1

Téma: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

potrebujem poradit. ide o mojho priatela. uz dlhsie ma problemy,neciti sa psychicky dobre,je mu smutno,zacal sa dokonca vyhybat ludom.behali sme po lekaroch a zdiagnostikovali mu depresiu. uziva serotonin a tbl. na spanie. stazuje sa ale aj na mravcenie v cele. najskor sme si mysleli ze to ma z chrbtice,nakolko ma problemy s krcnou chrbticou,ale prestavame tomu verit. poculi sme ze to moze mat suvis so zapalom nervov. vedeli by ste nam poradit co by mal zacat uzivat aby mu to prestalo? vraj je dobry rybaci olej. dakujem velmi pekne!



2

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Samozrejme dovodov na to moze byt hromada, takze jedina rada to nemoze pokryt. Casto je ten problem spojeny so zhorsenym travenim(oslabenie tela vseobecne) a na to su kyseliny, enzymi, vlakniny a probiotika
Kedze ma nervove prejavy(mravcenie, periferalna neuropatia) doplnky proiti viralnym, co to mozu sposobovat su dobry krok. Pozri na temu herpes na prvej strane.
Na periferalnu neuropatiu sa odporuca z doplnkov najma vitaminy B, (biotin, benfothiamin, nicotinamid), acetyl L karnitine a L-carnosine(aminokyseliny) a zlepsenie lymfatickeho toku(cvicenie, plavanie, teplo, enzymi)
Rybaci olej obsahuje polotovary na "opravu" poskodenych nervov.Ucinna davka je okolo 10 gramov.
Rozne protizapalove potlacia zapaly, tj pomozu, ale meadresuju pricinu

Naposledy upravil: RNG (2010-04-14 20:47:11)



3

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

a myslite si ze to mravcenie moze mat suvis s  depresiou? ak som to teda spravne pochopila,mal by zacat uzivat vitaminy B a aminokyseliny,rybaci olej plus cvicenie. je mozne to mravcenie uplne odstranit? dakujem!



4

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

rybaci olej je dobry na depresiu, tiez vitaminy B.
Takze je to mozno nejak prepojene.
Zle travenie tak isto sposobuje casto depresiu, celkove oslabuje telo a imunitu, vcitane viralnej.
Pokial viem, nikto nedava ziadne garancie z lekarov, tak isto to plati aj na pouzitie potravinovych doplnkov.
Mnohi si zmiernili alebo dokonca kompletne odstranili "mravcenie", ja som jeden z nich tiez.
Nevyliecil som si to kompletne, ale ani bolesti ani mravcenie momentalne nemam.
Necitlivost(neuropatia) v prstoch na nohach mi zialbohu este ostala.U mna je to nasledok cukrovky.



5

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

dakujem za radu. mam este jednu otazocku. docitala som sa ze na depresie je dobry lubovnik bodkovany. neviete mi poradit ci sa moze kombinovat s antidepresivami? pretoze tie on uz uziva. alebo predsa len je lepsi ten rybaci olej? velmi pekne dakujem za vas cas!



6

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Lucinda, lubovnik je bylina s ucinkami na hladinu serotininu, norpinephrinu a snad aj GABA.  Neviem , co berie proti depresiam, ale nie je vhodne kombinovat  lubovnik s chemikaliami(liekmi) ktore maju podobne ucinky
Lubovnik  je ucinny na spominane nedostatky neurotransmiterov a nie je navykovy. Da sa pouzivat obcas v pripade prilisnewho nervoveho zatazenia, ktore vedie u niekoho k depresiam
Ja a hlavne moja zena ho pouzivame obcas, dost zriedkavo, pred stresovymi situaciami(stretnutia s hromadou ludi, pohreby, pretazenie v robote) a to nie pravidelne, ale len narazovo, jedna max dve davky po sebe s odstupom 8 hodin a potom dni nic.
Davka je asi 1000 mg vytazku s 0.3% hypericinu a 3% hyperforminu.
Pozor na pouzivanie takychto velkych davok, po 2-3 dnoch by viedli k prebytku serotoninu=serotoninovy syndrom.
Osobne neodporucam pravidelne pouzivanie ziadnych antidepresiv, pri spravnom traveni  a vyzive a nie vysokych stresoch telo vyrobi dostatok neurotransmiterov.
Specialne tu zdoraznim aj pripadny doplnok vitaminov B v strese(preto sa nazyvaju tie zmesy Stress B) a doplnok mineralov na kosti, ktore telo potrebuje na pouzitie na sirenie nervovych signalov a v pripade nedostatku ciastocne odburava z kosti

Depresie mozu byt aj z hromady inych dovodov, napr zamorenie mozgu tazkymi kovmi, zamorenie roznymi toxinami z mikrobialnej alebo parazitickej cinnosti v tele a podobne.
To treba samozrejme patricne adresovat odmorenim(absorbcia, chelacia, enzymi) a samozrejme v pripade mikrobov a parazitov potlacenim  prislusnych producentov neurotoxinov a zapalovych latok

Naposledy upravil: RNG (2009-11-14 13:32:30)



7

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Lucida 11, ja by som "podozrieval" tvojho priatela z otravy tazkymi kovmi...



8

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Pri dnesnom zamoreni je to velmi pravdepodobne. Preto ja osobne pouzivam v strave rozne chelatory=ovocne kyseliny, alfa lipoicku kyselinu, MSM, cilantro(vnat koriandra ) a rozne zelene doplnky.
Velke zamorenie ortutou z plomb, vakcin a potravin sa da zistit velmi lahko, pri zobrani alfa lipoickej kyseliny sa mozgove symptomu na niekolko hodin podstatne zhorsia(ortut sa v tele "rozviri")



9

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

ký je tvoj názor na príspevoky
http://pravekadieta.cz/2008/12/18/chole … vy-mytus/,
http://pravekadieta.cz/2009/03/
http://pravekadieta.cz/2010/06/



10

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Su to velmi dobre clanky.
Nakoniec to nie su ziadne novinky, uz davnejsie sa v odbornych kruhoch vie, ze civilizovzane choroby ako porazky a rakoviny su spojene najma s poslednymi 100 rokmi vyvoja potravinarskeho priemyslu a intenzivneho polnohospodarstva.
Nenasytene oleje sa kedysi nazyvali aj "vysychave", lebo po zahriati rapidne oxidovali, stali sa lepkavymi a nakoniec stvrdli na kamen ako tukove polymery. Dnes sa ten termin zamerne nepouziva.....
Zialbohu, z teorie o zapchavani ciev cholesterolmi sa zacali tieto priemyselne znicene oleje tlacit ako zdrave, bezcholesterolove.

Fakt je, ze nanosy na cievach maju typicke zlozenie 80% oxidovanych tukov, 15% oxidovaneho LDL cholesterolu a 5% mineralov.

Dalsi fakt je, ze vyse 80% cholesterolov si telo samo vyraba v peceni najma z prebytocnych cukrov.

Dalsi fakt je, ze vsetky cholesteroly v urcitych mnozstvach a pomeroch v tele su nevyhnutne na mnozstvo procesov

Takze mnozstvo cholesterolov a ich vzajomny pomer v krvi je urceny najma cinnostou nasej pecene a prijmom cukrov, nie natolko az cholesterolmi v potrave ako to tlaci sucasne organizovana medicina.
Pomer medzi LDL a HDL a aj ich celkove mnozstvo sa da modulovat napr prijmom polyolov ako napr policosanov z listov cukrovej trstiny, co vam samozrejme prakticky ziadny lekar(cest vynimkam) nepovie.

Ale ako cisla hovoria, cholesterol nie je hlavny hrac v zapchavani ciev aj tak.

Nezavisle od toho, ked su vystelky ciev hladke, neposkodene, nemoze sa na ne nasadat prakticky nic.
V tele sa nam ale vytvara splodina, homocystein, ktory tie cievy zdrsnuje a umozni tym nasadanie na ne. Hladiny homocysteinu v krvi sa daju kontorlovat a znizit vitaminmi B-6 B-9 a B-12, ktore su potrebne pri odstranovani homocysteinu methylaciou.

Uvedeni Massajovia v Afrike sa sice zivia krvou, mliekom a masom dobytka, ale je to volne paseny dobytok,
nie uvazneny a krmeny priemyselne pripravenymi krmnymi zmeskami, z intenzivneho polnohospodarstva  s velmi malo zlozkami, osetrovany syntetickymi hormonami a antibiotikami. Ich maso a mlieko je zamorene pesticidami z polnohospodarstva, herbicidami, umelymi hormonami, antibiotikami a casto aj priemyselnym zamorenim roznych druhov, lebo intenzivne polnohospodarstvo sa prevadza v husto zasidlenych oblastiach, znacne zamorenych.

Zlozenie masa a mlieka Massajskeho dobytka je ovela lepsie, s vyssim obsahom roznych zivin, ktore sa nachadzaju v produktoch intenzivneho dobytkarsta a mliecneho priemyslu len stopovo, nedostatocne. A samozrejme tie rozne zamorenia tam nie su.

Osobne to beriem len ako priklad na civilizacne choroby, nie ako vzor stravovania, lebo Massajovia nemaju pridlhy zivot. A cast z toho je pre ich  prilis obmedzenu dietu. Ale nezomieraju na civilizacne choroby ako vyse 75% ludi krajinach s najvyssou zivotnou urovnou.

Clanok je zaujaty proti obilninam celkove
  a nie proti ich mnozstvu, vyberu  a spracovaniu.
Osobne z roznych prac sa mi zda taky pristup rozumnejsi.

Mnozstvom by nemali byt vacsinove v potrave.

Vyberom sa da uspokojit aj ludi, co maju problemy s travenim lepky(rozne zrniny bez lepky)

upravou(celozrnne, nie rafinovane)  sa da znizit ich civilizacny efekt(viac zivin, nizsi glycemicky index)



11

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Smuté
http://www.novinky.cz/ekonomika/217256- … yleci.html



12

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Len velmi naivni ludia veria reklame medickeho priemyslu ze ich prvorada uloha je liecenie.Zialbohu takych ludi je ester stale velka vacsina. A verejne komunikacie viacmenej vlastnene tymto priemyslom to samozrejme vo vedomi ludi silne natlacaju(brainwashing) coraz viac reklamami a programami , ktore buduju v ludoch dojem o obetavych a zazracne talentovanych nadludoch, lekaroch.To aby potlacili coraz viac sa siriacu nedoveru ludi v lekarov.
A ich "nove zazracne patentovane lieky". A tlacia do vedomia ludi loz, ze kazdy ucinny liek musi mat nevyhnutne aj skodlive ucinky, co musime jednoducho prijat. A ze jedine lieky liecia, vsetko ostatne je nanic alebo aspon prislabe.

Kazdy priemysel ma za ciel v prvom rade ekonomicke ukazovatele a to su hruby obrat a hruby zisk. To je realita a s tym sa treba vyrovnat v tejtop spolocnosti.
Preto je dolezite, aby bola aj v medicine konkurencia, lebo monopol na nazory a produkty  nedovoli spravny konkurencny boj a vyvoj.
Konkurencia proces pri ktorom aj peniazmi riadena spolocnost nakoniec musi vyvinut produkty lepsie pre spotrebitela a nie diktovat take, ktore su jednotlivym odvetviam ekonomicky najvyhodnejsie a zakaznik je okaslany.

To plati aj na cele organizovane zdravotnictvo, v ktorom v sucasnosti spotrebitel ma velmi male prava a vyber a je centralne monopolne ovladane.

Naposledy upravil: RNG (2010-11-19 21:10:37)



13

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Je to nanajvys zarazajuce...pretoze stretam v zivote velmi vela ludi ktori trpia na rozne ochorenia,niektore viem s urcitostou,ze keby sa liecili vitaminmi ,mineraliami,a inymi lahko dostupnymi doplnkami,tak by si pomohli min.na 90 %-100%.Ale je to zvlastne ze velmi vela ludi to vedome odmieta a radsej veri lekarom ako prirode.Byvam z toho sklamana,hlavne ak sa jedna o mojich blizkych a priatelov....:-(



14

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Mam presne ten isty pocit. Az na to, ze prakticky vsetko, co tu na fore hovorim pochadza tak isto od lekarov, len inej skupiny, ktoru media nepublikuju.



15

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

RNG
chcem ta poprosit o radu. Asi pred rokom a pol mi zacali trpnut ruky aj nohy. Neurolog to uzavrel ze to moze byt od chrbtice. Bola som tam este raz lebo to neprestalo a poslal ma na CT, ale nalez bol ok. Asi tyzden sa mi to tak zhorsilo, ze teraz citim pomaly v celom tele mravcenie a mam aj zavrate. Rano som sa zobudila ze sa mi v posteli tocila hlava a cely den to pokracovalo. To cele sa zhorsuje. Citala som co si pisal o mravceni, ze to moze byt aj od travenia. Chcem sa ta opytat, ze aj pri mojich priznakoch to moze byt od travenia, alebo co este? Neviem ci mam ist k lekarovi vobec im nedoverujem, no takto sa neda zit. Vedel by si mi poradit?



16

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

pre  Yannie, nemate aj ine problemy okrem spominanych? Pytam sa preto, lebo to trpnutie ruk aj noh bolo aj u mna,  mravcenie chrbta ,lenze to a este vela inych problemov  ako unava , bolesti chrbta, nutkanie na zvracanie atd. Lenze ja som zistil, ze to mam z boreliozy...tiez som daval do suvisu rozne priznaky, lekari totiz Vam vobec neveria, s akymi malichernostami ich otravujeme, preto musime sami seba diagnostikovat a urcit si diagnozu a potom najst vhodnu alternativnu liecbu pomocou doplnkov.



17

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

aby som nezabudol, tiez som maval a niekedy aj mavam dost velke zavrate, niekedy som napr. pri nakupovani v supermarkete musel postat a drzat sa regala alebo steny, kym zavrate odisli..



18

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Mravencenie a zavrate mozu byt z hromady dovodov, od nizkeho cukru, nizko roznych hormonov, zhorsenou cirkulaciou az po problemy s nervami z roznych dovodov nejak napadnutych, vcetne spomenutej boreliozy,roznych virusov alebo ako nasledok cukrovky(periferalna neuropathia)



19

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

MilanDr trocha oneskorene ale predsa. Prepac ak ti budem tykat, na fore mi je o prirodzenejsie.
Pisala som o mravceni a o zavrati, ale medzitym sa mi to tak zhorsilo ze som nakoniec isla k lekarovi. Dali mi tabletky na chrbticu aj proti zavratiam. Uzivam ich uz asi 3 tyzdne. Chvilu sa mi ulavilo, ale znova sa to zhorsilo. Zavrate az take uz nemam, ale to mravcenie sa zhorsilo a pridali sa aj bolesti v lavej nohe pod zadkom a tiez lave rameno, tieto bolesti su sporadicky. Okrem toho dost casto citim tlak v hlave. Je pravda, ze ma dost boli aj krcna chrbtica, a to dost casto. Lekari mi liecia chrbticu, na kontrolu mam ist az o tyzden, neviem co dalej. Zacinam panikarit, lebo do staroby mam este daleko a netusim co ma este caka.

Ja mam pocit, ako keby sa ozyvali nervy v mojom tele a zamyslela som sa nad tou boreliozou. Asi zahajim nejaku liecbu doplnkami na posilnenie nervov a protivirovu, vratane boreliozy.
Dakujem za tip. Ale vlastne ani neviem, ci sa ist otestovat, ak ma samozrejme lekar nevyhodi ze sa mu miesam do remesla... Dnes som bola u endokrinológa na kontrole kvôli štítnej žľaze a nechal mi otestovať absorpciu vapnika, vitamín D, horcika... Udajne to moze byt tetania...


Ty si si tu boreliozu uz riesil?

Naposledy upravil: Yannie (2012-01-10 14:57:41)



20

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

RNG dakujem.

Z toho co pises, a co som si na fore prestudovala mi vychadza, ze by som sa mala sustredit na antiviralnu liecbu vratane boreliozy a tiez posilnovat nervy krill olejom.

Citala som prispevky o borelioze, len som nepochopila, ze doplnkymi Samento, olivovy olej, GSE... sa da borelioza vyliecit, alebo su ako dolnok k ATB liecbe? Nerada by som brala uz dalsie lieky ked nemusim, vratane ATB.



21

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Nie olivovy olej ale extrakt z olivovych listov! Davka musi obsahovat 3 x 300 mg oleuropeinu intenzivne, 2 x 150 mg oleuropeinu udrzobne.
Krill olej nie je antiviralny, len pomaha regenerovat poskodenu nervovu izovalciu(myelin)

A ten extrakt pouzivali v minulosti dlhodobo 3 z mojich pribuznych, ktorym sa borelioza po atb vracala kazdych par mrsiacov spat. Dnes su v poriadku uz par rokov, hoci som si nie isty, ze by sa ta zakerna mykoplazmicka forma nemohla vratit spat.
Definitivne je to ale ovela lepsie riesenie, nez atb.



22

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Dakujem.

Teraz mam najvacsiu dilemu v tom, ako adresovat liecbu, z akeho konca zacat, lebo tie priznaky ktore mam, sedia aj na boreliu, aj na tetaniu, problem s krcnou chrbticou a neviem co este.

Ci mam automaticky skusit tu boreliu, alebo sustredit sa vseobecne na antiviralnu liecbu a ked priznaky pretrvaju, skusit na boreliu. Zda sa mi to chaoticke a pomaly budem potrebovat uz aj antidepresiva ked to takto pojde dalej, lebo uz som z toho dost zufala. Samozrejme uvedomujem si aj dolezitost dobreho travenia, to v kazdom pripade chcem podporit tiez. Enzymy beriem uz teraz, ale myslim ze je to nedostatocne.

Vies mi poradit?



23

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Ja osobne by som adresoval v prvom rade travenie(kyseliny, enzymi, mikrovlakniny a probiotika) lebo to ked nie je v poriadku ma nasledky stovky roznych problemov.Vcitane tetanie.
Antidepresiva neadresuju ani tetaniu(nedostatok mineralovc) ani nedostatky neurotransmiterov, tj ze by na ne dodali materialy.Su to len skodlive a navykove zamorujuce chemikalie, ktore niekedy adresuju symptomy, ale nie vzdy a niekedy vyvolaju viac problemov a nic nepomozu.
Posilnovat viralnu imunitu radim kazdemu, toboz tebe, ked mas velmi pravdepodobne problemy s premnozenymi virusami, co ti napadaju nervy.
Inac borelioza sama o sebe znizuje prudko imunitu vseobecne, tj aj imunitu proti virusom v tele aronym vonkajsim nakazam.
Bolo by dobre si dat urobit test, ale ziqalbohu ludia s boreliozou casto diagnozuju negativne, lebo bezne testy testuju len pritomnost bakterie, nie jej L-foremy, vnutrobunecneho parazitu.
Takze najlepsie, co ti viem poradit je utocit na vsetkych frontoch, tak ako vojaci, co strielaju do tmy a predsa obcas niekoho zasiahnu.
Kedze potravinove doplnky su neskodne, ak ich beries zbytocne, nijak ti to neuskodi, prave naopak, posilni to telo.
S chemickymi liekmi je to naopak, ak nepomozu, tak iste aspon zamoria telo a tym samozrejme uskodia.



24

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Velmi pekne dakujem za odpoved!

Urobim presne tak ako pises a skusim aj poziadat o test na boreliu a aj ked vyjde negativne skusim tu liecbu.

Poprecitovala som prispevky o traveni a vznikli mi otazky, ktore by som potrebovala pochopit. V suvislosti s tym, ze som asi dost zamorena ked mam tie problemy s nervami a pod., kolko enzymov by som mala brat a ake? Citala som totiz, ze je dobre ich kombinovat, aby pokryli cele spektrum co chyba.
S davkami mam vsak problem, lebo pani, s ktorou si pisal potrebuje na silne cistenie a pisala tam dost velke davky. Otazka je, ze aj pri mojom probleme mozem uvazovat takisto, ze potrebujem na silne cistenie?
Tiez som uvazovala o Digest Platinum, Pancreatin a Superenzymes... v tychto druhoch su vsetky potrebne enzymy?
Ak ano, mam ich brat aj nalacno kvoli cisteniu a aj pred jedlom na stravenie jedla (samozrejme nalacno iba tie, ktore neobsahuju aj kyseliny zaroven) ?
A este ze kolko kusov z ktoreho a kedy?

Naposledy upravil: Yannie (2012-01-11 17:50:35)



25

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Ja striedam Pancreatine a Digest platinum. Na cistenie tela jednu kapsulu na prazdny zaludok hodinu pred jedenim, , na travenie tiez, hlavne s vacsim jedlom, ked beriem obcas aj kyseliny, ktorych ako starsi clovek mam menej, lebo s vekom vsetkeho ubuda.
Obcas zoberiem aj Candex, ked mam biely jazyk, lebo ked si clovek neda pozor, velmi lahko sa mu Candida premnozi a skodi.

Inac mnoho testov na boreliozu su casto negativne, aj ked ju mas, takze na jediny test(napr Elisa) by som sa nespoliehal)



26

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

ahoj Yannie, kludne Tykaj , ked tak sledujem Tvoje problemy a porovnavam s mojimi, tak je tam nejaka spojitost....boli ma cely chrbat, obzvlast krcna chrbtica, uz dlhsi cas bolest v lavom ramene, predtym som v nom maval taku jemnu pichavu bolest akoby pichanie spendlikom, potom mravcenie chvilkove a teraz dost silna intenziva bolest v tom ramene. Tocenie hlavy a zavrate su skoro na dennom poriadku, pri otacani hlavy pocujem akoby take suchanie v krku. Bolieva ma v lavom boku resp. akoby v creve pod rebrami, niekedy take slaba nauzea, ale nikdy som nezvracal. Ked urobim drep pocujem praskanie v kolenach a klboch. Dost som schudol, ale jest mi chuti celkom dobre, no davam si pozor na stravu, au sa bojim jest aj kuracie prsia, uz asi rok nejem vyprazane jedla vratane mastnych a nezdravych ako su parky, udene maso, bocik,  tavene syry, sem tam nejake viaczrnne pecivo, chlieb, alebo pohankove. Dnes som mal k obedu len taky salat mix ako je v bille s platkami syru a trochou jogurtu.Prakticky drzim bezsacharidovku z dovodu candidy, ktora toto vsetko sprevadza uz velmi dlho...Takze sem tam aj oreganovy olej+kokosovy olej+GSE vsetko co doporucuje RNG, ale jazyk mam biely stale aj ked nie velmi ale biely povlak tam je...Uzivam aj podla RNG samento, bral som formu kvapiek od iherb, ale momentalne na odporucania RNG beriem cps Cats claw "5000" 3 x 2 dalej olive leaf extract tento http://www.iherb.com/Planetary-Herbals- … /1584?at=0
3x3. Samozrejme beriem vit. C, D3,E,Zn,Se, jod, alebo kelp /momentalne,lebo obsahuje aj rozne prospesne mineraly/.Ale mam dojem, ze taketo dlhodobe problemy odstranit, ci uz so sposobene candidou,alebo borelkou, su akoby beh do nekonecna....najhorsie na tom je to , ze som neustale unaveny, same depresie, bez nalady, nic Ta nebavi, je to akoby zacarovany kruh.....



27

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

A aby som nezabudol uz dlhsiu dobu mam zhorsene videnie, akoby neostre take rozmazane na dialku....nespomenul som este, uzivam kazde rano aj vecer kalinat na odkyslenie uz rok, ale som este stale poriadne prekysleny /to nejde len tak sa alkalizovat a rozpustit usadeniny naskladane za tie dlhe roky nezdraveho stravovania/ kazde rano bud digestive enzyme 2cps, alebo 4 x pancreatin na lacno....striedam ich a davam si aj na noc, dufam ze to nicomu nevadi...



28

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Yannie vidis, este aj zabudam.....zas som naspat...uzivam okrem spominanych doplnkov aj MMS1+MMS2. Dnes MMS1 8x 8 kv. /co je vlastne uz dost/ a 4 x MMS2 v cps velkosti "0"
Prave pomocou MMS /doporucil Julius z fora/ + doplnky doporucene RNG sa mi podarilo dostat otca 76r z rakoviny hrub. creva s MTS v peceni a OK v stolici..Jeho liecbu zverejnil aj Damian na www.badatel.sk Dam sem link
http://www.badatel.sk/index.php?option= … p;Itemid=1



29

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

oprava::::::::::v prispevku 26 cats claw "5000" davka 2x2 cps



30

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Mnoho problemov pri "starnuti" su vlastne sposobene zhorsenym travenim, tj nedostatkom kyselin, enzymov mikrovlaknin a probiotik. Najma mikrovlakniny su dolezite brat kazdodenne, bez toho nie je cistenie tela dobre a probiotika vyzivovane.
Prakticky ku kazdemu problemu pri starnuti zhorsene travenie znacne prispieva alebo dokonca je jeho pricinou.
Oslabena absorbcia zivin oslabuje regeneraciu, imunitu, sposobuje nedostatky neurotransmiterov, umozni sa premnozit roznym virusom v tele, ktore kazdy zialbohu mame, a tie utocia na sliznice, nervove obaly a tak sposobuju zapaly, bolesti, mravcenie(=tetania alebo periferalna neuropathia) a podobne.
Proti zapalom a ich nasledkom(vcitane alzheimerovej choroby)pomaha brat curcuminoidy najlepsie s bioperinom pre zlepsenu absorbciu.
A na oci silne antioxidanty, zmesy karotenoidov, vytazky z roznych semien, ako hroznovych, billberry, vinca minor(vinpocetine) a Huperzin A z machu. To zaroven zlepsuje aj cirkulaciu v mozgu,nielen v ociach,  preto aj na pamat sa pouzivaju viacmenej tie iste .antioxidanty.



31

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

RNG prosim Ta, daj mi link na nejaky vhodny vinpocetine alebo huperzin od iHERBU...je potrebne napr na tie oci, alebo pamat brat oboje??



32

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Iherb ma prislabe vinpocetiny, len 10 mg. Aj Huperzine A ma max 100 mg, ale nie kombinaciu vacsich davok.
Ja pouzivam tento obcas
http://www.swansonvitamins.com/SWH172/ItemDetail
Na huperzine A pozri na tento
http://www.swansonvitamins.com/SN115/ItemDetail
Kombinaciu maju tuto dobru a cenove pristupnu
http://www.swansonvitamins.com/SWU366/ItemDetail?n=0



33

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

MilanDr dakujem za odpoved. Mam pocit ze nie ze je medzi nasimi problemami spojitost, ale je to skoro identicke! Len ma znepokojilo ze tak dlho a tak vela doplnkov beries a aj tak mas tie problemy take intenzivne.
Chcem aj ja zacat, len sa mi zda vsetko take komplikovane. Vela citam tu na fore a som z toho uplne popletena. Ked budes mat nejake vysledky daj vediet prosim, potesilo by ma to.,



34

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

RNG napísal(a):

Ja striedam Pancreatine a Digest platinum. Na cistenie tela jednu kapsulu na prazdny zaludok hodinu pred jedenim, , na travenie tiez, hlavne s vacsim jedlom, ked beriem obcas aj kyseliny, ktorych ako starsi clovek mam menej, lebo s vekom vsetkeho ubuda.
Obcas zoberiem aj Candex, ked mam biely jazyk, lebo ked si clovek neda pozor, velmi lahko sa mu Candida premnozi a skodi.

Inac mnoho testov na boreliozu su casto negativne, aj ked ju mas, takze na jediny test(napr Elisa) by som sa nespoliehal)

RNG dakujem za odpved. Kedze si teraz studujem a spisujem co vsetko budem potrebovat a mam len take kuskove informacie prosim ta o pomoc s mojimi otazkami. Dala by som ich naraz, aby som ta nezatazovala pri roznych temach, aj tak som velmi vdacna ze pomahas!
Kedze som doteraz brala doplnky len sporadicky, enzymy po 1 ks ľx denne, obcas selen, zinok, C a E, kvoli tym nervovym problemom ktore sa teraz objavili musim zacat intenzivne, uz to nemozem odkladat. Nejake informacie som uz zistila, ale potrebujem este toto:

1. Nemala by som tych enzymov uzivat ovela viac? Napr ze naraz aj 5ks viackrat denne pre zaciatok? Ked vezmeme ze mam tie tazkosti plus som doteraz nejak travenie neliecila...

2. Mikrovlakninu mam jest aj v dni, ked napr nevezmem probiotikum?

3. Kolko mikrovlakniny mam zobrat naraz a v akje forme? Prasok alebo kapsule? Myslim stale na pociatocnu intenzivnu liecbu.

4. Kyselinu viem, ze pri vacsej davke bielkovin (cca 200-250g)  mam jest. ?

5. Antiviralnu liecbu som nikdy nebrala, resp. selen a zinok ano, ale nevedela som ze je to proti virusom, brala som to ako beznu udrzbu. Teraz chcem, ale kedze pri Virusy-herpes uvadzas dlhsi zoznam, chcem sa opytat, ci mam brat vsetky a ci udrzobne mnozstva alebo vyssie?

6. Planujem aj tie 3 veci, ktore si mi pisal proti borelii: GSE, extrakt z olivovych listov a Samento. Akurat sa chcem opytat, ci tie oleuropeiny musia byt 3x300, nasla som 500ku, tak ci to nie je vela?

7. A este ze ta intenzivna davka pociatocna ako dlho ma trvat, kym prejdem na normalne davky?

8. Ktory zinok je lepsi?

http://www.iherb.com/Now-Foods-Zinc-50- … s/883?at=0
alebo
http://www.iherb.com/Now-Foods-Zinc-Gly … 18419?at=0

9. Ktory selen je lepsi?

http://www.iherb.com/Bluebonnet-Nutriti … /8885?at=0
alebo
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Se … 40658?at=0

Vopred dakujem a prepac ak ta zatazujem.



35

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

!1. ked beries silne enzymy, 1-2 stacia, zo slabych ako wobenzyme nestaci ani 20
2. Mikrovlakniny treba brat stale, lebo probiotika sa musia rozmnozovat a na to potrebuju potravu, najma mikrovlakniny. V nasej dnesnej diete by malo byt 35 az 50 g vlaknin, a zialbohu je casto pod 10 gramov.
3. forma zalezi od druhu, modifikovanych pektinov zobrat 5 gramov je problem(zele) ale arabinogalaktano, co sa dobre vo vode rozpustaju nie je problem.
4, kyselina je tu ako doplnkok k tomu co ti telo vyrobi. Takze je to individualne, zacni s 1 tabletou, pripadne to zvys na 2, ked to nebude dost. Hlavne sa na taske tazke jedlo nenapi a nejedz polievku, aby si si kyseliny nerozriedil. Pijes az 2-3 hodiny neskor, ked je uz jedlo natravene a to dost, lebo telo sa potrebuje cistit vodou.
5 .bezna udrzba udrzuje aj vyssiu viralnu imunitu. Ak to nestaci, tak ber aj ine menovane v teme herpes, podla potreby.
6. to 500 mg oleuropeinu sa mi velmi nezda. Zatial najsilnejsi extrakt, co poznam je zo Swanson, kde v 750 mg kapsuliach je 150 mg oleuropeinu(20%)
http://www.swansonvitamins.com/SWH139/ItemDetail?n=0
7. Intenzivna davka je pre plny priebeh choroby, udrzobna na doliecenie, ked su uz priznaky viacmenej neexistujuce ale moze sa to vratit.
8. glycinaty su lepsie ako glukonaty., to je odpoved aj na 9.

Naposledy upravil: RNG (2012-01-15 22:04:13)



36

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Vsetko dobre RNG. Dakujem za cenne rady.
Uz som spisala objednavku podla tvojich rad. Dost som v posledne dni studovala forum ale este neviem niektore veci.

1.    Digest Platinum 2x1 alebo Pancreatin 2x2 mam brat iba nalacno a pri jedle už nie? Bude to stačiť aj na spracovanie jedla ktore pocas dna prijmem ?

2.    Ten oleuropein som nevedela ako je myslene. Cize keby som brala napr tento, v 825mg 15% je 124g oleuropeinu v 1 tablete? Je tento dobry?
http://www.iherb.com/Planetary-Herbals- … /1584?at=0
alebo z NOW?
http://www.iherb.com/Now-Foods-Olive-Le … s/741?at=0

3.    Co mam objednat Samento alebo Catś Claw? Citala som ze si pisal o Cats Claw. Tvojim znamym na boreliu pomohlo Samento vsak?  Zneistela som.

4.    Tie skusenosti co si pisal s boreliou co tvojim znamym pomohlo, oni brali olive leaf pol roka, GSE 3 tyzdne a Samento 6 tyzdnov? Tak by som mala skusit?

5.    Porad mi prosim nejaky Vitamin E z Iherb , lebo su rozne a neviem sa vyznat v zlozeni.

6.    A napokon este k tym mikrovlakninam.  Pisal si: „Mikrovlakniny treba brat stale, lebo probiotika sa musia rozmnozovat a na to potrebuju potravu, najma mikrovlakniny. V nasej dnesnej diete by malo byt 35 az 50 mg vlaknin, a zialbohu je casto pod 10 gramov.“
Nepomylil si sa? Nemalo by byt 35 az 50 g? Tie arabinogalactany vyzeraju dobre zo Swansons len odtial som este neobjednavala a postovne je dost drahe. V iherb vsak prasok nemaju, len tabletky. Keby som nahodou tie arabinogalactany v prasku nezohnala co by som miesto toho mala? Psyllium je slaby? Psyllium doma mam, neviem vsak kolko treba aby som pokryla tu potrebnu davku. Valstne aky je rozdiel medzi mikrovlakninou a vlakninou?

Dakujem moc.

Naposledy upravil: Yannie (2012-01-14 23:01:10)



37

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

!. ja beriem enzymi aj bez jedla aj s jedlom. Bez jedla na cistenie tela, s jedlom, na zlepsenie travenia, lebo to je hlavny dovod pre starsich ludi sa zmensovat/ubudat, kde telo pri nedostatocnej vyrobe enzymov zacne cerpat latky zo svojich "zasob".
2. Vaha tabletky nie je podstatna, ale kolko obsahuje oleuropeinu
3 . moje skusenosti s liecenim boreliozy boli cv minulosti, este pred Samentom a pribuzne pouzivali len extrakt z olivovych listov dlhodobo.
4. pouzivasli len extrakt z olivovych listov, odvtedy som pridal Samento a GSE, lebo oboje pomahaju pri,liecbe boreliozy a inych chorob, co sa s boreliozou zvezu. Borelioza totoz znizuje znacne imunitu a clovek dostava obvykle rozne sekundarne infekcie kvoli tomu.
5.  http://www.iherb.com/Country-Life-Natur … 17356?at=0
5 samozrejme sa jedna o gramy, vdaka, okamzite opravim



38

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Dakujem za odpoved.

Uz som si objednala vsetko aj z Iherb a nakoniec aj zo Swansonu, cakam na balicky.

Chcem ta este poprosit o vysvetlenie tych vlaknin. Pytala som sa ze aky je rozdiel medzi mikrovlakninou a vlakninou. Napadlo ma, ze vlakniny sa nachadzaju v ovoci, zelenine, a mikrovakniny su tie v praskoch?

Objednala som ten arabinogalactan zo Swansonu praskovy, ktory si mi doporucil. Niekde som citala ze 10 g by sa malo uzit z toho arabinogalactanu, ale pisal si, ze denna potreba vlakniny by mala byt 35-50g. Co mam este uzit, aby som splnila to mnozstvo 35-50g? Neviem kolko vlakniny je napr. v zelenine resp. v ovoci.

Naposledy upravil: Yannie (2012-01-20 13:19:46)



39

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Slachtenim ovocia a zeleniny sa ludia snazili dosahnut sladke, makke a prijemne produkty.
V prirode napr divoke jablka(planky) su tvrde, kysle a trpke. Zialbohu prave to telo potrebuje a to sa im podarilo odslachtit.
Takze to je ten dovod, preco mame malo vlaknin.
Plevy zo zrnin sa oddeluju, dokonca aj klicky=otruby, tak sa nesmieme divit, ze mame nedostatky roznych latok, ktore boli kedysi cast stravy zvierat a ludi a na co je nase telo usposobene.
Rozne vlakniny nie su rovnocenne v svojom posobeni v tele, to len drviva vacsina lekarov  ich hadzu do jedneho kosa, lebo malokto vie docenit ich posobenie v tele.
Najcennejsie vlakniny su take, co maju velmi malu/kratku molekulu, lebo tie maju najvacsiu absorbcnu schopnost(cistenie, odmorovanie) a su zaroven najlepsia vyziva pre probiotika.
Takze su na vahu ovela ucinnejsie, nez napr hrube obilne plevy.
Je dokonca termin "rozpustna vlaknina" kde su molekuly natolko male, ze ked ich rozptylis vo vode, stanu sa neviditelne.
Zeleniny a ovocia maju nosnu kostru vlakniny, tak ako my mame nasu kostru, takze vlakniny su vo vsetkych polnohospodarskych produktoch, pokial ich priemyselne neodstranime.
Pektiny su napr mikrovlakniny najma v jablkach a hruskach, arabinogalaktany su susene stavy zo stromov(larch=larix , modrin/smrekovec), viacere zrna pestovane na svete maju v supke vodorozpustne "slizy", z nich najznamejsie na trhu je z indickeho znna psylium, ale ma ich napr aj lanove semeno, chia(salvia hispanica) a ine.
Z korenov je na ne mimoriadne bohaty napr japonsky jedly koren conjac(amorphophallus c.), ktory sa zacal najnovsie pouzivat ako dieteticky doplnok(vid Lipozene)

Naposledy upravil: RNG (2012-01-20 15:00:40)



40

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Som nadsena Tvojim vysvetlenim! Som Ti velmi vdacna za vsetko!



41

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

OK



42

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

RNG nakoniec som objednala ten arabinogalactan zo Swansonu aj Aloe Vera v prasku a mam to uz doma! Este cakam na nejake veci z iHERBu a zahajim tu liecbu na boreliu.

Chcem sa este spytat na to Aloe, z toho mam pouzit pol cajovej lyzicky na pol litra vody? Je to dost drahe tak to nechcem prehanat. Chcem to hlavne uzivat dlhodobejsie na imunitu.



43

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

MilanDr ak najdes moj prispevok, ako sa mas? Beries tie veci na boreliu a citis nejaku zmenu? To mravcenie, zavrate, a ostatne problemy este pretrvavaju?



44

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Yannie, najdem samozrejme, kedze citam vsetky prispevky na fore....Pravdupovediac vyuzival som Cats claw "5000" jedno balenie, dnes som otvoril dalsie + olive leaf extract http://www.iherb.com/Planetary-Herbals- … /1584?at=0 co mi doporucil RNG, to uz asi 6 baleni..takze dlhodobejsia a mozem sa pochvalit, ze to mravencenie v chrbte, resp. v lavej lopatke odislo, zavrate sa tiez zmiernili, ale bolest v chrbte dolu aj hore este stale pretrvava, ale beriem teraz denne poctivo aj lugolov roztok, ten je vidim velmi dolezity zrejme skoro na vsetky procesy v tele, zacal som pit rano aj vecer 1 PL tekvic. oleja, tak isto aloe vera, tak cert vie, co kedy a kedy zaberie a konkretne na aky problem...ale hlavne je, ze sa citim o nieco lepsie, ako predtym....



45

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

MilanDr som rada ze sa citis lepsie. Ja som nakoniec objednala tiez ten Cat´s Claw, citala som ako si niekomu pisal. Mala som v plane Samento, ale som to zmenila. Teraz to mam na ceste, cakam kym sa mi skompletizuju vsetky moje objednavky a ked budem mat vsetko zacenm brat naraz. Objednavala som dost vela doplnkov naraz aj z iHERBu aj zo Swansonu. Ja som objednavala Olive Life zo Swansonu http://www.swansonvitamins.com/SWH139/ItemDetail?n=0 na polroka mnozstvo. Beriem to vazne :-)
Aj ine antiviralne atd.

Este v decembri som bola u neurologa a dala mi lieky na chrbticu. Zobrali mi aj krv kvoli vitaminu D, horciku a vapniku. Povedala ze mozem mat slabu tetaniu, preto tie obcasne tiky pri perach a bolesti v ramene a pod stehnom. Aj mravcenie. Vyslo ze som mala malo D-cka a hranicne hodnoty horcika. Zacala som brat aj horcik aj D-cko a uz ani lieky neberiem a tiez mi ustupili problemy. Bola som uz aj cvicit, a pri brusakoch som si trocha natiahla krk a asi pol dna som mala zas zavrate ale len mierne. Teraz som z toho zmatena lebo to vyzera tak, ze to mohlo byt fakt od chrbtice... Ale chrbtica zas od tych problemov, len neviem ako do toho prichadza napr borelia. V kazdom pripade vsak budem brat veci na boreliu, lebo clovek nikdy nevie. Ked dokoncim boreliu, chcem aj nieco na kosti, proti zapalom, na klby atd aby sa aj z inej strany liecila aj chrbtica.
Ked budem citit nejake zlepsenie ktore budu stat za rec, dam vediet, mozno to pomoze aj inym. Podla vysledkov sa da najlepsie riadit. Najma RNG, aby mal viac prikladov :-)

Naposledy upravil: Yannie (2012-01-29 22:25:45)



46

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Yannie ja som vybral 3 balenia una de gata http://www.iherb.com/Nutricology-Prima- … /3447?at=0 vela ludom pomohlo, ale mne nejak extra nie, preto som skusil na osporucanie RNG to Cats claw "5000", vydrzi mi to na mesiac....Ja som vyuzival 2 balenia tohoto curcuminu s bioperinom http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … s/13?at=0, na zapaly a bol som velmi spokojny ucinkom..



47

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Janie, ja pouzivam pol lyzicky, tj asi 1.5 gramu, co je ekvivalent 300 gramov stavy aloe vera(200 : 1 koncentrat.) Tj ovela viac, nez odporucaju rozni dealeri aloe vera gelu. Ale pom,aly ale iste sa mi zvysuje imunita, uz tak lahko nechytam choroby , ako donedavna(uz od mladosti som bol velmi nachylny na choroby horneho dychacieho ustrojenstva, teraz by to s vekom malo byt overla horsie, a je to lepsie, v dosledku roznych doplnkov a teda aj aloe vera.



48

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

MilanDr vdaka.

Curcumin mi prave dosiel zo Swansonu, objednala som ho aby som mala doma pre istotu. Zatial s nim skusenosti nemam. O zapaloch si este chcem prestudovat, lebo je zrejme rozdiel pri uzivani na akutny resp. chronicky zapal...

Pomaly budeme mudrejsi ako doktori :-) A to vsetko vdaka RNG!!!



49

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

Yannie napisem Ti SS, mozem Ta poprosit navigovat ma pri objednavani doplnkov zo Swanson?? Som zaregistrovany, ale nikdy som nedotiahol obj. do konca....postovne je myslim 24,99 USD?



50

Re: dobry den RNG!(mravčenie, trpnutie)

RNG prosim Ta, ake aloe vera uzivas Ty? Ja som objednaval toto aloe vera http://www.iherb.com/Life-Time-All-Natu … 23613?at=0 resp, stale ho este beriem, ale mam doma uz aj toto http://www.iherb.com/Real-Aloe-Inc-Aloe … 29034?at=0 neviem ktore je lepsie hlavne kvoli ucinku?? Alebo ktore aloe doporucujes Ty?