1

Téma: úprava hormonov po vysadeni HAK, meškanie menštruácie

Pekný večer,
chcela by som poprosiť o radu..Pred vyše mesiacom som prestala užívať hormonálnu antikoncepciu, približne v tom čase som začala užívať kapsule Dong Quai, Damiana a Saw Palmetto (kvôli tomu, aby sa mi dali hormóny do normálu a aj kvôli tomu, že to má vraj pozitívny účinok na sexuálnu túžbu smile ).. Teraz mi však 5 dní mešká menzes.. V minulosti som nemala s tým problém (mala som viac krát prestávku v užívaní HAK počas asi 7 rokov). Viem, že je to normálne u mnohých báb, že po vysadení HAK mešká aj týždne, alebo mesiace.. ale mne sa to pred tým nestávalo a obzvlášť teraz, keď som užívala tieto kapsule, tak som očakávala, že to bude ešte lepšie.. Neviem, či som zvolila vhodnú kombináciu tých doplnkov, resp. či môžem užívať aj Saw Palmetto (to som si kúpila z iných dôvodov).. Nemôže spoločné užívanie týchto doplnkov mať nejaký negatívny vplyv? Tehotná by som nemala byť, robila som si aj test. Ďakujem



2

Re: úprava hormonov po vysadeni HAK, meškanie menštruácie

S vekom sa menzes moze znepravidelnovat, najma po pouzivani hormonalnej chemickej antikoncepcie.
Mnohym zenam to trva aj 2-3 cykly, kym sa im to napravi. Takze nic zvlastneho.



3

Re: úprava hormonov po vysadeni HAK, meškanie menštruácie

Dobre rano, RNG, teda aspon u nas. Poprosila by som o radu, staci po vysadeni Belary uzivat prvosienkovy olej, Dong Quai, alebo by Ste este doporucil aj nieco dalsie? Dcera si , vdaka Panu Bohu, dala po  3 rokoch povedat. Dakujem vopred.



4

Re: úprava hormonov po vysadeni HAK, meškanie menštruácie

Evening primrose je hlavne protizapalovy, yam celkove dobre posobi na hladiny zenskych(aj muzskych) hormonov, rozne rastlinne steroly tak isto sluzia, ako polotovary, na rozne hormony. Dong quai(angelika cinska) je specificky povzbudivy adaptogen pre zeny, nazyvany v Cine aj "zensky zensen"