51

Re: Nador konecnika a absces.

Ok, pockam teda. Dakujem.



52

Re: Nador konecnika a absces.

Chcela by som vas poprosit o vas nazor. Podla vasich odporucani uz dlhsie jem tvaroh zmiesany s lanovym olejom (podla dr. Budwig), niekedy aj s pomletymi lanovymi semiackami, 2x denne. Nemoze to, ze jem tolko vela mliecnych vyrobkov denne (predtym som jedla mliecne vyrobky len velmi malo, obcas nejake syry) mat suvis s tym, ze mi odspodu ide tolko vela hlienov? Viem, ze tam mam nakazu, ale tie mnozstva hlienu su strasne. Neda sa ten lanovy olej uzivat s niecim inym ako s mliecnym vyrobkom? Pocula som, ze by sa to mohlo aj napriklad zmiesat s cibulou alebo cesnakom, ze tie tiez obsahuju siru, neviete o niecom takom? Mam totizto pocit, ze ked obcas tu tvarohovu zmes nezjem, tak tych hlienov ide chvilku trosicku menej. Ale moze to byt len nahoda, neviem posudit. Velmi pekne dakujem.



53

Re: Nador konecnika a absces.

Nuz aby si mala mensie problemyu s mliecnymi vyrobkami, ber enzymi na mlieko=Dairy enzymes. Hlieny znamenaju obrannu reakciu tela vovi niecomu, ci uz alergenu alebo nejakej mikrobialnej cinnosti. Je to sice varovny priznak, ze nieco nie je v poriadku, ale spravny, lebo tak sa telo brani.
Ber menej tvarohu a rozmiesaj to az do penista v mixeri.
Zdroje siry su rozne, ale neviem ti povedat, co by plne zastupilo ten tvaroh, na to by bolo treba plno vyskumu, to neide len tak, zialbohu.



54

Re: Nador konecnika a absces.

A je nejaky rozdiel medzi hustymi hlienami a takymi vodavymi? Lebo neviem preco, ale raz su take, raz take a este aj niekedy tmavsie, niekedy je v nich ako keby aj trosku krvi, niekedy su bledsie, pritom myslim, ze kazdy den robim v podstate to iste a aj beriem tie iste doplnky. Cim to prosim vas moze byt? Prepacte, ze vam stale davam taketo prihluple otazky, ale uz to u mna trva dost dlho a stale sa zamyslam nad tym, co sa tam vlastne deje. Pekny vecer a dakujem.



55

Re: Nador konecnika a absces.

To je na mna priodborne.Telo vylucuje hlieny podla potreby. Pokial v nich nie je primes alebo nejake mikrobialne zlozky, su viacmenej biele=priesvitne.Ale v crevach je vzdy hromada mikrobialnej cinnosti, tj zriedkavo hlieny odtial su bezfarebne.



56

Re: Nador konecnika a absces.

Dakujem za vas nazor.



57

Re: Nador konecnika a absces.

OK



58

Re: Nador konecnika a absces.

Pan RNG,
chcela by som Vas poprosit o Vas nazor. Myslite si, ze je lepsie uzivat oxidanty (MMS) a antioxidanty striedavo po dni, alebo po viac dnoch, napriklad 3 dni oxidanty, 3 dni antioxidanty? Alebo striedat po viac dnoch? Mam v tom totizto trosku (trosku dost) chaos, na oficialnych strankach pana Humbla som sa o ziadnej pauze v uzivani MMS, kedy sa beru antioxidanty, nic nedocitala, niekto tvrdi, ze treba striedat den oxidanty/den antioxidanty, niekto ze brat oxidanty nepretrzite a kazdy den, cca 3 hodiny po poslednom uziti oxidantu si dat megadavku antioxidantov (ale to nie je mozne na to kvantum pripravkov, co ja uzivam) a napriklad na Damianovej stranke je tento clanok: http://www.badatel.sk/index.php?option= … ;Itemid=45 , kde sa pise, ze striedanie po viac dnoch. Ja viem, ze Vy MMS, kedze je nie je potravinovy doplnok neodporucate, prosim Vas preto o ciste Vas nazor co sa tyka posobenia oxidantov a antioxidantov voci sebe a na ludsky organizmus. Takisto Vas chcem poprosit o Vas nazor na uvedeny clanok, mam totizto pocit, ze tie zapaly su presne moj pripad, moje problemy so zapalmi zacali totizto presne v obdobi brania MMS v septembri a priznam sa, brala som prilis malo antioxidantov v pomere k MMS. Teraz sa snazim to robit dobre, aj ked sa moje zapaly vlecu napriek vsetkym pripravkom so mnou dalej, tak by som nerada urobila zas nejaku chybu a nejak to konecne doriesila. Alebo je mozne, ze clovek moze mat velke zapaly v tele kvoli tomu, ze berie az prilis vela pripravkov a telo nestiha? Ma sa vtedy "ubrat"? Dakujem velmi pekne. Pekny den.



59

Re: Nador konecnika a absces.

Zapaly su nasledky alebo mikroorganizmov, parazitov alebo nejakeho zamorenia, tj nahromadenia neziaducich latok v tele. Daju sa potlacit do znacnej miery roznymi protizapalovymi, ale je dobre zaroven odstranit ich priciny.
Medzi neziaduce latky mozu patrit napr aj bielkovinne zhluky, ktore nie su priamo skodlive, len zavadzaju. Aj ine latky, najma tukorozpustne a slaborozpustne mozu sposobovat taketo zamorenie, prikladom je napr nahromadenie kyseliny mocovej, co moze viest az ku dne.
Oxidanty su velmi uzitocne na potlacenie roznych mikrobov a sluzia na poskodenie rakovinnych buniek, zialbohu oxiduju aj zdrave struktury, cim tieto "starnu" a preto sa tak zdoraznuju antioxidanty v tele, aby tomuto poskodeniu alebo zabranili, alebo dali sancu telu sa regenerovat.
Antioxidanty su vsak chapane casto prilis jednoducho, ako absorbenty kyslika, ich uloha je ale komplexnejsia, lebo viazu aj rozne volne radikaly, tj agresivne latky(skodliviny), ktore sa v tele naviazu na ine a tym znicia povodne struktury.

Preto nie som jednostranne za pouzivanie oxidantov, hoci su casto vyborne ako prostriedok proti mikrobom a rakovinam, ale znamenaju zaroven privelku oxidaciu a tym zrychlene starnutie.
Takze rozni lekari navrhuju kratkodobe branie silnych oxidantov a v zapati napravu antioxidantami.
Telesne bunky poskodene oxidaciou sa vedia takto zregenerovat, ale rakovinne rychlorastuce tu schoppnost regeneracie maju obmedzenu a mikroby dokonca sa nevedia regenerovat vobec, tj su znicene.

Preto tu na rakovinu odporucam najma ucinne potravinove doplnky, kde netreba prestavky a nemaju ziadne skodlive postranne ucinky.
A silne oxidanty len v pripade, ze treba rychlu akciu v pripade akutnych infekcii alebo pokrocilej rakoviny, kde nemozno cakat na pomalsie posobiace potravinove doplnky.
Ked mas stale zapaly a problemyu s crevami, odporucam brat viac aloe vera a triphalu, ktora je tiez protizapalova a ma hojive a cistiace ucinky na creva.Pripadne aj citral a Sangre de Grado.

Ak ti mliecne produkty aj napriek braniu enzymov na mlieko(Dairy enzymes) robia problemy, skus ine zo sirokeho sperktra protirakovinnych, napr graviolu, ktora je silne antimikrobialna okrem cytotoxicity a casto su rakoviny vlastne nasledky posobenia roznych mikrobov.
Tiez chagu.

Naposledy upravil: RNG (2012-02-07 18:01:09)



60

Re: Nador konecnika a absces.

Dakujem za vysvetlenie, pan RNG, rozhodla som sa teda, ze idem brat jeden den MMS a jeden den pauza a vela antioxidantov a takto striedat den po dni. Mam ale pocit, ze v ten den, ked beriem MMS sa citim vyrazne lepsie ako ked mam pauzu a beriem antioxidanty. Cim to moze byt? Sice som kedysi davno citala na fore Upramene, kde dost vela ludi berie MMS, ze aj vela z nich sa citilo pod psa v pauzach (v dnoch bez MMS), len nechapem dovod toho.
Aloe som zvysila na 2x denne pol lyzicky, triphalu beriem 2x2 tbl denne (tu z iherbu, co aj vy odporucate), myslite, ze tu mam este viac zvysit? Mam nieco malo nad 40 kil. Chagu a graviolu som objednala.
Este by som vas chcela poprosit, ten moj zapal, to nie je len vnutri v creve, ale aj vonku, okolo konecnika, akoby abscesy alebo fistuly, neviem presne, len som to porovnavala s fotkami na internete a vyzera to tak nejak a mam pocit, ze take nieco mam aj vnutri a to mi asi sposobuje tie bolesti (a aj tie hlieny idu asi z tych abscesov, pretoze mam napriklad pod dna vacsie bolesti, potom mi nejaku hodinu krvaca a potom idu vacsie hlieny, ako keby tam nejaky absces praskol). Moze byt, ze sa mi zapaluju nejake zlazy okolo konecnika? Viem, ze vela ludi, ktori mali v tych miestach niekedy absces, ze sa to zvykne castokrat vracat, ale rezat to velmi dat nechcem, skor by si to riesila sama (pri prvom abscese mi tam bol pravdepodobne zaneseny ten zlaty stafylokok a mozno aj ten enterobacter, ktoreho ukazal diacom a odvtedy vlastne tie vacsie problemy mam). Ale mam pocit, ze to vsetko (GSE, extrakt z oliv.listov, sangre de grado, atd atd atd) nejak na to vobec nezaberaju. Nemoze to byt skor otazka tych zliaz okolo konecnika (ak tam nejake su, neviem sa k tomu dopatrat) alebo ciev? Asi som to cele dost skomolene vysvetlila, ani neviem, ci sa v tom vyznate, len uz som z toho zufala, beriem tolko pripravkov a nejak nic. Je to zvlastne, ale keby som napriklad nemala take velke bolesti z tych opuchov, tak sa citim celkom fajn. Dakujem.



61

Re: Nador konecnika a absces.

Nuz ja neviem, ci to je nasledok rezania a nejaka nakaza tam vnesena(napr zlaty stfylokok, co sa dnes pri operaciach a po operaciach az prilis casto stava), alebo nejake zablokovane cievy, a mensia oblast sa doslova rozklada, lebo nie je dozivena a dostatocne okyslicena tokom krvi.
To sa musi vyhojit, to nie je mozne nechat tak, myslel som, ze velke davky GSE by mali pomoct pri Staph .aureus, ale naozaj nevieme, co tam za nakazu je alebo ci to je len nedostatocnou cirkulaciou krvi. Tiez som si myslel, ze iontoforeza striebra to zlikviduje, a ked to nezlikvidovala, tak to asi je kombinacia nakaz a rozkladu pre nedostatocnu cirkulaciu.
Mozes skusit zvysit davku GSE, su kapsule  (250 mg) s obsahom  az 25 kvapiek GSE, ked ich zoberies napr 4 x 2, dostanes za den do tela az 200 kvapiek GSE, a ak to nepomoze, tak tam mas nieco, co nereaguje na GSE a treba skusit nejake ine antimikrobialne.

Na zlepsenie cirkulacie odporucam bratr 3 x 2000FU nattokinazy, to postupne rozpusti rozne zablokovane cievy a zrychli celkovemcirkulaciu krvi v tele. Najma stredoeuropania maju problemy s prilisnou zrazanlivostou krvi. Nattokinaza riedi krv bezpecne, nevedie to ku krvacavosti ani pri ovela vyssich davkach. Naviac rozbija krvne zrazeninym, aj stare.
Aj ine extra enzymi by mohli pomoct, najma ked su brane na prazdny zaludok.
Pri hnisaniach su vzdy pritomne rozne kvasne a hnilobne kultury, preto odporucam pokracovat brat oreganovy olej.

Naposledy upravil: RNG (2012-02-09 22:17:20)



62

Re: Nador konecnika a absces.

Dakujem Vam za rady, to GSE v tabletkach mam doma, skusim, oreganovy olej beriem stale.
Tu nattokinazu treba v "enteric coated" tobolkach? Aby sa zaludocnymi kyselinami neznicil ich obsah? Alebo stacia obycajne?
A mohli by ste mi prosim poradit nejake dobre enzymy, nejake take najkomplexnejsie, s obsahom co najvacsieho poctu roznych enzymov, ktore by som brala nalacno na cistenie, kedze mam toho nedefinovatelneho "odpadu" v tele asi haldy?
Dakujem velmi pekne, pekny den.



63

Re: Nador konecnika a absces.

niekde sa uvadza, ze mms riedi krv, ma to nejaky "vedecky" zaklad?



64

Re: Nador konecnika a absces.

Zatial som nevidel predavat nattokinazu v enzterickych kapsuliach, len serrapeptazu a pancreatin. Ale neviem nakolko sa v zaludku nici, Viem len, ze to co je na trhu pracuje.
Skus z enzymov Digest Platinum, ten pouzivam aj ja.
O MMS mam primalo udajov, v USA sa vseobecne blokuju.



65

Re: Nador konecnika a absces.

Ja som nasla, tuto: http://www.iherb.com/Naturally-Vitamins … /4465?at=0 , myslite, ze je dobra? Objednala som ale zatial obycajnu, ked vravite, ze aj ta ucinkuje. Digest platinum uzivam uz davnejsie, aj bromelain, aj take viaczlozkove enzymy od Credence a takisto aj dairy enzymes (cisty pankreatin mi teraz na par dni vypadol, ale uz je na ceste). Myslim vsetko nalacno, na cistenie. A najnovsie asi 2 dni aj candex. Dufam, ze to nie je zle, ked si davam tolko enzymov naraz nalacno? Ked mam doma pankreatin, dam si napriklad 2 tbl pankreatinu (4 gramy) spolu s jednym bromelainom a 2x digest platinum. Je to tak ok?
Co by som prosim Vas ale mohla teraz narychlo brat, pokial mi pride ta nattokinaza? Myslim nieco z lekarne, len na tych par dni...
A myslite, ze ak su to teda nejak blokovane cievy, ze to moze byt nasledok infuzii? Brala som teraz od septembra s mensimi a vacsimi prestavkami az donedavna viac menej stale nejake infuzie (B17 a vit C) plus vela vela infuzii v nemocnici a az teraz ma napadlo, ze este na zaciatku v septembri ma sem tam popichavalo v zilach, ale potom to prestalo. Mohla sa tam popripade aj nejaka nakaza zaniest? A vysetrenie pristrojom diacom (ja viem, vy to velmi neuznavate) ukazalo, ze mam v tele vela kyseliny mocovej. Alebo to moze byt aj tym?
Dakujem velmi pekne za vas cas a vase rady. Peknu nedelu prajem.



66

Re: Nador konecnika a absces.

Neda mi, nezverejnit tento dolezity clanok o metabolickej liecbe rakoviny
http://www.klasici.sk/node/426, myslim , ze je vynaty z www.badatel.sk



67

Re: Nador konecnika a absces.

Damian(tj ASI"neznamy" autor) tam uviedol niekolkom protirakovinny z velkeho vyberu a najma sa sustredil na psychologiu a stravu. Ja som v tom ovela agresivnejsi, ovela viac latok a roznych lekarskych protokolov, kombinovane dokopy. Tak sa ucinnost samozrejme zvysuje.



68

Re: Nador konecnika a absces.

Mohli by ste mi prosim odpovedat na moj prispevok c 66? Asi ste ho prehliadli..
Dakujem.



69

Re: Nador konecnika a absces.

Alica, ta nattokinaza je drahsia a slabsia ako to, co tu ja odporucam, Tvoja ma 1500 FU na dve tablety, moja 2000FU na jednu kapsulu.
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … ps/33?at=0
Mnoho ludi ma casto zvysene hladiny kyseliny mocovej v krvi, vtedy sa zacnu v tele zhromazdovat a sposobovat zapaly(kysle telo) Alkalizacia to moze odstranit, hodne vody vyplachnut, tak isto pomaha aj vyhybanie sa jedlam s vela purinami(huby, vnutornosti a podobne)



70

Re: Nador konecnika a absces.

Presne tuto istu som objednala aj ja. Pri tej druhej som si vsimla, ze je slabsia, len som myslela, ze to je lepsie, ked je v enterickych kapsuliach.
Chcela by som Vas este poprosit o nazor na jedenie masa pri rakovinach (ryby, hydina), momentalne ho nejem, ale jem celozrnne obilniny a tie by som kvoli plesniam chcela vylucit (ci mam konkretne candidu, to neviem, ale nejake plesne urcite ano, to citim), ale len na ciste zeleninu a trochu orechov si momentne netrufam. A strukoviny obsahuju puriny, pokial dobre viem. Ohladom toho masa pisu vsade nieco ine a nerada by som nieco zas zbabrala.
Dakujem vopred za Vas nazor.



71

Re: Nador konecnika a absces.

Zialbohu sa neda vsetko adresovat naraz, takze si musis vytvorit priority: podla mna najprv hojenie a rakovina, potom candida a ine problemy.
Maso sice neodporucaju pri rakovinach,, ale dovodm je jedine v tom, aby sa zachovalo co najviac enzymov na likvidovanie nadorov.
Ja osobne radsej zoberiem extra doplnok enzymov, nez by som natolko obmedzil potravu.
Nevyhladuj sa, to oslabuje telo, ktore sa potom nemoze branit!
Alkalizacia ti vyriesi problem s mocovou kyselinou tak isto, bez obmedzenia jedalneho listka.



72

Re: Nador konecnika a absces.

A nemozu byt problemom tych zapalov nejake plesne?
S tym vyhladovanim mate pravdu, v septembri, ked som zacinala znova liecbu, som bola popri infuziach B17 a branim MMS takpovediac len na zeleninovych stavach a troske surovej zeleniny, popritom som robila kuru s magneziom oxid, co by som teraz uz asi nerobila (zlakla som sa choroby, tak som to cele zobrala takpovediac "zhurta") a nedopadlo to velmi najslavnejsie... Niekedy rozmyslam, ci by to nedopadlo aj ovela lepsie, keby som nebola drzala az taku prisnu dietu a skor sa zamerala hned na viac doplnkov (myslim tym nasledny pobyt v nemocnici, stomia a nasledne zapaly).
Na tu alkalizaciu staci kalinat? Ten beriem denne pol lyzicky skoro rano, nedavno som si kupila tie pasiky na meranie ph, ale nejaj to nefunguje... Existuje aj iny sposob zistenia ph v tele?
Dakujem velmi pekne za Vas cas a Vase rady a nazory.
Pekny den!



73

Re: Nador konecnika a absces.

Alicka, tieto PH tester laknusové papieriky si objednávam zo Swansonu, sú super, vždy odtrhneš asi 1-1,5 cm, mám to položené na WC, takže skontrolujem aj 3-5x denne, vydržia dlho, lebo je tam cez 4 m. Čo som kupila v lekárni u nás vôbec neukazovali, potom boli dobré ešte jedny z Rakuska. Myslím, že Ty si objednávaš v Swanson, ak by nie mám ešte doma v zásobe.
http://www.swansonvitamins.com/SWB001/ItemDetail



74

Re: Nador konecnika a absces.

Odkyslit telo nie je zalezitost dni, ale tyzdnov a mesiacov. Totiz  v tele sa zhromazduju kyseliny, najma mocovam casto aj roky a vyvolavaju zapaly. Extremom toho zhromazdovania je choroba DNA
Inac ja pouzivam tie iste papierky, aj na sliny aj na moc. A aj napriek alkalizacii(neporiadne aplikovanej) ako cukrovkar sa mi zriedka podari dosiahnut lepsi vysledok, ako PH 6.5 v slinach alebo moci, ale to je hlavne kvoli samotnej cukrovke a diete pre cukrovkara, bohatej na bielkoviny a chudobnej na volne cukry.
Pozor na PH lakmusove papieriky, zvyknu starnut a stracat schopnost reagovat. Trvaju v suchu mozna rok?



75

Re: Nador konecnika a absces.

Dakujem Ninka, kukla som nieco podobne aj na iherbe, tak aj tam maju, uz som aj objednala, tak sa tesim na testovanie smile

Pan RNG a staci na to odkyslenie len kalinat, pol lyzicky rano nalacno? Alebo mozem dat aj lyzicku, nech to ide rychlejsie? Dnes ma napadlo, ze enzymy ktore nemaju entericky obal sa na cistenie musia brat spolu s kalinatom, dufam, ze ked beriem entericky balene enzymy spolu s kalinatom, ze to nema nejaky negativny ucinok na ne... Je to tak ok?



76

Re: Nador konecnika a absces.

Nuz neviem, kolko kalinatu ti telo znesie, ale samozrejme cim viac , tym lepsie.
Entericky balene enzymi sa rozpustaju az v alkalickom prostredi, tj ked si vytvoris zaludok alkalicky, rozpustia sa v nom a neskor, ked sa zacnu tvorit kyseliny mozu tie enzymy este v zaludku dost poskodit, tj ked sa jedna o pancreatin.
Rastlinne a fungalne enzymi nie su natolko kyselinami poskodene
Takze s entericky pokrytym akymkolvek doplnkom sa zaroven nealkalizuj.
Ja som doplatil na kombinaciu kalinat a entericky baleny oreganovy olej sablou ako hrom.
Takze som sa dokladne poucil , ze s alkalizaciou sa neberie ani jedlo, ani doplnky entericky chranene. Len hodne cistej vody, nech to co najskorej zmyje do criev.



77

Re: Nador konecnika a absces.

Dakujem Vam za super vysvetlenie, konecne som to pochopila. Cize moze byt, ze kvoli tomu pride mojej sestre zle, ked zoberie rano na prazdny zaludok entericky baleny pankreatin? Znamena to potom, ze ma malo zaludocnych kyselin? Betain doma ma, ale vravi, ze ju aj po nom pali zaha, ze ma pocit, ze dokonca este viac, ako ked ho nezoberie, cize ho neberie... Ako ma prosim Vas potom ten pankreatin uzivat? Dat si k nemu aj jeden betain?



78

Re: Nador konecnika a absces.

Pancreatin na travenie s jedlom nepotrebuje entericke pokrytie. Ba dokonca ked ho zoberies velku davku a vsetok sa nespotrebuje a neznici kyselinami, daco sa absorbuje aj do krvi a cisti telo. Prerto som zasadne za vyssie davky.
Co sa tyka rastlinnych a fungalnych enzymov, tie az na vynimky netreba chranit proti zaludocnym kyselinam. Preto ja osobne pouzivam oboje, raz jedno, raz druhe a to v dost velkych davkach.
Entericky baleny pankreatin sa nemoze v zaludku rozpustit, ked je v nom dost kyselin. Ked sa rozpusti, znamena to katastrofalne malo kyselin v zaludku, a malicky doplnok k tomu samozrejme nestaci. Polokysly zaludok, kde nie je dost kyselin na potlacenie kvasenia a hnitia vyvola vyssiu palu, ako kompletne odkysleny, lebo vtedy v pazeraku nemoze palit ani ked sa tam obsah zaludka pod tlakom plynov nasilne natlaci.
Viac kyselin znamena pevnejsie uzavrety uzaver medzi zaludkom a pazerakom, ktory sa uzatvara na signal kyslosti zaludka, naviac dostatok kyselin potlaci hnitie a kvasenie a ine mikroby v zaludku a pomoze rozlozit najma bielkoviny

Zda sa mi, ze najvacsia chuba, co sa ludia dopustaju je pitie vela vody a jedenie polievok spolu s tazkostravitelnymi bielkovinnymi jedlami, ktore sa maju jest v mensich mnozstvach a nezapijat, aby sa kyseliny nerozriedili. Koruna na to je po napiti sa este zjest nieco sladke, lebo to je automaticky dovod na kvasenie a teda aj palu.

Pit treba hodne, ale nie na vacsie jedlo.  Pit treba az 3 -4-5 hodin neskor, ked je jedlo dostatocne natravene a mikroby su znicene



79

Re: Nador konecnika a absces.

RNG ja kazde rano pri alkalizacii kalinatom si zapijem aj digest platinum, niekedy pancreatinom, co doporucujes http://www.iherb.com/Country-Life-Glute … 1718?at=0, takze zda sa mi, ze potom robim asi chybu, alebo je to tak dobre?? Lebo sa priznam, ze niekedy mam z toho vsetkeho myš-maš
Vdaka



80

Re: Nador konecnika a absces.

Nie si sam s tym mismasom. Ale aj ked sa ti rozpusti entericky pokryty pancreatin v alkalizovanoim zaludku, nie je to uplna strata, lebo cast sa za tu hodinu, kym sa vybuduju kyseliny predsa len presunie do criev.
S Platinum digest nie je problem, to mozes brat na lacno, do alkalickeho ci kysleho zaludka, to nerobi velky rozdiel. Len ked ho das do zaludka plneho jedla, tak sa znacne vycerpa na jedlo a na cistenie tela nezostane vela, ked vobec nieco.



81

Re: Nador konecnika a absces.

RNG ked treba organizmus aj alkalizovat aj enzymaticky cistit aky casovy harmonogram pocas dna by si na to navrhol? (ak sa pouzivaju entericky pokryte tabletky)



82

Re: Nador konecnika a absces.

Enzymaticke cistenie je zavisle od zamorenia tela, tj je velmi individualne. Ale iste potrebuje najmenej mesiac-dva, pri rakovinach mozno aj vyse pol roka, pre istotu
Alkalizacia je celozivotna zasada, spociatku intenzivnejsia na odburanie najma krystalov mocovej kyseliny v tele, neskor miernejsie, najma jedlami(viac zelenin, menej cukrov, skrobov  a masa) na udrzanie sdravsieho telesneho rezimu.

Ja sa alkalizujem skoro rano intenzivne KHCO3(kalinat) pol lyzicky s pol litrom sodovky/vody  lebo vtedy mam uz uplne prazdny zaludok po noci, a jem az o 2-3 hodiny neskor.
U mna je intenzivna alkalizacia potrebna cely zivot,  lebo beriem kyseliny s velkym vecernym jedlom, takze ked beriem intenzivne kyseliny na travenie,  musim v inom case brat intenzivne alkalizaciu. Jedlo samotne to nestaci alkalizovat, aj keby som jedol skoro cistu zeleninu, co by nebolo velmi rozumne.

Ja rano pouzivam na enzymaticke cistenie 1 kapsulu silnych rastlinnofungalnych enzymov(Digest Platinum), ktore nepotrebuju byt enzericky ochranovane, lebo vydrzia zaludocne kyseliny, tj ich zbytok, kedze sa zaroven alkalizujem.
Cez den pouzivam s jedlom enzymi len, kde je jedlo dost velke alebo tazko stravitelne(maso, syry) To tiez v mojom veku, ked sa uz netvori dost ani enzymov ani kyselin je dozivotne.



83

Re: Nador konecnika a absces.

RNG  a co sa deje s pankreatinom bez enterickeho obalu ked sa berie spolu s Kalinatom? Da sa takto cistit organizmus alebo to nie je dobra volba?



84

Re: Nador konecnika a absces.

RNG mozes dat link na ten digest platinum co beries? Ja beriem ten co si doporucil http://www.iherb.com/Now-Foods-Digest-P … 21321?at=0
Beriem ho rano s poharom vody asi 2,5  dcl hned ako vstanem aj s 2x500 mg ester-Chttp://www.iherb.com/American-Health-Ester-C-500-mg-with-Citrus-Bioflavonoids-225-Veggie-Tabs/14309?at=0 , moze tak byt?



85

Re: Nador konecnika a absces.

Dodatocne dakujem za vysvetlenie. Este by som sa Vas chcela opytat, ci by to nejak nevadilo, keby som brala denne napriklad 10 gramov pankreatinu, ale rozdelene len na 2 davky po 5 gramov (aj vzhladom na moju vahu cca 40 kilo), ci to nema nejake negativne ucinky, ked je to taka vacsia jednorazova davka. Na viac davok denne to rozdelit momentalne neviem, kedze uzivam MMS a uz teraz mam dost problem denne davky enzymov, MMS a antioxidantov nakombinovat tak, aby sa to "nebilo".
Dakujem velmi pekne.

Naposledy upravil: alica (2012-02-18 19:24:45)



86

Re: Nador konecnika a absces.

Milan, moze to byt tak, podobne to beriem aj ja, ked nezabudnem
Alica, zatial nepoznam pripad predavkovania enzymami, hoci zrejme je to mozne. Ja sam som tak velke davky este nebral, ale mnohi rakovinni pacienti to uz zrejme brali.
Aj ja mam problemy to spravne davkovat, beriem ochranne, regeneracne curovkarske a obcas pri zacinajucich nakazach aj rozne antimiokrobialne. Ked je toho privela, niektore vynecham a hotovo. Clovek moze zobrat len tolko kapsul denne....
A to este neberiem ziadnu chemiu, ako oxidatory, ktore nie su priam uplne nevinne, hoci podla roznych pouzivatelov maju len mierne skodlive efekty.



87

Re: Nador konecnika a absces.

RNG  a co sa deje s pankreatinom bez enterickeho obalu ked sa berie spolu s Kalinatom? Da sa takto cistit organizmus alebo to nie je dobra volba?



88

Re: Nador konecnika a absces.

A ktore su prosim Vas tie uplne najdolezitejsie enzymy na cistenie pri rakovinach? Pankreatin?



89

Re: Nador konecnika a absces.

Aduke, pancreatin ako zivocisny enzym sa dost poskodi kyselinami. Ale su ludia, co ho brali s uspechom na cistewnie tela bez enterickej(protikyselinovej) ochrany.
Samozrejme alkalizacia zaludka znacne znizi kyslost zaludka a teda aj nicenie pancreatinu v zaludku. Tj o to viac sa dostane do krvi na enzymaticke cistenie tela.



90

Re: Nador konecnika a absces.

Pancreatin je zivocisny enzym z pankreasu zvierat, najma prasiat a krav. Je to mnohozlozkovy enzym, najdolezitejsie su trypsin a chymotrypsin, tj proteolyticke zlozky.
Kedze rakoviny vytvartaju utvary, kde je bielkovina znacne zastupena a tiez rozne bielkovinne zhluky v tele podporuju rast rakovin nepriamo, bielkovinne/proteolyticke enzymy su pravdepodobne najdolezitejsie v boji s rakovinami. Teda je aj s nimi najviac skusenosti dosial.



91

Re: Nador konecnika a absces.

Dakujem, cize v prvom rade pankreatin a potom doplnit tymi ostatnymi...
Je to prosim Vas v poriadku, ked zoberiem rano nalacno s kalinatom napriklad pankreatin bez enterickeho obalu a k tomu napriklad candex, digest platinum a nattokinazu? Mozu byt aj ine kombinacie enzymov, len by som sa chcela uistit, ci sa nejak ich ucinky "nepobiju", ked ich budem brat roznorode naraz.
Ta nattokinaza mi dnes konecne prisla, bude mi prosim Vas na tie moje pripadne problemy s cievami (zablokovanie v okoli konecnika) stacit davkovanie 2 x 2.000FU (mam cca 40 kil)? Alebo mam radsej zvysit na 2 x 4.000FU? Trikrat denne nalacno sa mi momentalne kvoli MMS neda uzivat.
Ale asi budem mat vazne nejaky problem s tymi cievami, na lytku na pistale mam bolestivu hrcku na jednej zile (niekedy sa mi ani neda normalne chodit) a vcera sa mi urobil taky mensi, cervenkasty, na dotyk bolestivy opuch pri clenku na druhej nohe.
Dakujem velmi pekne.

Naposledy upravil: alica (2012-02-20 19:47:34)



92

Re: Nador konecnika a absces.

Digest platinum sam ma 15 roznych enzymov. Enzymi sa nebiju, ale doplnuju v ucinku.
Na tvoju musiu vahu 2 x 2000FU sa mi vidi akurat dost. Ja vazim 2 a pol krat tolko a beriem max 3 x 4000 FU a to len vtedy, ked mam problem, Inac len obcas 2000 FU



93

Re: Nador konecnika a absces.

Dobry den RNG,

pisem za Alicu, som jej sestra. posledne mesiace brala MMS, zacala sa horsie citit, tak sme vysadili s tym, ze asi ide o priils silny detox, pretoze vracala a celkovo jej nebolo dobre. s tym, ze sme nasadili velke davky vitaminu c a inych antioxidantov. lenze stav sa nezlepsuje a citi sa inac ako predtym. pridali sa dalsie problemy, ktore sa mi uz nezdaju, ze suvisia s detoxom. uz len lezi v posteli, ma velku slabost, bolesti, bolia ju nohy, vlastne cele telo od pasa nadol, jedna noha opuchla, asi tyzden vracala, nechutenstvo, zvysil sa jej tlak a busi srdce. celkovo sa neciti dobre, ma nevolnost a velku slabost, nedokaze ani chodit poriadne. napadlo ma, ze posledny mesiac uzivala vitamin D3, no v mega davkach, aj 100.000 IU, potom znizila na 50.000. dnes uz vysadila. citam po inernete o zlyhani ladvin, co dost na to sedi, takisto aj o predavkovani vit D. bolia ju svaly, kosti, klby, je spava, no a ten tlak pocituje az hucanim v usiach za posledne dni. prosim, ako sa prejavuje, ked sa uklada vapnik v tkanivach. napadlo ma, ci tymi mega davkami vit D3 sa jej nezacal ukladat vapnik v tele, aj v oblickach, tie nasledkom prilisneho detoxu z mms zlyhavaju, plus aj v cievach, kedze nie su schopny jej podat infuziu, krv sa rychlo zraza a cievy su celkovo v zlom stave, ani ich nevidno. nattokinazu uziva. teraz pridala aj kolostrum, kedze jej vobec nechuti jest a fakt je v zlom stave. napadlo ma chelacia, no neviem ci uvazujem spravne. poradte nam, prosim. vopred dakujeme.



94

Re: Nador konecnika a absces.

zabudla som dopisat, ze zo tyzden mala aj teploty, niekedy nad 37 no isli az do 38,8. co sa tyka utvaru, ktory sa jej vytvoril po abscese, tak sa zacal menit, akoby hnisa/hnije, nevieme vsak, ci je to reakcia na mms alebo nie. ale pred branim mms, ten utvar len puchol, po zacati s mms zacal hnisat/hnit. je tazko aj dakde s tym ist, pretoze lekari vsetko hadzu na rakovinu, aj ked mozno je problem aj v inom. takze na pohotovost ist neskusali, aj ked som rozmyslala napr. nad dialyzou, zeby sa tym oblickam odlahcilo, no nie je to take jednoduche. vdaka za vas nazor.



95

Re: Nador konecnika a absces.

Krvna skuska na zrazanlivost moze potvrdit potrebu riedit krv ovela viac.
Ked sa v tele vselikde zablokuju cievy, samozrejme ze tam nastane rozklad, hnisania a podobne, s cim suvisia aj horucky a podobne.To moze sposobit problemy v kazdom organe, aj v oblickach.Teda to treba bezpodmienecne vyriesit co najskor ovela vyssimi davkami nattokinazy.
Na zapaly odporucam curcumin, 3 x 1500 mg.



96

Re: Nador konecnika a absces.

Nattokinazu uziva 2 x 4000 FU, na kolko ju ma zvysit? Este by ma zaujimalo, ako sa prejavuje predavkovanie vit D3. Pretoze tieto stavy predtym nemala, tak ma napadlo, ci tam nie je nejaka suvislost. Mala by vyznam chelacia v takomto pripade kvoli ulozenemu vapniku v tkanivach? a ak ano, tak cim? Ja uz si dlho myslim, ze je tam problem cievny, lenze bola aj na vysetreni ecodoplerom a tvrdili, ze je to vsetko ok. ono je to tak, ze k hocijakemu doktorovi mozme ist, vzdy to zhodnotia ako problem onkologicky, avsak aj ten je predsa z dacoho. a to, ze kury nezaberaju ako by mali, moze byt prave v tych cievach, aj ked tvrdia, ze predsa nema mat z coho problem s cievami. takze zacarovany kruh. Dakujem vopred.



97

Re: Nador konecnika a absces.

Nuz ja neodporucam brat pravidelne nad 10 000 IU vitaminu D-3, nevidim na to ziadny dovod zatial. A kolko je predavkovanie velmi zavisi od jednotlivca.
Zapalove procesy ukladaju vapnik vselikde, aj na steny ciev. Takze mozno chelacia by pomohla zlepsit cirkulaciu. Ale v prvom rade treba potlacit zapaly
najst pricinu zapalov a adresovat ju(mikrobialne ci zamorenie tela) a riedit krv na zlepsenie cirkulacie.
Ja som bral v pripade zapchatej cievy v clenku 4 x 4000 FU nattokinazy.

Inac neviem, ako dlho sa moze clovek oxidovat kontinualne. Ako vies, ja osobne odporucam na rakoviny najma betaglukany(3 x 500 mg) graviolu a rozne enzymi, az potom rozne ine protirakovinne.
Rakoviny v crevach su casto sposobene roznymi mikrobami a preto posilnenie imunity betaglukanmi, ktore zvysia aj mnozstvo a aktivitu NK krviniek znacne je tu dolezity faktor, a graviola okrem toho, ze obsahuje zlozky silne citotoxicke(zabijajuce rakovinne bunky) je zaroven aj silne antimikrobialna, tj moze znicit aj skodlive mikroby v crevach zodpovedne za crevne rakoviny.
Nezabudni na mnozstvo mikrovlaknin a probiotika, aj to vsetko prispieva k imunite a posilnuje telo v boji aj s rakovinami, hnisanim, cirkulacii a pod.

Naposledy upravil: RNG (2012-04-18 20:31:30)



98

Re: Nador konecnika a absces.

Dobry den pan RNG,

viem, ze vy take mega davky vitaminu D3 neodporucate, sestra to brala na odporucanie Damiana, urobila som velku chybu, ze som sa neporadila. brala ho asi mesiac. teraz je sestra na internom v nemocnici, doktorka ju tam poslala, zistili, ze ma vysoku hladinu vapnika v krvi, davaju jej nejake infuzie, ktore by to mali znormalizovat. takisto dostava draslik v infuziach. tlak sa znizil na 100/70, noha neodpuchla, zistili ze ma na nej trombozu. kolostrum jej nastartovalo travenie, ma velku chut do jedla, momentalne vsak je to, co jej chuti, neciti sa na dietu a v nemocnici to nie je ani mozne. vo stvrtok ju vsak posielaju domov, tak zas zacne so vsetkym, co treba. tvrdia, ze vsetko (zapaly, trombozu, aj vapnik) ma z nadoru. je to mozne alebo zas len pozreli do karty a vsetko hadzu na rakovinu? nikdy predtym nemala problemy ani s cievami ani s vapnikom, preto sa mi to nezda, ze je to vsetko sposobene nadorom. Dakujem za vas nazor.



99

Re: Nador konecnika a absces.

este som zabudla napisat, ze zrazanlivost krvi ma v norme podla krvnym testov, malo cervenych krvieniek, vela bielych, dostava aj transfuzie krvi momentalne.



100

Re: Nador konecnika a absces.

Rtombozu mozes dostat len v tedy, ked mas zlu cirkulaciu a vysoku zrazanlivost krvi. Takze to asi nie je v poriadku, ako lekari tvrdia. Vela bielych krviniek je ked sa telo spravne voci nejakej nakaze alebo alergenu/drazdidla brani. Podla toho, ktore biele krvinky su zvysene mozes usudit na pricinu toho zvysenia
http://en.wikipedia.org/wiki/White_blood_cell
Samotne zvysenie ale nie je skodlive, prave naopak, ked je v tele nejaka pricina a telo sa nebrani  zvysenim poctu svojej obrannej armady, tak je zle. Casto to lekari chybne vysvetluju.