1

Téma: Stránka RNG-tehotenstvo

http://rng.nazory.eu/tehotenstvo



2

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

ahoj RNG,

vymeskal mi menzes ....

1. chcem sa opytat - v tehotenstve, kolko kyseliny listovej treba brat?
surfovala som, pisu ze 400 mikrogramov prve tri mesiace? spravne?

2. citam na tvojej web stranke,
ze odporucas

bone essentuals a rybaci olej/krill

plis daj mi link na nejake dobre z IHERB + davkovanie

3. dalej sa chcem opytat - uzivam selen, zinok, vit D, vit E, probitika, jod, kelp - vsetky tie vitaminy, co odporucas kazdemu - s tym mozem pokracovat? beriem uz 2-3 mesiace

4. ake vitaminy si mam este dokupit? ake davkovanie?

5. pri chorobe /lasel, dychacie cesty.../ - mozem sa bezpecne liecit GSE, oreganom, olivovymi listani? to sa pytam preventivne:-)

dakujem pekne suuzi



3

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

1.400 mikrogramov kyseliny listovej je odporucane v tehotenstve.Co sa tyka rybacieho/krill oleja, alebo calamarinu(*z chobotnic), treba brat dost na vyvoj mozgu a nervovej sustavy dietata, rybaci 6 gramov, alebo krill 1.5 gramu alebo calamarine 2 gramy.
2. Ak mas dost kyselin, tak tento doplnok z iherbu je dobry
http://www.iherb.com/Now-Foods-Full-Spe … psules/690
Ak mas malo kyselin  (tj caste paly), odporucam tento stary osveceny doplnok
http://www.swansonvitamins.com/SWC037/ItemDetail
S obidvoma odporucam brat aj gram spiruliny a 2000 IU vitaminu D-3 extra.
3. len pekne pokracuj, to su veci, co treba azdemu doplnat.
4. nic ine, okrem uz uvedenych.
5. v tehotenstve nemozes pouzivat oreganovy olej ani ziadne ine silne koreniny, lebo zvysuju prekrvenie maternice, co mopze prispiet k moznym potratom.
GSE, olivovy list, probioptika a mikrovlakniny su velmi vhodne pri akychkolvek problemoch. Rozhodne je to lepsi p[ristup, nez brat rozne chemikalie s plno skodlivymi postrannymi ucinkami. Inac je aj prlno inych, ako napr Sangre de Grado, colostrum, cordyceps,monolaurin, berberine atd, Snazim sa ale uvadzat najma take, co sa daju co najlahsie a najlacnejsie zadovazit a su znacne ucinne.
Pri zahlieneni nezabudaj na NAC(na Slovensku ACC), aminokyselinu, ktora pomaha odhlienit.



4

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

dakujem pekne za odpoved RNG

1. plis daj mi link na nejaky rybi alebo krill olej za rozumnu cenu
moz byt napr toto?
http://www.iherb.com/Now-Foods-Neptune- … gels/11215
3 capsule denne? - treba si to rozdelit rano a vecer?

2. k tym mineralom
http://www.iherb.com/Now-Foods-Full-Spe … psules/690
pisu ze 4 caps denne - to je ok davkovanie?
tych dodatocnych 2000 IU vit. D3 uz beriem, takze to staci, ok? alebo si myslel dalsich 2000 IU D3 t.j. dokopy 4000 IU?

3. spirulina napr. tato?
http://www.iherb.com/Now-Foods-Certifie … lets/14477
2 capsuly denne?
naco je dobra ta spirulina k mineralom?

5. ok takze ak ochoriem, ATB nemozem a ani teda oregano/koreniny. budem sa liecit teda GSE a olivovym listom - ok?

dakujem pekne
suuzi



5

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

1.Moze byt, oleje mozes brat aj naraz, v tele sa dost dobre skladuju.
2. D-3 zlepsuje absorbciu mineralov, okrem ineho co v tele robi,(protidepresny, protirakovinny, zvysuje vseobecne imunitu...) a 400 IU v tomto mineralovom doplnku sa mi zda primalo podla novsich vyskumov a praxe. Takze tych 2000 denne by malo byt dost, najma v lete.
3. zelene rozneho druhu zlepsuju zabudovanie mineralov do kosti. Kosti totiz nie su len mineraly, obsahuju aj ine latky a stopove latky, na co je v mori pestovana spirulina velmi vhodna. Teda okrem ineho, lebo spirulina je vyborny doplnok na hromadu pouziti v tele
Ber 2 kapsule k dvom kapsuiliem mineralov, tj 2 x denne po dvoch.
5. GSE je moj prvy vyber,aobstaraj si aj kolostrum, pre istotu, nezabudaj na mikrovlakniny, na Slovensku dostanes aj psylium, aj velmi lacny inulin. To by som odporucal brat kazdemu cely zivot, lebo v nasej potrave je primalo vlaknin, lekari bezne odporucaju 35 gramov a z toho nedostaneme ani zlomok. Naviac mikrovlakniny su ovela ucinnejsie, nez zeleninove celulozy a hrube vlakniny.
A nezabudni brat aspon raz za dva tyzdne kvalitne probiotika, kedze probiotika su viac dolezite pre imunitu, ako cokolvek ine.



6

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

dakujem rng

to kolostrum v pripade choroby - je naco dobre?
ako ho davkovat? ako dlho? daj mi link na kolostrum z iherb pls

/probiotika beriem denne/



7

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

Collostrum obsahuje aj vyse 25% obsahu imunoglobulinov=obrannych latok proti roznym nakazam, tiez antimikrobialny a protirakovinny Lactoferrin, a zvysok je koncentrovana zivina v takej forme, ze aj chory traviaci system ich view absorbovat.
Preto najdolezitejsie pouzitie je v krizach(pooperacne, nehodove, otravy, silne nakazy) kde doda aj obranne latky aj ziviny odrazu. Samozrejme colostrum je mledzivo z prvych podojov, ktore treba brat na ucinok v dost velkych davkach, ja som na otca, ktory bol po 6 hodinovej operacii(86 rocny v tom case) nad ktorym uz lekari urobili kriz z toho vytiahol davkami 2 x 15 gramov colostra, proste som mu nastartoval za par dni organizmus, travenie, obranu a regeneraciu.. A na velky udiv lekarov to prezil.
Samozrejme sluby vyrobcov ze 500 az 1000 mg colostra nieco pre telo spravia su viacmenej loz. Toho treba narazove ovela viac, ved je to sice super, ale potravina, ktorej treba dostatok na ucinok.
Ja mam v zasobe pre potrebu rodiny toto
http://www.iherb.com/Symbiotics-Colostr … 5-3-g/4091
A nezavaham pouzit 2 x 2 lyzice kopcom v pripade prudkych hnaciek a nakaz.
Hlavne pooperacne to robi zazraky v hojeni a rehabilitacii.



8

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

ahoj RNG, dosli mi doplnky, spirulina a mineraly
http://www.iherb.com/Now-Foods-Full-Spe … psules/690
http://www.iherb.com/Now-Foods-Certifie … lets/14477

vraciam sa k davkovaniu, pre istotu, aby som to neprepiskla
pisal si>
Ber 2 kapsule k dvom kapsuiliem mineralov, tj 2 x denne po dvoch.

t.j. rano 2 caps spiruliny a 2 caps mineralov a vecer tiez 2 caps spiruliny a 2 caps mineralov?
ciye denne 4 caps spirlinz a 4 caps mineralov?

dakujem?



9

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

Ano, spravne



10

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

ahoj RNG,

bola som na prvej prehliadke u gyn a odporucila mi brat FEMIBION

do 12 tyzdov tehotenstva
http://www.docsimon.sk/tovar/femibion-8 … lin-tbl-30
Kyselina listová 400 μg, L-metylfolát 416 μg (odpovedá 400 μg kyseliny listovej), Vitamín B1 1,2 mg, Vitamín B2 1,6 mg, Vitamín B6 1,9 mg, Vitamín B12 3,5 μg, Biotín 60 μg, Nikotínamid 15 mg, Kyselina pantothenová 6 mg, Vitamín C 110 mg, Vitamín E 13mg, Jód 150 μg v 1 tablete.

po 12 tyzdnoch tehotenstva
Kyselina listová 200 μg, L-metylfolát 208 μg (odpovedá 200 μg kyseliny listovej), Vitamín B1 1,2 mg, Vitamín B2 1,6 mg, Vitamín B6 1,9 mg, Vitamín B12 3,5 μg, Biotín 60 μg, Nikotinamid 15 mg, Kyselina pantothenová 6 mg, Vitamín C 110 mg, Vitamín E 13mg, Jód 150 μg v 1 tablete. Kyselina dokozahexaénová (DHA) 200mg, Vitamín E 12mg v 1 kapsli.

ja beriem tieto doplnky
selen 200-400 mikrogramov
zinok 30-50 mikrogramov
jod - beriem kelp a aj jodovu tinkturu
vitamin C
vit D3 2000 IU
vit E - 400IU
probitika - 30 bil

a naviac k tomu pcas tehotenstva co si mi doporucil
krill 1,5g
400 mikrogr. kys listovej
mineraly - Now Foods, Full Spectrum Minerals Caps, 240 Capsules  + spirulina

no a teraz pozeram, ten femibion ma naviac nejake Bckove vitaminy a po 12 tyzdni DHA.
je to potrebne? tie B1,B2,B6,B12, Biotín 60 μg, Nikotínamid 15 mg, Kyselina pantothenová 6 mg a DHA?

dakujem pekne
suuzi



11

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

Femibion je produkt farmacie Merck, tj je predrazena forma odporucanej  vitaminov podla dennej davky z roku 1948, co je davno zastarala.
Nie je tam uvedene, ale urcite ma rozne e-cka, co nepotrebujes. Tych vitaminov B je tam len doslova stopovo a ked mas dobru crevnu probioticku floru, ta ti vyrobi obvykle dostatok.
Krill olej ma dostatok DHA a to vo forme, ktora je velmi ucinne vstrebatelna, tj vo forme fosfolipidov. naviac ma astaxanthin, velmi cenny antioxidant a tiez EPA, taktiez dolezitu omega 3 kyselinu pre mozgovu cinnost.
Femibion nema ziadne mineraly ani vitamin D-3 a K-2, co su nevyhnutne pri tvorbe kostry dietata, bez toho, ze by vyrabovali kostru matky.
Takze zaverom beries lepsie a ucinnejsie doplnky nez ten lekarmi predpisovany femibion.

Naposledy upravil: RNG (2012-06-28 09:30:36)



12

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

ok dakujem rng:-)



13

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

OK



14

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

ahoj RNG, este ma napadla jedna vec.
dedicne mam nabeh na krcove zily - maju babka aj mama a spravili sa im pocas tehotenstva.
ja mam 32 rokov, pred ca. 5-8 rokmi som obcas mavala v noci do lytok krce, tak som zacala ejst pohanku/rutin a odvtedz krce nemam.
mam na nohach trochu metlicky, krcove zily take vystupene nemam a ani bolesti.
v lete obcas trosku opuch clenkov - nosim preventivne dlhodobo kompresne podkolienky /nizsia kompresna trieda/.

radila som sa doktorkou, povedala, ze ked to v tehotenstve bude zle, ze mi prepise detralex.

ja sa chcem opytat
1. jednak  na tvoj nazor na detralex a
2. a ci existuje nieco ucinne co by mi zabranilo vzniku krcovych zil v tehotenstve /ake davkovanie a aky presne doplnok kupit/
daujem pekne

suuzi



15

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

ahoj RNG, este ma napadla jedna vec.
dedicne mam nabeh na krcove zily - maju babka aj mama a spravili sa im pocas tehotenstva.
ja mam 32 rokov, pred ca. 5-8 rokmi som obcas mavala v noci do lytok krce, tak som zacala ejst pohanku/rutin a odvtedz krce nemam.
mam na nohach trochu metlicky, krcove zily take vystupene nemam a ani bolesti.
v lete obcas trosku opuch clenkov - nosim preventivne dlhodobo kompresne podkolienky /nizsia kompresna trieda/.

radila som sa doktorkou, povedala, ze ked to v tehotenstve bude zle, ze mi prepise detralex.

ja sa chcem opytat
1. jednak  na tvoj nazor na detralex a
2. a ci existuje nieco ucinne co by mi zabranilo vzniku krcovych zil v tehotenstve /ake davkovanie a aky presne doplnok kupit/
3. este som sa chcela opytat jednu vec - na tvar /mavam akne/ pouzivam povrchovo 2% salicylovy lieh - je to ok v tehotenstve? na flaske nepisu nic, ze by sa v tehotenstve nemalo. toto je ono:
http://www.vulmsk.sk/detail.php?id=16&a … 4bdcbf8f80

dakujem pekne za odpoved
suuzi



16

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

Cievy si treba cistit lecitinom a lipazou, a spruznovat roznymi antioxidantami.
Proti gravitacii, co rozsiruje zily na nohach sa mozes branil kompresnymi pancuchacmi(ako mojam zena) bioflavonoidmi a vykladaniom si noh casto  co najvyssie, najma v spanku . Detralex je drahy druh antioxidantov, bioflavonoidov(diosmin 450mg, hesperidin 50mg, rutin 50mg) ktore mozno dostat lacnejsie a bez eciek vo forme potravinovych doplnkov. Samozrejme sa musia brat s vitaminmi C a E, nasimi zakladnymi antioxidantami.
Davka bioflavonoidov, najma hesperidinu by mala byt vyse 2 gramy.
3 Salicylovy lieh skodi kozi, pouzivaj radsej roztok GSE alebo GSE v kokosovom oleji.
Salicyl prestupuje cez kozu v primalych mnozstvach, aby to v tehotenstve skodilo.
Ale proti acniam robi dobre napr vitamin A vo vyssich davkach, pantotenicka kyselina a kalcium pantothenate, alebo najnovsie ovela viac bioaktivna formam tejto B-5 kyselinym pod menom pantethin, kde poterebujes ovela mensie davky(3 x 300 mg), ako masivne 5 az 10 gramov pantothenovej kyseliny, co sice nikto este nedokazal,ze skodi, ale vyse 100 nasobok odporucenej dennej davky je na moj konzervativny vkus trochu prilis radikalne.



17

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

rng

lecitinom cievy cistim, kompresne podkolienky nosim.

vies mi pls dat link na nejaky doplnok z iherbu - ktory ma dobry pomer tych biflavonoidov/2g hesperidinu + ake davkovanie?


ok salic. lieh skusim vymenit za GSE
dakujem
suuzi



18

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

Iherb nema prave najlepsi vyber z toho, alw pozri na tuto dobru kombinaciu
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ve … blets/7228
odporucam 2 x 2 denne s jedlom.
Ja si davam lyzicku tohoto do flase vody  a pijem cely den po troche.
http://www.iherb.com/American-Health-Es … -8-g/9937.
Totiz vitamin C vo forme askorbovej kyseliny m,a polcas zivota v tele len asi 1/2 az 1 hodinu, ester C ma zivotnost asi 5 hodin, a ked chce mat clovek stale vyssiu hladinu vitaminu C, musi ho brat castejsie, tj rozlozit si to.
Ja si do tej flase pridavam aj mikrovlakniny( 2 lyzicky arabinogalaktanu napr) a ine, podla potreby.
GSE davas do vody 60 kvapiek na liter, do kokosaku  na vonkajsie pouzitie na plet  asi 15 kvapiek na 100 ml, dobre pomiesat!
Na ten panthenol, vlastne formu pantethin pozri
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Pa … ftgels/121
davka2-3 krat 1 kapsula.



19

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

diky rng,

pozeram, ze ten Jarrow Formulas, Venous PF, 90 Easy-Solv Tablets  ma zlozenie cca. ako detralex

Diosmin     450 mg     *
Hesperidin (Citrus sinensis)     50 mg

teraz so zilami problem nemam, cakam pocas tehotenstva. staci ked to zacnem brat neskor, alebo mam zacat uz teraz?
dakujem
suuzi



20

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

Nuz ked to mas v rodine, tak by som extra necakal pridlho a bral by som, obcas aspon mensie davky.
Ale zlozenie nie je rovnake, je tam silny antioxidant escin, specificky proti krcovym zilam, doma na to mate tzv "konsku mast" z vytazkom escinom, z pagastana konskeho. A je tam slusna davka silneho antioxidantu, proantokyanidinu z hroznovych semien a vytazok z Butchers  Broom, to vsetko spruznuje cievy z zmensuje usadzovanie na nich.
Inac Support Pantyhose su lepsie , ako len podkolienky, lebo krcove zily zacinaju uz v stehnach, aj ked to casto na vonok nevidiet.



21

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

diky RNG,

este mam 1 taku vseobecnu otazku

beriem vsetky tieto doplnky
probiotika 30 miliard
Selen-200 az 400 mikrogramov
Zinok 30 az 50 miligramov
Jod 150 mg + jodovu tinkturu na kozu
Vitamin C, 3 gramy, najlepsia forma je ester C s bioflavonoidmi.
Vitamin E, 400IU
Vitamin D-3  2000 IU

krill 1,5g
spirulina + mineraly po 2g, 2x denne

kupim si na zily este
Jarrow Formulas, Venous PF, 90 Easy-Solv Tablets - 2x2 denne

zamyslam sa nad tym, ci to neni vela vselijakych doplnkov pchat do tela - mam len 32 rokov.
nemoze mi to uskodit?

kde sa pls metabolizuju tieto doplnky vyzivy? nezatazuje mi to pecen?
alebo to nedje cez pecen ako chemicke lieky?

dakujem
suuzi



22

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

Doplnky su ziviny,tak ako zlozky akehokolvek jedla,  nie chemikalie, ako su lieky. Naviac patentovane chemikalie su nieco, co v prirode nikdy predtym neexistovalo tj je to vlastne zamorenie.
Pokial si dodavas do tela POTREBNE ziviny s davkach, ako to telo vyzaduje na optimalnu cinnost, nemoze ti to nijak uskodit, ani najmenej, prave naopak, telo lepsie s nimi pracuje.
Pozor na ten jod, davky su v mikrogramoch, nie miligramoch. Extra jod cez kozu moze byt tak medzi 2 a 6 miligramami. Davka KJ ale moze byt aj ovela vyssia, lebo KJ zostava v tele ako malicka molekula velmi kratko a co sa za ten cas nepouzije, vijde cez ladciny von. Naproti tomu transdermalny(cez kozu) cisty jod sa naviaze na podkozne tuky a zostava v tele dlho, tj je to forma ovela ucinnejsia.
Inac ak nemas aktivne krcove zily, nemusis brat tak velku davku doplnkov na krcove zily, alebo aspon nie cely cas, len obcas.
Tak isto nemusis cely cas brat probiotika,. staci si ich nasadit a kazdodennym branim mikrovlaknin ich pekne v crevach pestovat a udrzovat. Znovu nasadit ich treba po pouziti antibiotik alebo velmi silnych antimikrobialnych latkach, alebo samozrejme po hnackach a tiez pocas hnaciek.



23

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

diky RNG,

k tomu jodu este, aby som upresnila - beriem 1 tolbolku kelpu denne - to ma 150 mikrogramov (ja viem ze je to stara nizka davka, takze toto je uplne nanic?)
+ 1x tyzdene na kozu klasickej jodovej tinktury 10 kvvapiek - takto sa snad nepredavkujem, je to OK?

tych 2-6 miigramov jodu - to je cca.  tych 10 kvapiek jodovej tinktury/1x tyzdenne?

tie krcove zily podla mna este nemam, nemam bolesti, ani krce, ani mi na nohach neni vidno zily / iba metlicky/ - chystam sa preventivne k cievnemu doktorovi, nech sa pre istotu na to pozrie. ale urcite pocas tehotenstva sa to zhorsi - tak chcem byt pripravena.
kolko z tych Jarrow Formulas, Venous PF, 90 Easy-Solv Tablets mam teda denen brat? 1-2 caps?
a na 2x2 denne si to zvysim, ked budem mat uz take vacsie brucho - 6-7 mesiac?

probiotika jem denne - ale mam aj alergie a kedysi som riesila aj imunitu u imunologicky/alergologicky, tam mi odporucila dlhodobe brat probiotika. este som si k nim kupila inullin, toho si torsku davam kazde rano do ovsenych vlociek - takto je to ok?

dakujem suuzi

Naposledy upravil: suuzi (2012-07-01 07:41:59)



24

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

ked este nemas krcove zily, ani nabeh na ne, nemusis brat nevyhnutne escin, ale ked sa chces poistit ber jednu -dve denne pre istotu.
Na tie metlicky je dobre si zamiesat do kremu vitamin K2. Ja som do 50 gramov mojho kremu pridal 4 kapsule=4 x 90 mikrogramov K-2(menoquinone 7)
Len podporuj tie probiotika a obmienaj rozne znacky, ved aj z prirody sme kedysi dostavali velmi vela druhov, nie len kultury mliecneho kvasenia. Probiotiku, co kupis je len nasada, akoby semeno, inac sa v crevach musia mnohotisickrat rozmnozit a na to potrewbujes tie mikrovlakniny a dost. Odporucam najmenej 15 geramov dene roznych(psylium, pektiny, arabinogalaktany, inulin, glucomanan...) aj probiotika potrebuju "pestru stravu"



25

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

Ahoj RNG,

1. nestihla som objednat tento doplnok pre dovolenkou, cestujeme o 5 dni
Jarrow Formulas, Venous PF, 90 Easy-Solv Tablets
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ve … blets/7228

tak som dnes v lekarni kupila mobivenal micro s aescinom
http://www.adcc.sk/web/potravinove-dopl … 16888.html

doma citam pribalovy letak a pise sa tam

Upozornenie: Kvôli prítomnosti aescínu sa nesmie podávať v prvých troch mesiacoch tehotenstva. Od štvrtého mesiaca a v období dojčenia môže byť prípravok používaný len na výslovné odporučenie lekára.

som v 12tom tyzni tehotenstva.
je aescin riziko?
preco od 4teho mesiaca len na doporucenie lekara?

v prispevku o par riadkov vyssie pises, ze aj
Jarrow Formulas, Venous PF, 90 Easy-Solv Tablets
obsahuje escin - nie ej to nebezpecne???

2. dnes som mala vysledky prvych krvnych testov v tehotenstve. vsetko OK, az na S-aTPO - mam 79,95, mam mat 5-34. su to zvysene protilatky. ine hodnoty v norme - tieto: S-TSH 3,5mIU/l, S-fT4 14,17 pmol/l

co to znamenaju tie protilatky?
pred rokom na preventivenj prehliadke som so stitnou zlazou problem nemala. mohlo sa to stat v tehotenstve?
ako sa zbavim tych protilatok? ako je to najlepsie liecit? da sa to vyliecit?
moze to po porode samo zmiznut?
docitala som sa na interrnete, ze pritilatky babo to ohrozit nemozu, ale moze to ohrozit mna v dlhodobom horizonte?


dakujem za radu
suuzi



26

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

Nuz niektore antioxidanty prekrvuju a pri prekrveni placenty sa zvysuje moznost spontannych potratov. Napriek tomu sa napr pri krcovych zilach odporuca aj v tehotenstve pouzivat krem s escinom, hoci ustne brane tablety sa neodporucaju pre tehotne zeny.
Neviem, nevidel som naozajstny vyskum na to ale kedze som stary opatrnik, radsej by som sa vyhol pocas tehotenstva branuiu vacsich davok escinu, podobne ako aj vacsiny korenin.



27

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

1. ok takze escin nie.
v tomto doplnku je escin?
Jarrow Formulas, Venous PF, 90 Easy-Solv Tablets
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ve … blets/7228

2. mozes mi este zodpovedat na druhu otazku? napisem ju este raz:
dnes som mala vysledky prvych krvnych testov v tehotenstve. vsetko OK, az na S-aTPO - mam 79,95, mam mat 5-34. su to zvysene protilatky. ine hodnoty v norme - tieto: S-TSH 3,5mIU/l, S-fT4 14,17 pmol/l

co to znamenaju tie protilatky?
pred rokom na preventivenj prehliadke som so stitnou zlazou problem nemala. mohlo sa to stat v tehotenstve?
ako sa zbavim tych protilatok? ako je to najlepsie liecit? da sa to vyliecit?
moze to po porode samo zmiznut?
docitala som sa na interrnete, ze protilatky babo to ohrozit nemozu, ale moze to ohrozit mna v dlhodobom horizonte?

dakujem suuzi



28

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

Test na protilatky je nepriamy test na stitnu zlazu a pri zvysenych hodnotach moze poukazovat na poruchu, ktora moze viest k tyroidide. Dr Hashimioto a Graves skumali poruchy stitnej zlazy a podla nich sa rozne prejavy hyperplazie/hrvoly nazyvaju. Novsie lekari robili hodne vyskumu na hrvoly a zistili v sulade s dr Hashimotom, ze zvysenie prijmu jodu na ne posobi priaznivo, tj presny opak, ako sa dodnes v beznej medickej literature tvrdi
V tehotenstve je zvyseny narok na jod ako aj ine mineraly, takze sa ti to moze takto prejavit.
Ja osobne odporucam doplnat deficitne v nasej potrave pre kazdeho
selen, zinok, jod, vitaminy C E a D-3, mikrovlakniny a obcas probiotika, cistit si cievy lecitinom a brat zdroje EPA a DHA omega 3 kyselin(rybaci olej, krill olej, riasy, calamarine)
Inac podla US endokrinologov vyskumom bolo zistene, ze az 60% zien ma znizenu funkciu stitnej zlazy, hoci sa im to na beznych krvnych testoch neukaze. A preto sa pripajam k nazorom lekarov, co tvrdia, ze mame primalo jodu a treba si ho doplnovat, najma vo svetle , ze nas on rabuju druhe halogeny, ako chlor, flour a brom, ktorych je v nasom prostredi(voda, vzduch ,strava) coraz viac.



29

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

1.ok dakujem, selen, zinok, jod, Cko, Ecko a D3 jem, probiotika tiez, lecitin obcas + teraz v tehotenstve krill + spirulina
mozem nejako ovplyvnit, aby sa mi tie anti TPO protilatky netvorili?

2. este k tym doplnkom na zily na nohach - obsahuje tento doplnok escin?
Jarrow Formulas, Venous PF, 90 Easy-Solv Tablets
alebo je safe v tehotenstve?

ak obsahuje escin, co si mam kupit na tie zily preventivne?

modivenal micro VERZIA BEZ ESCINU je OK?
http://www.mojalekaren.sk/mobiven-micro-tbl-flm-6x10ks/



30

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

Ako som povedal za tymi antiTPO je velmi pravdepodobne nedostatok jodu, najma ked
sa casto kupes v chlorovanej vode.
A kazdemu radin si zvysovat viralnu imunitu, aj to pri tych takzvanych autoimunnych hraje rolu. A popuzivaj na cistenie tela aj enzymi, zamorenia tiez prispievaju k vzniku autoimunnych, alebo aspon nahromadeniu latok, co ovplyvnuju normalnyc chod tela
Proti krcovym zilam mozes bezpecne pouzivat kremy s obsahom escinu, tie maju len miestny prienik a do tela sa ho nedostane privela. Nazyvaju sa pagastanove alebo "konske" masti.



31

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

1. v chlorovanej vode sa iba sprchujem, na kupaliska nechodim.  jod si doplnam, jodovou tinkturou a jed denne 150mcg kelpu. JE TO MALO? KOLKO MAM PRIDAT a V AKEJ FORME?

2. so zilami nemam aktualne problem, viem ze vo vyssom stadiu tehotenstva problem budem mat. teraz riesim ten modivenal micro resp. iny doplnok na zily preto, ze ideme na 2 tyzdne na turisticku dovolenku a tiez  budeme cestovat dost v autobuse - takze modivenal micro bez escinu je OK? alebo kupim radsej iba tu mast s pagastanom?



32

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

Pri 5 minutovej teplej sprche(teplo otvara pory) mozes dostat do tela udajne az 1 mg chloru a to vytlaci 3 mg jodu. Tak asi tych 0.15 mg jodu ti nestaci, vsakze.
Ja si davam asi 15 kvapiek jodovej tinktyry pod pazuchu raz za tyzden, (2%jodu, 2.5% KJ) co mi da do tela priemerne prepocitane na den asi 2-3 mg jodu.
2. pri dlhsom sedeni/cestovani  ber proti krvnym zrazeninam nattokinazu.
Ta mast s pagastanom je velmi dobra a uplne bezpecna
Ale ked pozorujem, napr tu vobec neupozornuju, ze to nie je bhodne pre tehotne zeny
http://www.docsimon.sk/tovar/mobivenal-micro-tbl-60     ???



33

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

dobry den RNG, rada by som vedela vas nazor na tento pripravok.  podla knihy Plodnost, cykly vyziva je to vraj ten najlepsi preparat pre tehotne zeny... vdaka za odpoved
http://www.iherb.com/Life-Time-Professi … blets/8349



34

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

To je osobny nazor autora, ale v skutku az na to zelezo to vyzera relativne velmi dobre.



35

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

takze by som ho podla vas mohla uzivat? nie je problem so vstrebatelnostou jednotlivych casti ak su vsetky vitaminy a mineraly pokope?
a so zelezom je nejaky problem? ja ho beriem pravidelne, lebo odkedy som bola darcom krvi, tak som mala vzdy hranicne hodnoty a raz ma kvoli anemii ani nepustili. dakujem za odpoved



36

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

Na tvorenie krvi treba nielen zelezo, ale aj med a vitaminy B-6 B-9 a B-12. Tj anemia moze byt nielen z nedostatku zeleza.
Pokial nemas privela zeleza v tele, samozrejme to mozes pouzivat.



37

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

mily RNG, vdaka za odpoved, mohol by si sa prosim este vyjadrit, ci je este potrebne brat aj nejake ine pripravky ak budem uzivat v tehotenstve tento alebo bude tento pripravok postacovat?



38

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

Nuz odporucam brat samozrejme aj zdroje EPA a DHA, na nervovu sustavu plodu, najleposie vo forme krill oleja,(2 gramy denne) alabo calamarinu, 1 -2 gramy denne.
Tieto su lepsie zdroje EPA a DHA, nez rybacie oleje a krill je podstatne menej zamoreny, ako rybacie oleje, najma tie, ktore su z dravych ryb.

Naposledy upravil: RNG (2012-08-28 20:45:51)



39

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

Dobry den Ivan,
Chcela by som Vas poprosit o radu ohladne potrebnych doplnkov stravy.
V sucasnosti beriem kyselinu listovu Jamieson  1 mg, dalej od firmy Energy: kvoli vitaminu D VITAMARIN 2 kapsule 2x denne - http://www.energy.sk/sk/menu_x1153x.asp , probiotika PROBIOSAN 2x denne - http://www.energy.sk/sk/menu_x1147x.asp . Z Weledy uzivam Podporny vapnik- http://www.weleda.cz/stavy-sirupy-a-die … nik-i.html
No a vitamin C- bud si zarabam do vacsieho mnozstva vody cca 3 g praskovej kyseliny askorbovej s cca 1/4 mnozstvom sody bikarbony,  alebo od Jamieson Vitamin C 1000 mg.
Okrem toho si este davam vacsinou rano i vecer po 2 cajove lyzicky sezamoveho oleja a sem tam lyzicku  kokosoveho oleja.
Je mi jasne, ze v tehotenstve potrebujem aj ostatne mineraly a vitaminy a chcela by som Vas poprosit o nazor, ake pripravky este zvolit- myslite ze pre mineraly by bolo toto v max.davkovani postacujuce? - http://www.energy.sk/sk/menu_x1140x.asp
A z vitaminov- existuje nejaky vhodny kombinovany preparat, najlepsi dostupny priamo na SR? Ak nie, moze byt B-komplex a vitamin E? V akom davkovani? Je Jamieson vhodnou volbou?
Este by som spomenula, ze uz niekolko rokov som chudokrvna.

Vopred Vam velmi pekne dakujem.



40

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

Len na margo toho fytomineralu, samotny clanok hovori, ze 4% nasej vahy su kosti a tj 4 kg babatko ma 160 gramov mineralov v tele. A to chcu dosiahnut 15 kvapkami=900 mmg roztoku, snad 10%, tj 90 mg denne za par mesiacov?A drviva vacsina kostry je za poslwednych 100 dni, tj za ten cas dostanes len 9 gramov z tej koloidnej mineralovej vody.
Naviac ta absurdna pripomienka, neprekracovat odporucene davky je naozaj na posmech.
Niekomu zrejme nefunguje mozog, alebo nevie pocitat, alebo oboje?
Ber napr
https://www.swansonvitamins.com/q?kw=bo … 33&y=9  2 denne
https://www.swansonvitamins.com/swanson … -250-sgels  jeden aspon obden
a na zlepsenie absorbcie spolu s mineralmi aj spirulinu, par tabliet
https://www.swansonvitamins.com/now-foo … a-180-tabs
a nazabudaj na rybacie oleje ako zdroj DHA na nervy a mozog babatka, najlepsie bohaty calamarine , aspon 1 denne
https://www.swansonvitamins.com/swanson … i-30-sgels



41

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

ahoj RNG,

vraciam sa k tekto teme - som v 7 mom mesiaci tehotenstva.

beriem toto:
probiotika 30 miliard
Selen-200 az 400 mikrogramov
Zinok 30 az 50 miligramov
Jod 150 mg + jodovu tinkturu na kozu
Vitamin C, 3 gramy, najlepsia forma je ester C s bioflavonoidmi.
Vitamin E, 400IU
Vitamin D-3  2000 IU

krill 1,5g
spirulina + mineraly po 2g, 2x denne
krill 1,5g
spirulina + mineraly po 2g, 2x denne

chchem sa opytat, co vyradit z toho, ked porodim, pripadne ake doplnky brat po porode.


toto palnujem brat nadalej:
probiotika 30 miliard
Selen-200 az 400 mikrogramov
Zinok 30 az 50 miligramov
Jod 150 mg + jodovu tinkturu na kozu
Vitamin C, 3 gramy, najlepsia forma je ester C s bioflavonoidmi.
Vitamin E, 400IU
Vitamin D-3  2000 IU

ale krill, spirulinu a mineraly mozem vysadit? resp. ako dlho ich amm este brat po porode?
mam naopak enjak doplnky zaradit, ked budem kojit? resp. na regeneraciu po porode?

dakujem
suuzi



42

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

Na ten jod,nemyslela si mikrogramy?
Dieta potrebuje na tvorbu kostry extra mineraly, ci uz v tehotenstve, alebo pri kojeni. Inac ich rabuje zx tela matky a to predstavuje pomerne velky problem, od tetanii, depresii az po osteoporozu. takze ked sa tomu chces vyhnut, tak si doplnuj tie ectra mineraly, co dieta z teba taha.
Probiotika staci nasadit,to je len zarodok, miligramy,30 miliard vazi lwen okolo 15 miligramov,   potom ich je treba rozmnozovat branim mikrovlaknin.Dobre osadene creva maju az 1 kg probiotik, tj poctom az  100 000 miliard. A rozne mikrovlakniny ako doplnok  odporucam kazdemu brat, cely zivot, lebo v potrave dnes mame primalo mikrovlaknin vseobecne a creva sa potrebuju cistit, toxiny absorbovat a probiotika zivit zmesou mikrovlaknin cely zivot, inac vyhynu a ich miesto zaplnia rozne ine, pre nas neuzitocne alebo dokonca skodlive kultury.

Naposledy upravil: RNG (2012-11-18 20:24:22)



43

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

ano jod som myslela mikrogramy /vo forme kelpu/

1. takze vsetky tie doplnky co som zacala bratr v tehotenstve - spirulina + mineraly, mam brat aj poca skojenia, tak?
2. co krill, ten mam brat picas kojenia, alebo netreba?
3. co kyselina listova - treba pocas kojenia?

4. k mikrovlakninam - jem ovocie, zeleninu, ovsene vlocky... nestaci to?
v akej forme mikrovlakniny odporucas? ake mnoznstvo denne?

dakujem
suuzi



44

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

Dieta rabuje pocas kojenia z tela este viac, ako pocas tehotenstva. takze len pekne ber doplnky, nech ti nevyrabuje telo a nezacnu sa kyvat zuby a anizia klby.
Mikrovlakniny ma brat kazdy, lebo v potravinach ich nie je dost dnes, slachtene polnohospodatrske produkty slachtili na velkost, obsah skrobov, cukrov a tym sa samozrejme "odslachtili "mikrovlakniny, a aj ine ziviny, ktore nemali najprijemnejsiu chut, ako napr rozne enzymy.
Odporucam doplnat 15 gramov denne, alebo 10 gramov, pol litra vody  a 2 jablka.
Inac si necistis poriadne creva a nepodporujes dostatocne probiotika.
Pozri na bobry zdroj zmesy inulinu, psylia a ovsennej vlakniny
http://www.vemica.eu/eshop/vyrobky-s-vlakninou Odporucasm najmenej kopcom lyzicu z toho denne s hromadou vody.



45

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

RNG a je jedno, co z toho budem brat?
lebo psylium mi nechuti,

inak ten inullin beriem - ale denne asi polovicu PL su pridavam rano do ovsenych vlociek, tak pridam
takze 15g inullinu denne je ok?
dakujem
suuzi



46

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

Nieco je lepsie, ako nic.
15 gramov extra mikrovlaknin je dost.
Ale pol polievkovej lyzice inulinu  nie je 15 gramov v ziadnom pripade
Polievkova lyzica ako mierka je 15 ml, tj lahky material ako inulinovy prasok za ;polievkovyy lyzicu je menej , ako 15 gramov. Inac uvidis to na tom, ako rychlo spotrebujes to 250 gramove balenie, tj kolko dni ti vydrzi.
Mikrovlaknin je hromada, najlepsie je z nich urobit zmes, lebo aj probiotika potrebuju rozmanitu potravu, nielen my.
Psylium sa da pridavat aj do varenych /pecenych produktov, ine ako arabinogalaktany, pektiny, glucomanan a podobne tiez.



47

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

ok dakujem, este sa opytam na kyselinu listovu - beriem 400 mikrogramov
mam ju brat aj pocas dojcenia? alebo po porode mozem vysadit?
dakujem
suuzi



48

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

Ja osobne beriem obcas kompletnu zmes vitaminov B, pod nazvom stress B, lebo B-vitaminy pracuju v tele spolocne a najma pri strese sa spotrebuvaju exttra, tj doplnovat ich aspon obcas je dobre.



49

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

ahoj RNG,

nieco na mna lezie - spustilo sa mi kychanie a sopel.
Ake dopnky ako tehotna mozem nasadit?

GSE - liter roztoku denne? na 1l/60 kvapiek?
oregano a olive leaf extrakt mozem? ake davkovanie? /tusim nieco z toho by sa v tehotenstve nemalo/

dakujem
suuzi



50

Re: Stránka RNG-tehotenstvo

Oregano je silna korenina, prilis prekrvuje placentu a udajne moze sposobit zvysene riziko potratov. takze istota je gulomet, vyhni sa silnym koreninam.
Na olivovy list davka ucinnej latky, oleuropeinu ma byt az 3 x 300 mg.
Mozes pouzivat aj NAC, odhlienovac/odmaskovac davka 2 x 600 mg.
GSE je fdobre  na pitie, par kvapiek toho roztoku si daj aj do nosa, 3 x denne, po leziacky s hlavou zaklonenou co najviac dozadu, aby sa ti to dostalo aj do celnych dutin.
Inac bezpecne v tehotenstve na posilnenie imunity je aj colostrum,, aj betaglukany, kde intenzivna davka je 3 x 500 mg, udrzobna/prevencna 2 x 250 mg.