1

Téma: Zápal čriev

Dobry den, chcel by som sa spytat co odporucate uzivat na liecbu ulceroznej kolitidy (tazka forma-vysoka aktivita) a flebotrombozy. Dakujem



2

Re: Zápal čriev

Kolitis je zapal, criev sposobneny nespravnou crevnou florou a nespravnym travenim, ktore k tomu prispelo povodne.
Takze napravenie si travenia je prvy krok a na vyhojenie su najma DGL, aloe vera, ultrajemne vodorozpustne vlakniny(pektiny a arabinogalaktany) , ktore absorbuju toxiny v crevach a su zaroven prebioticka vyziva pre probiotika, ktore ozdravia crevnu floru a tak daju telu moznost sa vyhojit.
Z antimikrobialnych pri tom odporucam najma citricidal a collostrum.
Chemia ani "nedrazdiva bezzvyskova(ziadne vlakniny!!!) dieta" zialbohu nijak nepracuju na tento problem, len zmiernuju jeho priznaky.
Pripadne protizapalove prirodne tiez zmiernuju len priznaky, ale mozno by ulahcili pacientovi zivot,(curcumin, dumbier, boswelin) a samozrejme hromady roznych cistiacich/traviacich  enzymov, ktore su potrebne na napravenie travenia tak ci tak.
Flebotromboza je vysledok spomalenej cirkulacie, zvysenej krvnej zrazanlivisti a lepkavosti platniciek, ktore vytvaraju pri nedostatku telesneho enzymu plazminu hromady zrazenin.
Krvne platnicky sa daju spravit menej lepkave roznymi enzymami, ktore zaroven maju schopnost aj rozbijat zrazeniny(fybrinolyticky ucinok) a najviac skusenosti mam na to s Nattokinazou, ktora sa berie 1 az 3 krat denne v davkach 2000 FU, podla potreby.
Menej lepkave platnicky znamenaju zaroven aj nizsiu vyskozitu(hustost) krvi, takze to zlepsi aj cirkulaciu zaroven.
Ine jna ten isty problem su serrapeptaza, lubrokinaza, seanol a aj ciastocne rybaci olej, hoci ten nema ziadnu fibrinolyticku aktivitu riedi krv a tym zrychli cirkulaciu a zmensi moznost vytvarania zrazenin ciastocne a je pre telo potrebny(odsahuje potrebne vit D-3, EPA, DHA)
Menovane su potravinove doplnky, brane samozrejme ustne a bez obmedzenia dlzky pouzivania, lebo nemaju v odporucenych davkach ziadne zle postranne ucinky, co na rozdiel od chemickych liekov, ktore maju vzdy hromadu postrannych ucinkov, ktore sa casom stavaju coraz horsie, hlavne pri dlhorocnom pouzivani, co v tomto pripade je nevyhnutne.
Pridam sem este zmienku na doplnok velmi dobry pre creva, ayurvednu Triphalu. Je lieciva, antimikrobialna, podporuje spravnu crevnu floru a cistenie tela vseobecne.Jej pouzivanie ma dosah na rozne procesy v tele.

Naposledy upravil: RNG (2010-10-07 15:47:27)



3

Re: Zápal čriev

Chcel by som sa este spytat, co je vhodne uzivat pri zapalenej divertikulitide, okrem voderozpust. vlaknin.



4

Re: Zápal čriev

Vzdy probiotika, hojive aloe vera a cistiacu a spravnu floru podporujucu triphalu.  V dostatocnych mnozstvach, nielen naznakom. Mozno par dni pouzitia uvedenej metody proti hnackam by tiez urychlilo hojenie criev.
pozri na
http://rng.nazory.eu/hnacka
No a samozrejme aspon na cas rozne protizapalove, ako curcumin, dumbier, GLA, vitamin C a mnozstvo cistiacich enzymov, ktore su tak isto protizapalove.
Pripadne aj MSM, lebo to je nielen cistidlo(univerzalne polarne rozpustidlo), ale aj zdroj siry na regeneraciu roznych casti tela.

Ako som uz castp hovoril, neexistuje jeden jediny "zazracny" liek, z ktoreho by jedna pilulka vsetko vyriesila. Liecenie a regeneracia potrebuje viacero roznych  prostriedkov, kazde na podporenie inej cinnosti tela, niektore antimikrobialne, niektore cistiace, niektore polotovary na regeneraciu a rozne adaptogeny, pomahajuce zatial pre nas nie celkom zrozumitelnymi procesmi telu zvladat rozne situacie,(tj nejak sa na ne prisposobit=adaptovat)

Naposledy upravil: RNG (2010-10-25 15:19:35)



5

Re: Zápal čriev

Mohli by tiez pomoct svedske kvapky?



6

Re: Zápal čriev

Svedske kvapky su velmi mierne antimikrobialne, rozhodne by som ich neodporucal na serioznu liecbu, ale mozu pomoct trochu tiez. Tak ako napr proti plesniam pomoze kokosovy olej alebo caj z lapacha a skorice.



7

Re: Zápal čriev

Dobry den, chcel by som sa opytat, ci je mozne uzivat citricidal, oreganovy olej pri ulceroznej kolitide-moze prasknut vred na creve  alebo sa  podrazdit sliznica creva v dosledku uzivania tychto doplnkov proti candide?
Co by som mal uzivat alebo co by som mal jest, ked trpim malnutriciou a co ju moze sposobovat? Moze byt za tym candida? Cim moze byt v mojom pripade sposobena hyperproteinemia a hypoalbuminemia-zeby vysokou aktivitou zapalu? Dakujem



8

Re: Zápal čriev

Ulcerozna kolitida je vysledok sustavne zlej mikroflory v crevach, kde rozne parazitne kultury vyrabaju toxiny sposobujuce neustaly zapal, poskodenie stien a preto mizernu absorbciu.
Citricidal sa iste pouzivat da, s oreganovym olejom by som bol opatrnejsi, kedze je to korenina.Kokosovy olej a Triphalu, tiez hojive aloe vera, DGL a samozrejme velke davky silnych probiotik.Tiez mozu pomoct vacsie davky collostra(5-10 gramov ) a mikrovlakniny ako arabinogalaktany a pektiny, pripadne psylium. Tieto su silne absorbcne, minimalne odierajuce a zaroven prebiotika, tj vyziva pre probiotika.
Pokial si nenapravis crevnu floru a nevyhojis creva nebudes mat dobru absorbciu.
Zla skladba potravin bohata na cukry a chudobna na vlakniny, tiez pouzivanie atb a oslabene travenie vedu k tomu premnozeniu skodlivych mikrobov v crevach
Travenie je vec kyselin, enzymov vlaknin a probiotik. Ak mas hladinu niecoho z toho nizku, treba si to doplnit.



9

Re: Zápal čriev

Mohol by som uzivat protokol dr. Huldy Clark pri mojej diagnoze?



10

Re: Zápal čriev

Mozno. Ale nie som si isty, preto skor adresuj vyhojenie criev nez zacnes bit parazity.



11

Re: Zápal čriev

Mohol by mi pomoct zeleny il, skorica, chlorella, spirulina alebo zeleny jacmen?
Aky je denny limit pri uzivani triphaly? Uz niekolko mesiacov ju uzivam v davke 2000 mg = 4 kapsule rano a chcel by som ju uzivat bud vo vacsom mnozstve alebo ju uzivat rano aj vecer-bolo by to mozne alebo sa musim uspokojit s davkou 2000 mg.
Vzdy po uziti triphaly asi po 2 hodinach ma zacne tak prehanat-ale nie tak ako keby som uzil nejake prehanadlo(napr. sennu), ale je to take bezbolestive a po niekolkych behoch na wc sa citim vyborne a sviezo a este, ked vidim co vsetko zo mna vychadza je to az neuveritelne. Aspon sa potvrdilo, ze moje creva su prilis zanesene a preto by som chcel vediet ci by nebolo lepsie ju uzivat aj vecer alebo zvysit davky alebo ci by mi na zaciatku prispevku spominane doplnky pomohli/uskodili v rychlejsej ociste criev-najmä hrubeho.



12

Re: Zápal čriev

Absorbenty su vzdy uzitocne, najma aktivne uhlie, bentonity a zeolity a samozrejme mikrovlakniny, lebo tie su zaroven potrava pre probiotika(prebiotikum)
Triphalu si mozes rozlozit na viacero davok cez den a nemyslim si, ze je na nu nejaky limit. pokial ti telo, tj creva nepovedia "DOST". Triphala je obvykle extrakt alebo len susene ovocie(full spectrum) z troch stromov
(amla, Embilica oficinalis, indicky egres, harada= Terminalia chebula a behada=Terminalia belerica)
Samozrejme koncentrovanych vytazkom nemozes brat neobmedzene a treba ich dobre zapit, ale suseneho ovocia sa da zjest dost.



13

Re: Zápal čriev

Dobry den, chcel by som sa opytat ci by mi okrem uz spominanych doplnkov pomohol aj vitamin U-vraj je protivredovy a obsahuje ho napr. kapusta. Dakujem



14

Re: Zápal čriev

S-Methylmethionine, je aminokyselina, ktora podporuje hojenie zaludocnych vredov, to bolo zistene este v roku 1952(Garrett Cheney, MD), kde pacienti s vredmi pili 4 salky cerstvo vytlacenej kapustnej stavy.
Jeho hlavny ucinok je stimulacia vyrobi mucinu(ochranny zaludocny maz), cim sa zrejme nejak odtlacia vredy sposobujuce helikobaktery od stien zaludka. Kedze to podporuje vyrobu mucinu, zrejme to moze pomoct aj pri vyrobe mukozy(ochranny maz) v crevach. Dnes ho je mozne dostat bezne v doplnkovych obchodoch aj v kombinaciach s inymi hojivymi doplnkami, pozri napr
http://www.google.com/products/catalog? … DkQ8wIwAg#
alebo
http://store.uniflora.us/vitamin-u.html … Kgod-mcNpw

Ja som zatial vzdy na hojenie odporucal PepZin GI, DGL, aloe vera pripadne triphalu. Na tento prostriedok som uplne zabudol a pocul som o nom este v detstve-liecenie zaludocnych problemov cerstvo vytlacenou kapustnou stavou.
Len som nevedel, ze je to vlastne zalezitost tej aminokyseliny.



15

Re: Zápal čriev

Ake davkovanie tohto vitaminu by ste odporucili?



16

Re: Zápal čriev

S vitaminom U a kapustovou stavou mam pri spominanej diagnoze aj ja uspesnu liecbu za sebou ...
Za par dni skokove zlepsenie stavu, potom uz len dlhodobe doliecenie a zhohojenie sliznice, kde sa ale treba okrem liecby vyhybat zaludkovym iritantom.
Kupil som to tusim este na SR, od Kompavy, kde je odporucena davka 500 -1000 mg za den. Ja som zobral prve dni 2-3 nasobok tohto, potom som znizoval a prechadzal zaroven na kapustovu stavu, chilli paprickovu zmes a velmi jemny zazvorovy caj.

Naposledy upravil: petela (2011-03-12 10:14:16)



17

Re: Zápal čriev

Vdaka.Dobre vediet, lebo na to nemam ziadne konkretne data ani davkovanie z mojich lekarskych zdrojov.
Ale mal som tusenie, ze ked sa jedna vlastne o beznu  aminokyselinu, ze tie davky by mali byt v gramoch.

Jedina aminokyselina o ktorej viem zatial, ktora sa berie v mensich davkach je v prirode dost vzacna L-theanine, takze ju normalne clovek dostava len v malych davkach a zrejme aj potrebuje v tak malych davkach(2x200 mg staci)
Posobi ukludnujuco, tak ako zeleny caj, z ktoreho je vytazena



18

Re: Zápal čriev

Ako by sa mal vit. U uzivat? - pretoze inak sa pise na internete a inak to uvadzaju vyrobcovia na obale.



19

Re: Zápal čriev

pisal som hore, kolko som bral ja ... je to derivat metioninu, co je bezna aminokyselina, takze ak si nemal v minulosti problem s kapustovinami, tak je to OK... Ja som vtedy negoogloval, kolko tejto latky obsahuje 2 dcl kapustovej stavy...
S vyhodou je odstavovat samozrejme cervenu kapustu s najzachovalejsimi vonkajsimi listami, kde je najviac antokyaninov.

Naposledy upravil: petela (2011-03-14 19:39:50)



20

Re: Zápal čriev

Ide o to, ze neviem ci to mam brat s jedlom alebo aspon pol hodiny pred jedlom.



21

Re: Zápal čriev

doplnil som moj komentar hore .....
....ja som to bral priebezne pocas celeho dna, aj s tou stavou... to urcite vyskusaj, lebo stava ma aj ine bonusy...
No a chili papriciek som sa bal, ci mi to neuskodi, ale naopak... kapsaicin prekrvi sliznicu, co mozno chvilku citit, ale potom sa zaludok brani vyssou tvorbou ochranneho slizu, cim umoznuje hojenie. Zazvor tiez kupis v kazdom obchode, ale sice menej pali nez chili, ale treba s nim opatrnejsie, ale pomaha zarucene, vid info na googli.



22

Re: Zápal čriev

cili je vyborne na cirkulaciu, ale ani ja by som sa to neodvazil pouzivat na poskodeny zaludok, lebo som este stale pod vplyvom dekad umyvania mozgov, ze stiplava paprika skodi zaludku. Dokonca ju udavali za jeden z dovodov zaludocnych vredov, co dnes si uz nikto nechce priznat, z medickej komunity.
Zazvor je znama vec na zaludok, ja ho nosim kandizovany vzdy u seba, najma ked idem na dlhsiu cestu autom alebo lietadlami. Dokonca ma ochranil aj pred morskou nemocou, ktoru som vzdy po niekolkohodinovom kolisani v lodi dostal, najma pri rybarceni v mori.



23

Re: Zápal čriev

AHoj RNG,
zistili mi, ze mam slepe crevo naplnene tekutinou. Ziadne bolesti, pripadne problemy s tym nemam, lekari mi samozrejme odporucali odstranenie. Chcem sa spytat, ako je mozne tuto tekutinu odstranit? Mam to povazovat skor ako cystu, cize jod a enzymi , alebo ako problem creva, cize psylium etc?  Dakujem

Este doplnim, ze appendix zapaleny nie je, len naplneny dakou tekutinou.

Naposledy upravil: alla (2011-10-10 12:39:44)



24

Re: Zápal čriev

Slepe crevo je napojene na crevny system, tj je vzdy niecim naplnene.
\Lekari radi operuju, staci im dat akukolvek zamienku.
Ja povazujem operaciu za poslednu moznost, ked nic ine nepracuje as nieco je nutne urobit.
Mikrovlakniny su vzdy dobre pouzivat na ozdravenie crevneho systemu a podporu probiotickej flory.A cistenie tela enzymami pomaha kazdemu, lebo nikto nema telo uplne ciste.



25

Re: Zápal čriev

Dobry den.chcel by som sa spytat na pripravok MMS 1 kvapky,hlavne jeho uzivanie pri ulceroznej kolitide a ake to ma ucinky,ako rychlo to zabera,pripadne komplikacie,a ci to mozem brat aj ked mam teraz zhorseny stav,ak s tym mate nejake skusenosti.cital som o tom ze by to vraj malo liecit aj tuto choroby.dakujem



26

Re: Zápal čriev

tomi636: tu si bohuzial na zlej adrese, tu sa neprebera chemia, ale prirodne lieciva. Skus http://www.upramene.cz/forum/viewforum.php?f=36 , tam je najrozsiahlejsia diskusia k mms.



27

Re: Zápal čriev

Osobne by som nepouzival oxidatory pri ulceroznej kolitide, hoci ;pouzivane kratkodobo by mohli pomoct vybit mikroby vo vredoch. Ale oxidacia v crevach je dost drazdiva, a skor by som teda pouzival antimikrobialne, ktore su nedrazdive a protizapalove latky.
A v prvom rade by som adresoval napravenie travenia, najma kyselinove hladiny, enzymy  probiotika a mikrovlakniny.

Na creva je vhodnejsie hojive colostrum, aloe vera a triphala, pripadne curcumin a Sangre de Grado, ktore je tiez protizapalove.