1

Téma: zapal zaludka a s tym spojeny ekzem a tetania

Dobry den,

obraciam sa na Vas s prosbou o radu, v prvom rade mi vsak dovolte vyjadrit svoj uprimny obdiv k praci, ktoru nezistne vykonavate pre ludi, co potrebuju pomoc. Vas pristup je v dnesnej dobre skutocne zriedkavy a ja sa pred Vami sklanam smile.

Mam 27 rokov, pracujem ako VS pedagog a na striedacku tak mam obdobia "paradneho" stresu a relativneho kludu. Co ma trapi: od detstva mam poruchy travenia, zapchy (ako 4-rocna som absolvovala kolonoskopiu), nechutenstvo (to posledne hlavne v strese). V pondelok som bola na gastroskopii a potesilo ma, ze okrem zapalu, refluxu a totalne leniveho zaludka nemam Helikobaktera ani vredy (ktore mame v rodine spolu s "vyoperovanym zlcnikom" a rakovinou hrubeho creva - preto som tam sla s malou dusickou). Rovnako ma trapi atopicky ekzem a tetania (co je problem pre cloveka s mojou pracou, kedze som v neustalej interakcii s ludmi), a v poslednej dobe sa k tomu pridruzil aj typicky zensky problem - vytok, ktoreho sa neviem liekmi zbavit. Veci prezivam zbytocne intenzivne, mama sa liecila na psychiatrii a ja by som sa tomu rada vyhla... sad

Citala som si predchadzajuce prispevky a viem, ze vsetko, co popisujem, spolu suvisi a kazdy problem sa odvija od travenia. Gastroenterologicka mi predpisala pantoprazol a Costi na "prebudenie" leniveho zaludka, avsak ja som skor za alternativnu liecbu enzymami ci probiotikami, pretoze viac sa mi paci pristup napr. vychodnej mediciny, kt. vidi veci v suvilsostiach a lieci priciny, nie dosledky. Vidim, ze tu odporucate mnoho doplnky. Co by sa mi hodilo? Do zdravia som ochotna investovat... T. c. beriem Magne B6 a rakytnik na posilnenie imunity.

Budem Vam velmi vdacna, ak mi date tipy, ako postupovat.

Vsetko dobre.

Majka



2

Re: zapal zaludka a s tym spojeny ekzem a tetania

Na travenie treba kyseliny, enzymi mikrovlakniny a probiotika.
Lekar ti predpisal pantoprazol(protonova pumpa) co zastavi tvorbu kyselin, tj znici traviaci proces. Ale necitis kyseliny.....
Lebo ti ich tvorbu
protonova pumpa celkom zastavila.
Nechutenstvo, plyny a paly su priamo dosledok nizkych kyselin v zaludku, kde sa teda jedlo (aj mikroby) nerozlozia, ale to cele kvasi a hnije, cim sa produkuju plyny, naplacvanie jedla do pazeraku(nasilne otvoreny uzaver) a rozne hnilobne toxiny utocia na zaludok=otrava, zapal,. nechutenstvo.

Na zlepsenie travenia odporucam si doplnat kyseliny, enzymi probiotika a ich vyzivu, mikrovlakniny, aby sa mohli rozmnozit, kolonizovat creva, vytlacit ine skodlive kultury a vyraba az 70% vsetkych obrannych latok, tj viac, nez samotne telo.

Zle travenie sposobuje nielen palu, ale aj spomenute dosledky zamorenia(exemy, rozne utvary vcitane rakovin,
znizenu imunitu tj infekcie a vytoky,
tiez nedostatky roznych potrebnych zivin, napr mineralov=tetania a osteoporoza,
dokonca aj rozne nervove problemy, kde nedostanes dost zivin  na tvorenie spravnych hladin roznych  neurotransmiterov   ...  Atd)



3

Re: zapal zaludka a s tym spojeny ekzem a tetania

Dobry den,

dakujem za odpoved. Citala som si aj ine prispevky, odporucate tam rozne doplnky. Ktore by sa najviac hodili mne? Viete mi tu dat link?

K tomu pantoprazolu - radili by ste mi ho radsej nebrat? Mne samej pripada nelogicke, ze lekari v dnesnej dobe kazdemu automaticky predpisu inhibitor - a to sa pacienti stazuju na pomale, nedostatocne travenie (laicky vzate: kyseliny mam paradoxne vela preto, lebo sa mi jej tvori malo).

Domnievate sa, ze opisane problemy (reflux) mozu sposobovat aj vysoku kazivost zubov? Cela rodina ma chrup v poriadku, mne zubar stale najde novy kaz, mam popukanu sklovinu a este jeden zvlastny "ukaz", nad ktorym si lame hlavu aj doktor sam - robi sa mi cierny pigment na zuboch a mus mi ho davat prec abrazivnou pastou, co sklovinu len dalej oslabuje... Zacarovany kruh. Pripominam, ze nefajcim.

Dakujem za Vas cas.

Mariana



4

Re: zapal zaludka a s tym spojeny ekzem a tetania

Travenie potrebuje kyseliny, inac nemoze rozlozit potraviny a zabit mikroby, ktore su na jedle
.
A tie sposobia zapal zaludka, plyny a peny co vyvinu pri tom, ako sa jedlo kazi v zaludku nasilne otvoria inac dobre uzavrety uzaver medzi zaludkom a pazerakom a obsah zaludka sa dostane do pazeraku a niekedy az do ust a priedusiek, kde sposobuje silny kasel. Aj slabe zaludocne kyseliny, nedostatocne na znicenie mikrobov a rozlozenie potravy palia v pazeraku a znicia zuby a priedusky.
Ked sa ti tie rozmnozene mikroby dostanu do criev, tam sa dalej mnozia a znicia ti probioticku floru.
Takze prides o ochranne latky, ktore ti tato probioticka flora inac vyraba a ktore telo pouziva na svoju obranu proti nezioaducim mikrobom, vcitane roznych plesni a candidy.
Takze potlacanie kyselin pantoprazolom je zla rada.

Ta cierna farba na zuboch je dosledok plesni velmi pravdepodobne, a pokial si nenapravis travenie
= kyseliny, enzymi, mikrovlakniny a probiotika
a nenasadis a rozmnozis spravne probiotika v crevach, tak budes mat rozne zdravotne problemy, z ktorych ta "cierna farba" na zuboch je len malickost.
Na kyseliny mnapr toto
http://www.iherb.com/Source-Naturals-L- … /1246?at=0  1 az 4 s jedlom
Jedz denne 2 jablka, a dostanes dost pektinov(mikrovlakniny) a antioxidantov.Pripadne ber extra psylium, pektiny, arabinogalaktany a podobne. lyzicu denne. To ti upravi pohyb=motilitu v crevach a naviac vycisti/absorbuje toxiny a zaroben vyzivuje probiotika, ktore sa musia rozmnozit aspon 1000 krat aj z tych najsilnejsich probiotickych piluliek. Celkova vaha probiotrik v crevach je az 1 kg, tj male kapsulky ti daju trochu len na zaciatok, na rozmnozenie, a ostatok si vypestujes jedenim mikrovlaknin sam.
Dobre probiotikum, tepelne a kyselinovo stabilne je napr toto
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0    ber 1 na vecer s jablkom
Na enzymi napr toto

http://www.iherb.com/Country-Life-Glute … /1718?at=0  2 tabletky s jedlom

Naposledy upravil: RNG (2011-12-12 15:51:10)



5

Re: zapal zaludka a s tym spojeny ekzem a tetania

Dobry vecer,

dakujem za vsetky info. Chcela som si tie veci objednat, ale nevzalo mi to kreditku - penazi je tam urcite dost, cez internet banking som platila uz x-krat, problem bude asi ten, ze karta je bloknuta na zahranicne tranzakcie. Zajtra zbehnem do banky a budem sa informovat.

Zelam Vam vsetko dobre, mnoho zdravia, a ked sa nahodou na tomto fore nestretneme do Vianoc, tak aj pokojne a pozehnane sviatky:). Nech sa Vam vracia vsetko dobre, co pre nas robite smile.

M.



6

Re: zapal zaludka a s tym spojeny ekzem a tetania

OK