1

Téma: výťažok z modrej riasy- Olimpiq StemXCell

Tento doplnok vyrába maďarská firma, ale nieje to asi žiadna novinka, pretože na trhu existuje niečo podobné ( Stem Enhance), tiež je základom výťažok z modrozelenej riasy, a vraj po jeho požití sa vyplavujú do krvi kmeňové bunky, akurát v tom maďarskom je pridaný výťažok napr. z goji, kombu, reishi a pod.
Na jednom fóre som čítala že Olimpiq podali matky aj deťom pod 3 roky a niektorým sa polepšilo.
Ale čo je pravda a čo lož? http://www.wellnessclubsofamerica.com/S … 3e7cd.html



2

Re: výťažok z modrej riasy- Olimpiq StemXCell

Ja sa osobne vyhybam Blue Green Algae alebo produktom z nich, lebo rastu nekontrolovane a zistili v nich zavazne zamorenia. Je viacero rias s podobnymi ucinkami, ktore su pestovane v ovela lepsich kontrolovanych podmienkach. Ja davam prednost chlorelle a najma Spiruline, ktora je napr pestovana na Hawaii v morskej vode pumpovanej z hlbky 2000 metrov, aby bola minimalne znecistena.
Co pouzivaju na ten madarsky vyrobok nemam ani sajnu, ale celkove sa radsej spolieham na USA firmy, ktore maju ovela prisnejsie kriteria hygieny a vyroby, ktore diktuje nas "velky ochranny strazny pes" federalny urad pre lieky a potraviny(FDA) ktory doslova likviduje vyrobcov s akymikolvel problemami s kvalitou a bezpecnostou potravinovych doplnkov