1

Téma: probiotiká-chladnicka ?

Dobry den. P.RNG, mam probiotika Biopron drzat po otvoreni v chladnicke, alebo staci ak ich mam len v izbe ? Na krabicke pisu ze uchovavat pri teplote do 25 stupnov celzia, a ja mam v izbe ked sa kuri aj viac ako 25 C, a v lete taktiez mam v izbe vacsiu teplotu. Tak neviem... ked ich budem mat len v izbe a nie v chladnicke, tak mi uhynu ?
Dakujem.



2

Re: probiotiká-chladnicka ?

Zivotnost probiotickych kultur zavisi velmi od vyberu kultur a samozrejme od teploty. Su take kultury, ktore znesu vyssie teploty, v  novych, kvalitnejsich  probiotikach sa snazia mat prave take.
Nakolko to splna vyrobok Brnenskej firmy Valosun(zalozena 1997) nemam ani sajnu. Ja osobne si kupujem probiotika z ovela vacsich a starsich firiem, kde maju dost pravdepodobne aj novsie vyrobky.
Ale ked ich budes drzat v ladnicke, iste budu dost ucinne , pokial sa neprehriali niekde pri rozvoze alebo skladovani v roznych obchodoch.



3

Re: probiotiká-chladnicka ?

Dobré je vyskúšať živosť probiotík v mlieku. Ak mlieko nekysne, tak zrejme nebudú velmi životaschopné. Ja som takto otestoval niekolko produktov z nášho trhu, a žiadny nekvasil. Od jednej firmy som si vypýtal spat peniaze, bez problémov mi ich dali, a probiotiká ani nechceli spat. Biopron od Valosunu nemal ani enterickú kapslu, takže ho treba brat nalačno. Keď som otestoval probiotikum z iHerb Dolphius, tak to kvasilo. Ja si kupujem toto: http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … 19518?at=0



4

Re: probiotiká-chladnicka ?

A co povies na probiotika...GS laktobacily Forte s prebiotikami, su lepsie ako tie od firmy Swiss s 5-kulturami? Ktore su z tychto dvoch lepsie?
Tie GS mi ako-tak skysli za 48 hodin. No nebolo to zase az tak huste.



5

Re: probiotiká-chladnicka ?

Tie, čo som vrátil boli práve GS. Kúpil som ich v lekárni a keď nekvasili, tak som napísal firme GS, že som nespokojný, a že či chcú mať kontrolu. Vrátili mi peniaze.
Keď zaleješ trochu acidofilného mlieka obyčajným a dáš ho cez noc na kredenc, ráno máš komplet acidofilné. Takže takto nejako by to malo kvasiť.  Za 48 hodín sa Ti na kredenci skyslí aj obyčajné trvanlivé mlieko bez pridania probiotík. Skús si paralelný test. Do jedného pohára daj mlieko a do druhého mlieko s probiotikami, a porovnávaj zmenu.



6

Re: probiotiká-chladnicka ?

Nuz a  pre to kupujem dnes len tepelne a kyselinovo odolne probiotika. Tam je aspon ciastocna zaruka, ze sa ti zive dostanu do criev