1

Téma: Zavrate

Moj svagor ma uz dlhsiu dobu problem s udrziavanim rovnovahy.Velmi zle sa citi.je depresivny ,nemoze ani soferovat auto.Lekari mu robia rozne vysetrenia,liecia ho antidepresivami.Velmi sa zmenil ,vravi ze ho nic nebavi.Zatial mu nic nezistili...ma 57 rokov.Prestal fajcit aj pit alkohol...ale jeho stav nie je lepsi.Co by mu mohlo pomoct?Je z toho velmi nervozny.Dakujem!



2

Re: Zavrate

Zapaly vo vnutornom uchu(vestibularny syndrom) su casto dovody vertiga. Podobne ako je tinitus a ine zapaly vnutorneho ucha.
Odporucam najma citricidal/GSE pit aj kvapkat do nosa, lebo z prinosnych dutin sa nakaza dostava casto cez Eustachovu trubicu do vnutorneho ucha.
Dobre je brat aj oreganovy olej, lebo zapaly vo vnutornom uchu su casto z nakazenych hlienov, tj su tam kvasne a plesnove zamorenia.
Depresia moze byt ciste z pocitu neuzitocnosti, co hlavne u chlapov vyvolava stres a depresie.
Na ukludnenie by som mu daval najma L-theanine(2 x 200 mg) a pripadne nieco na spanok, lebo v strese je casto zly spanok a to prispieva celkove k nervovym problemom depresii dokonca k vertigu(roznovaha)
Stress treba za kazdu cenu odstranit, lebo je to zabijak, pozri na temu stres



3

Re: Zavrate

Na iherbe som nasla toto...obsahuje aj Taurin a GABA okrem L-theanine...je to vhodne?

Source Naturals, Theanine Serene, 60 Tablets



4

Re: Zavrate

Nechcem sa vám do toho montovať, ale napadlo ma, či bol vyšetrený na roztrúsenú sklerózu.



5

Re: Zavrate

Skus, sisa.
Samozrejme dovodov na vertigo je plno, roztrusena skleroza je pravdepodobne tiez dosledok roznych nakaz, najma viralnych, aspon tak sa vyjadruju mnohi lekari, a tiez mykoplazmickych a L-foriem, lebo mnohi lekari ju zase davaju do spojenia s boreliozou, ktora ma formuu aj bezplastovu, tj L-formu vnutrobunecneho parazita podobneho mykoplazmam, ktory zaroven sposobuje znizenie imunity celkove. Tj aj viralnej, vcitane.

Naposledy upravil: RNG (2011-10-23 06:57:57)



6

Re: Zavrate

Netusim ci mu robili na tu sklerozu vysetrenia.ale spominal ze dost zabuda a ...takze je tam ta moznozst...spytam sa ...Vdaka



7

Re: Zavrate

Inac antidepresiva sami o sebe mozu sposobit aj vertigo, aj zabudanie.... To len na margo, aby sme nezabudali bocne skodlive ucinky roznych patentovanych chemikalii. Staci si o nich precitat pod "side effects"
Podpora pre mozog su napr roizne antioxidanty, ktore zlepsuju cirkulaciu, napr extrakt z hroznovych jadierok(grape seed extract, davka 200 mg PAC) a specialne vinpocetine a huperzine(vinpocetine 20 az 40 mg/ na huperzine A 100 az 200 mikrogramov)
Zlepsenie cirkulacie v mozgu dosahuje aj ciastocne zriedenie krvi nattokinazou, najma pre Stredoeuropanov, co maju povacsine prihustu krv(stredoeuropsky syndrom prilisnej zrazanlivosti krvi) davka 1 az 3 x 2000FU podla potreby.
Napr sused, Svajciar ma zenu s nervovymi problemami, vaznymi, a odkedy berie nattokinazu a curcumin, podstatne sa jej stav zlepsil. Teraz ide vyskusat aj 30 mg vinpocetinu naviac.



8

Re: Zavrate

Mňa to napadlo v tej súvislosti, že príbuzná strácala rovnováhu a zistili jej roztrúsenú sklerózu.



9

Re: Zavrate

Pochopitelne zapaly nervov v mozgu  a v mieche mozu sposobovat aj poruchy motoriky(kontrola pohybu a teda aj rovnovahy ), takze aj ta alternativa je velmi realna.



10

Re: Zavrate

Dobrý deň RNG, poprosím o radu: pred odchodom na dovolenku som sa cítila v pohode, na dovolenke sa mi začala točiť hlava, neviem či z toho tepla, tak posledné dva dni na dovolenke som sa vyhýbala slnku. Po príchode domov som už doma 4 deň točenie pretrváva, aj ma svrbia oči, ráno pri vstaní mám jedno oko zalepené od hnisu. Čítala som aj iné príspevky pri točení hlavy, odporučili ste GSE, ten mám, aj oregánový olej ten musím objednať, čo by ste mi poradili? Pekne ďakujem za vaše rady.



11

Re: Zavrate

Zalepene oci znamena infekciu v ociach a zrejme aj v strednom uchu a prinosnych dutinach, lebo z toho je vertigo/strata rovnovahy. Do nosa aj do oci si mozes kvapkat roztok GSE a aj ho pit. Dobre je brat aj NAC, 2 x 600 mg(na Slovensku ACC). Pri cestovani su mozne rozne miestne nakazy, na ktore nemame dostatocnu imunitu. Ja si zakazdym beriem zo sebou zakladne antimikrobialne, ako GSE, oreganovy olej, extrakt z olivovych listov a na posilnenie imunity samozrejme probiotika, mikrovlakniny a betaglukany. A proti moznej viralnej nakaze chaparal.
A casto to beriem na dovolenke aj prevencne, teda minimum GSE, mikrovlakniny a probiotika.



12

Re: Zavrate

Ahoj RNG, po dlhsom case by som od teba potreboval radu. Moj brat prisiel z anglicka a hovoril mi, ze mava zvlastne stavy ked lezi na pravom boku. Zacne sa mu tocit hlava, ked je na lavom boku tak mu je ok. Vcerajsiu noc vsak nemohol spat ani trochu musel sediet, lebo ked si lahol a zatvoril oci bolo mu na odpadnutie ako keby mu chybal kyslik. Vecer pred tym som mu daval NAC tak neviem ci mohol nieco sposobit on. Moze rozvirit ortut? No zda sa mi divne, ze mu nevolno bolo len ked lezal. Co by to mohlo byt?



13

Re: Zavrate

NAC je aminokyselina, tj obsahuje siru, ktora sa moze viazat na ortut a teda sposobit virenie ortuti.
Ale tak isto je to odmaskovac/odhlienovac, tj umozni telu vidiet rozne skryte/zamaskovane infekcie a ked takychto telo znici naraz vela, obsah mikrobov sa dostane naraz vo vacsom mnozstve do krvi a vyvola toxicku uhynovu  reakciu(Herxheimer/Jarish, prejavy su podobne ako pri chripke=malatnost, bolesti tela az mierne horucky, co casom ustupi, ako sa telo odmoruje prirodzene)
Zvlastne stavy v hlave, strata rovnovahy, zavrate=nakaza v strednom uchu. lekari na to maju hromadu nazvov, napr vertigo, vestibularny syndrom a podobne. Prave tam su tie zamaskovane infekcie,najma  biofilmovite, dostanu sa tam cez Eustachovu trubicu z prinosnych dutin, kde sa mozu zdrzovat roky. Do prinosnych dutin sa dostanu z kvapockovej infekcie(davy, verejna doprava, obchody, kina...)
Odporucam najma roztok GSE, kapsule oreganoveho oleja a postupne to odmaskovat NAC, od nizsich davok po vyssie, samozrejme, aby ten Herx nebol privelky naraz.

Inac infekcia z prinosnych dutin ide s hlienom  aj do priedusiek a pluc, takze po urcitom case moze vyvolat zaduch poskodenim pluc(COPD)   Takze sa treba branit a  nie vyckavat, ze to nejak " samo odide"!

Naposledy upravil: RNG (2012-09-28 11:25:08)



14

Re: Zavrate

dakujem za odpoved, asi sme uz prisli na pricinu. Bol dnes pri zubarke a ma nad jednym zubom hnisave lozisko na pravej strane tvare. Takze teraz mu urobil dieru aby mu to vytieklo a v pondelok zacne liecit. Ja mu aspon urobim GSE na vyplachovanie ust. Kazdopadne dakujem za odpoved. Zapali su svinstvo a clovek nevie co vsetko to moze sposobit ked sa to nelieci.

Naposledy upravil: MatusB (2012-09-28 12:16:32)



15

Re: Zavrate

Hnisave vacky pod zubami su svinstvo, mozu byt malicke a skoro neviditelne a roky otravovat krv. Tvoria sa casto pod mrtvymi zubami, najma s korenovymi vyplnami.
Ja to adresujem, z casu na cas , ked citim, ze sa mi zub zacne privela hybat(tj ze tam je iste nejake svinstvo) iontoforezou striebra pozri napr na  http://www.rng.nazory.eu/zapal-hnisania-a-striebro



16

Re: Zavrate

Kupila som si Now Foods, Ashwagandha, 450 mg, 90 Vcaps.V navode je jedna kapsula denne ,staci to..ci treba vetsia davka aby to malo ucinok?Vdaka...



17

Re: Zavrate

Vyrobcovia pisu v navodoch pod hrozbami medickych autorit podstatne mensie davky, nez sa pouzivaju so statisticky uspesnmi aplikaciami. Ashwagandha sa v Ayurvede pouziva v ovela vacsich mnozstvach, najma ako adaptogen, a pri vyrobkoch z nej sa jedna najma o obsah vithanolidov
http://www.webmd.com/vitamins-supplemen … SHWAGANDHA
Ja som na ukludnenie bral niekolko kapsuli naraz, ale nie pravidelnem, ale nie tak koncentrovaneho vytazku. Spomenuty vyrobok je pomerne dost silny vytazok, takze mozno navod na nom  3 x 1 je spravny.



18

Re: Zavrate

Ahoj RNG, otazocka. Moze hovadzie maso sposobovat virenie tazkych kovov?



19

Re: Zavrate

Teoreticky ano, lebo obsahuje hodne siru obsahujucich aminokyselin a sira sa viaze na ortut=chelator. Ale este som nikoho zamoreneho na to nepocul sa stazovat.
Nuz co, vieme o tele toho tak malo, ze som velmi malo prekvapeny novymi vecami....



20

Re: Zavrate

No pytal som sa preto, lebo brat zistil, ze mu po hovadzine byvalo zle, tak isto aj po NAC a niekde na anglickom fore nasiel, ze to ludia mali podobne problemy s virenim po konzmacii hovadzieho masa.



21

Re: Zavrate

Nuz to je pre mna nove, ale definitivne logicke spojenie.



22

Re: Zavrate

mamka teraz v zime zacala mat silne zavraty.hlavne pri zmenach polohy polohy- pri vstavani, predklone,.. ma naordinovany enelbin, tazkosti neprechadzaju.  je cukrovkarka, ma polyneuropatiu a zuzene krcne cievy. aka alternativa by pomohla v jej pripade? dakujem



23

Re: Zavrate

nasla som, ze pripravky ginko biloby by mohli pomoct. mozes mi, prosim napisat kolko mg vytazku by mal uzit dospely clovek? dakujem



24

Re: Zavrate

Na rozsirenie ciev posobi ovocie hlohu/Hawthorne, mechanizmus je ACE.
davka 2+ gramy denne sucheho prasku, v kapsuliach. na cistenie ciev treba pouzivat lecitin, az 2 lyzice tyzdenne. Da sa velmi dobre rozvarit v zeleninovych polievkach a je dobry nielen na cistenie ciev, ale aj na mozgovu cinnost.
Antioxidanty zlepsuju cirkulaciu krvi v hlave(mozog, oci usi), dobra je zmes napr vinpocetinu, Huperzinu a a Gingkolidov, pozri napr
https://www.swansonvitamins.com/q?kw=he … 9&y=13
davka 2 x 1 denne.



25

Re: Zavrate

Rng da sa niekde zohnat peroxid horcika alebo nieco podobne na crevne problemi ?
cital som ze plynnatost a zle travenie moze byt sposobene nedostatkom kyslika v crevach , ako to funguje zvyseny prijem tukov sposobuje znizeny privod kyslika ? tak som to cital tak neviem kedze som na paleo diete teraz kvoli parazitom a tukov mam dost .
bolo odporucane tiez pancreolan to je vlastne pankreatin ?
Dakujem

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-01 14:29:12)



26

Re: Zavrate

Pancreolan je farmaceuticky dobabrany pancreatin, kde sa umelo znizi amylaza a proteaza a necha len vysoka davka lipazy. Peroxid horcika je zieravina, to by som neodporucal brat, leda ak extremne zriedeny.
Travenie potrebuje kyseliny, enzymy mikrovlakninty a probiotika. Nie kyslik v crevach