1

Téma: liecenie zubu - nahrada penicilinu

Dobry den,
zubarom som dostala predpisane antibiotika  penicilinoveho druhu, na ktore som VRAJ ako dieta mala alergiu.
Da sa nejako zistit, ci dana alergia u mna pretrvava ?
Zub mam otvoreny, liecime zubny kanalik. Ako by som inak mohla predist infekcii ?

Dakujem.



2

Re: liecenie zubu - nahrada penicilinu

Alergia sa da zistit len vyskusanim danej latky.
Inac je hromada inych prirodnych antimikrobialnych, spomeniem aspon citricidal/GSE(roztok pit aj pouzivat na vyplach ust) , oreganovy olej, exteraqktm z olivovych listov, collostrum atd.
Ja osobne som v podobnych pripadoch pouzil uz vizckrat  iontoforezu striebra, bez otvorenia dasna alebo vrtania zubu.
http://rng.nazory.eu/zapal-hnisania-a-striebro



3

Re: liecenie zubu - nahrada penicilinu

A ked mam zapal pod zubom ? Tak ako na to ?
To vyplachovanie GSE-roztokom ma napadlo, len neviem, ci to ide aj do dasien alebo to posobi cisto povrchne.
Dakujem.



4

Re: liecenie zubu - nahrada penicilinu

Vyplachovanie je miestne, ale pitie roztoku GSE sam dostane do celeho tela.
Iontoforeza striebra je len miestna sterilizacia a vyhubi nakazu v zube a pod nim aj bez otvorenia.



5

Re: liecenie zubu - nahrada penicilinu

A ked budem pit tu GSE-vodu, tak musim si doplnat probiotika lebo mi to doslova "vyperie" creva ?



6

Re: liecenie zubu - nahrada penicilinu

Nie ked ju budes pit po malych glgoch cely den, kym dojde male mnozstvo do criev, zriedi sa pod 200 ppm a to probiotika vydrzia, ale napr stafylokoky a streptokoky nie.
Pre tento selektivny ucinok je citricidal lepsi, ako pouzitie atb velmi casto. naviac ma ovela sirsi ucinok, nez bezne atb na rozne mikroorganizmy, vcitane mnohych atb rezistentnych. A to bez akychkolvek skodlivych ucinkov, kedze je schvaleny lekarmi ako neskodny potravinovy doplnok.



7

Re: liecenie zubu - nahrada penicilinu

A ten GSE-roztok , to je teda citricidal (?), budem pit po malych mnozstvach, on sa vstrebava do krvi a potom vlastne v tele vie liecit zapaly a pripadne ine infekcie. Ak to spravne chapem, streptokoky a stafylokoky maju voci GSE slabsiu vydrz ako probiotika ?
OK, tak uz si popijam GSE.



8

Re: liecenie zubu - nahrada penicilinu

GSE/citricidal niew je protizapalovy,,ale je silne antimikrobialny. Za roznymi zapalmi su obvykle zamorenia alebo mikroby.Pozri na ucinnost roztoku citricidalu na rozne mikroby
http://rng.nazory.eu/citricidal
Tabulka bola povodne vydana na potvrdenie ucinnosti citricidalu, tj posilneneho/potenciovaneho vytazku z grapefruitovych semienok pri patentovom konani.
Obsahuje len niekolko beznych mikrobov, , v skutocnosti tento antimikrobialny prostriedok je ale ucinny na o hodne viac mikrobov, ba dokonca aj niektore parazity a plesnove kultury.



9

Re: liecenie zubu - nahrada penicilinu

Nuz, nevedela  som, ze GSE sa vie vstrebat do krvi a takto posobit v celom tele. Dakujem smile



10

Re: liecenie zubu - nahrada penicilinu

OK