1

Téma: Bolest v nohe

Ahoj RNG, som prvý krát na tejto stránke a celkom ma zaujal obsah, nakoľko pátram po riešení môjho problému.
Asi 4 mesiace ma pobolieva ľavá horná časť nohy. Cca 3 mesiaci beriem homeopatiká - najprv to boli kvapky na zápal sediacieho svalu, to bolo vylúčené, nakoľko bolesť neprestávala, potom kvapky na tzv. traumatizmus, tiež nezaberalo. Noha neboli sústavne, len keď dlhšie sedím a  postavím sa chvíľu krívam kým mi to prejde. Aj ked dlhšie chodím - viac ako hodinu, začneme ma to bolieť a keď ležím na pravom boku, ľavú nohu nemôžem zdvihnúť dohora. Asi pre 4-5 rokmi som mala pásový opar. Po prečítaní rôznych článkov o imunite neviem či s tým nemôže súvisieť aj tento môj problém. K lekárom zatiaľ nechcem ísť, lebo viem čo ma čaká - lieky, injekcie,rehabilitácie a to bez záruky, ži mi to pomôže. Preto by som rada skúsila riešiť tento problém nejakými doplnkami. Ak by si mi vedel poradiť, bola by som veľmi rada.
Ďakujem. Sabrina



2

Re: Bolest v nohe

Herpes napada casto nervy a nejeden z mojich priatelov mal zapal sedacieho nervu prave sposobeny tymto nasim vzdypritomnym a vyckavajucim virusom na oslabenie tela, ked sa premnozi a napadne sliznice(vnutorne aj vonkajsie) nervove obaly a rozne vystelky vo vnutri tela. Pozri temu  http://rng.nazory.eu/herpes
Na hojenie poskodenej nervovej izolacie treba EPA a najma DHA, omega 3 oleje, co sa nachadzaju v rybacich olejoch(davka 10 gramov denne) alebo krill oleji(davka 2 gramy)
Telo si ich vie vytvarat len velmi malicko, preto hojenie poskodeneho sedacieho a inych nervov trva tak velmi dlho, ak teda vobec, lebo virusy nespia a skodia neustale, ked mas znizenu viralnu imunitu.



3

Re: Bolest v nohe

RNG

tento krill olej je podla teba vhodny pri problemoch s nervami? Je dost ucinny?

http://www.iherb.com/Olympian-Labs-Inc- … 13873?at=0



4

Re: Bolest v nohe

Spomenuty krill olej je pomerne kvalitny. Ale krill olej je len polotovar na regeneraciu, nie je to prostriedok na zvysenie viralnej imunity ani prostriedok proti moznej neuroborelioze.



5

Re: Bolest v nohe

Ano, ano to som pochopila. Planujem ho brat okrem antiviralnej a pripadne antborelioznej liecby.

Este: po akom case uzivania krill oleja sa zregeneruju nervy (ak nie su inak napadane virusmi a pod), t.j. ako dlho by ho mal clovek uzivat?



6

Re: Bolest v nohe

Ja beriem krill olej stale,udrzobne,  lebo telo potrebuje z neho rozne latky.
Je to sucast vyzivy. Len ho neberiem velmi pravidelne a obvykle 1 gram denne, ked nezabudnem. Inac by som musel jest pravidelne ryby, as tie su dnes povacsine uz ovela viac zamorene.



7

Re: Bolest v nohe

Sprava pre RNG.
Dovolujem si Vas poziadat o Vas nazor na riesenie nizsie uvedeneho problemu.Doktori uz nevedia co s tym robit.Jedna sa o zenu vo veku 62 rokov.
Vopred dakujem .

"V r. 2007 bola v kúpeľoch a po nejakej masáži ju začala bolieť noha...až sa s tým dostala do nemocnice, kde jej sestra pichla najskôr algifén a neskôr niečo iné, po čom prespala celú noc a ráno po prebudení mala nohu "ako handru". A to bol začiatok všetkých problémov. V tom istom roku bola operovaná na neurochirurgii. Predtým bola na magnetickej rezonancii a záznam z toho má /CD/. Noha bola slabšia aj po následnej rehabilitácii.
V r. 2009 mala elektromiografické vyšetrenie /EMG/ s výsledkom:  ťažký stupeň periférne neurogénnej lézie v myotome L5 vľavo. Výraznejšie redukovaná dorzálna flexia chodidla vľavo, taktilná hypestéza v konci dermatómu L5 vľavo.  Záver: Stav po laminektómii L5 a parciálne L4 pre herniu disku L4/L5 vľavo.
Toho času známky peroneálnej lézie vľavo ťažkého stupňa, výrazné obmedzenie samostatného pohybu aj na krátke vzdialenosti. Liečba asymptomická, riziko recidívy.
V r. 2010 kontrola v neurolog. ambul.: RTG chrbtica: osteoporóza, napriamená krčná lordóza, drobné dorzálne osteofity, C5, C6, C7. Mierne zúžené medzistavcové priestory C5- C6-C7. Výrastky v krčnej chrbtici, instabilita."



8

Re: Bolest v nohe

Nuz nervy mozu poskodit rozne mikroby, od virusov po L-formy a mykoplazmy.A samozzrejme krvne zrazeniny, ale to by sa malo prejavit cyanozou, tj nedostatkom kyslika v nohe a modranim. Takze dufam , ze tolko ti lekari este vedia.
Lekari tu v diagnoze popisuju nasledky, ale o pricinach mlcia.
Nuz v prvom rade regeneracia potrebuje materialy, napr DHA z rybacich olejov(10 gramov) alebo krill(2 gramy) .
No a treba adresovat virusy podstatnym zvysenim viralnej imunity(najma herpes typy napadaju myelinove obaly nervov, ale v tom veku su caste aj shingles=VZV=pasovy "herpes", pozostatky detskych ovcich kiahni v tele, ktore sa na starost mnohym takto vratia)
Nuz a na L-formy, vnutrobunecne parazity, ktore znizuju imunitu celkove treba liecba. Velka vacsina ludi, co ich ma o tom nevie a je len par laboratorii na svete, kde ich vobec vedia diagnozovat. Pozri napr na temu Borelioza alebo Chlamidia Pneumoniae, tieto vytvaraju obzvlast odolne L-formy, ked su v bakterialnej forme napadnute antibiotikami ucinkujucimi na bunkove plaste.
Ja(tym myslim moje lekarske zdroje, ja nie som lekar) na to odporucam najma dlhodobe branie extraktu z olivovych listov(3 x 300 mg oleuropeinu) a Samento/prima una de gato, 2 x 15 kvapiek denne.
Tiez enzymi a NAC, ktore odmaskuju tie potvory skryte v bunkach, zamaskovane tak, ze ich nasa telesna obrana nevidi.



9

Re: Bolest v nohe

Srdecna vdaka za Vas nazor.



10

Re: Bolest v nohe

OK