1

Téma: Stránka RNG-plesne,kvasinky

http://derealizacia.wgz.cz/plesne-kvasinky



2

Re: Stránka RNG-plesne,kvasinky

Este raz, pokial nie su plesne a candida v roznych organoch v tele ale len drviva vacsina v crevach, tam sa da oslabit nizkosacharidovou dietou, znicit kokosovym olejom citricidalom a carvacrol0om z oreganoveho oleja pomerne velmi rychlo, najma ked slovek pri tom berie velke mnozstva probioti a ich ziviny, mikrovlaknin(mnoho deka denne, lebo sa musia rozmnozit do masy az 1 kg), aby sa mohli rozmnozit az tisdicnasobne , vytlacit parazitne kultury.
Pri spravnom postupe je to 2-3 tyzdne, nie dlhe mesiace a roky.
Samozrejme ze musime aj potom neprejst na povodnu skodlivu dietu, ktorou sme si aj povodne tie kvasinky sami vypestovali, tj co najmenej cukru a bielych muk a co najviac zdrojov mikrovlaknin= zeleniny, celozrnne a hrubozrnne obilniny, pripadne aj extra psylium, pektiny a arabinogalaktany.
Lebo aj z najlepsich diet dnes z vysokovyslachtenych rastlin dostavame primalo mikrovlaknin,l tj podvyzivujeme nasu porobioticku floru, cim sa znacne oslabujeme, vcitane roznych imunit.
Paleontologicka dieta mala povodne az 100 gramov vlaknin denne, dnes ludia dostavaju sotva 15 gramov a aj to su casto nie mikrovlakniny, ale ovela menej ucinne velke molekuly, vodonerozpustne.



3

Re: Stránka RNG-plesne,kvasinky

A co v pripade ze sa jedna o systemovu kandidu a je aj v organoch? Da sa s tym nieco robit?



4

Re: Stránka RNG-plesne,kvasinky

Nuz to je velmi tazko vyhubit, ale princip je rovnaky. Ked sa vyhubi v crevach a tam sa vyrobi hromada obrannych latok proti plesniam s pomocou hromady  roznych protiplesnovych doplnkov je to mozne vyhubit aj v organoch. To je ale dlhsie trvajuci proces.Totiz v organoch a krvi sa neda jednoducho znizit hladina cukru tak ako v crevach. Ale nakoniec systematicky brane protiplesnove vo vyssich davkach by mali v konecnom dosledku zabrat. Najma bunkove steny plesni  niciace enzymi tam budu mat znacnu rolu. A hodne stredne dlhych mastnych kyselin, najma caprilicka vo vysokych davkach ich znacne poskodia.
Mozno rozne frekvencie, spravne zvolene by tam tak isto mohli pomoct, vid zapper.

Naposledy upravil: RNG (2011-11-03 09:05:37)



5

Re: Stránka RNG-plesne,kvasinky

Mozem pri protiplesnovej diete pit jablkovu stavu z kyslych (neslachtenych) jablk?Je dovolene pit kavu s mliekom, kefir a tvaroh? Dalej mam otazku,ci mozem jest melon vodovy? Od minuleho tyzdna som vylucila vsetky sacharidy ako cukor, med,obiloviny tiez uplne. Jem vela zeleniny so semienkami, syrom, pouzivam kokosovy a olivovy olej. GSE denne od 30-40 kvapiek. Olive leaf moze tiez pomoct? to uzivam v mnozstve 2-4 kapsle od swansonu, popri tom Zn, Se, jod. Co by som este mohla jest a ake doplnky su vhodne? Oreganovy olej som minula vsetko, co som mala zo swansonu, bolo to dost slabe..



6

Re: Stránka RNG-plesne,kvasinky

Na stranke, ktoru ste hore spominali, derealizacia..je chvaleny nystatin na likvidaciu plesne..je to ok?



7

Re: Stránka RNG-plesne,kvasinky

oriesok, jablcna stava je plna cukru, tak isto melon.
A oreganovy olej je nevyhnutny pri potlacani plesni a candidy. Tak isto aj enzym Candex, co rozpusta bunkove steny candidy a plesni.
A nevidim hromadu mikrovlaknin a dobre probiotika na nasadenie a vytlacenie candidy z criev.
Chemicke lieky sice nevylucujem uplne, ale rozhodne ich nepouzijem , pokial nevycerpam vsetky ucinne prirodne.
Skodlive ucinky nystatinu su dost zriedkave, ale zahrnuju krvave hnacky, supanie koze, tachycardiu(zrychlene bitie srdca a to je len zopar uvedenychhttp://women.emedtv.com/nystatin/nystatin-side-effects.html



8

Re: Stránka RNG-plesne,kvasinky

super..ale ja som si myslela,ze ked je ta stava obalena pektinom..ona fakt nie je sladka,,to su vlastne kysle, divorastuce jablka, planky..a chuti mi s tym gse a pijem s tym este dve lyzice psylia. to si dam rano,potom ranajkujem kokosovu mucku plus pomlety lan, do neho pridam kokosovy olej..Na obed zeleninovy salat, k tomu tri- styri struciky cesnaku, mozem tvrdy syr? Davam si olivovy olej (panensky),za tyzden som vypila 300 ml kokosoveho oleja.melonov je teraz kvantum,myslela som , ze ten ok..



9

Re: Stránka RNG-plesne,kvasinky

a este si davam na noc aj probiotikum 30 bilion z iherbu.ozaj vcera som vysypala jednu kapsulku do mlieka od kravy a vyrobilo mi velmi chutne cosi,nie kefir,lebo to nebolo kysle ale sladkaste..pritom huste..ozaj, mozem pit kefir z nepasterizovaneho mlieka z tibetskej huby pocas protikandidovej diety?
inak nechapem,ako sa mi mohla tak zmnozit,ked vobec nejem bielu muku, len medom sladim..a jem len celozrnne produkty..tada pred protikandidovou dietou..



10

Re: Stránka RNG-plesne,kvasinky

Nyz staci len par dni atb. a uz sa ti mozu rozne skodlive mikroby v crevach premnozit.
Tvrde syry na chvilu vynechaj, lebo stare syry obsahuju nielen probiotika, ale aj plesne a hnilobne kultury.



11

Re: Stránka RNG-plesne,kvasinky

ok.a ten kefir z huby je uzitocny proti kandide?



12

Re: Stránka RNG-plesne,kvasinky

Neviem, ci je vhodny prave v case protikandidovej diety ale rozhodne je uzitocny neskor.Najma ked si ho doma vyrabas sama a nekupujes rozne priemyselne konzervovane vyrobky.



13

Re: Stránka RNG-plesne,kvasinky

RNG, chcem sa spýtat či je možne sa nakazit presnou , dajme tomu ked je an povrchu citrona a si vytlačim stavu z neho , ked je napadnuty chlieb plesnou ale tu plesen odstranim a dam si ho, alebo rozne ine potraviny ktore su napadnute trochou plesni a po jej odstraneni, či je možna konzumacia....



14

Re: Stránka RNG-plesne,kvasinky

Je to mozne, ale co je najhorsie, ze aj ked plesen vyrezes, tato produkovala toxiny a mozu to byt napr aj velmi jedovate aflatoxiny.
Ja som dlho neveril, ze to je mozne, dnes si viacej davam na to pozor a podla moznosti neriskujem. Pokial,neviem aka je to plesen, tak sa vsetkemu plesnivemu sadne vyhnem.



15

Re: Stránka RNG-plesne,kvasinky

Dobrý deň, potrebovala by som poradit. Myslim ze povodcom vsetkych mojich problemov su prave plesne. Pred par rokmi som bola liecena na imunologii, kde ma prave vdaka polyoxydoniu a autovakcine z candida glabrata a streptococ. agalactiae dali dokopy. Liecim sa aj na gastroenterologii koli refluxu a tiez na koznom koli plesnom na nechtoch. Najvacsi problem mi ale robia opakujuca sa kandidova vaginitida. Minuly rok som bola preliecena aj s partnerom na ureaplazmu a podchvilou mam dakeho koka. Momentalne mi vyslo na vysetreni na parazity candida species na jeden krizik a blastoschizomyces capitatus na dva kriziky no nie som liecena. Potrebujem sa uz z tohoto dostat, mam vecne nafuknute brucho a viem ze je to aj stravou.preto by som vas chcela poprosit aby ste mi doporucili vsetko co sa da na vykynozenie plesni. Planujem aj zmenu stravy a protikvasinkovu dietu len co mi pridu produkty co mi odporucite. Dakujem



16

Re: Stránka RNG-plesne,kvasinky

Naprav si v prvom rade travenie(kyseliny, enzymy, lebo reflux je z nesdostatku kyselin, podobne aj naduvanie=kvassenie a hnitie, a aj nedostatok enzymov znamena naduvanie a slabu absorbciu zivin...)) a zaroven ako cast toho si nasad probiotika a podporuj uch rozmnozovanie branim 15 az 20 gramov zmesy roznych mikrovlaknin. Kde sa rozmnozia naplno a osadia ti creva, tak ti vyrobia pre tvoju imunitu az 70% vsetkycy obrannych latok, s ktorymi telo disponuje, tj vyrobia ti viac, nez je samotne telo schopne.
Inunit je hromada roznych , takze celkove zvysenie vsetkych je dosazitelne najma zmesou roznych probiotik, , ktore musia creva obsadit aspon na 90%, tj sa musia podporit a rozmnozit az do 1 kg dokopy. Az potom pocitis znacne zvysenu imunitu
Tieto vytlacia aj plesne, aj kvasinky a to nielen v crevach, ale vyrobia velmi pravdepodobne dostatok protilatok, takze pomocou nich telo potlaci mikroby aj inde.
Aj lepsia absorbcia zivin z dobre natraveneho jedla znamena posilnenie imunity tela, regeneracie a podbne.
Protikvasinkovu kuru odporucam najma tym, co si ju vypestovali do vysokej miery podporovanim kvasiniek velkymi mnoZstvami cukrov a jemnych muk a nedostatokom mikrovlaknin a probiotik. To je ryzhla kura, ale nenapravi travenie, len docasne crevnu floru. Ty si potrebujes napravit aj cely traviaci proces, pocnuc s kyselinami.
Na zaciatok s jedlom nepi vodu, mozno aj to ti postaci na to, aby si mala dost silne/nerozriedene kyseliny v zaludku a nemusis brat ich doplnok. Pijes az po asi 3 hodinach, kde je jedlo v zaludku dobre natravene a mikroby kyselinou spalene. Potom pijes hodne, cistu vodu, aby sa ti to zmylo do criev. Dalsie jedlo az po 2 hodinach, aby sa ti nahromadilo dost kyselin po tom splachnuti, inac ti jedlo znova bude v zaludku kvasit a hnit, a take polozhnite s hromadou skodlivych mikrobov sa dostane znova do criev a tam znici dobru probioticku floru po case.



17

Re: Stránka RNG-plesne,kvasinky

A ja som si vzdy myslela ze reflux je z nadmernej kyseliny. Tak teda na napravu si mam zaobstarat kvalitne probiotika, inulin a zmes mikrovlaknin? Dakedy som brala probiotika super dophilus no po tych veciach co som sa dozvedela ako nekvalitne su produkty co nam v lekarnach predavaju, som skepticka voci vsetkemu tu na slovensku. Da sa na produkty od swansona ci iherbu spolahnut? Ak sa nemylim iherb  je len distributor a swanson priamo vyrobca? Mna zaujimaju konkretne produkty s ktorymi mate skusenosti,  ktore by ste mi odporucil na tie moje tazkosti.  a ci ked sa pohrabem u swansona  zozeniem hociaky napriklad inulin alebo arabino galaktan ale kvalitny? Pretoze ponukaju toho vela a ja sa v tom absolutne neorientujem. Tiez som sa docitala o enzymoch na preceistenie a GSE mam si aj to? Tych nechtovych mykoz sa neviem zbavit a citala som ze aj potieranim sa to da. A este sa spytam citala som ze odporucate na vecer probiotika s jablkom. No mne zistili miernu precitlivelost, alergiu na jablka a po nich mam pocit ze mi to tam doslova kvasi. Staci mi aj kusok toho? Dakujem za odpoved.



18

Re: Stránka RNG-plesne,kvasinky

V doplnkoch vsade na svetwe je jeden problem, predaju ti hocico, samozrejme to musi byt neskodne, ale ucinnych produktov je v USA mozno 10% na Slovensku ovela menej.
Kvasenie v zaludku moze nastat len pri nedostatku kyselin. Dostatok kyselin kvasenie a hnitie zastavi. Kyselina konzervuje a rozklada.



19

Re: Stránka RNG-plesne,kvasinky

Dobry den chcela by som sa spytat ci by ste mi doporucili tuto kombinaciu vyrobkov na zlepsejnie crevnej flory...rozhodla som sa zacat takto...cca tri mesiace takato kura a potom gse a protikvasinkova dieta...takze kombinacia tohoto:
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … ftgels/731
http://www.iherb.com/Now-Foods-Organic- … 227-g/1100
http://www.iherb.com/Now-Foods-Gr8-Doph … caps/40261
alebo
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518
a este sa chcem spytat ten inulin balenie by mi asi na kolko vyslo?dakujem



20

Re: Stránka RNG-plesne,kvasinky

OK, len tam nevidim napr citricidal, ani ine mikrovlakniny, okrem inulinu, ani kokosovy olej.
Inulin a psylium dostanes lacnejsie aj z domacej firmy www.Vemica.eu, ine mikrovlakniny ja osobne kupujem z www.swansonvitamins.com, tj arabinogalactany, modified citrus pectin, glucomannan.



21

Re: Stránka RNG-plesne,kvasinky

Dobry den chcem sa spytat ked drzim tu dietu aj ostatnymi doplnkami na posilnenie tela by soom asi mohla aj calcium magneziom atd cize tento preparat na obale je 3x1 cps.
http://www.iherb.com/now-foods-calcium- … ftgels/461
ako ho mam brat? zakomponovat medzi ostatne preparaty cize: 3x2 oregano s tym enzymy po jedle, po cely den den citricidal (neviem teraz ci 35 ci 60 kvapiek na liter vody) kedy by som mohla to magnezium s calciom? asi tiez po jedle a mozem s tymi ostatnymi vecami naraz? nech sa to dako nebije. Dakujem.



22

Re: Stránka RNG-plesne,kvasinky

Odporucam ti skor brat aspon polovicnu davku tohoto
http://www.iherb.com/Now-Foods-Bone-Str … l&ic=1
tam je aj potrebny vitamin K aj ine zlozky na kosti.
Je to dobre zobrat na noc, lebo mineraly utisuju a zlepsju spanok, Rast kopsti je najvyssi pocas spanku tj ked na nich nie je zataz.