1

Téma: Kyselina kaprylova - ktoru znacku kupit?

Zdravim! Mam podozrenie na candidu, preto som si kupil kyselinu kaprylovu (znacka NOW, 600mg, kapsule), dalej oreganovy olej od Puritan's Pride kapsule a Citricidal (GSE) od uz neviem akej firmy.
Teraz som si chcel kaprylovu kyselinu dokupit, ale cital som na iherb.com recenzie a tam jeden clovek pisal, ze predtym pouzival kyseliny kaprylovu od firmy Probiologic (Capricin, 250 Capsules) a bol spokojny a potom ze kupil lacnejsi NOW Caprylic Acid, ale ze ten vobec neucinkoval.

Mate niekto skusenosti s uvedenymi znackami? Je to jedno, aku znacku clovek kupi, alebo je znacka NOW menej spolahliva?



2

Re: Kyselina kaprylova - ktoru znacku kupit?

Capricin nie je kaprilicka kyselina ale calcium/magnesium caprylate, tj vodorozpustny ester(sol kyseliny kaprylickej) je dost mozne, ze tato je ucinnejsia v tele prave pre to ze je vodorozpustna a dostane sa aj tam, kde sa tukorozpustne nedostanu.

Dobre vediet! Musim sa na to lepsie pozriet. To je aj pre mna novost. a je to dost mozne, dokonca pravdepodobne, lebo plesne a candida maju  z casti celulozove=vodopriepustne  bunkove steny.

Inac ten cenovy rozdiel nie je az tak tragicky nie je to ani dvojnasobok na vahu.



3

Re: Kyselina kaprylova - ktoru znacku kupit?

Capricin - obsahuje Caprylic Acid (as calcium magnesium caprylate) 1200mg
Caprylic acid - obsahuje Caprylic Acid (from 1 g of Medium Chain Triglycerides) 600mg

Za prve nechapem ako sa mozu obe volat rovnako, teda "kyselina kaprylova", ked jedno je calcium magnesium caprylate a druhe je medium chayn triglycerides. A za druhe jednoho je tam 400mg v 1 tablete (capricin) a druheho 600mg (kys. kaprylova).

Pre porovnanie cien:
Now Caprylic Acid 600mg - 600mg stoji v prepocte 0.0772 USD
Probiologic, Capricin - po prepocitani 0.18576 USD na 600mg
--> Teda rozdiel v cene viac nez dvojnasobny. Ja som najskor myslel ze rozdiel ani nie je, ale potom som si vsimol, ze capricin ma udavane zlozky pre "serving" a serving size je 3 Capsules, takze tych deklarovanycn 1200mg je na 3x capsulu.

Skor by ma zaujimalo, ze co je lepsie - kupit si kokosovy olej, virgin, bio a ten jest napriklad tie 3 lyzice denne alebo to nahradzovat nejakou tou caprylic acid z capsul? Co je ucinnejsie?



4

Re: Kyselina kaprylova - ktoru znacku kupit?

V protiplesnovej diete zasadne radim kokosovy olej, lebo je to dobra nahrada cukrov, co sa tyka vyroby energie. A nie je to nijak priemyselne spracovane, tj izolovana zlozka, ako caprylicka kyselina sama o sebe. Aj tri druhe zlozky v kokosaku su pre nas dobre



5

Re: Kyselina kaprylova - ktoru znacku kupit?

To s tym Capricinom a jeho vacsou ucinnostou je teda pravda? Moze ako voderozpustny ester viac fungovat na candidu ako kaprylova kyselina alebo napr monolaurin? Velmi ma to zaujalo,  ale neviem, ci ste po tejto diskusii este po tom patrali?



6

Re: Kyselina kaprylova - ktoru znacku kupit?

Capricin neviem porovnat s monolaurinom, zialbohu. Samozrejme ze latky vodorozpustne sa mozu dostavat do buniek candidy lepsie, ale neviem, aky je vlastne ucinok kaprilickej kyseliny, tj mechanizmus, ci je to pokryvanie povrchu, ci zabudovanie do bunecnych stien alebo nieco ine. Takze v podstate okrem informacie z internetu ti na to nemozem viac povedat
http://www.ion.ac.uk/information/onarchives/candida
Tam tvrdia ze calcium/magnesium caprilate prejdu cez zaludok lepsie do criev, ako kaprilicka kyselina sama. A ani to neviem , ci je dokazany fakt.