity, dnes som si ''vygooglila'' nejaky vitamin B17, ze je velmi dobry, ale ak mi poradite nieco ine, budem sa riadit Vasimi radami. Potrebujem nejako potlacit zapalovy proces, ktory mi zapricinuje odumieranie koze, chvalabohu, zatial nie vnutornych organov. Vraj prave Imuran by mal tomu zabranit, ale aj ja sa mu branim zubami-nechtami ...
Dakujem velmi pekne, Zuzana.



126

Re: Pálenie pri močení

Imuran potlaca priznaky potlacenim imunity,co je dvojsecny mec, lebo v prvom rade problem len zmierni a priciny za nim neadresuje, na druhej strane potlaceniom imunity si koledujes o choroby, ktore inac telo zvladne bez problemov.
Naopak  rozne zdroje imunoglobulinov mozu pomoct, najma vo forme potravinovych doplnkov, ako napr collostrum.
Na kozu vseobecne su dobre rozne zelene, odporucam najma stavy z mladych trav a spirulinu, pripadne aj kelp.
Jedine, co zatial viem ze ciastocne pomaha na sclerodermiu je natieranie postihnutych ploch polarnym rozpustidlom DMSO, najlepsie ako 70% DMSO s 30% aloe vera, dostat rovno take aplikatory s gulkou, co maju tuto zmes. Alebo staci rozriedit cisty DMSO vodou na 70%
http://www.dmso.com/products.php
alebo tento, co som mal povodne v mojich obchodoch, je 90% 4 ozs a trosticku stipe, ale da sa na to zvyknut
http://www.supplementwarehouse.com/view … &sh=10

Ja som ho pouzival a obcas aj dnes pouzivam na bolavy laket, kolena a podobne, potlacil som(vyliecil?) karpalov tunel a moja zena si s nim zmensuje rokmy niceny klb na palci na nohe(vysoke topanky, tesne, ale hlavne ze sme krasne...)
Opastrne s tymto riedidlom, koza musi byt docista umyta vysusena a nanasas to na nu, nechas posobit a po pol hodine zmyjes. Dovtedy sa tej vlhkej koze nicim nemozes dotknut, lebo DMSO rozpusta rozne latky, vcitane tie co su pouzivane na saty, jedine co je odolne voci tomu je cista celuloza, akom anpr 100% bavlna. Ale aj tam sa robia podvody a napriek znacke 100% bavlna sa casto do nej pridavaju sunteticke vlakna alebo sa okraje nimi obsivaju.
TAKZE NAJLEPSIE ZIADNY DOTYK S NICIM A PO POL HODINE DOKLADNE OMYT A VYSUSIT LEN CISTO BAVLNENYM UTERAKOM.
Pricina sclerodermie dosial nie je objavena, ale musi byt z niecoho, co sa zrejme velmi tazko diagnozuje a naviac pravdepodobne aj kombinacia viacerych pricin, ako napr mykoplazmy, L-formy a nase vlastne telesne virusy, alebo take, co su vioacmenej este nezname, takze ich nevedia ani len diagnozovat bezni lekari, mozno ich mikrobiologovia objavia, tj mozno su uz aj zname, len nepripisuju im tuto ulohu.
Takze pozri na temy autoimunne, borelioza, herpes atd, lebo tam su rozne mozne priciny a ich kombinacie spomenute.
http://rng.nazory.eu/autoimunita
http://rng.nazory.eu/borelioza
http://rng.nazory.eu/herpes