1

Téma: Borelióza

Dakujem za odpovede a teraz by som potreboval poradit pre niekoho, kto ma Boreliózu uz v takom stadiu, ze nemoze chodit. Da sa s tym este nieco robit?



2

Re: Borelióza

Ziadny rozdiel proti tomu a lieceniu cerstvej nakazy. Len to trva podstatne dlhsie, lebo je to zazrate v celom tele a pochopitelne treba brat aj doplnky na regeneraciu klbov, nervovych vlakien a podobne, co Borelioza a infekcie, co sa s nou zvezu, poskodili.
Takze Samento/prima una de gato, extrakt z olivovych listov, roztok citricidalu,
doplnky na klby a klbove mazivo, protizapalove curcuminoidy a enzymi
a rybacie oleje/krill olej na regeneraciu nervovej izolacie(myelin).
Ak sa prejavuju aj virusove(herpesy, ebv, hpv) tak treba brat aj doplnky na zvysenie viralnej imunity, pozri temu herpes.
A to vsetko v dostatocnych davkach, nie len ukazkovo, ako to pisu casto vyrobcovia na doplnkoch.



3

Re: Borelióza

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť dávkovania doplnkov.

"Preliečená borelióza" po mesačnom užívaní mono antibiotík, výsledky westernblotu : negatívny. Klinické príznaky: občasne svrbenie a mravčenie pokožky.

Počas atb liečby som užívala: turmerik, cesnak, vitamín C, výťažky z topola. Potom dva mesiace propolis v dávkovaní 2 Pl každý druhý deň plus predtým napísané.

Plánujem začať s kúrou samento, selén, betaglukány: v akých dávkach odporúčate užívať tieto doplnky a ako dlho?

Ktoré samento je navhodnejšie a kde ho kúpiť?
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.



4

Re: Borelióza

Ja mam skusenost najma z branim olivoveho listu, tri pripady v rodine ho brali vyse 1/2 roka a dnes po rokoch uz nemaju ziadne problemy. Intenzivna davka ma obsahovat 3 x 300 mg oleuropeinu, udrzobna 2 x 150 mg oleuropeinu minimum.Odporucam brat aj NAC a enzymi, lebo tie odmaskovavaju L-formu(vnutrobunecny parazit) boreliozy, na ktory su atb neucinne, a preto sa aj po intenzivnej atb liecbe borelioza a ine nakazy tvoriace L-formy , mykoplazmi vcitane zvyknu vracat.

Co sa tyka Samenta/prima una de gato, tam je davka 2 x 20 kvapiek, ale osobnu skusenost s tymto doplnkom pri Borelioze nemam Podla viacerych lekarov tento vytazok z uncarie je nielen antimikrobialny, ale zaroven vraj odmaskuva vnutrobunecne parazity. Ja som ho osobne skusal len na bakteriane choroby, s uspechom.

Zinok, selen jod, vitaminy C,E a D-3,rybacie oleje,  raz tyzdenne lecitin,  a obcas probiotika, to odporucam kazdemu ako udrzobne doplnky, ktorych nedostaneme z beznej potravy dostatok, a preto si je ich rozumne doplnat.



5

Re: Borelióza

Ak chceš užívať Samento, tak táto forma bude zrejme cenovo najdostupnejšia http://www.iherb.com/Nutricology-Prima- … /3447?at=0



6

Re: Borelióza

Aj ja tuto pouzivam.



7

Re: Borelióza

Dobry den,
chcela by som Vas poziadat o radu.
Mojmu synovi diagnostikovali boreliozu IgG-27,000 U/ml ,IgM 1,043 , co je zrejme zacinajuca infekcia, ale mal vysoke IgG na HSV a CMV, cize aj herpeticke infekcie.
Syn bol najprv velmi unaveny, bolela ho hlava, neskor teploty do 38°C a bolesti noh so svrbenim pokozky.Nohy boleli najprv v oblasti bedier, neskor to prechadzalo dole stehnami...
Synovi nasadili antibiotika na 30 dni-PENBENE, kupila som mu probiotika Probio-fix.
Chcela by som Vas poprosit o radu, ci mu takato liecba bude postacujuca.
Dakujem, prajem pekny den. Zuzana

Naposledy upravil: zuzkor (2011-11-17 21:12:45)



8

Re: Borelióza

Velmi pravdepodobne nie, antibiotika sice znicia bakterialnu formu Boreliozy ale nke L-formu, vnutrobunecny parazit, ktory sa vytvori tak, ze bakteria zhodi svoj bunkovy plast a usadi sa v bunkach, kde sxa zamaskuje proti telesnej obrane.
http://rng.nazory.eu/borelioza

Borelioza a ine L-formy znizuju znacne imunitu celkove, tj aj proti virusom a vtedy sa virusy rozmnozia a prejavia.
Odporucam brat extrakt z olivovych listov, dlhodobo po atb liecbe a zvysovat si viralnu imunitu, co vlastne radim kazdemu v dnesnych vlnach viralnych epidemii, ktore si lekari povacsine nevsimaju, az ked prepukne viralne ochorenie.
http://rng.nazory.eu/herpes



9

Re: Borelióza

RNG, ďakujem. Prípravky som si zaobstarala a začala s užívaním. Ešte je to len krátko, čiže nemožno skonštatovať ani zlepšenie ani zhoršenie.
Pri kontrolných testoch mi zistili hraničné chlamýdie v IgM, IgG pozitívne. Oznámili, že boreliózu nemám, že to bola skrížená reakcia s chlamýdiami.
V konečnom dôsledku je to jedno. Imunitu mám nanič a môj IS nechce akosi spolupracovať.
Chcela by som sa Ťa opýtať na dve veci:
1) Tvoj názor na dlhodobé (dajme tomu polročné) užívanie antibiotík, ktoré určitá skupina ľudí odporúča (tak s pozitívnym, ako aj žiadnym učinkom) Svojho stavu mám už takpovediac dosť a rada by som sa niekam pohla.
2) pri extrakte z olivových listov sa uvádza, že sa nemá užívať spolu s antibiotikami. Názory sa však rôznia a našla som informáciu, že aj pri atb. Čo myslíš?
Vďaka Ti.



10

Re: Borelióza

Vyrobcovia doplnkov vedia velmi dobre, ze doplnky nemaju ziadne skodlive ucinky a atb ano.
Lekari , ked mas skodlive nasledky z atb a zarovern beries nejaky doplnok sa snazia vinu zvalit na neskodny doplnok. A tomu sa vyrobcovia doplnkov snazia ubranit , ked neodporucaju doplnky brat spolu s atb.
Nakoniec dnes je uz dostatok doplnkov, dostatocne ucinnych na adresovanie prakticky vsetkych zdravotnych problemov, ak ked v USA je zakazane tvrdit o akychkolvek doplnkoch, ze maju liecive ucinky. Ale napriek tomu ich maju, preto ich dnes pouziva na sebe uz vyse 90% lekarov, hoci len 1.5% sa ich odvazi predpisat pacientom, z obav pred prenasledovanim
Osobne pri zdravotnych problemoch uz vobec ani nepomyslam na pouzitie chemickych patentovanych liekov a uplne vystacim s ucinnymi potravinovymi doplnkami.
Samozrejme lekari, ku ktorym som kedysi chodol s tym nesuhlasili, tak som sa u nich uz vyse 17 rokov neukazal.A napriek starnutiu som na tom dnes zdravotne lepsie, ako som bol pod ich "ochranou".
Samozrejme to neznamena, ze sa vyhybam lekarom, ale vyberam si len takych, ktori liecia prirodnymi prostriedkami s velkym uspechom.
Kedze je ich relativne malo a mnohi su pridaleko odomna na to, aby som ich mohol pouzit a pridrahi(poistovne ich nekryju, spiny) musim sa spoliehat len na ich rady z ich periodik a knih a volnopredajne ucinne potravinove doplnky.



11

Re: Borelióza

RNG,
ďakujem Ti veľmi pekne za rýchlu odpoveď. Iste, s dlhodobým užívaním atb sa nie vždy spája úspešné vyliečenie.
Okolo nás je množstvo ponúk EAV, biorezonancií, prístroje zepter a následne liečba Dr. Nona... Nedá sa to nevšimnúť a sú samozrejme príbehy so šťastným koncom... Placebo? Možno ste to tu na fóre už rozoberali, ak áno, stačí ma nasmerovať na debatu, ale aký máš názor na tieto "produkty"? Mne čosi tajne našepkáva -nieee. Ale nechám si poradiť.



12

Re: Borelióza

Nuz hoci mam Masters z elektrickeho inzinierstva a rozumiem principom biorezonancie, uspech je s nimi  casto nevypocitatelny a je to celkom mimo pola potravinovych doplnkov, tj celej tejto stranky na nete. Takze napriek vsetkym uspesnym spravam sa zatial neodvazim tieto prostriedky radit Inac sledujem ich uz od neskorych  60tych rokov, tj nie je to pre mna nic noveho
Dokonca ani sam este som si nekupil "zapper", ktorych je dnes na trhu hromada roznych modelov.
Naviac v USA su zakazane na diagnozy a na liecenie ine, nez elektrostimulacia svalstva. Takze este aj moje zdroje informacii, teda najma US alternativni lekari sa zdrahaju o nich zmienovat vela.
Co sa tyka vyrobkov dr NONA, je to v drvivej vacsine kozmetika a len mala cast sa zmienuje o archeobakterii, ale nic konkretne s nou nikde neponuk
a, aspon ja som to nenasiel v zmysle napr
"zober 3 x 2 kapsule tohoto vyrobku a za par tyzdnov/mesiacov mozes ocakavat pozitivne vysledky" a vysledok statisticky vyhodnoteny ako napr 300 ludi s urcitou chorobou bolo rozdelenych na 2 skupiny podla principu "Double Blind" a ti, co  brali aktivnu latku maju podstatne lepsie vysledky, alo ti, co brali len placebo.

Naposledy upravil: RNG (2011-12-27 21:50:28)



13

Re: Borelióza

RNG, ďakujem za objasnenie:) myslela som si to tiež. Síce mám humanitné vzdelanie, ale ako dumám, tak dumám....
Mohla by som ešte jednu otázku?
Neviem totiž už kam z konopí, ako vydržať, čo vymyslieť (ak teda odmietnem liečebné protokoly na boreliózu a chlamýdie - ATB pol a viac roka). Jednoducho ako to celé zlomiť.
Dva roky stále virózy, zápaly dutín, opakované atb, s efektom na dva tri týždne. Borelióza - preliečená 3 týždne atb. Neurologické potiaže, ktoré sa však dajú vydržať. Po 2 mesiacoch opäť zápal dutín.
Čo robiť?
Začala som so samentom, extraktov z olivových listov, jód, C, B6, nasadila som bezmliečnu diétu.
A už asi neviem, čo ďalej...
Ako dostať im. systém dokopy.
Predtým som bývala pomerne zdravá.
VĎAKA



14

Re: Borelióza

Nuz mala si zrejme boreliozu len "preliecenu" a nie naozaj vyliecenu. Vobec ten vyraz "preliecenie" podla slovenskej gramatiky znamena viac nez vyliecenie, ale zialbohu sa pouziva v zmysle len liecenia a nevyliecenia casto.

Vies co dalej, len musis zialbohu v tom dlhodobo pokracovat. Casom sa ti ta imunita zlepsi, ako budes potlacat tie Boreliozne L-formy. Nuz a musis brat obcas extra antimikrobialne na rozne choroby co dostanes pre nedostatok imunity. Nezabudni na mikrovlakniny a probiotika, tie su nasa velka pomoc. Tiez NAC pomaha tie vnutrobunecne parazity odhalovat, davka je 2 x 500 mg.

Takze drz doma aj GSE aj oreganovy olej, tie silne kapsule sz firmy NOW, aj chaparal na pripad potreby na rozne sekundarne infekcie
Aj teraz by sa ti na ten nos zisli kvapky roztoku GSE



15

Re: Borelióza

RNG chcem sa prosim len informovat, ci pri borelioze mozem mat v oblasti lopatky taku neprijemnu bolest, akokeby ma ihlou pichal niekto a k tomu este neutichajuca bolest....pytam sa preto, viem ze Ty si mal v blizkom okoli ludi liecenych na boreliozu...



16

Re: Borelióza

RNG niekedy som uplne znechuteny ak citam taketo uvahy,,,,prilepim sem text z www.borelioza.sk. Co na to hovoris Ty?
"Přípravky kontraindikované a nebo nedoporučované při onemocnění boreliozou:
Samento (Vilcacora- kočičí dráp- Uňa de Gato) - podle výzkumů v laboratoři prof. Sieverse tato látka v koncentracích, kterých lze v lidském těle dosáhnout, podporuje růst borelií. Ve vyšších koncentracích je sice ničí - těch ale nedosáhnete, otrávili byste se dřív, než borelie.
Léky pro výživu kloubních chrupavek, jako je chondroitin, glukosamin, D-glukosamin (chitosan) a podobné přípravky mohou přitahovat borelie nebo podporovat jejich růst.
Zinek - podporuje růst borelií, potřebují ho pro svou výživu...."



17

Re: Borelióza

Farmacia sa boji konkurencii prirodnych doplnkov, tak obcas niekoho so zvucnym menom zaplati na rozsirenie nejakej lzi, alebo aspon pochybnosti.
Nuz moje zdroje informacii, rozni lekari tvrdia opak. najma na TOA free vytazky ako Samento/prima una de gato. Prva sprava o nich , co prenikla ku mne bola od dr Joanna Whittaker, ktora mala neuroboreliozu a vyse 15 rokov bola uz vo vozicku a prave Samento jej to vyliecilo, pozri napr sem
http://www.newswithviews.com/Howenstine/james26.htm
http://www.samento.com.ec/sciencelib/sa … inion.html
Pacienti, ktory beru atb vo velkom kazde 3-4 mesiace, lebo sa im to vracia(nevyliecene kompletne, L-formy zostavaju a pacient sa urcity cas citi "vylieceny", lebo spirochety , tj aktivne bakterie atb znicia ale nie L-formy na ktore sda pod utokom cast B.b spirochiet premeni.
Nuz a takych zakaznikov farmacia potrebuje, co budu dlhorocne pravidelne brat rozne lieky.
Inac nie je to jedina metoda na liecenie B.b. Aj oxidacne su ucinne, aj infuzie vitaminu C, pozri dr Juliana Whittakera(nie je pribuzny dr Joanny), ktory ma kliniku v Texase a zamestnava vyse 85 lekarov, robi aj skolenia pre lekarov na rozne alternativne metody.
http://owen.curezone.com/healing/lyme.html

Naposledy upravil: RNG (2011-12-29 07:26:39)



18

Re: Borelióza

RNG,
ešte jednu, asi osobnú, otázku: Ty by si pri liečení boreliózy či chlamydiózy išiel do polročného užívania ATB? VĎAKA



19

Re: Borelióza

Rozhodne nie. Kedze su v prirode dostatocne silne a neskodne prostriedky, osobne nikdy nevolim chemikalie s hromadou skodlivych vlastnosti. Na viac na chlamidie pneumoniae ani rocne pouzivanie protokolu Vanderbilt-Wheldon casto nie je ucinne a tam sa jedna o 3 silne atb minimum vo velkych davkach.



20

Re: Borelióza

Ďakujem za odpoveď. Už mi prišlo aj GSE maximum (normálne bolo vypredané), len neviem, ako ho užívať. Nemám žiadny príbalový letáčik. Na balení je napísané 3 kvapky. Možno ich dať do vody? Som to skúsila na lyžičku vody a 3 kvapky a uff.... Užívať na lačno? Alebo? Balenie by malo vystačiť podľa toho, čo píšu na 100 dní. Odporúčaš pri doliečovaní boreliózy/chlamydií rok, dva? Ďakujem veľmi pekne. A všetko dobré v novom roku.



21

Re: Borelióza

Pravy GSE Maximum je 60% citricidal. Z toho treba pouzivat 35 kvapiek na liter vody a pit po malickych  a  castych glgoch cely den, nikdy nie naraz privela. To je denna davka. Nasa FDA nuti vyrobcov uvadzat prinizke davky, takze sa neriad navodmi vyrobcov, ale koncentraciou potrebnou na znicenie roznych mikrobov. Takze ked mas 1 ozs balenie 60 %, vydrzi ti zhruba mesiac. 1 ozs je totiz asi 1000 kvapiek.
http://www.rng.nazory.eu/citricidal
Dufam, ze je to pravy NutriBiotic produkt, nie nejaka jeho nepodarena nahrazka.
Ja som si kupil vacsie balenie 32 ozs(skoro liter), co dufam vydrzi u nas pre celu rodinu par rokov.U nas to ale nikto neberie stale, len podla potreby, ked na nas nieco lezie.
Moje GSE je 33%, tj treba z neho 60 kvapiek na liter vody.
Ja ho davam aj do kozmetiky(pozri prirodna kozmetika) ako konzervant, aby sa nekazila
http://www.allhealthtrends.com/grapefru … tract.html



22

Re: Borelióza

Ďakujem. áno, kúpila som ten od NutriBiotic, ale mala som si ho kúpiť viac, kvôli poštovnému. Myslela som si, že ak 3 kvapky na deň, tak to mám predsa na štvrť roka. Nuž, mala som sa pýtať skôr.

Takže idem do toho: extrakt z olivových listov, vilcacora, GSE, vitamín C, B, jód. Plus oddelená strava a dúfam, že boreliózu a chlamýdie nejako porazím.
Plus - a to preto, že som na ňom asi závislá: olej z tekvicových semiačok - dúfam, že tým nič nepokazím.



23

Re: Borelióza

Panensky olej z tekvicovych semiacok je vyborny!!!
Ja jem aj tie vyluskane a neprazene semiacka cele, zena ich seka do roznych past, dokonca som ich dal mlete do polievok a na salaty
Ja ho tu neviem dostat kvalitny, len v nepanenskej kvalite, a tomu sa vyhybam.
Je velmi dobry zdroj sterolov, to su polotovary na hormony. Hlavne pre ch;lapov nad 50 je to dolezite proti zvacsovaniu prostaty(hyperplasia) ale aj pre zeny po prechode alebo s hormonalnymi vykyvami,
Doplnky su drahe aj tu, v USA, kde su daleko lacnejsie, ako v Europe. Ja miniem mesacne na doplnky skoro tolko, ako na potraviny. Nuz co sa da robit, mam hromadu zdravotnych problemov a pokrocily vek a odmietam ist do penzie a za beznymi lekarmi.
Zatial sa mi dari uz vyse 17 rokov bez lekarov, ktorych som predtym potreboval viackrat do roka a nemal som zdravotne nijak uspokojivy stav pod ich "zastitou"
Dnes som na tom ovela lepsie, hoci nahnana cukrovka hlavne zlymi stravnymi  lekarskymi radami ma znacne mori a polovica doplnkov co beriem su vlastne na kontrolu cukru a destrukcnych(nicivych) nasledkov cukrovky.

Naposledy upravil: RNG (2012-01-02 17:33:51)



24

Re: Borelióza

Ahoj RNG,

po pár dňoch užívania citricidalu GSE 60 percent mám pár otázok. Rapídne sa mi zhoršil mravenčenie v končatinách, ktoré mám ako následok tzv. preliečenej boreliózy. Môže to nejako súvisieť. Postupovala som tak, ako si mi poradil 35 kvapiek do litra vody. Po dvoch dňoch tú horkosť žalúdok veľmi nezniesol, išla som na 20 kvapiek - tie tolerujem celkom fajn.
Ale: zabudla som uviesť, keď som sa s Tebou radila, že okrem C, B6, tekvicového oleja (zatial som extrakt z olivov. listov a vilcacoru nezaradila) som "akupunkturna pacientka" a užívam špeciálne čínske čaje. Keď som začala s GSE už som ich týždeň pila (jedná sa o zmes žeňšen, sadrovec, etc... - namiešané priamo na mňa podľa diagnostiky)
Je možná reakcia citricidalu s čínskou medicínou?
Aký je Tvoj názor na túto medicínu, v prípade, že je vykonávaná lekárom, ktorý má úprimný záujem o stav pacienta, venuje sa dlhodobo štúdiu (a asi dôležité, nie je to žiadny šarlatán, ktorému ide o peniaze - stojí to naozaj smiešnu sumu).
Je možné, že som to prehnala? Čo by si mi poradil?
VĎAKA



25

Re: Borelióza

Pri rozny silnych antimikrobialnych latkach sa moze zjavit uhynova reakcia(Herxheimer /Jarish) ktora na cas zhorsi symptomu, dokonca sa moze prejavit az symptomami ako chripka.
Mnohe cinske medicinym, tradicne su dobre a nemusis sa obavat o kontraindikacie s potravinovymi doplnkami. Ale alternativni lekari isli dalej, nez len siahnutim na tradiciu, oni zobrali rozne tradicvne byliny, urcili v nich ucinne latky a tieto sa dnes vyrabaju ako potravinove doplnky s presnym obsahom ucinnych latok.
Ale ako som povedal, na boreliozu mam vyskusane najma pouzivanie extraktu z olivovych listov, kde denna davka ma obsahovat 3 x 300 mg oleuropeinu intenzivne a 2 x 200 mg oleuropeinu dlhodobo prevencne.



26

Re: Borelióza

RNG,

nepochopila som celkom, ked mam podozrenie na boreliozu, mam sa ist otestovat k lekarovi, alebo na slepo brat tie pripravky ktore pises? Z tych prispevkov ludi chapem ze im bola diagnostikovana, kedze sa liecia antibiotikami.



27

Re: Borelióza

Casto su testy lekarov negativne aj ked clovek ma rozne choroby, to plati najma v pripade Boreliozy. Zialbohu.
A liecenie kombinaciou atb tiez mnohym neprinasa vyliecenie, zialbohu.
Ja som mal 3 take pripady v rodine,ktorym sa to vracalo spat, a  ktore nakoniec museli brat dlhodobo extrakt z olivovych listov , aby z toho vysli. Tomu je uz viac rokov.
A hoci som si nie celkom isty, ze z toho celkom vysli, predsa len sa im to nevacia kazdych par mesiacov, ako predtym a maju uz roky relativne pokoj.

Naposledy upravil: RNG (2012-01-10 15:29:15)



28

Re: Borelióza

Rozumiem. Dakujem.



29

Re: Borelióza

OK



30

Re: Borelióza

Yannie, nik Ti nedá záruku - ani testy, ani antibiotická liečba. Pri testoch stačí, že máš koinfekciu (mykoplazmy, chlamýdie) a už máš skríženú reakciu a testy sú nepresné. Je množstvo ľudí, ktorým sa pri krvných testoch nikdy borelióza ani nepreukázala. A tak isto je množstvo ľudí, ktorí ani po dvoch rokoch užívania antibiotík nezaznamenali úspech. Dôležité je nájsť si prístup k tejto chorobe, snažiť sa dať do poriadku imunitný systém, aby zabojoval. Vyliečiť sa táto choroba (podľa mňa) úplne nedá, ale dá sa s dobrým imunitným systémom zvládať a fungovať s ňou celkom plnohodnotne. Táto choroba má špeciálny bonus - rozleptáva psychiku, čím viac sa ňou zaoberáš, tým je tvoj stav horší a aj symptómy. To však neznamená, že chorobu ignoruješ.
Mne sa po antibiotickom "preliečení" stav zhoršil, tak som sa rozhodla vyskúšať alternatívu.



31

Re: Borelióza

Dakujem Ti Patricia!

Znie to dost neuveritelne, ale uz som to pochopila. Idem sa teda dat aj ja na liecu doplnkami. Pocitujem to presne ako pises, psychicky som na tom kvoli tomu stale horsie. Pokusim sa nad to povzniest.



32

Re: Borelióza

Nuz co sa da robit, ked ti jedni lekari nevedia pomoct, musis sa obratit na inych.
A najviac doverujem normalne vystudovanym lekarom, ktory sa rozhodli pouzivat ine metody, ktore nie su zatial schvalene, najma tie, ktore pouzivaju uplne bezpecne potravinove doplnky, takze sa clovek nemusi bat, ze ho poskodia.
Za bylinkarmi, samanmi, homeopatmi a podobne nechodim. Predsa len dam viac na modernu vedu.



33

Re: Borelióza

RNG,
takých je tu žiaľ pramálo. A dokonca aj tých, ktorí by Ti dali poriadne množstvo antibiotík (ak by sme mali diskutovať o možnostiach liečenia a berieme do úvahy niektoré protokoly/. Na Slovensku dokonca len jediná. Ale nechcem tu diskutovať o dôvodoch a pohnútkach k ich správaniu. Koniec koncov ani v USA nie je borelióza liečená dostatočne (vynímajúc pár pokusov - alternatívne myslím Buhner).
Som prenesmierne rada, že si tu na webe - snáď okrem všetkého aj ako povzbudenie a šanca, že sa dá aj inak.
S tými atb je to v prípade boreliózy skutočne ošemetná záležitosť. Naštudovala som si o chorobe všetko, čo sa dalo. Skúsila antibiotiká - snáď primálo, no na dvoj-trojkombinácie na pol a viac roka nemám guráž. Mám s nimi tak či tak dosť problém.
Skúsim doplnkami a uvidím, ak chorobu dostanem na čas pod pokrievku, tak to budem považovať za úspech. Stále si hovorím, príroda dala, príroda snáď i vezme:) myslím kliešťa a to s ním spojené.
Sú aj horšie veci ako je táto choroba.



34

Re: Borelióza

OK. Drzim, ti palce, aby sa ti to podarilo, ci uz z extraktom z olivovych listov alebo Samentom/Prima una de gato, alebo este lepsie, s ich kombinaciou



35

Re: Borelióza

Dakujem. Budem postupne hlasit uspesnost/neuspesnost.

Najnovsie pozorovanie: pri zvysenom prijme cukrov - zhorsenie mravencenia a palenia pokozky. Cim to moze byt? (na inom fore som sa docitalam, ze spirochety maju cukor radi, tak snad preto..., ale ak beriem do uvahy, ze moje testovanie boreliozy bolo raz hranicne a inak negativne...) Mohlo by to snad poukazovat na iny problem? (cely minuly rok som kazdy mesiac uzivala atb, z toho raz tri tyzdne doxyhexal)
Je to vsak komplikovanejsie ako som si myslela s uzivanim, teda s jeho nacasovanim: rano na lacno L-thyroxin, potom na lacno imunor, potom sa dostanem k ranajkam (hrozne neskoro na mna), potom cinsky byliny, potom pauza, vitamin C, pauza, vitamin B, turmerik, pomedzi to GSE rozriedene vo flasi, potom extakt z olivovch listov, samento.  Neviem, je nejake odstupnovavanie v uzivani tohto vsetkeho?

Inak som v poriadku (az na mravencenio-trpnutie), dnes dokonca hodina na lyziach. Paradox - to je ten psychicky bonus boreliozy - na lyziach mi nemravencilo a netrplo nic:) Len som nevladala, ako za starych cias:)



36

Re: Borelióza

Ja osobne nikomu neradim jest cukry, ale len komplexne sacharidy. Cukry su potrava pre plesne aj candidu, a tie obe vyrabaju pre telo tozicke latky.



37

Re: Borelióza

Ja sa len chcem pochváliť:)

V novembri hraničné testy na boreliózu v IgM, IgG - nič. Chlamýdie pozitívne v IgG. Mesiac pravidelného užívania GSE, vilcacory 2x denne, extrakt z olivových listov 3x denne, vitamín C, milgamma, lyžička tekvicového oleja, lyžička kokosového oleja. Plus akupunktúra a každý večer špeciálne čínske byliny na harmonizovanie pečene. Výsledky - westernblot pri borelióze absolútne čístý a chlamýdie v IgG klesli o celý jeden stupeň.
Môj prejav po uštipnutí kliešťom - mravenčenie - celkom znesiteľné, nečakám však po mesiac užívania zázraky.
Jediným problémom ostáva dosť znížená vnútrobunková imunita - T-lymphofénia. Na tú čím môžem zaútočiť?
A patrí Ti RNG veľké ĎAKUJEM, funguje to! Len trpezlivosti tu asi nenaordinuješ, však?



38

Re: Borelióza

Len poctivo dalej!. Tie tvrdohlave vnutrobunecne parazity sa nedaju len tak lahko znicit, skryvaju sa vsemozne.
Inac, pri ustipnuti kliestom sa neprenasa len borelioza, ale aj jednobunecne parazity, ako napr babelioza, a hromada roznych virusov.
Mravencenie je casto vec viralneho poskodenia nervovych obalov, pozri na temu herpes. Odporucam ti brat aj rybacie/krill oleje tie obsahuju polotovary na regeneraciu myelinu=nervove obaly.



39

Re: Borelióza

Ahoj RNG,
ja viem, že to nemusí byť len borelióza. Na bartonellu som sa nechala testovať, je negatívna. Taktiež yersínie. Na ehrlichiózu a babéziu neviem zohnať laboratórium, ale dúfam, že to nie je nič z týchto dvoch chorôb - prejavujú sa, pokiaľ sa nemýlim, horúčkou, tú som nikdy nemala.
Ale: som rozhodnutá ísť ďalej touto cestou, lebo je mi podstatne lepšie, aj keď príznaky stále sú. Problém je skôr v netrpezlivosti. Viac ma vydesila skôr moja zlá vnútrobunková imunita. Myslím, že keby sa mi podarilo zvýšiť tú, tak aj telo zabojuje lepšie. (poznáš prípady, že zvládli zlepšiť aj vnútrobunkovú imunitu celkom úspešne pomocou potravinových doplnkov?)
Doplním na mravenčenie ešte rybie tuky, ako radíš.
Ešte by som sa chcela opýtať, navrhuješ robiť v liečbe nejaké pauzy?
Ďakujem



40

Re: Borelióza

Nuz neviem presne, ako na tu vnutrobunecnu imunitu, ale dlhsie pouzivanie aloe vera prebuduje bunkove steny na ovela viac vzdorujuce prieniku mikrobov, tj celkove zvysi imunitu.
Imunit je hromada, termin "vnutrobunkova" je teda velmi siroky pojem.
Tiez napr betaglukany a antioxidanty polyfenoly zvysuju imunitu celkove, takze taka napr chaga, ktora obsahuje aj betaglukany, aj polyfenoly aj antiviviralny betulin a betulinicku kyselinu moze mnohym pomoct.



41

Re: Borelióza

RNG na boreliozu si objednavam tento olive leaf extract http://www.iherb.com/Planetary-Herbals- … blets/1584 ale momentalne nie je skladom na IHERB. Mozes mi prosim dat link na nejaky podobny od nich s ucinnou latkou oleuropein co najsilnejsi??
Vopred vdaka



42

Re: Borelióza

Nuz ja pouzivam obcas napr tento a odporucam ho vsade medzi pratelmi
http://www.swansonvitamins.com/SWH139/ItemDetail?n=0.
Viem, ze ma swanson drahe postovne, mozno by si mala skusit to shipito.cz ako to robia viaceri na tomto fore. Alebo pri vacsej objednavke sa ti to nakoniec moze aj vyplatit, co sa tyka obsahu oleuropeinu.



43

Re: Borelióza

Dam sem link na jeden velmi zaujimavy clanok ohladne ucinkov Cats claw-samento-vilcacora http://translate.google.sk/translate?hl … md%3Dimvns



44

Re: Borelióza

milan dr. ty sa liecis s cats claw systematicky vsak? ja nie, len ked mi nieco je, skusam vsetko mozne. zda sa  mi, ze cats claw mi pomaha najlepsie (vacsinou mam problem na prieduskach). testy na chlamydie som sice mala negat. ale to este nic nemusi znamenat, myslis, ze by som mala cats claw vyskusat systematicky? aku kombinaciu a davky si zvolil ty?



45

Re: Borelióza

RNG mi poradil na boreliozu Cats claw 5000 davky 2x2 denne + olive leaf extract s ucinnou latkou oleuropein 900 mg denne. Ale ked som si teraz v archive mojich objednavok klikol na spominane Cats claw 5000, tak sa mi zobrazil tento produkt http://www.iherb.com/Now-Foods-Cat-s-Cl … -Vcaps/452 a zda sa mi,ze je slabsi na ucinok ako spominany Cats claw 5000.
RNG prosim ak citas, kolko musim brat denne z tohoto na ucinok,staci tiez 2 x 2 cps denne ako berem Cats claw 5000???
Lebo 5000 sa mi pomaly mína,kakze budem zas objednavat z IHERB.
Dakujem!



46

Re: Borelióza

http://www.iherb.com/Now-Foods-Cat-s-Cl … Vcaps/4511



47

Re: Borelióza

RNG prosim ta .. chcem si vyrabat koloidnu striebornu vodu .. pretoze kura na boreliu by ma vyšla draho.. a chcem sa ta opytat v akej koncentracii je vhodne? Cital som ze 40 ppm ale zas to su velke čiastočky asi.. lebo zas na vnutorne pouzivanie odporučaju 20 ppm maximalne no na boreliu ze to je malo.. vedel by si mi vtomto poradit ?



48

Re: Borelióza

PPM je koncentracia, tj vaha v miligramoch na liter. To nehovori nic o velkosti ciastociek. Dobre zariadenie na vyrobu koloidnej striebornej vody vijde na tisice dolarov.
Lacne domace masiny vyrabaju nie kvalitnu koloidnu striebornu vodu, ale maloucinnu zbrndu.
A liecenie boreliozy len koloidnou stiebornou vodou, aj vysokokvalitnou  je viacmemej otazne.

Otazka je, na kolko si cenis svoj zivot a zdravie?



49

Re: Borelióza

Ja som chcel koloidne striebro iba ako doplnkovu liečbu.. zevraj uz dost ludom pomohlo a mne zabralo lokalne na oči aj vela ludom tak neaky prospech tam bude. Beriem aj extrakt z olivovych listov, citricidal, ale samentu neverim je testovane na borelie z usa nie europi kde ich je viach a inych druhov.
Potom teda podniky na SR ze by mali take drahe zariadenia na vyrobu KS ? takze napriklad podla teba su to vyhodene peniaze? napriklad tieto :

http://www.darzdravia.sk/page9.php?view … cc23c9a2f4



50

Re: Borelióza

Ako myslis. ale ucinok koloidneho striebra je hlavne v ionoch, ktore ale zaniknu za par sekund po aplikacik na alebo dovnutra tela. A naozajstne vysledky s koloidnym striebrom dosahovali az z mnozstvami, ktore ja osobne nedoporucijem, tj boli to koncentacia od 2000 do 10 000 ppm, vyrobene specialne chemickou disperziou striebra. Nuz ja neciem ci su europske borelie az natolko rozdielne, ze ich Sanento/prima una de gato nepotlaci.
Ale budiz, ja som mal na sesterniciach uspech aj  s dlhodobo branym extraktom z olivovych listov.
Uvedene generatory su z tych najprimiticnejsichm sice aj ich produkt zabija rozne mikroby, ale pochybujem, ze maju male castice, tj take, co su pod 2 manometre a vedia byt absorbovane v crevach do krvneho obehu. Tj ich ucinok je na poivrchoch, a preipadne este v ustach a zaludku, Ale v crevach ich ucinok je minimalny a kedze maju castice privelke na absorbciu, tak inde v tele nemaju ziadny ucinok.
Naviac uvedene zariadenia nestacia, ked nechces vyrabat priamo farebnu brecku, musis do nich davat ultra destilovanu vodu alebo RO/DI cistenu vodu.A to mas dalsie zartiadenie, co si musis na to kupit. Plus merac koncentracie(PPM) na kontrolu cistoty vstupnej vody a vysledneho produktu.